Fundacja 'Koci Pazur' Strona Główna Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: saszka
Sro 09 Sty, 2019 21:19
Grażynka
Autor Wiadomość
magda_r 

Dołączyła: 08 Wrz 2017
Posty: 67
Skąd: Poznań Antoninek
Wysłany: Pią 15 Wrz, 2017 10:28   Grażynka

Grażynka pojawiła się u nas bardzo nieoczekiwanie: w ostatniej chwili odpowiedzieliśmy na apel z prośbą o przygarnięcie jej przed oddaniem malucha do schroniska. Drobna, malutka i chuda wygląda jak kocie dziecko, a naprawdę liczy sobie już 1,5 roku. Nie ma miejsca w domu, którego Grażynka nie zbadała, obwąchała, obejrzała. Była wszędzie z prędkością światła. Kicia towarzyszy człowiekowi w każdej czynności, odpowiednio to komentując. Jest kontaktowa, ociera się o nogi, zawsze obok, ale nigdy nie na kolanach. Człowiek musi się trochę postarać by zdobyć jej zaufanie, ale po tygodniu widać postęp.
Na początku października czeka Grażynę zabieg sterylizacji.





Grażynka na ZDJĘCIACH i FILMACH.
Ostatnio zmieniony przez saszka Sro 09 Sty, 2019 21:19, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
BEATA olag 

Wiek: 52
Dołączyła: 17 Sie 2014
Posty: 4939
Skąd: Piątkowo / Poznań
Wysłany: Pią 15 Wrz, 2017 10:35   

Ale śliczna laleczka :aniolek:
 
 
kat 

Dołączyła: 18 Mar 2013
Posty: 15132
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 15 Wrz, 2017 10:38   

A jak Jej stosunki z innymi kotami?
Piękna jest :)
I super, że dzięki Tobie nie trafiła do schroniska!
 
 
magda_r 

Dołączyła: 08 Wrz 2017
Posty: 67
Skąd: Poznań Antoninek
Wysłany: Pią 15 Wrz, 2017 10:47   

Mam tylko informację od poprzedniej opiekunki, że nie dogadywała się z rezydentem. Może uda się w najbliższym czasie sprawdzić jak to naprawdę wygląda. Na ostatniej wizycie Misiek stwierdziła, że młoda raczej nie wygląda na jedynaczkę.
 
 
MISIEK 
Misiek

Dołączyła: 17 Kwi 2016
Posty: 2300
Skąd: Swarzędz
Wysłany: Pią 15 Wrz, 2017 11:37   

ja mam takie burasy w domu; nie wierzę że to jedynaczka
może poprzednia właścicielka nie wprowadziła odpowiednio kota do stada
być może koty nasyczały na siebie i pani się wystraszyła-ale one niemal zawsze syczą na siebie przez pierwsze dni-to takie kocie dogadanie się czyja kanapa moja

nawet zastanawiałam się czy nie zabrać Rubi lub Bessie w odwiedziny i sprawdzić jak na siebie reagują

młody kotek, chętny do zabawy, odważny i ciekawski - na moje kocie oko to nie jest ten sam typ co moje jedynaczki Arizona czy Ida; także koto-lubność-nienawiść do zweryfikowania
 
 
moni 

Wiek: 38
Dołączyła: 09 Lis 2016
Posty: 125
Skąd: Poznań/Podolany
Wysłany: Pią 15 Wrz, 2017 12:00   

Taka trochę druga Perlunia :) Śliczna dziewczyna :)
 
 
magda_r 

Dołączyła: 08 Wrz 2017
Posty: 67
Skąd: Poznań Antoninek
Wysłany: Pon 18 Wrz, 2017 09:31   

Od soboty Grażynka była na nas wybitnie obrażona. Powody były dwa: moje nieśmiałe próby przemycania trochę lepszej jakościowo karmy do serwowanych dań oraz wizyta znajomych, w czasie której płochliwego malucha umieściłam w jej pokoju (tak, mała Grażyna ma swój własny pokój największy w całym domu - kot luksusowy). Oburzonym miaukom nie było końca. Przebaczyła dopiero w niedzielę wieczorem, kiedy to w miseczce pojawiła się ponownie sucha karma. I wtedy zdarzyło się coś, czego wcześniej nie robiła: położyła się na kanapie między nami, z łapką na mojej nodze i zaczęła mruczeć. Nawet pozwoliła się chwilę pogłaskać. Niestety nie mam zdjęcia z tej wiekopomnej chwili, bo gdybym tylko wykonała najmniejszy ruch lub spróbowała oddychać Grażynka by się ulotniła. Ogromny postęp.
W zamian inne zdjęcia zrobione w czasie momentu względnego bezruchu kici (i tak robione na trybie sportowym).




 
 
MISIEK 
Misiek

Dołączyła: 17 Kwi 2016
Posty: 2300
Skąd: Swarzędz
Wysłany: Pon 18 Wrz, 2017 10:39   

śliczny kotek, trzeba dać mu tylko czas aby się przyzwyczaił i poczuł bezpiecznie
 
 
magda_r 

Dołączyła: 08 Wrz 2017
Posty: 67
Skąd: Poznań Antoninek
Wysłany: Wto 10 Paź, 2017 19:50   

Dawno nie było wieści o Grażynce z powodów urlopowych. W tym czasie opiekowała się nią osoba dochodząca, a kicia zachowywała się wzorowo. Z Grażynki wychodzi mały łakomczuch, trochę przybrała na wadze, więc musimy bardziej dbać o linię. Mamy też za sobą wizytę u weterynarza. Serce małej biło jak szalone, ale dała się grzecznie obejrzeć i zaszczepić. Dobrze znosi też jazdę w transporterze. Nie należę do ekspertów w dziedzinie zabiegów wokół kota, dlatego z ogromną ulgą przyjęłam brak większych oporów ze strony Grażynki podczas podawania tabletek na odrobaczanie.
Kiedy wieczorem w domu robi się ciszej i spokojnej, młoda przestaje polować na niewidoczne pyłki, wtedy coraz częściej zdarza się jej położyć obok któregoś z domowników i zasnąć. Dotychczas jedynie siadała i zrywała się przy każdym odgłosie.
W czasie tego miesiąca, kiedy Grażynka jest u nas, nastąpił ogromny postęp. Może za parę następnych sama wejdzie na kolana?
 
 
BEATA olag 

Wiek: 52
Dołączyła: 17 Sie 2014
Posty: 4939
Skąd: Piątkowo / Poznań
Wysłany: Wto 10 Paź, 2017 22:13   

:love: :aniolek: :love:
 
 
moni 

Wiek: 38
Dołączyła: 09 Lis 2016
Posty: 125
Skąd: Poznań/Podolany
Wysłany: Sro 11 Paź, 2017 06:49   

Super :)
 
 
magda_r 

Dołączyła: 08 Wrz 2017
Posty: 67
Skąd: Poznań Antoninek
Wysłany: Sro 11 Paź, 2017 11:02   

Taka sytuacja zdarzyła się raz


 
 
magda_r 

Dołączyła: 08 Wrz 2017
Posty: 67
Skąd: Poznań Antoninek
Wysłany: Pon 16 Paź, 2017 18:25   

W końcu udało się uchwycić Grażynkę na krótkiej zabawie zanim dostrzegła wpatrujący się w nią aparat.

Grażynka na filmach.
 
 
magda_r 

Dołączyła: 08 Wrz 2017
Posty: 67
Skąd: Poznań Antoninek
Wysłany: Pią 03 Lis, 2017 10:25   

Grażynka jest już po wszystkich szczepieniach. Wizyty u weterynarza znosi ze względnym spokojem. Nie lubi jedynie przycinania pazurków. Tymczasem, długie jesienne wieczory spędza pod kocem albo zapatrzona na ptaki za oknem. Ale za nim to nastąpi trzeba ją porządnie wybawić: aktualnie hitem jest bieganie sprintem za grzechoczącą piłką po całym domu.
Wiemy już, że wszystkie formy mizianek i głasków muszą odbywać się na jej warunkach: rzadko ma na nie ochotę, ale jak już pozwoli to można nawet dobrać się do brzuszka.


 
 
magda_r 

Dołączyła: 08 Wrz 2017
Posty: 67
Skąd: Poznań Antoninek
Wysłany: Sob 18 Lis, 2017 13:06   

Dziś ważny dzień w moich relacjach z Grażynką: sama weszła na kolana! :lol: Bez podpuszczania, że to wcale nie ludzkie nogi tylko kocyk, bez zachęcania smakołykami. Sama z siebie. Posiedziała, pomruczała i poobcierała.
Nie wiem, czy to przez kołnierz, który utrudnia jej drapanie po główce i potrzebuje wsparcia dłoni, czy uspokoiła się po sterylizacji, ale stała się łagodniejsza i częściej do nas przychodzi.

PS. Aby nie ranić kociej godności Grażynki nie robimy jej zdjęć w kołnierzu. Mogłoby się skończyć awanturą, a Grażynka umie się kłócić jak mało kto.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
x
"Strona internetowa oraz forum Fundacji dla Zwierząt Koci Pazur" wykorzystuje pliki cookies.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie plików cookies w celach statystycznych. [więcej informacji]