Fundacja 'Koci Pazur' Strona Główna Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Niebieska
Sro 19 Sty, 2022 19:39
Kocie wymioty.
Autor Wiadomość
Conwalie 

Wiek: 41
Dołączyła: 04 Sie 2010
Posty: 281
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 31 Paź, 2012 12:40   

@up niepotrzebnie jadłam zupę czytając... :rzygi:
U nas to tak wiadomo- sporadycznie "kłaczek"; u Lili: "tak się spieszyłam z jedzeniem, że nałykałam powietrza przy okazji" i u obojga: "nieważne, że ledwo ostatnie kęsy przez pysk przeszły, musimy od razu galopować i skakać jak pomylone"- 2 ostatnie sytuacje prowadzą do pawia z odbicia- jedzenie wraca właściwie nienaruszone więc jak nie zdążę sprzątnąć to... :rzygi:
Ostatnio natomiast Młody zwymiotował naprawdę sporą ilością wodnistej treści z żółcią- jednorazowo i zaraz poleciał się bawić. Kłaków nie było tylko jakiś paproch/kawałek liścia(no nie byłam w stanie zidentyfikować ani długo się przyglądać... pawie mnie przerastają) więc zakładam, że to z podrażnienia. Innych objawów brak, energii nadmiar, sierść na diecie kurczakowej pikna... no nie wygląda żeby coś mu dolegało.
 
 
Katarzyna 
Katarzyna

Wiek: 57
Dołączyła: 28 Kwi 2010
Posty: 1903
Skąd: Internet
Wysłany: Sob 03 Lis, 2012 15:38   

U mnie znowu pawie! :evil: :evil: :evil:
Do południa Vesper, teraz Amber...

U kogoś też?
 
 
izabela 

Dołączyła: 07 Cze 2010
Posty: 50
Skąd: poznań
Wysłany: Pią 15 Mar, 2013 20:09   kot wymiotuje sierścią

Czeszcz,
mamy dwa koty, karmimy je tą samą karmą , jeden kot od czasu do czasu wymiotuje sierścią i tym co zjadł ,co podawać kotu żeby uniknąć wymiotów? co Wy dajecie? koty są dachowcami nie wychodzącymi.
pozdrawiam Iza
 
 
mirlo_blanco 
Mona

Wiek: 37
Dołączyła: 11 Mar 2013
Posty: 40
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 15 Mar, 2013 20:27   

moja znajoma, która ma norwega stosuje bezopet i sobie chwali.
_________________
Pimp my Cat! Odpicuj swojego tymczasa!

http://forum.kocipazur.or...p?p=71002#71002
 
 
marinella 

Wiek: 44
Dołączyła: 01 Sty 1970
Posty: 9176
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 15 Mar, 2013 20:31   

pasty odkłaczające
http://www.zwierzakowo.pl...malt+pasta.html

ja używam gimpeta http://www.zwierzakowo.pl...t-soft.136.html
dobry a cenowo nie zabija jak bezopet

można też kota często wyczestywać i kupić karmę która pomaga eliminować kule włosowe.
przykładowa
http://www.zwierzakowo.pl...all-34.274.html
_________________
 
 
kiniek 

Wiek: 37
Dołączyła: 01 Sie 2007
Posty: 3501
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 15 Mar, 2013 20:34   

najlepiej kota regularnie wyczesywać,
wymiotowanie sierścią nie jest niczym dziwnym - koty przecież się wylizują. Żeby zminimalizować ilość futra łykanego przez kota najlepiej go regularnie czesać. Można też podawać suplementy dobrze działające na sierść i skórę - np. olej z łososia.
O ile dobrze pamiętam wymioty futrem są lepsze niż przechodzenie kul włosowych przez jelita.
_________________
"Pies: karmią mnie, kochają, troszczą się o mnie - są bogami!
Kot: karmią mnie, kochają, troszczą się o mnie - jestem bogiem!"
 
 
maciej83 

Dołączył: 01 Gru 2011
Posty: 105
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 15 Mar, 2013 20:38   

Chyba nie ma złotego środka, moja kotka też raz na jakiś czas :rzygi: , ale nie sierścią tylko żarełkiem .Mała uwielbia jak się ją czesze :) i może dlatego problemu z sierścią praktycznie nie ma.Wystarczy że wejdę do łazienki a mała juz skacze na pralkę którą traktuje jako miejsce do "masażu" . Najlepiej podpytać weta a z maści kiedyś podawałem malt-soft lecz od kiedy polubiła czesanie :lol: już nie daję jej nic nie potrzebuje już.
_________________
Szczytem szczęścia dla kota jest uwaga, rozmowa, pieszczoty i miłość ze strony człowieka; a dla ludzi nic nie może być pochlebniejszego niż przywiązanie istoty tak dalece niezależnej.
 
 
marinella 

Wiek: 44
Dołączyła: 01 Sty 1970
Posty: 9176
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 15 Mar, 2013 20:40   

mój rzygacz bo tylko jedna z trójki chlusta włosiem częsciej niż reszta nie lubi czesania
czesanie lubi tylko radek którego w sumie nie trzeba wyczesywać ;)
_________________
 
 
Katarzyna 
Katarzyna

Wiek: 57
Dołączyła: 28 Kwi 2010
Posty: 1903
Skąd: Internet
Wysłany: Wto 21 Maj, 2013 17:45   

Ciężki tydzień za nami :(

W sobotę "Pestkową" Vesper rano zwymiotował sierścią, całkiem sporo nawet. Stwierdziłam, że o.k. Chłopak nie przepada za czesaniem (czesany mimo to jest regularnie), je suchą karmę Applaws, która podobno ma formułę na kłaki, do tego lubi pastę odkłaczającą, więc luzik.
Był wesoły, miał apetyt.
W niedzielę "Pestkową" również rano powtórka z rozrywki, ale już tylko mały kłaczek, pewnie zalegał jakiś spóźnialski...tak pomyślałam...
Jak wróciłam wieczorem z Pestki Vesper nie chciał nic jeść, a to zawsze zwiastuje problemy...no i się zaczęło...wymioty, brak apetytu, nie chciał pić, był osowiały. Żeby nie przedłużać, od niedzieli wieczora do następnej niedzieli rana - 24 pawie, w tym 90% z krwią, kot nie jadł, nie pił ( z wyjątkiem jednego dnia, kiedy poczuł się chyba ciut lepiej i zjadł 2 łyżki gotowanej ryby), nie bawił się, ciągle spał, ruszał się ostrożnie, wolno, widać było, że go boli.
Co drugi dzień u dr Żanety kroplówki, zastrzyki, tablety...dodam, że te wymioty mimo podawania Metoclopramidu. Kot schudł, wyglądał jak kupka nieszczęścia :(
W ostatnią sobotę po południu zaczął krzyczeć i zwymiotował kłakami,ale jaką ilością!
Po tym wyczynie kot jakby odżył! Kita w górę, mruczenie, zaczął pić. Myślałam, że to już koniec przebojów, wyjechałam na 2 h. Jak wróciłam, kot słaby, padnięty, nie chce pić, ani jeść. Znowu zaczął wymiotować i znowu z krwią :(
Nie robił coopala od wtorku, no ale niby czym skoro nie jadł...
W czwartek dostał papkę barytową i nie wylazła ciągle...
Z soboty na niedzielę ciągle wymioty i ...upragniona coopka, choć właściwie to była sama sierść z odrobina kału, wszystko ok. 12 cm, w tym kawał ok. 3-4 cm sfilcowanej sierści nawet nie osłoniętej kałem...
Od niedzieli Vesper wraca do zdrowia, ma apetyt, energia go rozpiera, dzikuje, choć ostrożnie :)
Kot był kompletnie zatkany! Z obu stron! Kuźwa!
A oto zawartość ostatniego pawia.
Uwaga, tylko dla osób o silnych nerwach :)
Podpowiedź: kafelek ma wymiary 10 cm x 10 cm

UTA!!!! WIELKIE DZIĘKI ZA WSPARCIE!!!!!! :kiss:



 
 
Kri 
Hip-hop, nigdy bęc!!!

Dołączyła: 15 Paź 2007
Posty: 4243
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 21 Maj, 2013 18:55   

O żesz, Ty! Czesanie, odkłaczanie, karma, bajery...a tu taki zator. :shock:
Głaski dla Vespa i Ciebie za dzielność. Wracajcie do zdrowia - Vesp fizycznego a Ty emocjonalnego :hug:
_________________
:)
Kobiety i koty zawsze będą robić to, co chcą,
a mężczyźni i psy powinni się zrelaksować i powoli oswajać z tą myślą.

Robert A. Heinlein

http://www.ezopoznan.pl/
 
 
Katarzyna 
Katarzyna

Wiek: 57
Dołączyła: 28 Kwi 2010
Posty: 1903
Skąd: Internet
Wysłany: Wto 21 Maj, 2013 19:04   

Kri napisał/a:
Głaski dla Vespa i Ciebie za dzielność. Wracajcie do zdrowia - Vesp fizycznego a Ty emocjonalnego


Dziękujemy bardzo Kri! :kiss:
 
 
Morri 

Dołączyła: 24 Maj 2010
Posty: 17285
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 02 Cze, 2013 00:46   

:hug: :hug: :hug:
_________________
"(...)Nie jesteś jednak tak bezwolny, A choćbyś był jak kamień polny, Lawina bieg od tego zmienia, Po jakich toczy się kamieniach."
 
 
AniaG 

Wiek: 40
Dołączyła: 19 Paź 2010
Posty: 1036
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 09 Cze, 2013 11:41   

o kurde... cos mi sie wydaje, ze bede miala podobny problem.. ze Stefanem :/
_________________
„Mimo to wolał być nieobecny całkowicie niż być tylko w części i brakującą resztą udawać. Dlatego był tak niezwykły dla ludzi, którzy go znali. Jeśli znalazł się w ich pobliżu, był dla nich całym sobą. Albo nie było go w ogóle.”

Sonia 20.09.2014
Chrumuś przyjacielu ['] 11.04.2013
Bury, Bati, Rudy, Chispa, Gypsy - 2012
Srebri, Edward - 2010
Bella ['] - 2010
 
 
Katarzyna 
Katarzyna

Wiek: 57
Dołączyła: 28 Kwi 2010
Posty: 1903
Skąd: Internet
Wysłany: Nie 09 Cze, 2013 13:11   

Vespiś dostaje codziennie siemię lniane i karmę RC Fiber Response czy jakoś tak. Jest znaczna poprawa w ilości wydalanej sierści. Jak robi coopala, to wygląda ona jak normalny coopal, a nie jak ufilcowany naszyjnik z kociej sierści. Oby tak dalej. Trzymać kciuki poprosimy.
 
 
brynia 
TheDżenders ThePasiuczers

Dołączyła: 28 Lip 2007
Posty: 13092
Skąd: Ziemia
Wysłany: Nie 09 Cze, 2013 14:10   

Kciuki zaciskane :ok: Za Stefana też!
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
x
"Strona internetowa oraz forum Fundacji dla Zwierząt Koci Pazur" wykorzystuje pliki cookies.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie plików cookies w celach statystycznych. [więcej informacji]