Fundacja 'Koci Pazur' Strona Główna Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: brynia
Czw 26 Maj, 2016 09:35
Madame Ruina
Autor Wiadomość
BEATA olag 

Wiek: 52
Dołączyła: 17 Sie 2014
Posty: 4939
Skąd: Piątkowo / Poznań
Wysłany: Nie 25 Lut, 2018 10:49   

Brawo Wy :brawo: :heya2: :brawo:
 
 
jaggal 

Dołączyła: 13 Cze 2015
Posty: 5507
Skąd: Poznań, Winogrady
Wysłany: Nie 25 Lut, 2018 11:01   

nigdy bym nie przypuszczała, że Madame aż tak rozkwitnie :) co też dobry dom i jeszcze lepszy człowiek mogą zrobić z kotem!
_________________
A kim to jesteś, rzekł dumny lord, że muszę ci się kłaniać?
Jedynie kotem innej maści, takiego jestem zdania!
W płaszczu czerwonym albo złotym, lew zawsze ma pazury
Lecz moje równie ostre są i sięgną twojej skóry.
 
 
Chitos 

Dołączyła: 05 Cze 2015
Posty: 3127
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 26 Lut, 2018 09:26   

Cudowne wieści. A moze jakies zdjęcia naszej kochanej Madame by sie udało zrobić :)
 
 
Ania_76 

Dołączyła: 25 Maj 2016
Posty: 55
Skąd: Poznan
Wysłany: Pon 27 Sie, 2018 19:27   

Hej hej!

Już dawno Madame Ruina nie dawała o sobie znać, to spieszymy z updatem.

U kotki wszystko dobrze. Zdrowie dopisuje, pani weterynarz bardzo chwali. Że kotka w takim wieku a wyniki lepsze jak u niejednego młodziaka. Wyniki krwi super, linie trzyma idealną! Futro gęste i lśniące. Majestat nadal zachowany :)
Ostatnio to nawet nafuczała na wetkę, no bo jak można od jej wysokości łapkę wyciągać i jakieś igły tam wbijać i się domagać ofiary z krwi! No ale jakoś poszło...
Niedługo wybieramy się jedynie na mały zabieg usunięcia ząbka - nie jest już najmłodszy ten ząbek i swoje przeszedł, dlatego trzeba się go pozbyć, żeby nie zamieszał w paszczy niewłaściwie. Ale nie ma się co martwić, kilka okazów zostanie i będzie czym gryźć kurczaka.

Madame ma od ponad miesiąca również towarzystwo. Zamieszkała u nas młoda kocica, która nie do końca ufa człowiekowi a potrzebowała domku. Madame, zgodziła się bardzo "ewentualnie" na towarzystwo, pod warunkiem, że jej przydział smaczków i kurczaczków nie zostanie pomniejszony. Dało się to załatwić, no więc teraz są we dwie.
Jako że Madame sama kiedyś nie bardzo przepadała za człowiekami, to może uda się tą "nową" nauczyć, że ta ręka jak ją człowiek wyciąga to jednak do głaskania i smyrkania, a jak człowiek woła kici kici to najczęściej żeby np dać smaczka :)

Nie było żadnej agresji, chociaż nadal się do siebie przyzwyczajają.Zdarzy się jakiś fuk czy syk, ale jest tolerancja. Madame w naszej obecności zachowuje pełnię dostojności i dojrzałości, patrząc wręcz z pogardą jak to młode dziecię gdzieś tam sobie chodzi, czy popycha myszkę, czy biega za muchą. Jednak z odgłosów jakie dobiegają z domu w nocy, kiedy człowieki na pewno już śpią, można wnioskować że to wcale nie 4 łapki galopują po domu w pogoni za dzwoniącą zabaweczką a jednak 8 ... także coś nam się wydaje, że ta dostojność i dojrzałość to tak trochę na pokaz... ale nikomu nie wolno tego wiedzieć a już absolutnie nie wolno tego powtarzać dalej!

No i mimo nowej domowniczki to Madame nadal utrzymała pozycję "Strażnika Teksasu" osiedla, także punkty obserwacyjne są przy każdym oknie. Balkon jest okupowany, zwłaszcza wieczorami, bo tam w tych trawach dalej to się przecież tyle dzieje! ONA TO WSZYSTKO MUSI ZOBACZYĆ!

Postaram się dodać kilka aktualnych zdjęć kotki w następnym poście, jakby się nie wyświetlały, dajcie znać:)
 
 
Chitos 

Dołączyła: 05 Cze 2015
Posty: 3127
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 27 Sie, 2018 19:30   

Oj czekamy na zdjęcia Madame :) naszej kochanej Madame:)
 
 
Ania_76 

Dołączyła: 25 Maj 2016
Posty: 55
Skąd: Poznan
Wysłany: Pon 27 Sie, 2018 19:48   

Zdjęcia:



















 
 
Eva 

Wiek: 39
Dołączyła: 23 Wrz 2014
Posty: 9091
Skąd: POZNAŃ
Wysłany: Pon 27 Sie, 2018 19:57   

:serce: :serce: :love: :serce: :serce: :love: :serce: :serce: :love: :serce: :serce: :love: :serce: :serce: :love: :serce: :serce: :love: :serce: :serce: :love: :serce: :serce: :love: :serce: :serce: :love: :serce: :serce: :love: :serce: :serce: :love: :serce: :serce: :love:
_________________
nie mogę, Kot na mnie leży.
 
 
Chitos 

Dołączyła: 05 Cze 2015
Posty: 3127
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 27 Sie, 2018 22:21   

Eva napisał/a:
:serce: :serce: :love: :serce: :serce: :love: :serce: :serce: :love: :serce: :serce: :love: :serce: :serce: :love: :serce: :serce: :love: :serce: :serce: :love: :serce: :serce: :love: :serce: :serce: :love: :serce: :serce: :love: :serce: :serce: :love: :serce: :serce: :love:

Eva ujęłas to najlepiej :) :serce: :serce: :serce: :serce: :serce: :serce: :serce: :serce: :serce: :serce: :serce:
 
 
jaggal 

Dołączyła: 13 Cze 2015
Posty: 5507
Skąd: Poznań, Winogrady
Wysłany: Pon 27 Sie, 2018 22:22   

uwielbiam - i kota, i opisy :)
_________________
A kim to jesteś, rzekł dumny lord, że muszę ci się kłaniać?
Jedynie kotem innej maści, takiego jestem zdania!
W płaszczu czerwonym albo złotym, lew zawsze ma pazury
Lecz moje równie ostre są i sięgną twojej skóry.
 
 
misiosoft 
The Pasiuczers

Dołączyła: 24 Lut 2013
Posty: 4701
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 28 Sie, 2018 08:11   

cudowne wieści :serce:
 
 
kotekmamrotek 
kotekmamrotek

Wiek: 46
Dołączyła: 08 Cze 2014
Posty: 13579
Skąd: Luboń
Wysłany: Wto 28 Sie, 2018 23:57   

SUUUPER:)))) A fotki z nowym nabytkiem też chcemy:)
I zaraz podsyłam link opiekunce naszej (naszej byłej!) Starościanki - warto czekać...:)
 
 
Ania_76 

Dołączyła: 25 Maj 2016
Posty: 55
Skąd: Poznan
Wysłany: Sob 22 Gru, 2018 09:26   

Hej hej!

Meldujemy, że o ząbku już dawno zapomnieliśmy. Okazało się, że trzeba usunąć troszkę więcej niż było planowane ale chcieliśmy "załatwić" wszystko za jednym razem. Kotka już najmłodsza nie jest więc nigdy nie wiadomo jak będzie z narkozą w przyszłości... Wyniki krwi były latem bardzo dobre, pani weterynarz mówiła, że jest zielone światło, więc było robione wszystko co trzeba w tej paszczy :) No i nie ma się co martwić ... kurczaka jest czym gryźć... teraz kurczak w trochę mniejszych kawałkach ale gramatura porcji się nie zmniejszyła :) Kotka zabieg zniosła dobrze, była bardzo grzeczna, wróciliśmy do domku i nawet nie było focha... (podejrzewamy, że może w systemie coś ekstra zostało:P - no bo jak to tak bez focha!!)

Jedyne co nas martwi to małe problemy w kuwetce, zdarzają się Madame biegunki, także działamy tutaj troszkę, żeby się nie zdarzały.

Bardzo się denerwowaliśmy jak to będzie z tą nową kotką, czy to dobry pomysł, bo Madame przecież taka indywidualistka ale widzimy teraz że to super pomysł był! Madame się rusza jak nigdy, bieganko, zaczepianko, przyczajanko ... także jest super:)

Nowa kotka - Aura - tak jak wspominałam ostatnio była bardzo wycofana ale po kilku tygodniach pracy zaczęła pozwalać na głaskanie i dotykanie. Jeszcze ma momenty zwątpienia, ale poprawa jest niesamowita! No i relacja między kotkami też idzie do przodu :)

Przesyłamy portrety :)








Ooo, a co to ...



 
 
jaggal 

Dołączyła: 13 Cze 2015
Posty: 5507
Skąd: Poznań, Winogrady
Wysłany: Sob 22 Gru, 2018 10:00   

a cóż to poległo pod telewizorem? ;)
_________________
A kim to jesteś, rzekł dumny lord, że muszę ci się kłaniać?
Jedynie kotem innej maści, takiego jestem zdania!
W płaszczu czerwonym albo złotym, lew zawsze ma pazury
Lecz moje równie ostre są i sięgną twojej skóry.
 
 
Ania_76 

Dołączyła: 25 Maj 2016
Posty: 55
Skąd: Poznan
Wysłany: Sob 22 Gru, 2018 10:05   

jaggal napisał/a:
a cóż to poległo pod telewizorem? ;)


haha, a to poległe liście z kwiatów do wyrzucenia :) nic drastycznego :P
 
 
kotekmamrotek 
kotekmamrotek

Wiek: 46
Dołączyła: 08 Cze 2014
Posty: 13579
Skąd: Luboń
Wysłany: Sob 29 Gru, 2018 21:10   

a tylko ja nie widzę fot????
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
x
"Strona internetowa oraz forum Fundacji dla Zwierząt Koci Pazur" wykorzystuje pliki cookies.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie plików cookies w celach statystycznych. [więcej informacji]