Fundacja 'Koci Pazur' Strona Główna Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Koci behawior
Autor Wiadomość
GatosDePau 
czyli Pau i koty

Wysłany: Sro 24 Lut, 2016 22:44   Koci behawior

Jestem ciekawa dlaczego kot bawiąc się jakąś (dającą się przenieść w zębach) zabawką decyduje się wrzucić tę zabawkę do swojej miski z wodą, po czym wyciągnąć ją po chwili i bawić się nią dalej lub porzucić w innym miejscu?
Zaobserwowałam takie zachowanie u Błękitki. Wczoraj wrzuciła skradziony kłębek wełny do wody, a dziś futrzaną myszkę. Zdaje się, że miseczka z wodą tylko do tego jej służy, bo z niej nie pije (a stawiałam ją w wielu różnych miejscach, z których obecne - obok drapaka - zdaje się być najbardziej kuszące do wodowania przedmiotów)

Kurciak 

Wysłany: Sro 24 Lut, 2016 22:59   

Miała te zachowania od samego początku jak była u mnie. w misce znajdowało się wszystko co dało radę się tam zmieścić

GatosDePau 
czyli Pau i koty

Wysłany: Sro 24 Lut, 2016 23:03   

Kurciak napisał/a:
Miała te zachowania od samego początku jak była u mnie. w misce znajdowało się wszystko co dało radę się tam zmieścić

Pamiętam, że mi o tym mówiłaś :)
Ciekawi mnie podłoże behawioralne takiego zachowania. Nie jest to jedyny kot, który tak robi.
Miska bezpieczną strefą, więc pragnie "zakopać" tam swoje skarby? :D

Eva 
EVA_GEN

Wysłany: Sro 24 Lut, 2016 23:17   

Moja Perła topi każdą piłkę :)

Morri 

Wysłany: Czw 25 Lut, 2016 00:30   

Behawioryści mówią, że jest to sposób na schowanie zabawki w bezpiecznym miejscu... Miejsce karmienia/pojenia się takie wydaje...

GatosDePau 
czyli Pau i koty

Wysłany: Czw 25 Lut, 2016 09:26   

Morri napisał/a:
Behawioryści mówią, że jest to sposób na schowanie zabawki w bezpiecznym miejscu... Miejsce karmienia/pojenia się takie wydaje...

Myślałam, że może coś jeszcze się pod tym kryje, jako że B. potrafi umoczyć zabawkę a potem dalej się nią bawić (tudzież przywlec na kanapę i zmoczyć wszystko wokoło) ;)

Eva napisał/a:
Moja Perła topi każdą piłkę :)

Tylko piłkę, żaden inny rodzaj zabawki?
Ciekawe są te nasze koty ::

Morri 

Wysłany: Czw 25 Lut, 2016 10:19   

Osobiście nie doszukiwałabym się w tym niczego poza urozmaiceniem zabawy po prostu ;)

kikin 

Wysłany: Czw 25 Lut, 2016 13:07   

mój Peeta też topi wszystkie zabawki ::
Moje Tymczaski kochane :love: Lilianka, Della, Dakota, Alaska, Carlos, Santana, Sherlock, Watson, Koko, Bertil, Penelopa, Ebba, Alabama, Nebraska, Dastan, Tristan, Grafit, Kismet, Buffon, Bonucci, Okaka, Zaza, Tymek, Melisa

tess 

Wysłany: Wto 01 Mar, 2016 01:27   

Mam wrażenie, że Jaime i Brienne (bo Odi nie lubi wody) po prostu lubią sobie połowić. Zwłaszcza Jaime - namiętnie wrzuca do miski chusteczki do nosa (w sensie taką małą paczuszkę w folii), wyławia, wrzuca, wyławia... A jaki dumny chodzi z nimi potem po całym mieszkaniu! Piłki, pluszaki, zakrętki od kartonów etc. tak samo.

Odpowiedz do tematu