Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

Kocie pogaduchy i pytania do Fundacji - Drzwiczki dla kota

Katarzyna - Czw 20 Paź, 2011 11:26
Temat postu: Drzwiczki dla kota
Hej,

Czy ktoś doświadczenie z drzwiami wahadłowymi dla kotów? Muszę coś takiego zamontować między jednym pomieszczeniem a drugim i mam wątpliwość. Otwór przez który kot ma przejść to np. 16,5 cm x 17,5 cm. Niby nie mało, ale...moja Zuzia to klopsik 5,3 kg (odchudzamy, odchudzamy :) ) i pytanie czy się przeciśnie bez "utykania" w połowie drogi. Próbowałam ją zmierzyć w "klacie", oj, jak sie to nie podobało :: , wychodzi, że ma między 10-12 cm, ale zostaje brzuchol.... Jest wiadomo mięciutki, ale.... Z drugiej strony, podobno jak kot przeciśnie głowę, to już cały przejdzie :D
Jakieś podpowiedzi????

Brynia mi pokazywała przez jaki otwór przechodzi Tutka do łazienki.....więc niby nie powinno być kłopotów...
Kolejny największy rozmiar drzwi, to chyba 17,5 cm x 21,5 cm, ale np. w opisie jednego produktu podają, że drzwi o wymiarach otowru 16,9x16,9 cm są dla kota max do 7 kg, to te pierwsze drzwi powinny być o.k.

Będę wdzięczna za podpowiedzi

Villemo7 - Wto 25 Paź, 2011 15:41

Powinna się zmieścić. Zmierz ją na wysokości brzucha.
Najwyżej będzie miała motywację, żeby schudnąć :wink:

Ja też miałam takie drzwiczki sobie zamontować. Nawet wybierając jakieś 2 lata temu drzwi do łazienki patrzyłam pod kątem możliwości wycięcia otworu i w związku z tym kupiłam też pełne. Bo tzw. "plaster miodu" nie utrzymałby ramki drzwiczek dla kota.

Conwalie - Wto 25 Paź, 2011 18:22

Powinna się zmieścić. Nasze swego czasu miały przejście wycięte w kratce w drzwiach- wymiar dziury to 12 na 12 i się mieściły, mimo że były takie dobrze odżywione ;) . Potem ze względów na kręgosłup wiekowej Misi została wyrżnięta chamska dziura tak, że człowiek czuł się jakby siedział na tronie na korytarzu, ale czego się nie robi dla sierściuchów:) 16,5 na 17,5 musi starczyć :D
Katarzyna - Wto 25 Paź, 2011 18:44

Dzięki! Najwyżej będziemy kolanami upychać!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group