Fundacja 'Koci Pazur' Strona Główna Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: saszka
Sro 09 Sty, 2019 21:19
Grażynka
Autor Wiadomość
kat 

Dołączyła: 18 Mar 2013
Posty: 15132
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 18 Lis, 2017 15:10   

Myślę że teraz pójdzie juz z górki! :)
 
 
magda_r 

Dołączyła: 08 Wrz 2017
Posty: 67
Skąd: Poznań Antoninek
Wysłany: Sro 13 Gru, 2017 21:19   

Miałam okazję w ostatnim czasie sprawdzić, jak Grażynka znosi różne zabiegi u weterynarza: przy pobieraniu krwi była opanowana, za to sporo narzekała, a to że kaftan uwiera, że igła za duża, albo że krzywo wygolono sierść z łapeczki i teraz będzie brzydko wyglądać. Ale ostatecznie otrzymała odznakę dzielnego pacjenta. Na badaniu USG była aniołem (przy sporej aktywności Grażynki każda minuta bezruchu jest na wagę złota): pozwalała się oglądać z każdej strony przez długi czas.
Coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że Grażynka jest kotem towarzyszącym, potrzebującym obecności człowieka, ale nie jego dotyku. Kicia jest bardzo interaktywna, uwielbia zabawę i często miewa napady kociej głupawki, ale nie chce być noszona, zbyt długo głaskana i zaczepiana.
PS. Obawiałam się o życie choinki i zrezygnowałam ze szklanych bombek, ale Grażi po pierwszym zetknięciu z choinką (skończyło się na pokłutym nosku i łapusiach) omija ją szerokim łukiem.
 
 
Morri 

Dołączyła: 24 Maj 2010
Posty: 17269
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 13 Gru, 2017 22:58   

a ja myślę, ze jeszcze polubi dotyk :) Nie poddawajcie się :)
_________________
"(...)Nie jesteś jednak tak bezwolny, A choćbyś był jak kamień polny, Lawina bieg od tego zmienia, Po jakich toczy się kamieniach."
 
 
magda_r 

Dołączyła: 08 Wrz 2017
Posty: 67
Skąd: Poznań Antoninek
Wysłany: Wto 09 Sty, 2018 14:49   

W sobotę w związku ze spotkaniem PA odwiedziły nas dwie wolontariuszki. Zazwyczaj przy większej ilości nowych osób Grażynka jest trochę płochliwa i wycofana. Jakie było moje zdziwienie kiedy maluch powitał gości z podniesionym ogonem, dumnie prężył brzuszek i zaciekawieniem wszystkich obwąchał. To jednak te pozytywne kocie wibracje :)
Od wczoraj u nas mały strajk głodowy: wprowadzamy powoli karmę z niską zawartością fosforu dla polepszenia parametrów nerkowych, która nie podchodzi łakomczuchowi. Dlatego przy każdym otwarciu lodówki po całym domu roznoszą się lamenty i żale małego zagłodzonego kotka, a poza Rejtana ma mówić, że skoro ona głoduje to my też musimy!

"Ale jak to ograniczamy chrupki??"


"Skoro ja nie mam chrupek, oni nie umyją zębów!"


 
 
magda_r 

Dołączyła: 08 Wrz 2017
Posty: 67
Skąd: Poznań Antoninek
Wysłany: Nie 25 Lut, 2018 13:43   

Dobre wieści: udało nam się opanować problem podwyższonych parametrów nerkowych, wszystkie są w normie :D Przez miesiąc podawaliśmy RenalVet i Benakor uzupełnione o karmę z niską zawartością fosforu.
W ostatnim czasie Grażynka rozmiłowała się w kolanach mojego TŻ. Chyba ogólnie kolana mężczyzn (nawet tych obcych) są dla niej atrakcyjniejsze od moich. Mimo poczucia niesprawiedliwości, bo przecież to ja jestem naczelną karmicielką, sprzątaczką kuwetową i obrońcą przed groźnym odkurzaczem, to jednak cieszy mnie fakt, że darzy nas coraz większym zaufaniem.

 
 
kotekmamrotek 
kotekmamrotek

Wiek: 46
Dołączyła: 08 Cze 2014
Posty: 13579
Skąd: Luboń
Wysłany: Nie 25 Lut, 2018 21:47   

ale nadal podajecie leki czy odstawione?
 
 
magda_r 

Dołączyła: 08 Wrz 2017
Posty: 67
Skąd: Poznań Antoninek
Wysłany: Pon 26 Lut, 2018 08:14   

Odstawiliśmy leki 2 tygodnie temu
 
 
saszka 
Babcia Wierzba
Leniwiec Poldek

Dołączyła: 30 Wrz 2015
Posty: 6882
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 23 Mar, 2018 12:24   

Co tam u Grażki? :)
_________________
If cats looked like frogs we'd realize what nasty, cruel little bastards they are. Style. That's what people remember.
 
 
magda_r 

Dołączyła: 08 Wrz 2017
Posty: 67
Skąd: Poznań Antoninek
Wysłany: Sob 24 Mar, 2018 10:22   

U Grażynki stabilnie. W pełni zaaklimatyzowała się w naszym domu i powoli próbuje przejmować nad nim kontrolę. Wreszcie zorientowała się, w której szufladzie chowają się chrupki i jak tylko wrócę do domu to śpiewa pod nią litanie pt. "tak bardzo jestem głodna, nic nie jadłam od 3 dni". A zadek rośnie. Grażka przejawia też duże skłonności do narkotyzowania się walerianą.



Kicia nadal poluje na swój ogon, urządza szalone gonitwy po domu za kulką winogrona skradzionego ze stołu i do miziania zdecydowanie preferuje męską część ludzkości. A w tym wszystkim jest tak słodka i nieporadna, że naprawdę ciężko przejść obok niej obojętnie.



 
 
saszka 
Babcia Wierzba
Leniwiec Poldek

Dołączyła: 30 Wrz 2015
Posty: 6882
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 25 Mar, 2018 19:50   

Cukieeeeeer :serce:
_________________
If cats looked like frogs we'd realize what nasty, cruel little bastards they are. Style. That's what people remember.
 
 
magda_r 

Dołączyła: 08 Wrz 2017
Posty: 67
Skąd: Poznań Antoninek
Wysłany: Pon 26 Mar, 2018 10:50   

Cukier doprawiony chili, młoda ma charakterek :D
 
 
Eva 

Wiek: 39
Dołączyła: 23 Wrz 2014
Posty: 9092
Skąd: POZNAŃ
Wysłany: Pon 26 Mar, 2018 11:37   

magda_r napisał/a:
śpiewa pod nią litanie pt. "tak bardzo jestem głodna, nic nie jadłam od 3 dni"


czasem myślę, że koty mają jakieś tajne stowarzyszenie, gdzie uczą się wszystkich kocich żałobnych pieśni..bo jak to możliwe, że u nas w domu wybrzmiewają te same songi do szuflady? :: ::
_________________
nie mogę, Kot na mnie leży.
 
 
Morri 

Dołączyła: 24 Maj 2010
Posty: 17269
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 27 Mar, 2018 00:33   

Boskie focie :serce:
_________________
"(...)Nie jesteś jednak tak bezwolny, A choćbyś był jak kamień polny, Lawina bieg od tego zmienia, Po jakich toczy się kamieniach."
 
 
magda_r 

Dołączyła: 08 Wrz 2017
Posty: 67
Skąd: Poznań Antoninek
Wysłany: Wto 27 Mar, 2018 09:35   

Nie wiem skąd u wszystkich kociastych znajomość tych samych pieśni, ale na pewno musiał to zaplanować prawdziwy Geniusz Zła. Nasze ludzkie umysły są zbyt proste, żeby ogarnąć tak skomplikowane futrzaste istoty.
 
 
kat 

Dołączyła: 18 Mar 2013
Posty: 15132
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 05 Maj, 2018 22:18   

Co słychać u Grażynki? :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
x
"Strona internetowa oraz forum Fundacji dla Zwierząt Koci Pazur" wykorzystuje pliki cookies.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie plików cookies w celach statystycznych. [więcej informacji]