Fundacja 'Koci Pazur' Strona Główna Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Java
Autor Wiadomość
Zana 
Java, Rhaega, Toniuś, Gabi

Dołączyła: 16 Lut 2022
Posty: 318
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 27 Lip, 2023 14:26   

Java była wczoraj w gabinecie u weterynarza na badaniach profilaktycznych. Ciężki to był dzień dla tej delikatnej koteczki. Najpierw pochwycenie Javki i nieumiejętne umieszczenie jej w transporterku
skutkowało ogromnym zdenerwowaniem się Javki i bolesnym udziabaniem mnie w rękę. ( Tak wiem to moja wina i należało mi się)
U weta ktoś mógłby pomyśleć że Javka była niezwykle grzeczna bo poddawała się wszelkim zabiegom bezproblemowo, dając się przekładać z boku na boczek bez najmniejszego sprzeciwu. Jednak empatyczne spojrzenie w jej szeroko roztwarte oczy ukazywało
jaka to była wręcz udręką dla Javki. Żal było patrzeć na to sparaliżowane strachem stworzątko. Wielkie przerażone oczy i znieruchomiałe ciałko ze stresu :( (Oby szybko o tym zapomniała)






Te przerażone oczęta, wpatrzone we mnie, mówiące wręcz - ciocia ratuj! Sprawiły, że pokulały mi się łezki.

To dla Twego dobra Skarbeńku
 
 
crestwood 

Dołączyła: 03 Wrz 2020
Posty: 1246
Skąd: Poznań

Wysłany: Sob 05 Sie, 2023 17:39   

:hug:
A jak wyniki dzielnej Javuni?
 
 
Zana 
Java, Rhaega, Toniuś, Gabi

Dołączyła: 16 Lut 2022
Posty: 318
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 25 Sie, 2023 12:57   

crestwood Javka ma się dobrze. Zdrowa i wesoła, radośnie bryka, ciesząc się ładną, letnią pogodą. Waga też doskonała 3,500 Zgrabna dziewczyna. Śliczna na zewnątrz i wewnątrz. W obrazie USG czytując Panią doktor " Nie ma się do czego doczepić" :D Wyniki krwi wypadają też całkiem dobrze. Jednak coś zaniepokoiło Panią doktor: to utrzymujący się wysoki poziom CK. Co to może znaczyć ? Otóż wzrost kinazy może się wiązać z infekcją domięśniową , lub wynikać z uszkodzeń komórek mięśniowych lub po intensywnym wysiłku fizycznym lub urazach mięśni.
W związku jednak z brakiem niepokojących objawów u Javy Pani doktor zaleca dodatkowe badanie białka ostrej fazy- SAA w celu oceny reakcji zapalnej i uszkodzenia tkanek.

Javkę bardzo kochamy, więc w najbliższym czasie wykonamy to badanie, by nic już niepokojącego nie zaprzątało nam głowy. A w razie konieczności rozprawimy się z każdym problemem zdrowotnym, małym czy dużym.
Nasze Pazurki muszą być szczęśliwe :aniolek:
 
 
Zana 
Java, Rhaega, Toniuś, Gabi

Dołączyła: 16 Lut 2022
Posty: 318
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 25 Sie, 2023 13:04   

W roli głównej Java i Mizuki




w drugim planie Liśka i Juki
Podkład mruczący Bianka
 
 
Zana 
Java, Rhaega, Toniuś, Gabi

Dołączyła: 16 Lut 2022
Posty: 318
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 12 Wrz, 2023 12:04   

U Javki wszystko dobrze w opisie badania :
Poziom SAA na poziomie <2mg/l nie wskazuje na obecność reakcji zapalnej w organizmie. Kolejna profilaktyka za rok

Javka zdrowa, piękna, lśniąca i pachnąca czeka na kogoś kto Ją pokocha i podaruje domek na zawsze
 
 
Zana 
Java, Rhaega, Toniuś, Gabi

Dołączyła: 16 Lut 2022
Posty: 318
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 08 Paź, 2023 14:01   

U Javki wszystko dobrze. Minęły upały więc i Javka nabrała więcej energii i chętniej przebywa w domu. Do tych czas, latem spędzała niemalże całe dnie i noce w wolierze, wylegując się na leżaczkach lub w kocich domkach. Do łask wróciły wszelkie pluszowe myszki i piłeczki, które wygrzebała gdzieś z zakamarków o których sama tylko wie i biega wieczorami jak szalona, tym samym zachęcając pozostałą część kociej ekipy do gonitw po całym mieszkaniu. Z powodu chłodniejszych nocy wróciła też do łóżeczka gdzie śpi rozkosznie grzejąc moje stopy. Zrobiła się też bardziej łasa na pieszczochy, Pobudziły się małe leniuszki a w domu zrobiło się bardziej radośnie. :aniolek: :aniolek: :aniolek:
 
 
Zana 
Java, Rhaega, Toniuś, Gabi

Dołączyła: 16 Lut 2022
Posty: 318
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 10 Paź, 2023 12:58   

Java wczoraj zaliczyła kolejną wizytę w gabinecie weterynaryjnym. Została zaszczepiona oraz dostała kropelki do oczka.
Tym raze była naprawdę dużo dzielniejsza, choć nie omieszkała pochwalić się przed panią doktor swym pięknym i zwartym urobkiem :lol: Który lekarka bardzo pochwaliła :D
W najbliższym czasie konieczne będzie zająć się jamą ustną Javy z uwagi na zaawansowany kamień nazębny zwłaszcza nad ostatnimi przedtrzonowcami lewej strony szczęki.
Poza tym u Javki wszystko dobrze :wink:
 
 
Zana 
Java, Rhaega, Toniuś, Gabi

Dołączyła: 16 Lut 2022
Posty: 318
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 17 Gru, 2023 23:02   

 
 
Zana 
Java, Rhaega, Toniuś, Gabi

Dołączyła: 16 Lut 2022
Posty: 318
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 20 Lut, 2024 16:11   

To naprawdę dziwne, że nikt nie interesuje się Javką. Już nie pamiętam kiedy ostatnio było zapytanie w sprawie jej adopcji. Naprawdę tego nie rozumiem. Czego jej brakuję?

Javka jest naprawdę piękna, zdrowa, czyściutka, bezproblemowa. Nie brudzi, nie wskakuje na blaty, nie wbiega pod nogi, nie narzuca się. Wprawdzie nie jest kotem na kolankowym, nie lubi być podnoszona i gdy się jej narzuca, ale to nie znaczy przecież, że Javka nie kocha człowieka i że nie lubi być głaskana. Bardzo lubi miziaki. Tyle, że nie na zawołanie. Sama lubi zainicjować głaski. Wypatrzy sobie moment, gdy człowiek usiądzie sobie lub położy się na kanapie zrelaksowany, to Javka chętnie podejdzie usiądzie tuż obok i nadstawia łepek lub kuperek do drapania. Tak lubi najlepiej. Lub rano, gdy się przebudzisz, Javka przywita się z tobą i chętnie stęskniona po całej nocy, zapragnie miziaków. Spać z tobą w nogach też grzecznie będzie, nie rozpycha się i nie zajmuje zbyt wiele miejsca.

Javka pragnie człowieka cierpliwego i wyrozumiałego. Chce stworzyć przyjacielską więź z na zasadach wzajemnego szacunku i zrozumienia, który by zaakceptował i pokochał ją taką, jaka jest i nie próbował zrobić z niej jakiejś tam maskotki dla własnego widzimisia.

Javka chce być sobą, wyjątkowa i na sposób kociego rozumowania niezależna. Na pewno się odwdzięczy, też nie będzie się narzucać, będzie tuż obok, będzie Cię kochać, nie będziesz czuł się samotny i pozostanie Ci wierna. Wysłucha Cię, nie będzie się kłócić ani wymądrzać (Tak, to ostatnie to żart) :lol:

Spójrzcie jaka jest śliczna!!!


 
 
Zana 
Java, Rhaega, Toniuś, Gabi

Dołączyła: 16 Lut 2022
Posty: 318
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 24 Mar, 2024 11:32   

U Javki wszystko dobrze. Bawi się radośnie, Najbardziej lubi podrzucać pluszowe myszki i ganiać się z kotami. Niedawno Javka miała okazję zobaczyć prawdziwą żywą mysz. Zrobiło się cieplej i prawdopodobnie z pobliskiego pola zawitała do woliery mała ryjówka. Siedziałam obok z kawką i zaobserwowałam nagłe poruszenie w wolierze. Jedna z kotek zapolowała i trzymała w pyszczku nieszczęśniczkę. Reszta kociego towarzystwa przyglądała się ze zdumieniem temu obrazkowi. Na szczęście szybko zareagowałam i odebrałam tę żywą "zabawkę" ku niezadowoleniu kociego grona i wypuściłam całą i zdrową z powrotem na pole. Dziewczynki zabawiłam wędką i obdarowałam smaczkami. Nie były, szczęśliwe z tej zamiany, ale dały się przekonać smaczkom.

Wieczorem jak nigdy, pluszowe myszki miały największe wzięcie :lol: Co rusz to któraś z kotek odgrywała scenkę z przedpołudniowej przygody :lol: Trzeba dokupić więcej myszek. Bo od tej pory stały się ulubionymi zabawkami wszystkich futer, nie tylko Javki :lol:
 
 
3łapcie 

Dołączyła: 24 Lis 2020
Posty: 301
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 24 Mar, 2024 12:58   

Uwielbiam Twoje relacje o Javie, wspaniale się obserwuje tak szczęśliwego i zadbanego kota ❤
 
 
Zana 
Java, Rhaega, Toniuś, Gabi

Dołączyła: 16 Lut 2022
Posty: 318
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 16 Kwi, 2024 11:50   

Jawa niedawno miała czyszczone ząbki z kamienia oraz trzy usuwane. Javka miała podawany antybiotyk i środki przeciwbólowe. Było troszkę stresu, bo Kotka nie znosi podróży, a tym bardziej wizyt u weta. Dziąsełka pięknie się goją a Java pomału zapomina o bólu i gwałcie na jej kocią godność. Teraz może pochwalić się hollywoodzkim uśmiechem. Kontrola za dwa miesiące


 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
x
"Strona internetowa oraz forum Fundacji dla Zwierząt Koci Pazur" wykorzystuje pliki cookies.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie plików cookies w celach statystycznych. [więcej informacji]