Fundacja 'Koci Pazur' Strona Główna Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Niebieska
Sob 09 Maj, 2020 17:10
kot drapie w drzwi
Autor Wiadomość
kat 

Dołączyła: 18 Mar 2013
Posty: 15132
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 19 Paź, 2015 15:56   

izabela napisał/a:
Jaka to karma bez zbożowa dla kastratów? Zaznaczam że maja problem z utrzymaniem prawidłowej wagi.


Zobacz np tutaj:
http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=166
 
 
Morri 

Dołączyła: 24 Maj 2010
Posty: 17269
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 19 Paź, 2015 15:56   

izabela napisał/a:
Jaka to karma bez zbożowa dla kastratów? Zaznaczam że maja problem z utrzymaniem prawidłowej wagi.
no właśnie dlatego, że mają problem z wagą, nie ma sensu dodatkowo napychać ich zbożami, czy inną kukurydzą :)
 
 
Estel 
Cat

Wiek: 35
Dołączył: 24 Lip 2015
Posty: 35
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 19 Paź, 2015 16:05   

kat napisał/a:


Zobacz np tutaj:
http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=166


To porównanie jest świetnie i było mi bardzo pomocne, ale niestety - polecając Natural Cat Meadowland Mix jako najlepszą (ale i najdroższą) karmę, nie uwzględnia ostatniej zmiany w jej składzie, która to *bardzo* pogorszyła finalny produkt. Moim zdaniem, z nowym składem, dostajemy coś poniżej poziomu ToW Canyon River, za niemal 30 PLN od kilo. Tymczasem, ToW Rocky Mountain można dostać za 16 PLN/kilo, w workach po 6,8 Kg, lub niecałe 16 przy 13,6 Kg.

Skoro żadna karma i tak nie zastąpi barfa - a ToW ma przynajmniej stabilny skład - osobiście nie widzę sensu w przepłacaniu ;)
_________________
"Icicle, icicle, where are you going? I have a hiding place, when spring marches in..."
 
 
Murciak 

Dołączyła: 01 Gru 2015
Posty: 12
Skąd: Lublin
Wysłany: Sro 02 Gru, 2015 12:14   

A ja bym na Waszym miejscu obiła te drzwi na dole jakąś wykładziną. Może nie będzie to pięknie wyglądać ale przynajmniej drzwi przetrwają. Do tego jakiś odstraszacz, który być może na tyle zniechęci koty, że po jakimś czasie przestaną interesować się drzwiami i obicie będzie można zdjąć.
 
 
kawa 

Wiek: 33
Dołączyła: 30 Gru 2015
Posty: 5
Skąd: radom
Wysłany: Wto 26 Sty, 2016 11:18   

mój kot ma drapak i najbardziej interesują go nogi od krzesła
 
 
Hana 

Dołączyła: 13 Lip 2016
Posty: 1
Skąd: Tychy
Wysłany: Czw 14 Lip, 2016 18:41   

Mój kot też drapał mi dosłownie wszystko... dopiero przeczytałam gdzieś na internecie i przywiozłam do domu pieniek i spryskałam go kocimiętką :) od tego czasu problem drapania mebli minął :)
 
 
Weronika95 

Dołączyła: 05 Sie 2016
Posty: 1
Skąd: warszawa
Wysłany: Pią 05 Sie, 2016 10:25   

Mój kotek też przez długi czasz drapał drzwi, ale kupiłam mu drapak i problem z głowy.
 
 
Hipiska 

Dołączyła: 10 Gru 2017
Posty: 111
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 25 Gru, 2017 18:04   

Ja mam problem z kanapą. Kot ma drapak i lubi z niego korzystać, jednak w nocy korzysta też z nowej kanapy... jest z materiału i boję się że środki zapachowe które mają odstraszać kota zostawią na niej plamy. Ktoś ma jakieś pomysły?
 
 
BEATA olag 

Wiek: 52
Dołączyła: 17 Sie 2014
Posty: 4939
Skąd: Piątkowo / Poznań
Wysłany: Pon 25 Gru, 2017 22:19   

Hipiska napisał/a:
Ja mam problem z kanapą. Kot ma drapak i lubi z niego korzystać, jednak w nocy korzysta też z nowej kanapy... jest z materiału i boję się że środki zapachowe które mają odstraszać kota zostawią na niej plamy. Ktoś ma jakieś pomysły?


Jedyne co mi w tej chwili przychodzi do głowy to przykryć kanapę pledem, narzutą.
 
 
Hith 
Hith

Dołączyła: 26 Sie 2016
Posty: 400
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 26 Gru, 2017 19:14   

Poza przykryciem, dobrze postawić przy kanapie - z tej strony, z której drapie - mniejszy drapak. Dobrze sprawdzają się kartonowe (i są tańsze niż zwykłe), zwłaszcza te w formie trójkąta. Większość kotów, przynajmniej u nas, chętniej podrapie karton niż kanapę, więc może to pomóc.
 
 
Hipiska 

Dołączyła: 10 Gru 2017
Posty: 111
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 26 Gru, 2017 19:48   

Super, dzięki. Jadę jutro i po pled i po karton :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
x
"Strona internetowa oraz forum Fundacji dla Zwierząt Koci Pazur" wykorzystuje pliki cookies.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie plików cookies w celach statystycznych. [więcej informacji]