Fundacja 'Koci Pazur' Strona Główna Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: saszka
Nie 03 Gru, 2023 11:53
Dusia
Autor Wiadomość
BEATA olag 

Wiek: 52
Dołączyła: 17 Sie 2014
Posty: 4939
Skąd: Piątkowo / Poznań
Wysłany: Czw 07 Wrz, 2017 06:09   

Emerytura

Dusia zadomowiła się w nowym miejscu już na dobre. Jako stateczna wiekowa kotka, a ma wszak już prawie lat szesnaście, nie lubi zbyt często przenosin. Tu ma swój ciepły kącik. Niezbyt duży, ale własny. Żadnej psotnej i bezczelnej młodzieży. Żadnej strojącej fochy konkurencji. Żadnych żądnych władzy młodszych despotów. Tu Dusia jest królową i gwiazdą. Tu wreszcie przez prawie dzień cały ma do swojej własnej i jedynej dyspozycji człowieka. Tu ma swój dom spokojnego trzeciego wieku. Tu w końcu ma pokrewną emerycką duszę. Z kim bowiem koci emeryt może lepiej się dogadać niż z człowieczym emerytem ?

Ze względu na piękny 16-letni wiek kota oraz jego pozytywne zadomowienie w domu wolontariusza-emeryta, wolontariusze Fundacji podjęli decyzję, że lepiej byłoby dla kota, gdyby Dusia nie musiała już zmieniać domu. Jedyne czego więc teraz Dusia potrzebuje, to swojej własnej kociej emerytury. Takiego kociego stypendium ZUSowskiego, czyli Wirtualnego Sponsora, który sfinansowałby jej koszty utrzymania.

P.S.
foty niebawem
 
 
kotekmamrotek 
kotekmamrotek

Wiek: 46
Dołączyła: 08 Cze 2014
Posty: 13579
Skąd: Luboń
Wysłany: Czw 07 Wrz, 2017 09:48   

Bardzo, ale to bardzo się cieszę:)))) Koniecznie tego posta na fb!!!!!
 
 
BEATA olag 

Wiek: 52
Dołączyła: 17 Sie 2014
Posty: 4939
Skąd: Piątkowo / Poznań
Wysłany: Sro 10 Sty, 2018 19:41   

Zwykły styczniowy poranek, za oknem wiatr i plucha, a mimo to okno jakoś nęci do obserwowania co-tam-za-nim-się-dzieje. Przysiadam na leżącej i na mnie czekającej poduszce. Niby ciepłe futerko mam, ale milej się leży na czymś ciepłym, niż na zimnej desce parapetu. A gospodyni zawsze o mnie pomyśli. W nosie kręci - mam tam jakiegoś polipka. Przeszkadza trochę oddychać, więc czasem przez to prycham. Ostatnio jednak trochę częściej, zaliczyłyśmy więc wizytę u weterynarza. I teraz właśnie podchodzi do mnie gospodyni z tabletką - bo się przeziębiłam jak podlotek jakiś. Łykam więc tabletkę, nie grymaszę wcale. W nagrodę dostaję łakocia. A za łakocia to ja teraz dam gospodyni nagrodę. Porzucam poduszkę i biegnę za nią na łóżko. Kładziemy się razem. Ona ogląda telewizję, a ja razem z nią poleżę. W nagrodę może pogłaskać moje miękkie futerko. A ja cierpliwie to wytrzymam i pośpię sobie w tym czasie. Jak to na kociej emeryturze. Mruuu…
 
 
Morri 

Dołączyła: 24 Maj 2010
Posty: 17269
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 05 Lut, 2018 14:48   

:serce:
_________________
"(...)Nie jesteś jednak tak bezwolny, A choćbyś był jak kamień polny, Lawina bieg od tego zmienia, Po jakich toczy się kamieniach."
 
 
BEATA olag 

Wiek: 52
Dołączyła: 17 Sie 2014
Posty: 4939
Skąd: Piątkowo / Poznań
Wysłany: Sro 07 Lut, 2018 20:58   

Dusia Pusia :aniolek:
 
 
BEATA olag 

Wiek: 52
Dołączyła: 17 Sie 2014
Posty: 4939
Skąd: Piątkowo / Poznań
Wysłany: Sro 14 Lut, 2018 17:50   

Zima to czas bakcyli, które nie dość, że lubią się przyplątywać, to jeszcze są natrętne i towarzyskie - nie chcą się odczepić. Jakiś przyplątał się również i do Dusi. Może zresztą i od opiekunki. Pani kichała, to i Dusia zaczęła kichać. Pani zaczęła brać lekarstwa, to i Dusi coś trzeba było dać - bo katar złapał i nie chciał puścić.

Wybrały się więc dwie kichające paniusie do weterynarza. Pani doktor obejrzała Dusię, obsłuchała jej cherlawe piersi, zajrzała pod ogonek, obejrzała łapki, zajrzała do pyszczka. Ba ! Wywąchała jej pyszczek z lewej strony, z prawej, strony, z dołu i z góry, obejrzała niemalże na wylot nosek i narośl w nim tkwiącą i orzekła. „Gdyby nie katar i przeziębienie, to ten kot zdrów jest jak ryba. Dziąsła zdrowe, pięknie pachnące, narośl na razie nie powiększa się”. Przepisała jeszcze witaminki, pochwaliła, że „takie grzeczne kotki to rzadko miewa”, zaleciła częste i intensywne przytulanie i wypuściła do domu.
 
 
Cynamon 

Dołączyła: 16 Maj 2013
Posty: 3401
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 14 Lut, 2018 22:01   

BEATA olag, Wspaniałe wiadomości :good:
Dobrze, że to nic poważnego i Seniorita poza katarkiem miewa się wybornie :)
Oby teraz obie Paniusie pozbyły się katarku i mogły odetchnąć pełną piersią :kiss:
 
 
BEATA olag 

Wiek: 52
Dołączyła: 17 Sie 2014
Posty: 4939
Skąd: Piątkowo / Poznań
Wysłany: Pią 23 Lut, 2018 19:06   

Nasza kochana Dusieńka o pięknym, mięciutkim futerku ma niestety zapalenie uszek.
Czyżby ciepłe posłanko na parapecie okiennym trzeba zamienić na jeszcze cieplejsze typu - parawan????

 
 
BEATA olag 

Wiek: 52
Dołączyła: 17 Sie 2014
Posty: 4939
Skąd: Piątkowo / Poznań
Wysłany: Nie 11 Mar, 2018 20:01   

Panna Dusia jest po zastrzyku sterydowym. Wszystko przez powracające swędzenia i wynikające z tego drapania i szurania. Ciągle nie jesteśmy pewni powodu tego raz większego a raz mniejszego problemu, więc w planach jest dokładniejsze badanie skóry w okolicach uszu i oczu. Ale to później, bo teraz dostała sterydowy zastrzyk i jest plaża :D Wakacje :D Żadnych dolegliwości.
Cieszymy się więc luzem, ciepłem i radością życia. Za oknem wiosenne słoneczko zaczyna przygrzewać. Wesołe refleksy tańczą po ścianach. Na parapecie lądują dwie poduszki, a na poduszkach dwie emerytki. Jedna siada na krzesełku i opiera łokcie na poduszce. Druga cała wskakuje na poduszkę i mości tam sobie wygodne miejsce. Potem albo kładzie się wpatrzona w zaokienny świat, albo ucina drzemkę grillowana słonecznymi promieniami, albo siada dokładnie lustrując przelatujące wróble, wędrujące kocury, biegające dzieci i przejeżdżające samochody. A potem mruczy do ucha swojej sąsiadce futrzane komentarze. I tak się wespół emerytują. Kocie plotkareczki.
 
 
come-here 

Wiek: 35
Dołączyła: 10 Sty 2014
Posty: 1292
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 12 Mar, 2018 23:20   

To jest jeden z najpiękniejszych kotów, jakie widziałam. Mamo, co za oczyska przepiękne, jaki pyszczek. Kochana !
 
 
BEATA olag 

Wiek: 52
Dołączyła: 17 Sie 2014
Posty: 4939
Skąd: Piątkowo / Poznań
Wysłany: Pon 26 Mar, 2018 18:51   

Jutro Dusieńka ma wyczekiwany zabieg, kciukowanie mile widziane :) .

 
 
wiedźma 

Wiek: 41
Dołączyła: 17 Gru 2015
Posty: 3394
Skąd: Biskupice
Wysłany: Pon 26 Mar, 2018 21:51   

Z całych sił kciukujemy!!!!
_________________
"Ludzi można z grubsza podzielić na dwie kategorie: miłośników kotów i osoby poszkodowane przez los."
Oscar Wilde
 
 
kat 

Dołączyła: 18 Mar 2013
Posty: 15132
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 27 Mar, 2018 14:27   

:ok:
 
 
BEATA olag 

Wiek: 52
Dołączyła: 17 Sie 2014
Posty: 4939
Skąd: Piątkowo / Poznań
Wysłany: Sro 28 Mar, 2018 20:31   

W środę był dzień zabiegu dla Dusi. Weterynarz pobrał jej dwie próbki skóry do zbadania: znad oczka oraz spod brody. A korzystając z narkozy oczyścił jej zęby z nalotu wieków oraz… dokonał ekstrakcji dwóch. Jak na emerytkę nasza kociczka miała do tej pory komplet zębów. A i bez tych dwóch, które właśnie straciła, jak na swój wiek ma klawiaturę w doskonałym stanie :: .

Rano panna została zawieziona do lekarza, wieczorem przywieziona. Otwieram po jej powrocie transporter, a tam… panna jak wyjęta z XVI wiecznego żurnala. Najmodniejsze ówczesne stroje nie mogły się obejść bez kołnierza. Tak też i Dusia została wystrojona przez Panią Doktor w gustowny kołnierz. Dusia nigdy do modniś nie należała, więc kołnierz jej w gust nie wpasował. Snuła się po domku, rzucała proszące spojrzenia, modliła nad miseczka pokazując, że przez kołnierz nawet jeść nie może… W końcu cwaniara jakoś go zrzuciła i z szelmowskim uśmiechem wpałaszowała całą miskę karmy. Niestety, kołnierz ma zabezpieczyć rankę pod jej brodą przed rozdrapaniem. Patrząc więc w jej nieszczęśliwe oczęta założyłam go znowu. Tylko na parę dni, koteczku. Potem już będziesz wolna.

BARDZO DZIĘKUJEMY DARCZYŃCOM ZA ICH WIELKIE SERCE :serce: .
 
 
come-here 

Wiek: 35
Dołączyła: 10 Sty 2014
Posty: 1292
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 28 Mar, 2018 20:48   

Kochana Dusia! Dzielna dziewczyna ! :aniolek:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
x
"Strona internetowa oraz forum Fundacji dla Zwierząt Koci Pazur" wykorzystuje pliki cookies.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie plików cookies w celach statystycznych. [więcej informacji]