Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

Znalazły dom - Teofil

brynia - Czw 23 Lis, 2017 23:53
Temat postu: Teofil
Teofil - tak nazywa się kocurek, który mieszkał na działkach i pilnie potrzebował pomocy człowieka. Sam by sobie nie poradził - koci katar, na który cierpiał maluszek, mógłby doprowadzić do ślepoty i w najgorszym wypadku do śmierci. Na szczęście pomoc przyszła w samą porę!
Po kilku wizytach u weterynarza, serii antybiotyków oraz - a może przede wszystkim - zapewnienia odpowiednich warunków, Teofil odzyskał zdrowie i teraz jest radosnym, miziastym futrzakiem, bardzo spragnionym kontaktu z człowiekiem. Uwielbia być głaskany, a kolanka i przytulanki nagradza pięknym, głośnym mruczeniem. W przerwach między czułościami oddaje się typowym kociakowym zajęciom, przejawiając na tym polu wyjątkową kreatywność - nie potrzebuje superdrogich markowych gadżetów, wszystko, co go otacza, może okazać się najwspanialszą zabawką świata!
A do tego jest prześliczny - białorudy z bursztynowymi oczami... ;)





Teofil na ZDJĘCIACH.

Ada - Nie 17 Gru, 2017 20:48

Teofilek razem z Eli od wczorajszego wieczora u mnie. Noc spędził za łóżkiem razem z Eli. Dzisiaj tez siedział za łóżkiem cały dzień. Ale zjadł trochę wołowiny :) Dał się pogłaskać i się cudnie przy tym rozmruczał !

Teraz jest w łazience razem z Eli.

Mam nadzieję, że z każdym dniem będzie lepiej :)

Ada - Wto 26 Gru, 2017 21:31

Teofilek - przylepa jakich mało, rozmruczany do kochania :) Miłośc okazuje stale barankując i calując ! Potrzebował tylko 2 dni by poczuć się pewnie i dziś całe mieszkanie jest jego placem zabaw. A bawi się wszystkim. Nie boi się moich kotek, śpi jak każdy grzeczny kotek ze mną w łóżku :)

Odkąd Eli przestała się bunkrować ganiają jak źrebaki po pokoju. Świetnie się razem czują.

Suszarka tez opanowana ....

Ada - Nie 07 Sty, 2018 14:55

Teofil w ubiegłym tygodniu zaczął kichać i kaszleć. W piątek pojechałam do weta i okazało się, że ma zawalony nosek i ogólnie jest podziębiony. Może to pozostałość po KK a stres po przeprowadzce tez swoje zrobił. Dużo się ostatnio dzieje w jego krótkim życiu bo i przeprowadzka i dojrzewanie /mamy trądzik :) / i wymiana ząbków.
Dostał antybiotyk i witaminy i jutro kolejna wizyta u weta. Zalecenia wet: utuczyć kota :)

Choroba wcale nie wpłynęła na jego zachowania, nadal bryka jak to mały kociak z koleżanką Eli :)

A dzisiaj miał pierwszą wizytę przedadopcyjną ! Zaprezentował się pięknie :) Państwo pokochali go już po zdjęciach wiec chyba są teraz jeszcze bardziej zakochani.


Taki piękny jestem ::


BEATA olag - Nie 07 Sty, 2018 15:14

:love:
Ada - Czw 11 Sty, 2018 20:25

Teofil nadal na antybiotyku. Ale jest poprawa i utył aż :) 200g teraz waży 2 i pól kilograma ! Kawał kota :: :wink: :wink:
kat - Czw 11 Sty, 2018 20:32

Super! :)
kotekmamrotek - Pią 12 Sty, 2018 01:29

Ada, a może byś mu wdrożyła biostyminę? U mojego Stefa działa suuuper - na bank nie zaszkodzi:)
Ada - Nie 21 Sty, 2018 21:40

Nie wiem co to ta biostymina :)

Teofil dostaje antybiotyk i lizynę. Tablety jadl z miesem ale czesciej sie nim najpierw bawil wiec trwalo to strasznie długo. Lizyne pierwszy raz zlizał mi z dłoni za drugim razem już była bleee.

Musiałam znależć sposob by podawać mu wszystko do paszczy. I znalazłam :)

Kota trzeba zapakować w kocyk, w taki naleśnik jak dla noworodka. Wystawiamy łepek. Kot unieruchomiony i na spokojnie łyka wszystko :)

A poza tym to wyjątkowo ruchliwy kociak. Zaczepia wszystkie kocice w chacie i zupełnie się nie przejmuje jak dostanie przez łeb od rezydentki Klary. Jeszcze ją podgryza w tylne łapy ! Słodki zbój.

A ! I wreszcie przydał się kupiony 2 lata temu hamak na kaloryfer. Moje koty go olały a Teoś go uwielbia i grzeje tam dupke :D

Ada - Pon 29 Sty, 2018 22:09

Dzisiaj Teofil był na kontroli u wet. Zapalenie zatok wyleczone, dziąsła tez w duzo lepszym stanie i utył ! teraz waży aż 2,8 kg :)

Tabletki już grzecznie łyka bez zawijania w koc. Nie buntuje się jak wcześniej.

Już nie dostaje antybiotyku. Nadal będzie dostawał immunodol, multiwitaminę i lizynę. Trzeba mu też przemywać bródkę bo trądzik nadal wyskakuje.

Ale generalnie kotek naprawiony :: i za 10 dni moze byc kastrowany.

Morri - Czw 01 Lut, 2018 02:24

Ada, a jakieś zdjęcia przystojniaka? Bo na słowo, to nie uwierzę ;)
Ada - Nie 04 Lut, 2018 19:42

Proszę :)



Cotleone - Nie 04 Lut, 2018 20:15

Jaaaki cukierasek :: Stanowczo domagam się więcej - takie słodycze nie tuczą, wiec można spokojnie się delektować :wink:
Ada - Nie 11 Lut, 2018 20:18

I po pięknych pomponach .... Naprawde miał przepiękne :)

Teoś zniósł bardzo dzielnie kastracje, przy okazji miał korekte kieszonek dziąseł, obcięte pazaurki i ogoloną brodę :roll:
Musiał mieć ogoloną bo trądzik stale wychodził mimo smarowania mupiroxem. Teraz maść powinna się lepiej wchłaniać. Tak wiec od strony brudki Teos to Devon Rex :lol:

Teoś jest wszedzie i rozrabia. Wspina się na siatkę w oknie na samą góre - spiderkot :) A do tego jest taką przylepą słodką, budzi mnie próbując wkładać swój mokry nos w mój nos ! przytula się do szyji i twarzy i mruczy pieknie.

Uwielbia pranie .....zrzucac

Bastianka - Nie 11 Lut, 2018 20:20

Jaki jest już duży!! :)
Cotleone - Nie 11 Lut, 2018 20:23

Duży, piękny i jaki pomocny :: Do tego jeszcze przytulny. Kochany kotek :)
Ada - Nie 11 Lut, 2018 20:28

A jaki dumny, że znowu mu się udało wszystko zwalic ::
Ada - Wto 13 Lut, 2018 18:56

Byliśmy wczoraj na kontroli u pani doktor. Wydmuszki goją się pięknie, jeszcze trzeba zadbać o brudkę i ząbki.

I w niedzielę jedziemy do domu stałego :banan: :banan: :banan:

Ada - Nie 18 Lut, 2018 15:24

I zostawiłam Teofilka w DS. Ma tam kocią koleżankę piękną Felicję, która okazała się bardzo grzeczną damą i nawet nie syknela na Teosia. Nawet dały sobie powitalnego noska ! ::

Teraz czekam na zdjęcia i relację z nowego domku :)

BEATA olag - Nie 18 Lut, 2018 18:41

Powodzenia Teosiu :good: :serce: :good:
Karolina k. - Nie 18 Lut, 2018 21:08

Teofilek próbuje wychodzić z pokoju. Felicja urocza ale niezwykle zazdrosna..to będzie długa noc:)Niestety nie mam pojęcia jak dodać zdjęcie skradajacego się do mnie Teośka;/
kat - Nie 18 Lut, 2018 21:17

Karolina, witaj na forum :)

A co robi Felicja?

Tutaj info jak dodać zdjęcie:
http://forum.kocipazur.org/viewtopic.php?t=3745

Karolina k. - Nie 18 Lut, 2018 21:24

Felka skradając się jak na kota przystało w pozycji pół zgiętej syczy i prycha niemiłosiernie. Łapkoczynów nie ma póki co:) Poniżej Teoś już na drapaku https://drive.google.com/file/d/1FHtnvF5TP1P_t41QtnL7FQbdpF0V7OFP/view?usp=drivesdk
kat - Nie 18 Lut, 2018 21:29

Felka potrzebuje czasu.
Dobrze, że Teofil bardziej ciekawy niż wystraszony.

Ada - Pon 19 Lut, 2018 08:05

Witaj Karolina jak fajnie, ze jestes tutaj !

Teos jest odwazny i bardzo ciekawski więc będzie wchodził gdzie się da :) Trzeba mieć na niego "oko" jak przy małym dzieciaku. A wspinaczka to jego ulubione zajęcie :: drapak uwielbia.

Felicja się zaprzyjaźni tylko potrzebuje troche czasu na poznanie tego "nowego". Przy socjalizacji pomaga przenoszenie zapachów i wspólna zabawa np piórkiem.

kat - Pon 19 Lut, 2018 12:21

Jak po nocy? :)
Karolina k. - Pon 19 Lut, 2018 16:31

Hejka. Od 3.20 Teoś się zaczął odzywać-miauczał i płakał za swoim dotychczasowym otoczeniem. Na szczęście miałam pod ręką kartki więc na bieżąco robiłam mu nowe kulki:)W ciągu dnia koteły spały-odsypiały nockę (miałam okazję być dziś dwa razy w ciągu pracy w domku;)).spanie jeszcze osobno.Teoś postanowił spędzić noc w moich nogach-jestem w szoku;) Dziś gonię po maść i jakieś zabawki dodatkowe bo ten maly rudzielec to prawdziwy wulkan energii.
Ada - Pon 19 Lut, 2018 19:18

Bo Teoś to dobrze wychowany kotek i śpi ładnie łóżku ze swoimi dużymi. Jeszcze chwila i zacznie ci wkładać swój nosek w Twój ::

A wulkan to on i jest troche mi brakuję jego biegania po chacie :) U mnie nie mógł się tak popisywać bo mało przestrzeni u Was to zostanie maratończykiem hihihi

Karolina k. - Sro 21 Lut, 2018 15:29

Dziś Teoś postanowił przedstawić dowód miłości dla swojej siostry. Upolował resztkę masła! :twisted:
Oj nienauczona ja...od dziś się musimy zacząć uczyć nie wchodzenia wszędzie gdzie ogon zawiedzie:)milego dnia;)

Ada - Wto 27 Lut, 2018 20:36

Co tam słychać u Teofilka i Felicji ? Bo to juz ponad tydzien jak sa razem :)
kat - Wto 27 Lut, 2018 23:50

Też umieram z ciekawości...
Karolina k. - Czw 01 Mar, 2018 16:12

Witajcie. Jestem czlowiek zombie...kociarnia dokazuje w nocy a ja odsypiam za dnia...nie mialam nawet mocy pisać. Mysle ze jest jak w kazdej rodzinie. Gryza sie jak sie nudza.a jak do spania to pelna harmonia:)teofilka smarujemy dzielnie mascia zeby wygonic mlodziencze wspomnienia tradzikowe;)
Ada - Czw 01 Mar, 2018 21:16

Te nocne wojaże w końcu się skończą, uroki młodego kociaka w domu :)
Jak Teoś był u mnie to ostatnie gonitwy byly między 23 a północą. Potem ja szłam spać i wszystkie koty też. Nie budziły w nocy albo budziły ale ja śpie mocno wiec nie było mojej reakcji. Może dlatego mialam spokój. Cieszę się, że z Felicja dokazują a nie osobno ::

Karolina k. - Pią 02 Mar, 2018 19:25

https://drive.google.com/file/d/11NiQdMYL4M0hwAfVm_kOkZBUeh-Vv4vY/view?usp=drivesdk od wczoraj Kociambry mają kuleczkowy labirynt:)
Karolina k. - Sob 03 Mar, 2018 10:02

Test nowej zabawki!!! Ewidentnie za delikatna dla tego rudego wulkanu energii!!! https://drive.google.com/file/d/1VnaXZhhDLl51jb76l2f-H7H3EZP9_46r/view?usp=drivesdk
kat - Sob 03 Mar, 2018 23:57

:D
Karolina k. - Nie 04 Mar, 2018 19:59

https://drive.google.com/file/d/1NAGr1goExiXNm_2BXJMsOMN0TwR-I3nQ/view?usp=drivesdk A jak Wasza niedziela???My dziś pełen chill
Ada - Sob 10 Mar, 2018 17:18

Tak Teoś lubi w ciepełku przytulac się do człowieka :)

A jak tam jego trądzik ? I czy daje sobie myć zęby ? ::

Karolina k. - Wto 13 Mar, 2018 12:39

Ten rudzielec daje sobie robić wszystko:) cudowne zwierzę:) trądzik chwilę był większy teraz znów mniejszy jest. Koteły śpią razem na półce nad łózkiem w sypialni,rano mają wspólne przeloty z Felką. Felka nawet myje Teofila:)
kat - Wto 13 Mar, 2018 14:33

Super :)
Fajnie, że tak szybko się zaprzyjaźniły :)

Ada - Wto 13 Mar, 2018 20:46

Ale się cieszę z takich wiadomości ! :: :: ::
Karolina k. - Sob 07 Kwi, 2018 00:38

Oj wypatrują nasze koteły wiosny:) pozdrawiamy https://drive.google.com/file/d/1dBqWnsT4tdzd-HkrDggWlbNNYV5mEoAr/view?usp=drivesdk
Teoś ma się dobrze. Zdrowy piękny lśniący kocur. Sierść już tak mocno jak na początku mu nie wypada. Jest bardzo odważny. Dwa tygodnie temu nawet zapragnął jeździć na grzbiecie psa będącego u nas w odwiedzinach. Myślę,że to kocię nie boi się niczego poza tym, że mogłabym na czas miski nie uzupełnić haha

Morri - Sob 07 Kwi, 2018 00:54

Cudne wieści :aniolek:
kat - Nie 15 Kwi, 2018 22:52

Byłyśmy z Adą w odwiedzinach u Teosia :)
Ma się dobrze i wszystkich pozdrawia :)

Ada - Wto 17 Kwi, 2018 17:42

Ja nie wiem jak mozna zapomnieć z kim się spało pod jedną kołdrą :) Normalnie mnie olał ::

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group