Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

Dział ADOPCYJNY - Mały Maciuś

Neda - Czw 09 Sie, 2018 11:42
Temat postu: Mały Maciuś
Kontakt w sprawie adopcji:
Ankieta adopcyjna
adopcje@kocipazur.org
502 111 279 (pon. i czw. 18-20)
------

Pewnego dnia na jednym z osiedli pojawiła się czarna kotka i zamieszkała pod rozłożystym jałowcem. Gdyby nie to, że dołączyła do stada dokarmianych, wykastrowanych kotów, nikt by o niej się nie dowiedział, bo jałowiec jest wielki i dostać się pod niego człowiek nie ma szans, za to kot ukryje się tam perfekcyjnie.
Na szczęście w miarę szybko wypatrzyła ją karmicielka, która zna wszystkie koty pod swoją opieką. Od razu chciała zorganizować dla niej kastrację, ale okazało się, że kotka zdążyła już urodzić. Zatem nie wystarczyło zabrać tylko ją, ale trzeba było złapać także dzieci.
Łapanka to był nie lada wyczyn. Bo to cwana kocica, a jej dzieci też do głupich nie należą. Klatka łapka ustawiona - Mama i czwórka maluchów przy niej, ale dzieci do klatki nie wchodzą. Kotka wchodzi - kilka razy. Za każdym wyciąga kawałek karmy i wynosi dzieciom.
W końcu klatka się zamyka. Kocia mama w środku, ale dzieci czmychnęły pod jałowiec. I weź tu człowieku je teraz znajdź... Na dworze ciemno. Kotka płacze w klatce, a maluchy jak kamień w wodę.
Karmicielka razem z drugą osobą, która pomagała w łapance, próbowały wywabić maluchy. Krążyły wokół jałowca do późnej nocy. Ale bezskutecznie. W nocy spać nie mogły, bo obawiały się, czy jakiś lis nie zje dzieciaków, jeśli nie ma przy nich matki. Maluszki miały wtedy ok. dwóch miesięcy. Na szczęście następnego dnia okazało się, że maluchy noc przeżyły. Łapanie ich zajęło cały dzień, ale udało się wszystkie bezpiecznie zgarnąć do domu tymczasowego

Jednym z tych maluszków jest Mały Maciuś



Mały Maciuś przejawia posiadanie genu miziakowości, ale trzeba go jeszcze odkryć do końca. Jemu pobyt na rękach nie sprawia problemu, ale w zachwyt też go jeszcze nie wprowadza. Tak więc jeszcze trochę pracy nad nim trzeba wykonać.

Mały Maciuś na ZDJĘCIACH i FILMACH.

Ada - Nie 07 Paź, 2018 22:46

Mały Maciuś jest u mnie od piątku :)

A cóż to za elegancki kot ! Takiego elegenta jeszcze nie miałam. Przepiekne umaszczenie ! A przy tym jest tak spokojny, ze moje koty i Eli wcale się nie zestresowały jego przyjściem. Oczywiście syczą na niego ale na niego nie mozna się zlościć bo jest przesłodki. Jeszcze nawołuje mame i rodzeństwo,pewnie tęskni biedaczek. Zwiedził już wszystkie zakamarki domu i uwielbia drapak i szafe - tam może z góry wszystko obserwować.

Tak więc połoczenie stada poszło zadziwiająco dobrze z czego bardzo się cieszę :) ))

Ada - Nie 21 Paź, 2018 22:07

Maciuś to wariat ! NIc nie jest mu straszne, biga wszędzie, wszędzie wejdzie, wszędzie go pełno. Pełna chata kotów :) ))

Bardzo zakumplował się z Eli, traktuj ją jak mamusie, powala się myć wiec Eli bardzo zadowolona bo wreszcie ma kogoś do opieki i gonitw.

Dziś ich zlapalam jak Maciuś próbował ssać Eli !

kotekmamrotek - Wto 23 Paź, 2018 00:21

:shock: czyżby nam się dwupak szykował???
Ada - Pon 12 Lis, 2018 21:16

Mały Maciuś rośnie i broi :) Najbardziej lubi polowania na kulki z papieru, nauczył się, że jak przyniesie mi do łóżka kulke to mu znowu rzuce. Efekt - rano mam pełno kulek w lóżku. Przychodzi też położyć się obok mnie i nawet daje sie pogłaskać choc jak dla mnie za krótko :) ) Maciuś jest bardzo odważny i pewny siebie. Mimo fuczenia rezydentek stale je zaczepia. Za to z Eli tworzą fajną parę - ganiają po chacie a Eli mu stale myje pysio.

Jest piękny !






saszka - Pon 12 Lis, 2018 21:36

Fajny pingwin <3
Ada - Nie 09 Gru, 2018 17:17

W piątek Macius pozbyl sie klejnotow a mial piekne :) ))

Odebralam go calkiem wybudzonego wiec do chaty wszedl, rozejrzal sie i zaraz szukał Eli. A ona jak zawsze pelna milosci i opieki nad malolatem, obwąchala ze wszystkich stron a najbadziej jej nie pasowalo to co pod ogonem :) Wymyła Maciusia wszedzie co by obco nie pachniał.

Chyba nie będę umiała ich rozdzielic do adopcji bo one sa nierozloczne. Mam legowisko na 1 kota a one oba sie tam pakują. Przy czym Macius choc ma 8 miesiecy a Eli 1,5 roku - jest wiekszy niż ona i na tym legowisku ja wypycha. Ale jak jej tam nie ma to wcale nie jest zainteresowany legowiskiem. Maciuś jak się nudzi to nawołuje Eli i ona podobnie tyle że nie miałczy a skrzeczy śmiesznie :)

Dodatkow Maciuś tak rozruszał Eli, że kotusia z dużym brzuchem zupełnie się go pozbyla. Potwierdza się fakt, że sama dieta nie wystarcza przy odchudzaniu he he

Ada - Pon 17 Gru, 2018 17:07

Maciuś i aresztowana trucizna :)


kotekmamrotek - Wto 18 Gru, 2018 20:34

::
saszka - Wto 18 Gru, 2018 20:50

Fajny ten areszt! Dobry patent :)
Ada - Pon 04 Lut, 2019 23:34

Sabinka i wszystkie jej dzieci nie mogą byc jedynakami !

Mały Maciuś i Eli kochają się, leją się naprzemiennie :)

Macius juz wie, że glaskaie człowieka jest przyjemne ale pozwala tylko na tyle ile on chce :) O dziwo reaguje tak samo na glaskanie po główce i po brzuszku, który wywala do głaskania !


kat - Pon 16 Wrz, 2019 16:41

A taka nam miłość kwitnie między Małym Maciusiem i Eli :serce:



Maciuś czasami lubi spać również pod kołdrą :D

Ada - Wto 28 Sty, 2020 16:37

A u braciszka Orlika- Małego Maciusia wszystko ok. "Mały Maciuś" he he chyba trzeba mu zmienić na Król Maciuś bo wyrósł na dużego i cudnego kota. I zachowuje się jak król ! Niczego się nie boi, rozwala się gdzie mu wygodnie chocby na srodku drogi czlowieka. Przy tym jest mega uroczy :) Człowieka generalnie ma gdzieś chyba dlatego, że Eli daje mu tyle czułości, ze jest zaspokojony i niechętny na ludzkie glaskania. Choć czasem mu się zdazy przyjsci i polozyc sie obok i troche glasków od człowieka zniesie :) Za to uwielbia zabawy z piórkiem i ganianiem za kulkami z papieru. Cudnie aportuje. Słodziakiem jest wielkim :)
kat - Nie 21 Cze, 2020 18:35

U Małego Maciusia czas płynie leniwie. Przyjaźń z Eli nadal kwitnie.
Maciuś cały czas ma duszę małego kociaka i chciałby wiecznie się bawić. Eli nie zawsze ma ochotę na zabawę, ale i tak są w dobrej komitywie :)
Mały Maciuś i Mały Czaruś mają słabość do piórek, co widać na załączonych obrazkach.
Mimo, że w innych dt, to widać, ze to bracia - żadnemu piórku nie przepuszczą ;)










kat - Czw 25 Cze, 2020 22:34

Maciuś już po kontrolnej wizycie.
Bez problemu pani doktor pobrała krew na badanie i zaszczepiła kotka.
Niestety w paszczy niedobrze - mamy tu kolejny punkt wspólny z Małym Czarusiem i Orlikiem - zęby nadają się tylko do wyrwania. W najlepszym wypadku zostaną oszczędzone kły.
Czekamy na wyniki z krwi i będziemy umawiać zabieg.
Z dobry wieści - Mały Maciuś ma idealną wagę - 5kg, co przy jego gabarytach jest książkowe :)
Nie ma tam tłuszczu, tylko pięknie umięśniona sylwetka :)

saszka - Czw 25 Cze, 2020 22:36

Kciuki za wyniki i zabieg!
kat - Sob 11 Lip, 2020 11:02

Małego Maciusia też czeka usunięcie ząbków - zabieg mamy już umówiony na 12.08.
Też prosimy o kciuki!
Wyniki krwi Maciuś ma bardzo ładne :)
Tylko glukoza była delikatnie podwyższona, ale to raczej ze stresu.

Kot - "Półkownik" :)





kat - Sro 12 Sie, 2020 20:38

Mały Maciuś natomiast dzisiaj miał zabieg usunięcia zębów. Zostały mu tylko kły :( Jest już w domu i jeszcze dochodzi do siebie. Na razie dostał antybiotyk na 8 dni, a później kontrola i decyzja, czy już koniec leczenia, czy jednak antybiotyk trzeba będzie jeszcze kontynuować.
Oczywiście prosimy o kciuki, żeby wszystko ładnie i szybko się wygoiło.

Cynamon - Czw 13 Sie, 2020 00:07

kat, mocne kciuki za szybkie wygojenie się :hug:
kat - Pią 14 Sie, 2020 22:11

Cynamon napisał/a:
kat, mocne kciuki za szybkie wygojenie się :hug:


Dziękujemy za kciuki!
Maciuś powoli dochodzi do siebie, ale niestety inne koty cały czas na niego warczą. Nawet Eli :(
Chyba przesiąkł szpitalnym zapachem i pachnie im obco...
Miejmy nadzieję, że z czasem wszystko jednak wróci do normy.




kat - Sob 22 Sie, 2020 00:08

Wszystko wróciło do normy. Eli już znów myje Maciusia :)
A Maciuś był dzisiaj na kontroli. Paszcza pięknie wygojona :)
Zatem koniec antybiotyku.
Za jakiś czas oczywiście kontrola, ale na teraz Maciuś jest gotowy do adopcji.
Otwieramy w takim razie listę kolejkową na duet Eli i Maciuś :)

kat - Nie 13 Wrz, 2020 22:45

U Małego Maciusia bez większych zmian. Ma do towarzystwa trzy kocice. Niestety nie ze wszystkimi dogaduje się najlepiej. Rezydentki traktują go z dużą rezerwą, za to Eli go niezmiennie uwielbia. Niestety nikt nie pyta o ten zżyty koci duet :(


Tutaj jakbym widziała Małego Czarusia - widać gołym okiem, że to bracia :)





kat - Nie 08 Lis, 2020 18:56

Mały Maciuś, ten to też trochę taki rojber. Wobec Eli jest mało opiekuńczy, ale swój łepek to podstawia jej do umycia :twisted:
A rezydentki, mimo, że starsze od niego i należałby się im szacunek, potrafi pogonić. Szczególnie jedną sobie "upodobał".
Gdyby znalazł się dom dla niego i dla Eli, biedne rezydentki odetchnęły by z ulgą...

Widać, że to taki trochę zakapior ;)

kat - Pon 14 Gru, 2020 01:18

Mały Maciuś - kto by pomyślał, ze z niego taki bibliofil? ;)
To jego ulubione miejsce do spania. Pewnego razu opiekunka nie mogła go znaleźć, a on tymczasem smaczne sobie spał na półce za książkami :shock:




Ada - Sro 31 Mar, 2021 17:55

Maciuś robi postępy w sensie przytulasów i spania obok człowieka. On zawsze spał gdzieś w chałupie ale nie ze mną jak reszta 3 kotów. I ostatnio już dwa razy zdażyło się tak, że jak Eli przyszła koło mnie spac to on się przytulił do niej a blisko mnie. I to tak oba pod moją pachą spały sobie.Cudne to było bo moglam miziac oboje ! Nie trwało to niestety długo ale mam nadzieję, że to będzie się dziać częściej :)
saszka - Sob 15 Maj, 2021 13:00

Co u Maciusia?
saszka - Czw 28 Paź, 2021 22:32

Puk puk, jak tam, co tam? ;)
Ada - Nie 23 Paź, 2022 18:52

Mały Maciuś już nie jest mały bo to już poważny duży kocurro :) Nadal jest takim autsaiderem troche bo chodzi własnym ścieżkami, lubi poganiać reszte kotów w chalupie a człowiek właściwie jest mu potrzebny do sprzątania i dawania jeść :) Choć zdażają sie sytuacje, że nagle zaczyna się przy mnie kręcić i wtedy czasem pozwoli się wygłaskać. A newet wystawi na moment brzusio do miziania. Ale to zawsze jest na jego warunkach :)
Niebieska - Sob 04 Lut, 2023 23:09

Co u Maciusia?
saszka - Pon 07 Sie, 2023 22:08

Niebieska napisał/a:
Co u Maciusia?

Podbijam pytanko :)

saszka - Nie 17 Wrz, 2023 19:13

Co tam, jak tam?
miyazawa - Nie 07 Sty, 2024 16:12

Mały Maciuś (a tak naprawdę wcale nie taki mały!) wraz ze swoją kompanką Eli, przeniosły się wczoraj do nowego domu tymczasowego :serce:
To kotki typu strachulcowego, także kciuki mocno potrzebne za ich szybką aklimatyzację!


crestwood - Nie 07 Sty, 2024 16:13

Duży Maciusiu! Trzymam mocno :pociesza:
Niebieska - Nie 07 Sty, 2024 17:15

Kciuki!
saszka - Nie 07 Sty, 2024 20:04

Super! Też trzymam kciuki :good:
LolaRose - Nie 07 Sty, 2024 21:06

Jeszcze wczoraj przeglądałam ich wątek i zastanawiałam się co u nich, super wieści.
kat - Pon 15 Sty, 2024 17:56

Jak Maciuś po tygodniu w nowym dt?
cuda.wianki - Nie 21 Sty, 2024 22:04

Mały Maciuś to dostojny kocur w kwiecie wieku, który bardziej niż głaskami interesuje się kurczakowymi smaczkami oraz wędką z piórkiem. Przepada za obserwowaniem świata ze szczytu regału z książkami, lecz zdecydowanie jego najulubieńszym miejscem jest szafa z ubraniami, dokąd wycofuje się chyłkiem, gdy pragnie zaznać chwili odosobnienia.
Po dwóch tygodniach w domu tymczasowym poczynił zdecydowane postępy - początkowo nieufny, dziś aktywnie eksploruje nowe lokum, mimo człowieka grasującego w pobliżu 😉
Największe (r)ewolucje dopiero przed nami!

kat - Pon 22 Sty, 2024 20:38

A jak stosunki między nim i Eli? Nadal śpią razem i zapewniają sobie wsparcie?
Rozumiem, że z jedzeniem i kuwetowo wszystko ok? :)

cuda.wianki - Sro 24 Sty, 2024 20:42

Wszystko w porządku :)
miyazawa - Sro 24 Sty, 2024 21:03

To ja tu jeszcze dorzucę foteczkę jak Maciuś staje się coraz odważniejszy i ciekawsko spogląda na to co człek aktualnie robi :) Ten pysio to on ma nadzwyczajnie uroczy <3


Ada - Pią 26 Sty, 2024 19:18

Maciuś ma założoną obròżkę czy mi się wydaje? Czy razem z Eli są w dobrej relacji? U mnie spały razem i wylizywaly sobie pyszczki 😀 czy tak jest teraz?
cuda.wianki - Sob 03 Lut, 2024 12:24

Maciuś robi zdecydowanie postępy - bardzo chętnie się bawi i nawet pozwala *choć niechętnie* na głaski, żeby dostać smaczka. Oprócz tego tarza się w pościeli, leżakuje brzuchem do góry i nurkuje w koszach z ubraniami ;)

cuda.wianki - Sob 03 Lut, 2024 12:27


cuda.wianki - Nie 04 Lut, 2024 14:47


cuda.wianki - Nie 04 Lut, 2024 14:50

Macius byl tez na kontroli u weterynarza i na szczescie jest totalnie zdrowym kotkiem :)
cuda.wianki - Nie 04 Lut, 2024 14:52



pelna czilera ;)

kat - Czw 08 Lut, 2024 02:27

O, jakie super wiesci:)
Szybko się odnalazł, aż jestem pozytywnie zaskoczona :)
Cieszę się, że zdrowotnie wszystko dobrze:)
Nadal trzymam kciuki!

cuda.wianki - Pią 23 Lut, 2024 22:10

Maciuś to twardy zawodnik :D Mimo że bez problemu buszuje po mieszkaniu, gdy załatwiam sprawunki (w stosownej odległości, rzecz jasna), nadal jest nieufny. Nie chce dotyku i przy próbie głaskania syczy lub ucieka. Dziś jednak nastąpił mikro przełom - gdy był schowany w swojej kryjówce w szafie, pozwolił mi przysunąć rękę tuż pod nosek i nie zasyczał! Poza tym najbardziej interesują go kurczacze smaczki i latające piórko :)

cuda.wianki - Nie 25 Lut, 2024 18:27

!!! p r z e ł o m !!!

Maciej wczoraj PODSZEDŁ i poprosił o głaski, potem wracał po więcej i MRUCZAŁ. Wygląda na to, że Maciuś jednak człowieka lubi, potrzebuje tylko dużo czasu i cierpliwości - wniosek jest taki, że nie wolno się zrażać jego syczeniem. Trzeba próbować inicjować kontakt, ale nie natarczywie - gdy zaczyna buczeć, lepiej się wycofać.
Dziś były kolejne porcje głasków i mruków. Jestem bardzo szczęśliwa!:)

Niebieska - Nie 25 Lut, 2024 19:54

:)
kat - Sob 02 Mar, 2024 19:31

Super! Nadal trzymam kciuki! 👍
Ada - Wto 05 Mar, 2024 19:09

Cudnie! Mi się kiedyś też wydawało, że mruczy tak delikatnie. Bo jego całe rodzeństwo nie mruczy więc myślałam, że on też nie będzie mruczał. Jak Ty to usłyszałaś to znaczy, że jednak słuch mnie nie mylił i Maciuś mruczeć potrafi 😍
cuda.wianki - Wto 12 Mar, 2024 13:18

Najnowsze odkrycie: Maciuś kocha aportować! Gdy rzucam mu piłkę, leci na drugi koniec pokoju, przynosi z powrotem i czeka na więcej:) wykorzystuję to do dawania głasków, bo choć okazało się że Maciuś je lubi, nie można powiedzieć że jest ich spragniony, o wiele bardziej interesują go nowe miejsca do odkrycia (aktualnie intryguje go balkon, który, w związku z nadchodząca wiosną, jest otwierany coraz czesciej), zabawki i Eli ;) )
Erena - Pią 05 Kwi, 2024 21:36

Miałam ostatnio okazję zaglądać do Maciusia pod nieobecność Opiekunki. Melduję, że powoli, powoli zaczynał mnie przez te dni akceptować, a przecież mnie nie znał. Startowaliśmy z etapu syczenia i warczenia na mój widok, w ostatnich dniach opieki pozwolił na małą dawkę głasków z mojej inicjatywy bez syczenia, choć z oczami jak kołpaki samochodowe :roll:
joahal3 - Wto 16 Kwi, 2024 22:34

Cześć!
Jestem nowym DT dla Małego Maciusia, który przyjechał do mnie razem z Eli. Oba okropnie się bały, ale pomimo tego już podczas pierwszej nocy odważyły się eksplorować pokój. Maciuś w porównaniu do Eli jest odważniejszy i to on zawsze pierwszy wychodzi na nocne buszowanie. Zdążył już nawet nabroić! Podczas próby wskoczenia na półkę popchnął konewkę z wodą, która rozlała się po ścianie i podłodze. Na głaski nie jest jeszcze otwarty. Przy próbie zbliżenia się ucieka lub syczy, czasami powącha. Z kuwetą i jedzeniem nie ma problemu. Miska wylizana, aż błyszczy! :D
Trzymajcie proszę kciuki za dalszą socjalizację! Słodziaki są bardzo dzielne pomimo tej dużej dla nich zmiany.

Zana - Sro 17 Kwi, 2024 09:22

Powodzenia Mały Maciusia :serce:
Erena - Sro 17 Kwi, 2024 21:34

Powodzenia, ekipo! 🥰 Z moich obserwacji (w poprzednim DT doglądałam delikwentów podczas nieobecności Leny) wynika, że Maciuś syczy i burczy, ale nie jest agresywny, za to Eli ucieka i jest mocno wysokopienna. Plus oboje lubią siedzieć w szafie 😁
joahal3 - Sro 24 Kwi, 2024 01:47



miyazawa - Sro 24 Kwi, 2024 14:42

Maciuś i ten jego okrąglutki łepek :love:
Erena - Nie 12 Maj, 2024 20:31

Ten jego łeb jak rysowany od cyrkla jest niesamowity :D A widzieć Maciusia na widoku, a nie siedzącego w szafie - chylę czoła :kwiatek:
joahal3 - Nie 12 Maj, 2024 23:46

Jestem w szoku jak moja relacja z Maciusiem i jego socjalizacja ruszyły do przodu!
Maciuś w ciągu ostatnich dwóch tygodni zaczął częściej wychodzić ze swojej kryjówki, w której zazwyczaj przesypiał cały dzień. Najczęstszym tego powodem jest zapach jedzenia, które chwilę wcześniej sobie przegotowałam :P Zauważyłam również, że nawet gdy poruszam się po pokoju, Maciuś nie ucieka, jak to robił wcześniej, lecz z dystansu bacznie mnie obserwuje. Okazało się również, że jest większym miziakiem od Eli! :D Pierwsze próby dotyku wyglądały tak, że podczas zabawy jego ulubioną wędką starałam się dotykać go nią i imitować głaskanie. Z próby na próbę coraz bardziej skracałam dystans, aż w końcu udało się bezproblemowo dotknąć Maciusia. Najbardziej lubi, gdy drapię go po grzbiecie, a szczególnie w okolicach nad ogonkiem. Wypina wtedy dupkę najwyżej jak potrafi. Od tamtego momentu nie ma już wieczoru bez długiego, przyjemnego miziania. Maciuś czuje się przy tym tak swobodnie, że wskakuje do łóżka, wykłada się plackiem i oczekuje głasków, ocierając się o mnie główką. Wieczór nie może się obejść bez zabawy. Ostatnio Maciuś dostał nową piłeczkę pingpongową, za którą gania po całym pokoju, biegając niemalże po ścianach! :shock: Podczas ostatnich gorących dni miał również okazję na zwiedzenie nowego miejsca, którym jest balkon. Z początku niechętnie chciał wychodzić, ale po krótkim czasie siedzenie na krześle i obserwowanie ulicy stało się jego nowym ulubionym zajęciem! <3



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group