Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

Znalazły dom - Kruszynka

jaggal - Czw 26 Sty, 2017 12:23
Temat postu: Kruszynka
Kruszynka trafiła do nas razem z dużą grupą kotów, które ich "opiekunka" porzuciła na pastwę losu, wyprowadzając się z dotychczasowego lokum. Drobniutka, szczupła, nieduża - na pierwszy rzut oka robi wrażenie kociego dziecka, chociaż czasy kocięctwa ma już dawno za sobą. Kruszynka jest kicią nieśmiałą, ale tylko na początku. Kiedy już przyzwyczai się do człowieka, potrafi domagać się głasków z ogromną energią, barankując dłonie i turlając się po podłodze - to drugie jest jej numerem popisowym i znakiem rozpoznawczym ;)





Kruszynka i jej przyjaciółki na ZDJĘCIACH.

MISIEK - Czw 26 Sty, 2017 15:40

jakie śliczne futerko ;-) I nawet są skarpetki i krawacik
jaggal - Czw 26 Sty, 2017 15:46

Zgadza się, Kruszynka jest śliczna :) A do tego bardzo przyjazna, nie tylko wobec ludzi, ale także wobec innych kotów - bardziej nieśmiałe towarzyszki często szukają jej obecności ;)

einfach - Czw 26 Sty, 2017 15:57

jaka cudna kuleczka :serce:
BEATA olag - Sro 01 Lut, 2017 19:29

Śliczna, delikatna, puszysta - chodzi oczywiście o delikatną sierść :) .
Na początku nieśmiało na mnie spoglądała ale gdy się już rozkręciła to musiałam to uwiecznić :)


kat - Sro 01 Lut, 2017 22:18

Kruszynka to miziak i pieszczoch pierwsza klasa :)
Niby nieśmiała, ale jak się rozkręci, to nie da się od Niej odejść :)

Morri - Czw 02 Lut, 2017 02:16

Ileż ona ma uroku w sobie!!! :love:
BEATA olag - Pią 10 Lut, 2017 09:29

Słodziak pierwsza klasa, na filmiku nie będzie pewnie tego widać ale gdy Balbinka wchodziła nam w paradę miziankowych wygibasów, Kruszynka robiła pyszczkowego burmucha. I tak to mnie rozkładało, pociesznie wyglądała.

BEATA olag - Wto 14 Lut, 2017 08:43

Kotka puchatka, z racji puszystego futerka a nie zbędnych kilogramów - na zdjęciach.


SELFIE zaliczone :love:

jaggal - Nie 26 Lut, 2017 12:30

Kruszyna ma się dobrze - chyba najlepiej z całej bandy znosi przebywanie na tak małej powierzchni z relatywnie sporą konkurencją do ręki i miski. Słodka jest niesamowicie, tłoczy się do ręki, łasi... i oczywiście wywala brzuszek, odstawiając swoje popisowe kulotko :)
Marianna - Sro 29 Mar, 2017 07:40

Jak się miewa puchata Kuleczka? :lol:
BEATA olag - Sro 29 Mar, 2017 07:48

Dziewczyna przylepiak kochany wymiziana została dodatkowymi rękoma :king: .
Będzie filmik, czekam na akceptację góry :: .

Marianna - Sro 29 Mar, 2017 08:01

BEATA olag napisał/a:
Dziewczyna przylepiak kochany wymiziana została dodatkowymi rękoma :king: . Będzie filmik, czekam na akceptację góry :: .

:girl: :brawo: :girl: :brawo: :girl: :brawo:

BEATA olag - Czw 30 Mar, 2017 09:54

Pyroszę :love:


Marianna - Czw 30 Mar, 2017 10:10

Jakie śliczne białe skarpetunie i krawacik :love: :love: :love:
Basik - Czw 13 Kwi, 2017 11:29

To była dłuuuga noc dla Kruszynki. Nowy dom, nowe koty, nowe zapachy no i ludzie. Po całej nocy zwiedzania "zemdlała" tylko jedna owca z dekoracji świątecznych :roll: , a Kruszynka znalazła wreszcie miejscówkę i teraz śpi...
a to tuż przed zaśnięciem ;)

Jestem dumna z mojego stada - tym razem nikt nie spanikował. Może futra doszły już do wprawy?

kikin - Czw 13 Kwi, 2017 11:34

Basik napisał/a:
Jestem dumna z mojego stada - tym razem nikt nie spanikował. Może futra doszły już do wprawy?


na pewno :wink: u mnie dwa ostatnie tymczasy nie zrobiły na nikim wrażenia ::

Basik - Wto 18 Kwi, 2017 12:50

Jeszcze nie minął tydzień, a stadko w przedpołudniowej drzemce prezentuje się tak:

Takim kotem dokocać to sama przyjemność :ok:

agula.s - Wto 18 Kwi, 2017 12:54

Cudowny widok.
Nikt nie umie docenić drzemki tak jak koty. Tylko one ( i może małe dzieci) podnoszą odpoczywanie do rangi sztuki. :lol:
Miło na to patrzeć. :D

BEATA olag - Wto 18 Kwi, 2017 13:19

Ale superrr.
Basik chcesz Dunie i Nastię?

Basik - Wto 18 Kwi, 2017 13:39

BEATA olag, wtedy bym się dowiedziała czym jeszcze można kulać po podłodze ;)
Basik - Pon 24 Kwi, 2017 15:44

Czy o kocie wypada pisać w samych superlatywach? Może trzeba zmienić imię z Kruszynka na Superlatywa? :shock:
Kruszynka:
1. reaguje na imię
2. gada, zagaduje, komentuje, komunikat wokalny jest ważny, nawet jeśli tylko zmienia bok leżakowania.
3. lubi ludzi
4. lubi koty
5. nie grymasi przy jedzeniu
6. sama się wygłaszcze o dłoń lub inną część ciała człowieka
7. odkąd jest z nami NIGDY nie wyciągnęła pazurków i nie usłyszałam fuknięcia na cokolwiek i kogokolwiek
8. kocha birda (a kto nie? chociaż mam w domu jedną ignorantkę)
9. cudne mięciusieńkie futerko
10. żadnych fochów
11. do kuwety trafia zawsze.
Jedyne co może być rysą na tym pięknym wizerunku to zainteresowanie ludzkim jedzeniem - chyba miała okazję w przeszłości, żeby spróbować. No i kopie w kuwecie jakby od tego życie zależało - całą sobą, jakby kończyn miała sześć to też by użyła. :twisted:
Pracujemy nad fotami na stronę, a póki co "jej puchatość" prezentuje się tak:



agula.s - Pon 24 Kwi, 2017 15:50

Ona jest piękna. Przepiękna. :D
I taka kochana. A mówią, że ideały nie istnieją :wink:

kikin - Wto 25 Kwi, 2017 07:18

:serce:
BEATA olag - Wto 25 Kwi, 2017 08:51

Śliczna i taka wdzięczna, albo już wiem - z cyklu - ręce które leczą - to dzięki Wam Ona taka jest :: .
Marianna - Wto 25 Kwi, 2017 20:03

Śliczne, puchate Kukulątko :banan:
Basik - Nie 30 Kwi, 2017 10:57

No dobra Człowiek - CAŁUJ!

BEATA olag - Nie 30 Kwi, 2017 15:24

LALECZKA
Basik, koteczka u Ciebie dostała innego wyrazu pyszczka - takiego uśmiechniętego, szczęśliwego :aniolek:

Marianna - Nie 30 Kwi, 2017 15:48

Jaki brzuszek :serce:
saszka - Nie 30 Kwi, 2017 17:09

:love:
Basik - Czw 11 Maj, 2017 18:49

Nie wiem jak Wy, ale ja lubię krewetki ;)

kikin - Czw 11 Maj, 2017 19:55

:love:
kat - Czw 11 Maj, 2017 21:13

O ja, Trixi i Kruszynka tak blisko :shock:
:tan: :tan: :tan:

Basik - Pią 12 Maj, 2017 07:58

kat napisał/a:
O ja, Trixi i Kruszynka tak blisko :shock:
:tan: :tan: :tan:

Trinity i Kruszynka :)
to jest jedyny kot, który może spać tak blisko Trinity. Czekam na przytulaski, bo już jest naprawdę blisko.

kat - Pią 12 Maj, 2017 08:26

O mamo, chyba autokorekta :oops:
Basik - Czw 18 Maj, 2017 14:23

Zapewniam wszystkich, że Kruszynka również chodzi. Przeglądam jej zdjęcia i widzę, wszędzie pozycja horyzontalna, a przecież to łajza pierwszej klasy - łajza i gaduła. Wszystko jest skomentowane, opowiedziane, wywołane, zapytane no paszcza się nie zamyka. Łatwiej ją jednak namierzyć jak zalega... a robi to tak:

i tak:

czasem tak:

Nie nosi już obróżki, z kontaktu zniknęły kocie nawaniacze, a z kota zostało tyle ;) :

Dzisiaj PA naszej Kruszynki - już zazdroszczę ludziom, którzy ją zaproszą do siebie :serce:

Marianna - Czw 18 Maj, 2017 14:26

Basik napisał/a:
Dzisiaj PA naszej Kruszynki - już zazdroszczę ludziom, którzy ją zaproszą do siebie :serce:

Ja też! :aniolek:
jest bardzo wyjątkowa i prześliczna!!!

kat - Czw 18 Maj, 2017 14:26

Ale słodziak :)
kikin - Pią 19 Maj, 2017 08:35

bo ona ma syndrom kota z ulicy :wink: - poduszki i generalnie miękko pod dupką są najważniejsze ::
kat - Pią 19 Maj, 2017 08:42

Chyba nie, bo Ona mieszkała jednak w domu :)
Wg mnie jest do tego przyzwyczajona ;)

Basik - Sro 07 Cze, 2017 16:01

Dawno wieści nie było :roll: ale nie będę pisać o względności upływu czasu...
Kruszynka, kot idealny na dokocenie, wciąż nas zachwyca swoją pogodą ducha. Zawsze uśmiechnięta i zadowolona. Baranki regularnie co 3 godziny - przed pójściem spać obstawiamy, o której dzisiaj przyjdzie. Bo przyjdzie na pewno, baranek parę miłych słów i znika gdzieś do swoich spraw. Apetyt ma niesłabnący - nie wiem gdzie to mieści i mam nadzieję, że kulotka nie wyhoduję.
Parę dni mnie nie było... zostawiłam milion instrukcji na wszystkie ewentualności świata... który kot co lubi, gdzie lubi jeść, jak lubi jeść... a jakby nie chciał to co innego i takie tam ... a mój małżon wysłuchał, zebrał towarzystwo i powiedział, że nie będzie ich ganiać po chacie z miskami i proszę taki efekt:

a ja dzisiaj, po powrocie znowu z tymi miskami biegałam po chacie... :roll:

CUDOWNY KOT NA DOKOCENIE. Kruszynka wtopiła się w nasze stadko, ale myślę, że dobrze by jej było z młodszym pokoleniem albo bardziej ruchawym :twisted: bo bardzo lubi się bawić, ganiać i polować.

BEATA olag - Sro 07 Cze, 2017 17:37

:aniolek:
Basik - Wto 13 Cze, 2017 16:39

Pogoda jaka jest każdy widzi, ale posiadanie balkonu nawet takiego maleńkiego jest ogromną radością kotowatych. Z przyjemnością odstąpiłam to miejsce.
Kruszynka czeka aż odkurzacz zamilknie:

czasem coś wypatrzy:

coś przeleci nieopodal:

chociaż łóżko lepiej kota rozumie:

Basik - Wto 13 Cze, 2017 16:40


agula.s - Wto 13 Cze, 2017 19:59

Jest cudowna.😀Taka zrelaksowana i zadowolona.
Patrzenie na nia to przyjemnosc.😀

BEATA olag - Sro 14 Cze, 2017 07:49

Słodka puchatość.
Oczywiście nie mam na myśli nadwagi, bo Kruszynka jest cała idealna.

Żę spała gdy się odkurzało?
Rozbrajająca pozytywność :aniolek:

Basik - Pon 19 Cze, 2017 11:40

Miłego tygodnia ;)

agula.s - Pon 19 Cze, 2017 11:46

Jakie piekne zdjecie.😀
Sliczna Kicia.😀

BEATA olag - Pon 19 Cze, 2017 11:50

PIĘKNOŚCI :aniolek: :aniolek: :aniolek:
Basik - Pią 23 Cze, 2017 12:59

Kruszynka wyczuwa weekend - miłego!

BEATA olag - Pią 23 Cze, 2017 13:06

Ale selfie piękne :love: :love: :love:
agula.s - Pią 23 Cze, 2017 13:25

Ta Kota jest cudowna ::
Marianna - Nie 09 Lip, 2017 20:06

Jak się miewa nasza Puchatość? :aniolek:
Basik - Pon 10 Lip, 2017 18:31

Witamy wszystkich pourlopowo! Kruszynka wraz ze stadkiem rezydentów miała czas na przemyślenia własne, bo opiekunowie wybrali się na dwutygodniowy urlop. Byłam ciekawa, jak Kruszyna zareaguje na nasz powrót, ale też jak zniesie brak człowieka prawie o każdej porze dnia. I okazało się, że jak weszliśmy do mieszkania to powitaniom, barankom nie było końca. Przepychanki kocich głów i ogonów, ocieranie się o wszystko o nas, o walizki, siatki i torby. Kruszynka gruchająca, uśmiechnięta - chyba dobrze zniosła czas rozłąki. Oczywiście teraz stara się być jak najbliżej i żeby głaskać wciąż. Mieszkanie też nie ucierpiało. Co miało trafić do kuwety to się tam znalazło, żadnych podejrzanych smrodków. No może lampie klosz się lekko przekrzywił i jakiś przedmiot zmienił swoje miejsce... To całkiem miłe uczucie, kiedy kot się cieszy na Twój widok!
BEATA olag - Sro 12 Lip, 2017 05:19

Aha, taki kotopies.
Morri - Sro 12 Lip, 2017 06:30

U mnie takie powitania są na porządku dziennym :) Każdy powrót do domu to roztrzęsione antenki kocich ogonów, ocierające się o mnie łepki i ciałka i radosne kocie okrzyki :)
Eva - Sro 12 Lip, 2017 06:58

#takwielekotów #takmałorąkdomiziania ;)
Basik - Sro 12 Lip, 2017 09:32

Morri napisał/a:
U mnie takie powitania są na porządku dziennym :) Każdy powrót do domu to roztrzęsione antenki kocich ogonów, ocierające się o mnie łepki i ciałka i radosne kocie okrzyki :)

ale kiedy to robi "nowy" kot to jakoś tak się miło robi, że poznaje i akceptuje... no jakoś tak :)

Basik - Sob 15 Lip, 2017 16:05

Trochę tak nostalgicznie w kolorze sepi ;)

No dama po prostu :D

saszka - Nie 16 Lip, 2017 19:07

Jaka ona puchata :love:
Morri - Pon 17 Lip, 2017 00:48

te białe rękawiczki :love: bardzo elegancko :)
Basik - Wto 25 Lip, 2017 10:37

Kruszynka to killer na... chrabąszcze :shock: Moi rezydenci również je lubią, ale nie tak jak Kruszynka. Ona je tak lubi, że poluje rozdając je rezydentom, żeby każdy miał zabaweczkę interaktywną. A świergoli przy tym radośnie, że aż nieprzyzwoicie. Dzisiaj pada... to bawi się oniuplanym frędzelkiem od czegośtam.
Lubi kontakt z człowiekiem i sama się o ten kontakt dopomina, a to baranki o 3:00 rano a głaski jak się po coś schylam, ale na kolana niekoniecznie. Daje się wyszudrać, wymiąchać, ale branie na ręce ją spina. Nie lubi też miotły. Na początku sam widok wywoływał ugięte łapy teraz już ma ją na oku jeśli jest w ruchu, a jest często ;) Cudny, ciepły, cierpliwy kot czyli CCC 3>



BEATA olag - Wto 25 Lip, 2017 10:39

Jaka kochana - rozdaje interaktywne zabawki - KOTKA IDEALANA :aniolek:
saszka - Wto 25 Lip, 2017 10:42

Kota super, wiadomo, ale chciałabym tylko jeszcze raz podkreślić, że robisz świetne zdjęcia, Basik! Naprawdę bajeranckie :)
Basik - Wto 25 Lip, 2017 10:44

saszka napisał/a:
Kota super, wiadomo, ale chciałabym tylko jeszcze raz podkreślić, że robisz świetne zdjęcia, Basik! Naprawdę bajeranckie :)


:oops: :oops: :oops:
thx a lot

Basik - Czw 03 Sie, 2017 10:09

Czasem słońce, czasem deszcz... ale parapet jest zawsze:

Basik - Pon 21 Sie, 2017 18:07

jak ona te łapy trzyma?

Marianna - Pon 21 Sie, 2017 19:21

Jaki to przesłodki koteł :love:
Basik - Czw 31 Sie, 2017 13:36

Trochę kompromitujące, ale Kruszynka tu nie zagląda :love:

saszka - Czw 31 Sie, 2017 13:42

Ona jest nad wyraz słodka :love:
misiosoft - Czw 31 Sie, 2017 13:43

o jaaaa :love:
Cotleone - Czw 31 Sie, 2017 16:34

Jaki słodki puchaty brzusio :: Jest śliczna.
BEATA olag - Czw 31 Sie, 2017 20:50

:love:
Basik - Sro 13 Wrz, 2017 14:34

Co tu pisać o tym przekochanym kocie. O kocie - towarzyszu, w czynnościach codziennych; kocie - pogodnym z nieustającym uśmiechem i barankiem na dzień dobry; kocie - cierpliwym, który znosi fochy rezydentów; kocie - ćwierkającym, czym rozbroi każdego nawet z największymi problemami. Idzie przez życie z ogonem w górze, pogodnym pychem, poćwierkując sobie.
Czasem lubi się powygłupiać:

i jeszcze tak:

i...

a kończy tak:

a potem zasypia:

:jebanewalentynki:

BEATA olag - Sro 13 Wrz, 2017 16:17

:aniolek: :serce: :aniolek:
Eva - Sro 13 Wrz, 2017 16:53

:love: :love:
agula.s - Sro 13 Wrz, 2017 18:35

Piekny brzusio. ::
Basik - Sob 23 Wrz, 2017 16:48

Nie wiem jak u innych, ale nowe zabawki w moim domu dość szybko idą w kąt. Nie ustaję jednak w poszukiwaniach zabawki idealnej. Może się uda? :roll:



agula.s - Sob 23 Wrz, 2017 18:36

A co to jest? Fajne. :D
BEATA olag - Sob 23 Wrz, 2017 20:12

:: Też zastanawiałam się nad kupnem "baseniku"
Basik - Nie 24 Wrz, 2017 09:47

W środek tego "naleśnika" wkłada się piłkę na baterię. Już trzeci dzień zabawia koty, każdy ma inny sposób na ujarzmienie piłki... Na noc zaleca się ukrycie zabawki, bo po wyłączeniu piłki szeleszczący "naleśnik" ma też branie. http://www.zooplus.pl/sho...ligencje/542936
MonikaW - Nie 24 Wrz, 2017 15:09

klon Princeski :wink: basenik pierwsza klasa też taki nabędę bo nasza dama testuje wszystkie zabawki i jako jedyna dość długo się nimi bawi :D
Basik - Pią 08 Gru, 2017 17:06

Kruszyna kochana dziewczyna! nie umiem o niej inaczej myśleć. Tak pogodnego zwierzaka nie za często się spotyka :roll: chociaż kiedyś dawno temu mieszkał u mnie taki, a raczej taka - jamniczyca :hm: , ale to zupełnie inna historia.
Bez człowieka usycha, bez zwierząt marnieje, bez zabawek nie ma życia. Czyli prawdziwa dama do towarzystwa i dla ludzi i dla zwierząt i zabawić wszystkich umie.
Powygłupiać się trochę też:

Kruszynka niestety ma ogromny pociąg do jedzenia... Nic nie może być w miskach kocich, poza wodą, bo wymiecie wszystko i w każdej ilości. Wobec tego rezydenci schudli :shock: a Kruszynka stara się tego nie zrobić. Muszę wydzielać karmę, bo z kruszynki niezły Okruch by się nam zrobił.


Nie będę też ukrywać, że mocno wrosła w nasz dom... wiecie co to znaczy :wink: ? Myślimy :hm: :hm: :hm:

może ona też?

Cotleone - Pią 08 Gru, 2017 21:40

Jest przesłodka i prześliczna ::
Chyba możemy się domyślić, co Ci chodzi po głowie :wink:
Chętnie skorzystałabym z usług Kruszynki, żeby odchudzić takiego jednego puchatego :twisted:

BEATA olag - Sob 09 Gru, 2017 07:47

:: :love:
Piękna kota na super fotach...

Basik - Sro 03 Sty, 2018 09:54

Z kim najlepiej ogląda się sylwestrowe fajerwerki? :shock: ... z Kruszynką! Przywitała Nowy Rok siedząc na podusi na parapecie i przyglądając się widowisku. Prawie jakby mówiąc: a widziałaś to? a to? Najbardziej zaniepokoiły ją bąbelki w kieliszku. Ot! Kruszynka!
Chcemy, żeby została już u nas - niech się już nie tuła :serce:

Eva - Sro 03 Sty, 2018 10:05

:love: :love: :love:

:hug: :hug:

BEATA olag - Sro 03 Sty, 2018 19:14

:tan: :tan: :tan: :serce:
kat - Sro 03 Sty, 2018 20:17

:D

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group