Fundacja 'Koci Pazur' Strona Główna Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jaggal
Sob 23 Sty, 2021 19:41
Myszkin, Dunia i Nastia
Autor Wiadomość
Basik 

Dołączyła: 27 Lip 2016
Posty: 635
Skąd: Poznań-Piątkowo
Wysłany: Nie 25 Cze, 2017 09:10   

Sprytna bestyjka :diabel: a ty Beatka masz fitness zaliczony... do następnego razu ;)
_________________
BB :)
 
 
BEATA olag 

Wiek: 52
Dołączyła: 17 Sie 2014
Posty: 4939
Skąd: Piątkowo / Poznań
Wysłany: Wto 27 Cze, 2017 15:05   

Piękne oczy mam...



a i profil też :D


Nunia Dunia i aromaterapia



Ciekawość kocia nie zna granic - góra


i dół
 
 
agula.s 

Dołączyła: 08 Gru 2016
Posty: 378
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 27 Cze, 2017 15:34   

Dunia w lawendzie.😄
Ach gdyby znalazl sie jakis impresjonista to jakiez wspaniale dzielo by powstalo. ::
Piekne te Koty. Obydwie sa przesliczne. :D
 
 
Marianna 

Dołączyła: 10 Lut 2017
Posty: 1027
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 28 Cze, 2017 07:50   

agula.s napisał/a:
Dunia w lawendzie.😄
Ach gdyby znalazl sie jakis impresjonista to jakiez wspaniale dzielo by powstalo. ::
Piekne te Koty. Obydwie sa przesliczne. :D

Podpisuję się pod kazdym słowem!!! :aniolek:
_________________
Hemingway mawiał: „Posiadanie jednego kota prowadzi do posiadania następnego”, dlatego też z Marianną i Kreską gościliśmy Izaurę i Leonsję, a wcześniej Dramata Niezłomnego oraz Kostka
 
 
BEATA olag 

Wiek: 52
Dołączyła: 17 Sie 2014
Posty: 4939
Skąd: Piątkowo / Poznań
Wysłany: Sro 28 Cze, 2017 08:42   

Marianna napisał/a:
agula.s napisał/a:
Dunia w lawendzie.😄
Ach gdyby znalazl sie jakis impresjonista to jakiez wspaniale dzielo by powstalo. ::
Piekne te Koty. Obydwie sa przesliczne. :D

Podpisuję się pod kazdym słowem!!! :aniolek:


:love:
 
 
BEATA olag 

Wiek: 52
Dołączyła: 17 Sie 2014
Posty: 4939
Skąd: Piątkowo / Poznań
Wysłany: Nie 02 Lip, 2017 08:36   

Koszykarka klasy N
Tym razem do trenera futrzaków, czyli mła, z cichym jęczeniem i pluszakiem wystającym z pyszczka podchodzi Nastia. Szczurka upuszcza przede mną i patrzy w oczy. No tak, czas na trening. Biorę szmaciankę i idziemy do sypialni, pod drapak z berecikiem… pardon: pod kosz do koszykówki. Pięciotakt, wykrok, rzut i jest ! Pierwszy kosz zaliczyłam. Nastia też: skok na drapak – od razu na drugą platformę, szybkie przewieszenie i jest już w bereciku. Rzut okiem zwycięzcy w moją stronę, po chwili główka znika w bereciku, wynurza się ze szczurkiem w pyszczku, grawitacyjnym ekspresem zbiega na łóżko przy drapaku i już przy mnie kładzie szczurka. Wykrok, rzut, kosz. Skok, przewieszenie, nurek do berecika, zeskok na łóżko, tym razem szus do pokoju, rundka radości po salonie ze szczurkiem w pyszczku i zabawka ląduje u mych stóp. Rzut, kosz, Nastia skacze na słupek drapaka i zatrzymuje się na półeczce pod berecikiem. Szelmowskie spojrzenie w moją stronę i już staje słupka zaglądając do berecika, z ostentacjonalnym gestem sięga do środka i trzymając szczurka na jednym pazurku, szerokim zamachem kreśląc łapką łuk, wyrzuca go z berecika jak z procy. Szczurek ląduje hen za łóżkiem, a gdy jeszcze leci, Nastia już zbiega ze słupka, by ledwo gdy wyląduje chwycić go szybko w pyszczek. Szybki sprint do mnie, tour naokoło mych nóg, szczurek złożony na łóżku i Nastia siedząca obok i patrząca na moją reakcję. Jeszcze z trzy takie rzuty i Nastia uznaje trening za zakończony. Trener tym razem nie jest zmęczony, a Nastia udaje się do innych kotów na regenerację sił. Hmmm… w domu mam aportującego psa czy tylko niewyżytą kotkę ?
 
 
BEATA olag 

Wiek: 52
Dołączyła: 17 Sie 2014
Posty: 4939
Skąd: Piątkowo / Poznań
Wysłany: Sro 05 Lip, 2017 13:45   

Prawie jak Royal Ascot :: ,

i niepechowe piękne pawie pióro

a miał być to selfiek :marudzi:
 
 
saszka 
Babcia Wierzba
Leniwiec Poldek

Dołączyła: 30 Wrz 2015
Posty: 6900
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 05 Lip, 2017 14:32   

:szok2:
_________________
If cats looked like frogs we'd realize what nasty, cruel little bastards they are. Style. That's what people remember.
 
 
kat 

Dołączyła: 18 Mar 2013
Posty: 15132
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 05 Lip, 2017 16:17   

Śliczna!
 
 
BEATA olag 

Wiek: 52
Dołączyła: 17 Sie 2014
Posty: 4939
Skąd: Piątkowo / Poznań
Wysłany: Pią 07 Lip, 2017 12:30   

Człowieka lubię za tobą chodzić i paczeć ale ile można prasować i układać te ciuchy


...

Dunia, ja se kimne, ile można czekać...

 
 
BEATA olag 

Wiek: 52
Dołączyła: 17 Sie 2014
Posty: 4939
Skąd: Piątkowo / Poznań
Wysłany: Pią 07 Lip, 2017 18:35   

Popołudniowy relaks
Popołudnie, wszystkie koty już śpią. Nawet Nastia poszła wreszcie spać. I ja też wreszcie mogę na chwile przysiąść. Siadam więc na kanapie – wygodnie, w pozycji półleżącej. Do ręki biorę długopis i sudoku. Odprężam się. Po kilkunastu minutach, gdy sudoku padły już pod siłą mego intelektu i zaczynam oswajać się z myślą o konieczności wstania, z cichutkim tup-tup-tup podchodzi do kanapy Dunia. Myk - skacze na kanapę, na mój brzuch i kładzie się. Przez chwilę patrzy mi prosto w oczy, potem wącha książeczkę z sudoku i nagryza je zębem - jakby badając czy zajmowałam się czymś smacznym. Potem w taki sam sposób organoleptycznie testuje długopis. Na koniec zainteresowują ją guziczki w mojej bluzce. Delikatnie wyjmuję je z jej pyszczka. W końcu bluzka bez guziczków zrobiłaby się wyjątkowo kusym szlafroczkiem, a w tym kiepsko chodziłoby się między ludźmi. Dunia daje na szczęście za wygraną, kładzie łepek na moim brzuchu, łapkami obejmuje mój palec i zasypia. Zaraz… jakie wyjście… ja przecież teraz nie mogę wstać… Wyjście odłożę raczej na później, a teraz podrzemiemy razem. Ja i Dunia na moim brzuchu.
 
 
BEATA olag 

Wiek: 52
Dołączyła: 17 Sie 2014
Posty: 4939
Skąd: Piątkowo / Poznań
Wysłany: Nie 09 Lip, 2017 16:20   

Szeryf z Nottingham i Robin z Sherwood
Spoookój. Żadnej rozróby. Ebi jak zwykle śpi na fotelu, Stefan leżakuje w szafie, Nastia coś chrupie w kuchni, a Dunia drzemie w kocim kartoniku. Tylko Coco nie ma. Nie, przepraszam, właśnie się pojawiła. A wraz z nią na horyzoncie zamajaczyła wizja kłopotów. Wredny szeryf upatrzywszy sobie słabszych i niższych w hierarchii, nigdy nie odpuścił sobie okazji, aby im dokuczyć. Tak i Coco mając okazję, nie daruje nigdy Dunii. Dwoma susami doskoczyła więc z rozdzierającym sykiem na pudło zakrywając sobą otwór. Zdążyłam tylko zobaczyć jak szeroko otwierają się zaspane do tej pory oczy Dunii, a ona sama z przerażeniem stara się wtopić w spód kartonika. W tym momencie jak błyskawica zagrzmiał tętent czarnej strzały. To Robin z Sherwood, czyli Nastia, porzuciwszy miseczkę z karmą nadciągnął w obronie biednych i uciśnionych. Nastia skoczyła na Coco aż w powietrze wbiły się pęki czarnych kłaków. Ze skrzekiem i sykiem rezydentka zmykała do drugiego pokoju. Nastia stanęła w drzwiach dumna i wyprostowana. I tylko Dunia na dnie kartonika znieruchomiała jeszcze, jakby zdziwiona, patrzyła swoimi niewinnymi krowimi oczkami: to już po wszystkim ?
 
 
agula.s 

Dołączyła: 08 Gru 2016
Posty: 378
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 09 Lip, 2017 19:47   

Uwielbiam Twoje opowiesci o DuNiastych.😀
 
 
BEATA olag 

Wiek: 52
Dołączyła: 17 Sie 2014
Posty: 4939
Skąd: Piątkowo / Poznań
Wysłany: Nie 09 Lip, 2017 19:56   

Rodzice
Każdy rodzic ma kilka etapów w relacjach ze swoimi dziećmi.
Zarówno rodzice naturalni i przysposobieni.
My jesteśmy takimi przysposobionymi rodzicami od kilku lat. Przez nasz dom przeszła już czereda maluchów. Każde z nich najpierw nas roztkliwiało, potem przyprawiało o ból głowy, potem cieszyliśmy się gdy znajdował się dla niego dom, a potem już tylko za nim tęskniliśmy. Teraz przyszła pora rozstania z Dunią. Nie idzie do adopcji, tylko do nowego domu tymczasowego. By nie być prześladowaną przez Coco.
Dunia była u nas prawie przez rok i gdyby nie Coco, najchętniej byśmy się z nią nie rozstawali. Aż do adopcji. To Dunia przesiadywała z nami w kuchni, kładła się na kanapie przy leniuchowaniu, grzała nam kolana przed telewizorem i spała nam na brzuchu. A teraz będzie robiła wszystko to samo, tylko gdzie indziej i z kim innym. I gdzie tu sprawiedliwość ?!
Duniu !!! Tęsknimy już za Tobą !!!



p.s.
W nowym domu tymczasowym księżniczka:
- wyszła z transportera
- zwiedziła pokój
- przechodząc koło lustra, spojrzawszy na swoje oblicze podniosła ogonek ::
- potem to już było z górki, zaliczyła - regał, parapety, drapaki i wyszudrała legowisko
- Borys rezydent został obwąchany
cdn ...

Haniu super, że jesteś z nami. Dunia nie mogła lepiej trafić. Jeszcze raz dziękuję :love:
 
 
Marianna 

Dołączyła: 10 Lut 2017
Posty: 1027
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 09 Lip, 2017 19:58   

Jejku jak dobrze!!!
Duniu Kochana :powodzenia:

Co z Nastią? :roll:
_________________
Hemingway mawiał: „Posiadanie jednego kota prowadzi do posiadania następnego”, dlatego też z Marianną i Kreską gościliśmy Izaurę i Leonsję, a wcześniej Dramata Niezłomnego oraz Kostka
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
x
"Strona internetowa oraz forum Fundacji dla Zwierząt Koci Pazur" wykorzystuje pliki cookies.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie plików cookies w celach statystycznych. [więcej informacji]