Fundacja 'Koci Pazur' Strona Główna Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: brynia
Nie 12 Sie, 2012 16:40
ZUZA
Autor Wiadomość
AgataB 

Dołączyła: 07 Wrz 2006
Posty: 677
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 18 Lut, 2011 14:45   ZUZA

Od jakiegos czasu mam kontakt z Pania, która jest w 8 miesiący ciąży, ma tez juz jedno dziecko 1,5 roczne, oraz kotkę Zuzę. Wiek okolo 8-10 lat. Zuza ma problemy skorne. Drapie sie, male ranki sobie robi, na lapkach peka jej skora i jej troche krwawia, czasem wymiotuje. Polecilam Pani pojechac do nowego weterynarza, bo problem trwa od dluzszego czasu i narazie nie znaleziono przyczyny. Oprocz tego kotka ma tez jakies guzki na grzbiecie, ale wet powiedziala, ze tym mozna sie zajac pozniej. Zuza pojechala na polanke, tam dostala lek przeciw alergiczny, zmiana karmy na hilsa na alergie i lek przeciwswiadowy o ile sie nie myle. Niestety kotka troche mniej sie drapie ale nadal nie jest normalnie. Teraz moze sprobuja dac przeciwgrzybiczny i antydepresyjny. Generalnie caly czas jest szukanie przyczyny stanu kotki. Wlascicielka niestety ostatecznie zdecydowala, ze nie jest juz w stanie zajac sie kotka prawidlowo, ze wzgledu na dziecko i ciaze i chcialaby wydac kotke do dobrego domu. Dlatego mam pytanie czy ktokowliek z Was dziewczyny bylby w stanie ta kotke przyjac na tymczas i moze z czasem pod stala opieka lekarza kotka by wyszla tez na prosta? Ogolnie Pani chce czekac w kolejce tak dlugo az jakies miejsce sie u nas znajdzie, martwi sie tylko co bedzie jak drugie dziecko sie urodzi.
Zdjecia ma mi dzisiaj lub jutro wyslac , to wstawie je tu.
_________________
:)
 
 
Katka 

Wiek: 39
Dołączyła: 08 Sie 2007
Posty: 2229
Skąd: Poznań/ Swarzędz
Wysłany: Sob 19 Lut, 2011 21:20   

a wykluczyli swierzb ??
 
 
AgataB 

Dołączyła: 07 Wrz 2006
Posty: 677
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 20 Lut, 2011 20:41   

Wiesz co kotka miala brane ze skory probki i nic nie wyszlo na razie. Grzyba niby nie ma, swierzba wetki na polance od razu pod mikroskopem sprawdzaja, ta Pani nic nie mowila zeby cos wyszlo.
_________________
:)
 
 
Katka 

Wiek: 39
Dołączyła: 08 Sie 2007
Posty: 2229
Skąd: Poznań/ Swarzędz
Wysłany: Pon 21 Lut, 2011 19:56   

ale nie zawsze pod mikroskopem widac...gdzies czytałam, że tak wykrywa się 1/4 tego paskudztwa....tylko...
 
 
AgataB 

Dołączyła: 07 Wrz 2006
Posty: 677
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 22 Lut, 2011 09:28   

A nie ze to by sie przenioslo na domownikow juz dawno? bo kotka ma te problemy bardzo dlugo juz
_________________
:)
 
 
AgataB 

Dołączyła: 07 Wrz 2006
Posty: 677
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 22 Lut, 2011 09:29   

Zdjecia Zuzy:



Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

Jeszcze jedno zdjecie mam, ale image schack mi mowi ze za duze do zmniejszenia, bezsensu. Kotka mysle wyglada bardzo ladnie. Wlascicielka mowila ze jej stan jest na tyle dobry, ze Zuza moze funkcjonowac normalnie, bez kolnierza czy cokolwiek innego.
_________________
:)
 
 
AgataB 

Dołączyła: 07 Wrz 2006
Posty: 677
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 05 Mar, 2011 19:11   

Hej dziewczyny podalam wlascicielce Zuzy nazwy trzech innych fundacji, zeby sie zapytac czy one moga pomoc. Animalia, Agape, i Zwierzeta i my , wszystkie poznanskie. Niestety zadne nie moga udzielic pomocy w tej chwily. Czy znacie moze jakies jeszcze fundacje z rejonow Poznania, ktore by mogly pomoc?
_________________
:)
 
 
AgataB 

Dołączyła: 07 Wrz 2006
Posty: 677
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 05 Kwi, 2011 13:39   

Ponawiam prosbe czy ktos jest w stanie wygospodarowac miejsce dla kotki Zuzy, niestety grunt pod nogami sie pali. Udalo mi sie wynegocjowac jeszcze 1,5 tygodnia dla kotki, pozniej trafi ona do schroniska a tam z jej dolegliwosci moze byc ciezko, zeby sobie poradzila.
_________________
:)
 
 
AgataB 

Dołączyła: 07 Wrz 2006
Posty: 677
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 25 Maj, 2011 13:59   

Po dlugiej przerwie, pisze jak sprawy sie maja. Okazalo sie ze oprocz alergii Zuza ma guza, ktory zostal usuniety i niestety jest to miesniak zlosliwy. Kotka ma juz wyrok, ale narazie czuje sie dobrze i mam nadzieje ze bedzie zyla jak najdluzej. Z dobrych wiadomosci to taka, ze Zuza znalazla inny dom :heya2: . Jest to kobieta ktora znalala Pani Katarzyna z Polanki i mi ja polecila. Pani ta dowiedziawszy sie jak wyglada sytuacja Zuzi zdecydowala sie ja do siebie zabrac. Kobieta ma doswiadczenie juz z przypadkami smiertelnymi, wiec na pewno sobie poradzi. Smutne ze kotka jest chora, ale ciesze sie ze pomimo tego znalazla dom w ktorym mam nadzieje bedzie sie czula sczesliwie.
_________________
:)
 
 
kiniek 

Wiek: 37
Dołączyła: 01 Sie 2007
Posty: 3501
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 12 Sie, 2012 16:37   

wątek można przeniesć do znalazły dom
_________________
"Pies: karmią mnie, kochają, troszczą się o mnie - są bogami!
Kot: karmią mnie, kochają, troszczą się o mnie - jestem bogiem!"
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
x
"Strona internetowa oraz forum Fundacji dla Zwierząt Koci Pazur" wykorzystuje pliki cookies.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie plików cookies w celach statystycznych. [więcej informacji]