Fundacja 'Koci Pazur' Strona Główna Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: marinella
Wto 22 Gru, 2009 16:38
Pomóż kotom przetrwać zimę
Autor Wiadomość
Katka 

Wiek: 39
Dołączyła: 08 Sie 2007
Posty: 2229
Skąd: Poznań/ Swarzędz
Wysłany: Sob 06 Lis, 2010 19:51   

musze jakoś namówić tate na wykonanie czegoś podobnego....kociaki na moim osiedlu maja nadal tylko karton z wykładzina...i po dniu parania nadaje sie do wymiany...a gdzie tu śniegi....
 
 
Katarzyna 
Katarzyna

Wiek: 57
Dołączyła: 28 Kwi 2010
Posty: 1903
Skąd: Internet
Wysłany: Sob 06 Lis, 2010 22:12   

Bravo!!!!!
Jesteście super!!!!
Ale mają wille te kociaki!!! :lol:
 
 
AniaG 

Wiek: 40
Dołączyła: 19 Paź 2010
Posty: 1036
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 06 Lis, 2010 23:01   

A orietujesz sie Aniu, czy na rzeczypospolitej stoi taka budka? swoja droga sa suuuuuuper!!!!!
_________________
„Mimo to wolał być nieobecny całkowicie niż być tylko w części i brakującą resztą udawać. Dlatego był tak niezwykły dla ludzi, którzy go znali. Jeśli znalazł się w ich pobliżu, był dla nich całym sobą. Albo nie było go w ogóle.”

Sonia 20.09.2014
Chrumuś przyjacielu ['] 11.04.2013
Bury, Bati, Rudy, Chispa, Gypsy - 2012
Srebri, Edward - 2010
Bella ['] - 2010
 
 
fuerstathos 
czyli Ania Fufu ;)

Wiek: 28
Dołączyła: 15 Cze 2006
Posty: 8458
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 07 Lis, 2010 08:57   

my na Rzeczpospolitej nie stawialiśmy, nie wiem czy postawił ktoś inny
koresponduję w sprawie kolejnych domków, może coś z tego wyjdzie...
_________________
 
 
marinella 

Wiek: 44
Dołączyła: 01 Sty 1970
Posty: 9176
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 09 Lis, 2010 09:03   

Piękne te rezydencje
_________________
 
 
AniaG 

Wiek: 40
Dołączyła: 19 Paź 2010
Posty: 1036
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 09 Lis, 2010 21:33   

z tego co wiem jest jakis domek na przedszkolu kolo mojego bloku. kilka kociakow tam mieszka, stawiala jakas Pani kocia mama :) na osiedlu nie widze zbyt wielu kotkow, poza tymi zamieszkujacymi domek i jednym, ktorego dokarmiamy (glownie moja saisadka).. wlasnie, jesli zwolni sie klatka wystawowa chcialabym zlapac go na sterylke Aniu. Zaopiekuje sie nim potem bez problemu. Jezeli chodzi o opieke nad kotkami po sterylce, ktore siedza w klateczkach to u mnie w suszarni jest cieplutko i przytulnie.. zapraszam :)
_________________
„Mimo to wolał być nieobecny całkowicie niż być tylko w części i brakującą resztą udawać. Dlatego był tak niezwykły dla ludzi, którzy go znali. Jeśli znalazł się w ich pobliżu, był dla nich całym sobą. Albo nie było go w ogóle.”

Sonia 20.09.2014
Chrumuś przyjacielu ['] 11.04.2013
Bury, Bati, Rudy, Chispa, Gypsy - 2012
Srebri, Edward - 2010
Bella ['] - 2010
 
 
Katka 

Wiek: 39
Dołączyła: 08 Sie 2007
Posty: 2229
Skąd: Poznań/ Swarzędz
Wysłany: Wto 07 Gru, 2010 21:41   

dobra...wybieram sie po materiały na domek...tata obiecał, ze się podejmie...ale kompletnie nie wiem jak sie za to zabrać...jakie deski...ocieplenie...co na dach :( ....i czy mnie stać :oops: w ostateczności pójdziemy w kierunku styropianu ale wolałabym coś trwalszego....
 
 
fuerstathos 
czyli Ania Fufu ;)

Wiek: 28
Dołączyła: 15 Cze 2006
Posty: 8458
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 07 Gru, 2010 22:21   

mam na mailu instrukcję z Majstra na domki drewniane - prześlę, może skorzystacie
_________________
 
 
marinella 

Wiek: 44
Dołączyła: 01 Sty 1970
Posty: 9176
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 17 Sie, 2012 19:05   

Mam pytanie o te drewniane domki :)
jak one się trzymają po tych dwóch sezonach? nic nie butwieje nie pleśnieje w srodku ?
 
 
fuerstathos 
czyli Ania Fufu ;)

Wiek: 28
Dołączyła: 15 Cze 2006
Posty: 8458
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 17 Sie, 2012 20:32   

muszę oblukać
_________________
 
 
Olinka 

Wiek: 47
Dołączyła: 09 Maj 2006
Posty: 801
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 23 Lis, 2013 13:03   Kocia budka

Dziewczyny, w ubiegłym tygodniu, postawiłam pod blokiem w którym mieszkam, niewielki ocieplony karton, w którym mieszka jeden z dokarmianych przeze mnie kotów. Budka już po kilku godzinach wzbudziła ogromne kontrowersje u jednej z mieszkanek bloku, równocześnie administratorki wspólnoty, która wystosowała do administracji donosik. Dziś dostałam pismo z Biura Obsługi Mieszkańców, że budka została postawiona samowolnie i zwracają się do mnie z prośbą o przeniesienie budki poza rejon objęty umową dzierżawy (bez sensu, ponieważ kot ten bytuje w jednym konkretnym miejscu, w krzakach, w których postawiłam budkę), lub złożenie wniosku do siedziby Biura, celem uzyskania zgody Wspólnoty (nierealne - wiadomo, zresztą działania nakłaniające mieszkańców do głosowania przeciw już są podejmowane).

Co robić? Kto jest w prawie?

Budka jest oklejona informacją, że podlega KP (uzgodnione z Natalią), pismo do BOM-u od Was też już poszło, nie wiem jedynie, czy doszło.

Tak mi żal tego kota, naprawdę jest megagrzeczny, kochany, nikomu nie przeszkadza, pojawił się jakiś rok temu, nie przeżyje bez pomocy.
_________________
Zaśnij mój najmniejszy skarbie - Diplodok 5.V.2000 - 22.II.2013
 
 
Olinka 

Wiek: 47
Dołączyła: 09 Maj 2006
Posty: 801
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 23 Lis, 2013 13:09   

Najważniejsze moje pytania:

1. Czy Wspólnota może zagłosować na "nie"?

2. Czy mogą nakazać umieszczenie budki poza swoim terenem - co jak napisałam - jest zupełnie pozbawione sensu, ponieważ ten kot bytuje wyłącznie w tych krzakach, gdzie stoi budka.

I mniej ważne ;)

3. Jak potraktować tę informację/donos do Administracji. Informujący podał moje imię, nazwisko, adres, nie narusza to jakiejś ustawy czasem?
_________________
Zaśnij mój najmniejszy skarbie - Diplodok 5.V.2000 - 22.II.2013
 
 
marinella 

Wiek: 44
Dołączyła: 01 Sty 1970
Posty: 9176
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 23 Lis, 2013 14:00   

Olga ja jestem w poniedziałek w boomie

wiec przeslij mi to pismo pójdę osobiscie zapytam o co chodzi
_________________
 
 
fuerstathos 
czyli Ania Fufu ;)

Wiek: 28
Dołączyła: 15 Cze 2006
Posty: 8458
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 23 Lis, 2013 14:01   

Jeżeli teren należy do wspólnoty, to mają prawo nakazać usunięcia budki. To tak, jakby ktoś postawił mi coś w ogródku - muszę się zgodzić.
Prawo nie zakazuje usunięcia budki lub misek.

Ustawa o ochronie zwierząt mówi jedynie:

Cytat:
Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.


Cytat:
Zwierzęta wolno żyjące stanowią dobro ogólnonarodowe i powinny mieć zapewnione warunki rozwoju i swobodnego bytu

Interpretować można to różnie, jednak nie zmusi się nikogo do postawienia czegoś na jego terenie.

Ja na domki dawałam kartkę, którą możesz zobaczyć tu: http://www.kocipazur.org/index.php?id=992

Jednak z tym "nakładaniem obowiązków" to troszkę na wyrost... ;)

W Warszawie mają stanowisko rady miasta oraz apel prezydenta miasta, mówiące o tym, że kotom należy udostępniać piwnice itp. W Poznaniu, mimo iż "zaangażowanej" radnej Kretkowskiej przekazywałam to kilka razy, nadal czegoś takiego nie ma - a ułatwiłoby to stawianie domków i dawałoby jakieś wsparcie w takich sytuacjach.

Moim zdaniem jedyne co możesz zrobić, to rozpocząć agitację na rzecz kotów.
Powieś takie coś http://www.miau.pl/ulotki/piwniczne.pdf
Jeśli masz jak, to podsyłaj tego typu artykuły http://www.dzienniklodzki...t.html?cookie=1

Zresztą w Poznaniu pojawia się już problem szczurów - trzeba ludziom uświadomić, że domek = kot = brak szczurów.

No i pytanie - co się tej kobiecie nie podoba? Fakt, że jest kot czy to, że jest domek? Jeśli się nie podoba domek, to dlaczego? Czy psuje estetykę krzaków? Czy boi się zbyt licznego stada kotów? Czy boi się bałaganu wokół budki? Możesz się zobowiązać, że domek będzie stał tylko "sezonowo" i że zadbasz o porządek. I że koty posterylizowane itp.
A jeśli chodzi o estetykę, to można postawić budkę drewnianą.

P. przypomniał mi sprawę z osiedla Lecha. Kilka lat temu ktoś nadgorliwy poszedł do kierownika osiedla zapytać się, czy może postawić budkę. I usłyszał, że "nie ma zgody na psucie estetyki osiedla". W związku z czym olano kierownictwo i budki stanęły. Na szczęście kierownik nie łazi po osiedlu i nie widział. A budki były za ciężkie, aby je dozorczyni mogła wyrzucić.
Ze dwa lata temu w innym bloku na Lecha administracja zamknęła okienko do piwnicy. Panie karmicielki zrobiły taki hałas (z telewizją włącznie), że administracja sama ufundowała dwa drewniane domki i się pytała nas, gdzie je najlepiej postawić :)

Na Orła Białego dogadaliśmy się z administratorem i wspólnie ustaliliśmy miejsce na domek.
Możesz zatem się powoływać na fakt, że inne administracje i wspólnoty rozumieją potrzeby nie tylko swoje i współpracują w tym zakresie. Możesz zrobić szum w mediach - ale tu nigdy nie wiadomo, jaki to przyniesie efekt.
_________________
 
 
Olinka 

Wiek: 47
Dołączyła: 09 Maj 2006
Posty: 801
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 23 Lis, 2013 14:12   

marinella napisał/a:
Olga ja jestem w poniedziałek w boomie

wiec przeslij mi to pismo pójdę osobiscie zapytam o co chodzi


Przyniosę je Tobie.

Chciałabym też sformułować odpowiedź oficjalną na to pismo.
_________________
Zaśnij mój najmniejszy skarbie - Diplodok 5.V.2000 - 22.II.2013
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
x
"Strona internetowa oraz forum Fundacji dla Zwierząt Koci Pazur" wykorzystuje pliki cookies.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie plików cookies w celach statystycznych. [więcej informacji]