Fundacja 'Koci Pazur' Strona Główna Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: fuerstathos
Sob 25 Wrz, 2010 19:41
Panienki Trzy
Autor Wiadomość
magda87 

Dołączyła: 25 Wrz 2010
Posty: 41
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 11 Paź, 2010 20:54   

Klara w nowym domku - ciąg dalszy.
Klara jest dopiero u nas prawie 3 tygodnie, a mamy wrażenie, że jest z nami od zawsze :) Rozgadała nam się ostatnio dziewczyna, nawet raz już na mnie nakrzyczała po tym jak wodę w umywalce jej zakręciłam a ona chciała przecież patrzeć dalej. W nocy nas budzi na głaskanie. Jeśli uzna, że za długo śpimy i jej nie głaszczemy siada koło głowy i gada albo noskiem dotyka naszych oczek żeby się otworzyły :D wtedy trzeba ją chwilkę pogłaskać po czym idziemy wszyscy dalej spać. Panią Żanetę odwiedziliśmy - Klarze wizyta się nie podobała,bo jak to ktoś śmie jej, kobiecie, mówić, że ciałka ma troszkę za dużo :shock: i uszka czyścic, pazurki obcinać :shock: nawet kocimiętka nie pomogła.

Ulubione miejsce do drzemek w ciągu dnia:


I z najlepszą zabawką na świecie (w tej chwili)
 
 
anastasia 

Dołączyła: 02 Mar 2009
Posty: 633
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: Pon 11 Paź, 2010 21:41   

No i dobrze, że nakrzyczała bo ja mówiłam że kot pije wodę z pierwszego tłoczenia ::s musi sobie jakoś dziewczyna radzić.

A wygląda przecudnie:)
_________________
25.02.2011r. Diesel[*] tęsknie.........
22.09.2012r. Frodo [*] do zobaczenia Przyjacielu
 
 
magda87 

Dołączyła: 25 Wrz 2010
Posty: 41
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 24 Lis, 2010 21:54   

Klara po kolejnej sesji :) Czuje się wyśmienicie. Za wyjątkiem podróży za którymi nie przepada, obrażona kilka godzin później jest, jednak sama przychodzi żeby się pogodzić. Próbowaliśmy kocimiętki niestety Klara się nie poddaje jej działaniu a nawet ma minę wskazującą na to że zapach jej się delikatnie mówiąc nie podoba. Jest niezwykle ciekawska i odważna już za pierwszym razem kiedy pojechaliśmy do mojego rodzinnego domu na weekend czuła się tam jak u siebie:)

Pod sam sufit potrafi już się dostać


Zna się na informatyce


Ale ponad wszystko lubi polować...na piórka oczywiście


Uczy się chodzić z obrożą żeby od wiosny na świeżym powietrzu pobiegać


Tygrys przy wodopoju


Czasami słodka i milutka...


Innym razem wojownicza


Sezon grzewczy trzeba wykorzystywać
 
 
pantea 

Wiek: 98
Dołączyła: 30 Paź 2006
Posty: 3958
Skąd: Poznań - Rataje
Wysłany: Sro 24 Lis, 2010 21:59   

szkoda,że foteczki takie małe :(
_________________
Co obchodzi cię jak korzystam z szaleństwa – bez czy w pasach bezpieczeństwa...
 
 
magda87 

Dołączyła: 25 Wrz 2010
Posty: 41
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 16 Kwi, 2011 19:36   

Sporo czasu minęło od mojego ostatniego postu ale dużo się działo praca, szkoła a niedawno jeszcze przeprowadzka 70 km od Poznania. Klara wszędzie czuje się jak u siebie w domu wiec od razu zaakceptowała nowe mieszkanie. Teraz wszystkie parapety ma słoneczne wiec wszystkie są jej. Jeśli akurat nie wyleguje się na słońcu to chodzi za nami krok w krok. Interesuje się wszystkim co się dzieje w mieszkaniu i jego pobliżu, wszystko musi zobaczyć i obwąchać. A przy okazji jest chyba najgrzeczniejszym kotem na świecie.


Klara drukuje


To co kotki lubią najbardziej


Klara nie była zachwycona sesją



Nawet aparat chciała zniszczyć


A tak potrafi nas przekonać do wszystkiego
 
 
anastasia 

Dołączyła: 02 Mar 2009
Posty: 633
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: Nie 17 Kwi, 2011 20:35   

też bym jej nie odmówiła:)
_________________
25.02.2011r. Diesel[*] tęsknie.........
22.09.2012r. Frodo [*] do zobaczenia Przyjacielu
 
 
magda87 

Dołączyła: 25 Wrz 2010
Posty: 41
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 27 Kwi, 2011 11:11   

Niestety mamy z Klarą problem z którym nie potrafimy sobie poradzić. Otóż po przeprowadzce tak bardzo spodobały jej się spacery na dwór, że pół dnia miauczy pod drzwi, drapie w drzwi i za wszelka cenę próbuje sama wyjść lub nas przekonać żeby ją wyprowadzić. Szkoda nam jej bo widać, że bardzo chce wyjść jej miauczenie przypomina rozpaczliwe wycie psa. Może lepiej byłoby nie pokazywać jej podwórka. Rano od momentu kiedy wstanę do czasu kiedy wyjeżdżam do pracy czyli około 3 godziny Klara prawie cały czas miauczy. Uwagę od drzwi można odwrócić tylko na 2-3 minuty.
Już nie wiemy co robić. Nie zwracamy na nią uwagi kiedy miauczy, jeśli idziemy na spacer wychodzimy tylko wtedy kiedy Klara jest spokojna i np. śpi ale nigdy kiedy miauczy. Wychodzimy z nią codziennie koło godzinki. Nie mamy możliwości wychodzić częściej a za chwile sąsiedzi nas oskarżą o znęcanie się nad kotem. Co możemy jeszcze zrobić w tej sytuacji?
 
 
pantea 

Wiek: 98
Dołączyła: 30 Paź 2006
Posty: 3958
Skąd: Poznań - Rataje
Wysłany: Sro 27 Kwi, 2011 12:21   

No cóż :) Kot to nie pies. Ja właśnie ze względu na te wrzaski pod drzwiami o różnych porach odzwyczaiłam Gadusia od wychodzenia. Na szczęście już zapomniał o tym i nie awanturuje się.
Nie mam chyba sposobu żeby kotu wytłumaczyć,że może wyjść np. tylko raz dziennie
:(
_________________
Co obchodzi cię jak korzystam z szaleństwa – bez czy w pasach bezpieczeństwa...
 
 
Ania Z 

Wiek: 56
Dołączyła: 11 Kwi 2006
Posty: 3855
Skąd: Lwia Ziemia ;)
Wysłany: Sro 27 Kwi, 2011 20:10   

ja tez zalecam całkowite zaprzestanie spacerów
jak brałam bande ze soba na ogród to miałam na okrągło serenady pod drzwiami
a teraz cisza
jeżeli wychodza to na swój balkon :twisted:
_________________
 
 
magda87 

Dołączyła: 25 Wrz 2010
Posty: 41
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 22 Maj, 2011 15:27   

Relacje między Emilem a Klarą bez większych zmian nadal chętnie się ganiają, Klara na Emila już bardzo rzadko syczy, za to Emil troszkę się ośmielił i też potrafi ją pacnąć.
Żeby nie mieć ciągłych pieśni pod drzwiami postanowiliśmy spróbować zamiast codziennych spacerów na podwórko wywodzić je raz na jakiś czas do lasu :) . Co do Klary nie mieliśmy wątpliwości ze będzie się jej podobać, Emila nie znaliśmy z tej strony, przez pierwsze 5 minut był wystraszony i chciał wracać do domu ale później już mu się spodobało, polował na motylki i dobrze się bawił. Narazie działa, kociaki wybiegane i o więcej się nie upominają.

Co tam siedzi w krzakach?


Wszystkie krzaki trzeba przeszukać




Emil odkrył do czego naturalnie służy drzewo


Gdzie się zaczyna i kończy ten kot?
 
 
Conwalie 

Wiek: 41
Dołączyła: 04 Sie 2010
Posty: 281
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 23 Maj, 2011 08:41   

No to kociakom niezłą frajdę sprawiliście :) - będę musiała coś takiego z moją wypróbować tylko najpierw jakąś obróżkę przeciw niechcianym żyjątkom;)
 
 
magda87 

Dołączyła: 25 Wrz 2010
Posty: 41
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 29 Lip, 2011 18:10   

myślałam, że to nigdy nie nastąpi a jednak wczoraj stało się....




:banan:
 
 
Conwalie 

Wiek: 41
Dołączyła: 04 Sie 2010
Posty: 281
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 29 Lip, 2011 18:16   

Ehehe, a potem weź człowieku i nie rozczulaj się nad futrami :D
 
 
anastasia 

Dołączyła: 02 Mar 2009
Posty: 633
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: Pią 29 Lip, 2011 20:33   

Ale takie widoczki cieszą :tan:

Wymiziaj futra od nas:)
_________________
25.02.2011r. Diesel[*] tęsknie.........
22.09.2012r. Frodo [*] do zobaczenia Przyjacielu
 
 
magda87 

Dołączyła: 25 Wrz 2010
Posty: 41
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 30 Lip, 2011 20:43   

Mam pytanie, mam nadzieje że mi doradzicie.
Mamy zamiar wyjechać na całe 4 dni, i nie wiemy jakie rozwiązanie będzie mniej stresujące dla kociaków. Możemy je zostawić u mojej mamy, Klara była tam często i bardzo polubiła ten dom jednak zawsze była tam ze mną, Emil nigdy tam nie był. Tam na kilka godzin dziennie byłyby same. Czy lepiej zostawić je w domu i ktoś 2 razy dziennie będzie do futer przychodził miział i dawał jedzonko. Cztery dni to nie długo ale one nigdy nie były same w domu dłużej niż 12 h.Co będzie dla nich lepsze? Jakie rozwiązanie stosujecie u siebie?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
x
"Strona internetowa oraz forum Fundacji dla Zwierząt Koci Pazur" wykorzystuje pliki cookies.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie plików cookies w celach statystycznych. [więcej informacji]