Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

Nasze Akcje - Reportaż o FKP

Agnieszka L. - Czw 31 Sie, 2017 00:20
Temat postu: Reportaż o FKP
Drodzy Forumowicze,

Wpadłam na pomysł napisania czegoś w rodzaju reportażu o działaniach FKP, bo uważam, że zasługują na uznanie i nagłośnienie. Pomysł zaakceptowała Katarzyna Marszczewska - prezeska Fundacji - i doradziła mi zalogowanie się na forum, co też czynię. W związku z tym szukam osoby/osób chętnych do przybliżenia mi pracy kociego wolontariusza, najchętniej "na żywo" (w warunkach domowych), bo przecież bez Was działania Fundacji nie miałyby sensu.

Chętnie odpowiem na wszelkie pytania ;-)

Pozdrawiam serdecznie,

Agnieszka L.

Eva - Czw 31 Sie, 2017 08:31

Witaj Agnieszko,

super pomysł! :kwiatek:

Marianna - Czw 31 Sie, 2017 08:54

Eva napisał/a:
Witaj Agnieszko,
super pomysł! :kwiatek:

Myślę, że akurat Eva może być bohaterką jak najbardziej!
I kotekmamrotek ze swoim paplamentem ;-)

Eva - Czw 31 Sie, 2017 10:13

Ja myślę, że każdy z nas jest bohaterem, bo ratujemy życie :)

Agnieszko, może Ty podpowiedz, jak widzisz ten reportaz, na pewno masz w głowie zarys scenariusza :)

saszka - Czw 31 Sie, 2017 10:32

Jakby co jaggal i ja zapraszamy do
Kociej Komuny Winogrady ;)

misiosoft - Czw 31 Sie, 2017 10:40

a może lepiej byłoby zorganizować jedno czy dwa spotkania z kilkoma wolo na raz?
ja mogę udostępnić mieszkanie na takie spotkanie :)

Agnieszka L. - Czw 31 Sie, 2017 15:06

Dzień dobry wszystkim :-),

Dziękuję za bardzo pozytywny odzew, bo trochę się obawiałam, że napiszecie, że to głupie i a po co. Początkowo sądziłam, że najpierw pogadam sobie z Panią Prezes ;-), żeby mieć tzw. wstęp, jak to się wszystko zaczęło, kto założył i tak dalej, no ale z powodów organizacyjnych na razie muszę z tego zrezygnować. Szczerze, to nie mam jeszcze w głowie konkretnego planu, pomysł zrodził się w leniwych warunkach nad polskim morzem ;-). Wszystko mi się wyklaruje, kiedy zdobędę materiał. Może to brzmi dla Was nieco niepoważnie, ale ja naprawdę potrafię i lubię pisać, kiedy już mam odpowiednią ilość informacji, to teksty piszą mi się same ;-). Na pewno chciałabym opisać coś w rodzaju dnia z życia wolontariusza/szy i odwiedzić szpitalik. Nie "dyskryminuję" nikogo, ale myślę, że fajnie byłoby móc opisać mieszkanie, w którym jest więcej niż jeden kot, bo to na pewno rodzi więcej przygód ;-), ale opisania jakiegoś konkretnego kota też nie wykluczam.

@misiosoft Pomysł super, jeśli tylko udałoby się zebrać parę osób w tym samym terminie. Musielibyście się jakoś zorganizować i dać mi znać. Gdyby udało się choćby w ten weekend, to byłoby super, ale wiem, wiem, mało czasu...

Zapomniałam napisać, że ja - niestety - będę mieć czas głównie w weekendy, bo w tym roku zostałam uszczęśliwiona pracą zawodową od 8 do 18 plus godzinne dojazdy/przyjazdy, więc w tygodniu będę raczej nieżywa. No chyba, że piątek ok. 18 będzie komuś pasował, to tak też może być. Tak to u mnie wygląda, ale ja to robię zupełnie wolontaryjnie i niejako bezterminowo, nie mam żadnego deadlajnu nad głową, więc daję sobie prawo do takich "wymagań". Uprzedzam też, że oczywiście nie ma gwarancji, że ktoś to wydrukuje, ale nie spróbujemy, to się nie dowiemy. W ostateczności wrzucę zaprzyjaźnionej dziennikarce na bloga ;-). To też nie oznacza, że mam zamiar się ślamarzyć z pisaniem, tylko że będę to robić w miarę moich możliwości.

Co by tu jeszcze... Nie jestem dziennikarką ani nawet polonistką, tylko psycholożką ;-),na co dzień pracuję z dziećmi. Wynajmuję, właściciele nie zgadzają się na zwierzęta, więc postanowiłam spróbować działać inaczej :-) i stąd pomysł.Mieszkam na Ławicy.

misiosoft - Czw 31 Sie, 2017 16:03

ten weekend odpada, bo jedziemy na wesele a wolontariusze będą na stoisku fundacyjnym na Pyrlandii - może tam ich odwiedzisz? trochę osób tam będzie.

w następny weekend - sobota mi pasuje :) ktoś z wolo byłby chętny? mieszkam na Ratajach, mam 2 koty rezydentów, jeśli chodzi o tymczasy to do niedawna była 2 (bracia), ostatnio 1 sztuka. teraz robimy przerwę bo trzeba rezydenta zdiagnozować i postawić na nogi :(

Agnieszka L. - Czw 31 Sie, 2017 18:33

Przyszły weekend jak dla mnie ok. Jeśli ktoś jest chętny, to też zapraszam do zgłaszania się ;-). A gdzie konkretnie będzie to stoisko?
Nadira - Czw 31 Sie, 2017 22:23

Stoimy na Pyrlandii na Łęgach Dębińskich ;) Szukaj pomarańczowych koszulek i zielonego namiotu :)
Agnieszka L. - Czw 31 Sie, 2017 22:30

Dzięki, to jeszcze tylko dopytam, w jakich godzinach?
saszka - Czw 31 Sie, 2017 22:34

12-18 :)
Agnieszka L. - Czw 31 Sie, 2017 23:03

Dzięki!
misiosoft - Pon 04 Wrz, 2017 11:09

to co, jest ktoś chętny żeby wpaść do mnie w najbliższą sobotę i poopowiadać Agnieszce o byciu wolo, DT itd?
Agnieszka L. - Pon 04 Wrz, 2017 17:10

Przylaczam sie do pytania (chociaz szkoda, ze tak daleko :-P )
Agnieszka L. - Wto 05 Wrz, 2017 17:50

Nobody, really :-/? Misiosoft, wyglada na to, ze spotkanie bedzie kameralne ;-).
Cotleone - Wto 05 Wrz, 2017 19:00

Ja niestety w tą sobotę pracuję. Odrabiamy 14.08.
filo - Wto 05 Wrz, 2017 23:02

Ja mogę wpaść, ale to będzie monotonne, bo DT jest banalny - rano sprzątasz kuwety, potem ktoś rzuca pawiem, potem spadnie doniczka, ktoś narobi w kącie. Zanim się zorientujesz ktoś zje twoje śniadanie itd. itd. a w nocy pójdziesz na kanapę, bo się w łóżku nie zmieścisz...
kikin - Sro 06 Wrz, 2017 07:51

filo napisał/a:
Ja mogę wpaść, ale to będzie monotonne, bo DT jest banalny - rano sprzątasz kuwety, potem ktoś rzuca pawiem, potem spadnie doniczka, ktoś narobi w kącie. Zanim się zorientujesz ktoś zje twoje śniadanie itd. itd. a w nocy pójdziesz na kanapę, bo się w łóżku nie zmieścisz...

:jebanewalentynki:

misiosoft - Sro 06 Wrz, 2017 09:09

filo napisał/a:

przychodź przychodź, i tak masz do pogadania z M :)

czy godzina 16 pasuje zainteresowanym stronom? adres podam na PW.

i oczywiście zapraszam więcej wolo!

kiniek - Sro 06 Wrz, 2017 20:09

w razie czego mogę telefonicznie po urlopie lub zaprosić do siebie, ale pewnie nie dopowiem nic co wcześniej zostanie powiedziane.
Agnieszka L. - Sob 09 Wrz, 2017 12:20

@Filo czy mogę Ciebie zacytować w tekście, kiedy powstanie :wink: ? Przepraszam, ze się nie odzywałam, ale nie dostałam na maila powiadomień o odpowiedziach. Ludzie luz, kto nie może dziś, na tego przyjdzie pora kiedy indziej :twisted: