Fundacja 'Koci Pazur' Strona Główna Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Niebieska
Sro 19 Sty, 2022 19:39
Żywienie kotów (karmy, BARF)
Autor Wiadomość
Marianna 

Dołączyła: 10 Lut 2017
Posty: 1027
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 16 Paź, 2017 17:47   

Łopatologicznie :cool:
Czy ktoś wie, czy Animonda Carny KITTEN istotnie rozni się od ADULT?
Na zooplus sklad roznic się o 0,5%...
_________________
Hemingway mawiał: „Posiadanie jednego kota prowadzi do posiadania następnego”, dlatego też z Marianną i Kreską gościliśmy Izaurę i Leonsję, a wcześniej Dramata Niezłomnego oraz Kostka
 
 
agusiak 

Dołączyła: 17 Maj 2015
Posty: 1744
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 16 Paź, 2017 19:58   

Niczym, taki chwyt marketingowy ;)
 
 
Marianna 

Dołączyła: 10 Lut 2017
Posty: 1027
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 17 Paź, 2017 06:46   

agusiak napisał/a:
Niczym, taki chwyt marketingowy ;)

Tak mi się właśnie wydawało, ale wolałam się upewnić, ponieważ Starszaki i Dziewczynki wyżerają sobie nawzajem z misek ;-)
_________________
Hemingway mawiał: „Posiadanie jednego kota prowadzi do posiadania następnego”, dlatego też z Marianną i Kreską gościliśmy Izaurę i Leonsję, a wcześniej Dramata Niezłomnego oraz Kostka
 
 
Murciak 

Dołączyła: 01 Gru 2015
Posty: 12
Skąd: Lublin
Wysłany: Nie 29 Paź, 2017 23:03   

a jak uzupełniacie ich dzienne zapotrzebowanie na witamiyn i mineraly? Ja np podaje swojej kici vetaminex z vetexpert mija juz 2 miesiac kuracji i zauwazam ogolna poprawe jej stanu zdrowia.
 
 
Piena 

Dołączyła: 29 Cze 2016
Posty: 2351
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 19 Gru, 2017 19:30   

Dzisiaj po sterylce Szambusów, Pani Weterynarz powiedziała, że dzieciaki mają bardzo otłuszczoną otrzewną - jak dzikożyjące koty zbierające rezerwy tłuszczowe na zimę, albo takie karmione bardzo kiepską karmą. Tymczasem dzieciaki dostają mokrą animondę (ok 100g dziennie na głowę) i bez ograniczeń suchą sanebelle lub premiere (karma z maxizoo, też o wysokiej zawartości mięsa i bez zboża), no i stale przebywają w domu, gdzie jest temperatura ok 21 st. Mam zalecenie, żeby zrezygnować z suchej i karmić je tylko mokrą karmą i najlepiej sprawdzić zawartości tłuszczu, tak aby serwować go im jak najmniej. Macie jakieś propozycje, na co powinniśmy się przerzucić?
 
 
agusiak 

Dołączyła: 17 Maj 2015
Posty: 1744
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 19 Gru, 2017 19:40   

Tłuszcz nie przyczynia się do powstawania tkanki tłuszczowej u kotów tylko głównie węglowodany :) W suchej jest ich sporo, bo wymaga tego produkcja samych chrupek. Na razie bym zostawiła maluchy na Animondzie, ile kociaki ważą? Możesz zawsze skorzystać z pomocy Liczydła, wpisujesz tam wagę kota, parametry karmy (białko, tłuszcz, włókno itd.) i wtedy pokazuje Ci dokładnie ilość gram, którą trzeba podać kotu, aby go nie przekarmić ani nie godzić :)
 
 
Piena 

Dołączyła: 29 Cze 2016
Posty: 2351
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 19 Gru, 2017 19:52   

Z tą zawartością tłuszczu mówiła wetka...
Szurek 3800g, Bambo 3100 - generalnie nie widać po nich, żeby były przekarmione (przynajmniej na moje madczyne oko), ale jak to wetka określiła "najbardziej zdradliwe otłuszczenie, bo niewidoczne, a szkodzące".
Agusiak, a mogłabyś mi podesłać linka do tego liczydła?
 
 
agusiak 

Dołączyła: 17 Maj 2015
Posty: 1744
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 19 Gru, 2017 20:05   

Wyślij mi na pw maila to Ci prześlę :) To faktycznie nikt by nie powiedział, że tłuściochy z nich...
 
 
kat 

Dołączyła: 18 Mar 2013
Posty: 15132
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 20 Gru, 2017 00:32   

To jest Żaneta- Ona czasami mocno przesadza...
Ale fakt że sucha nie jest zdrowa dla kotów...
 
 
Morri 

Dołączyła: 24 Maj 2010
Posty: 17269
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 20 Gru, 2017 02:45   

Ale żeby mówiła, że tłuszcz się z tłuszczu bierze? :shock:
Aga, prześlij mi też, oki? Bo Docent ciągle gruby :( I to wcale nie jest tłuszcz ukryty :(
_________________
"(...)Nie jesteś jednak tak bezwolny, A choćbyś był jak kamień polny, Lawina bieg od tego zmienia, Po jakich toczy się kamieniach."
 
 
agusiak 

Dołączyła: 17 Maj 2015
Posty: 1744
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 20 Gru, 2017 07:18   

Wysłane.
 
 
Villemo7 
Villemo7

Dołączyła: 10 Maj 2006
Posty: 3496
Skąd: Poznań- Grunwald
Wysłany: Sob 30 Gru, 2017 13:56   

Murciak napisał/a:
a jak uzupełniacie ich dzienne zapotrzebowanie na witamiyn i mineraly? Ja np podaje swojej kici vetaminex z vetexpert mija juz 2 miesiac kuracji i zauwazam ogolna poprawe jej stanu zdrowia.


Jeśli dajesz dobrej jakości karmę, która jest prawidłowo zbilansowana to nie ma potrzeby podawać niczego dodatkowo. Wręcz możesz zaszkodzić - pamiętaj, że nadmiar makro i mikroelementów może szkodzić tak samo, jak ich niedobór.
I tak np. wapń z fosforem i potas z sodem muszą być w odpowiedniej proporcji, której zachwianie będzie skutkować zaburzeniami zdrowia.

Skład preparatu, który podajesz:
fosforan wapnia
tlenek magnezu
olej sojowy
Dodatki: Cynk Żelazo Mangan Miedz Kwas foliowy Biotyna Witamina E B1 B2 B3 B6 B12 A D3

Kotom nie podajemy olei roślinnych, to po pierwsze. Fosforan wapnia może zaburzyć bilans tych pierwiastków w karmie. To samo żelazo. Zaś witaminy rozpuszczalne w tłuszczach (A D E) kumulują się w organizmie, więc ich nadpodaż przy regularnym długotrwałym przyjmowaniu zbyt dużej ilości może dawać negatywne skutki. Nadmiar pozostałych witamin zostanie usunięty wraz z moczem.

Jeśli chcesz wiedzieć czy Twoja kota ma pierwiastki we właściwych ilościach może zrobić rozszerzony jonogram (badanie krwi). Ja staram się robić badanie krwi raz w roku.
_________________
KOT NIE PRZYJDZIE NA ZAWOŁANIE. ODBIERZE WIADOMOŚĆ I SKONTAKTUJE SIĘ Z TOBĄ W WOLNEJ CHWILI.
 
 
domonika 

Wiek: 29
Dołączyła: 20 Wrz 2016
Posty: 364
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 02 Maj, 2018 09:06   

Kochani, jak przestawić kota na mokrą karmę? Ile to może trwać?
Mój nigdy mokrej nie chciał jeść. Je aktualnie tylko suchą (Applaws, Purizon, Taste of the wild) + mięso surowe/rybę.
Tylko obawiam się że bardzo mało pije i chciałabym żeby jadł mokrą, tylko on potrafi przez 2 dni nic nie jeść jako protest jak dostanie mokrą karmę i mama mu wtedy sypie chrupki i jest koniec przestawiania...
Dodam że próbowałam już wszystkich drogich puszek i jedyne co ewentualnie czasami zje to tuńczyk z ryżem z Applaws, ale taka mielonka jak Macs nie przejdzie.
 
 
einfach 

Dołączyła: 04 Wrz 2013
Posty: 2487
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 02 Maj, 2018 22:07   

Dopóki nie zniknie sucha z chaty, to jest duży problem z przestawianiem. U nas samo przestawianie, żeby ładnie i regularnie jadły tylko mokra trwało 3-4 miesiące pełne jojczenia i wymuszania przysmaków, a i tak do tej pory w ramach dosmaczacza dostają czasem animonde no-grain w sosie.
 
 
Neda 

Dołączyła: 05 Wrz 2016
Posty: 3061
Skąd: Suchy Las
Wysłany: Pon 28 Maj, 2018 08:57   

Czy ktoś poniższego próbował?

https://www.youtube.com/watch?v=89cOgoNV_tk

okazuje się, że dostawcę mam pod nosem, bo jest z Suchego Lasu...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
x
"Strona internetowa oraz forum Fundacji dla Zwierząt Koci Pazur" wykorzystuje pliki cookies.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie plików cookies w celach statystycznych. [więcej informacji]