Fundacja 'Koci Pazur' Strona Główna Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Burgery/placki z cukinii
Autor Wiadomość
gosiak 

Wysłany: Pon 23 Sie, 2010 20:37   Burgery/placki z cukinii

Burgery z cukinii „Przemytnicy...” Monika Morozowska
1 cukinia starta na grubej tarce
3 łyżki mąki groszkowej (z ciecierzycy), można dać zwykłą (trochę więcej) i wtedy np. jajko. Mąka groszkowa jest zamiennikiem jajka, bo powinna wiązać masę.
1 łyżka pestek słonecznika
1 łyżka sezamu
1 łyżka słodkiej papryki
ząbek czosnku
sól/pieprz do smaku
olej do smażenia

Wszystko mieszamy ze sobą i z powstałej masy formujemy dość płaskie placuszki. Z burgerami warzywnymi trzeba mieć trochę wyczucia, po jakimś czasie opatentuje się, jak gęsta masa nie będzie ani za gęsta, ani za rzadka. Ogólnie lepiej żeby to nie była rzadzizna, bo wtedy się rozpadną.
Placuszki smażymy i podajemy albo jako osobne kotlety albo w bułce z dodatkami jako burgery.

W podobnej konwencji są placki z cukinii za „Kuchnia wegetariańska” K. Rozmysłowicz
dla 4 osób
4 młode cukinie
pęczek szczypiorku
½ szklanki mąki pszennej lub groszkowej – groszkowa da fajny, żółty kolor. Można dać pszenną i ew. szczyptę kurkumy
3 jajka (przy mące z ciecierzycy można dać wg mnie spokojnie jedno mniej)
2 ząbki czosnku (wg mnie to można pominąć)
sok z ½ cytryny (bez tego też się obejdzie)
sól/pieprz
ja czasem dla złamania smaku daję też tartą marchewkę, ew. szczyptę mielonej kolendry – kolendra mi jakoś pasuje do cukinii

Cukinię ścieramy na tarce, odstawiamy na 15 min, odciskamy sok, wszystko mieszamy razem (szczypiorek posiekany, czosnek wyciśnięty). Smażymy na patelni tak jak placki ziemniaczane.

Odpowiedz do tematu