Fundacja 'Koci Pazur' Strona Główna Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: fuerstathos
Sob 12 Lis, 2011 18:40
Mania i Różyczka
Autor Wiadomość
effku 

Dołączyła: 21 Paź 2011
Posty: 10
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 01 Lis, 2011 23:59   Mania i Różyczka

Witam,

dziś wprowadziły się do mnie dwie kotki z działu "Inne koty do adopcji". Zaczynam ten wątek, by zdawać relację z ich nowej sytuacji. Obie czuja się swobodnie i nie są bardzo zestresowane, jeśli wziąć pod uwagę, że to pierwszy dzień i nie znają się nawzajem.
Mania jest bardziej nerwowa i wrażliwa zwłaszcza na nowe dźwięki. Gdy coś ją zaniepokoi, wchodzi za fotel, ale wystarczy ją dotknąć lub podejść do mebla, a natychmiast wychodzi, wskakuje na (już swoją) kanapę i turla się, łasi albo siada na oparciu, skąd wszytko lepiej widać.
Różyczka jest spokojniejsza, obchodzi pokoje jakby mieszkała w nich od zawsze, gdy posadziłam ja sobie na kolanach, od razu zasnęła.
Koteczki nie są wobec siebie wrogie, ale do przyjaźni pewnie jeszcze długa droga. To raczej Mania stwarza dystans i Różyczka ma przed nią respekt. Może dlatego, że Mania wprowadziła się do nowego domu parę godzin wcześniej?
Przed nami wspólna pierwsza noc. Trzymajcie kciuki. Będę informować o postępach. Załączam jedno foto Manii, jedyne zrobione zanim bateria siadła :( nie widać na nim prawdziwej Manii, lepsze jutro.

Ostatnio zmieniony przez brynia Sro 02 Lis, 2011 19:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
brynia 
TheDżenders ThePasiuczers

Dołączyła: 28 Lip 2007
Posty: 13092
Skąd: Ziemia
Wysłany: Sro 02 Lis, 2011 19:12   

Super, że dziewczyny znalazły dom :: Czekamy na wieści.
Proszę tylko pamiętać o ograniczeniach dotyczących zdjęć.
 
 
effku 

Dołączyła: 21 Paź 2011
Posty: 10
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 06 Lis, 2011 16:33   








załączam fotki koteczek, Mania jest ciagle w ruchu, ma klasyczne adhd, wiec nie jest łatwo zrobic jej zdjecie, Rózyczka jest cierpliwsza. Dziewczyny wciaż trzymają się od siebie na dystans, ale tolerują się. Dziś odbędzie sie pierwsze wielkie wyczesywanie furminatorem.
 
 
Ania Z 

Wiek: 56
Dołączyła: 11 Kwi 2006
Posty: 3855
Skąd: Lwia Ziemia ;)
Wysłany: Nie 06 Lis, 2011 21:20   

o widzę że dziewczyny pełna gębą :roll:
już sprawdzają jaka kieckę mogą pożyczyć :lol:
_________________
 
 
Ania W. 

Dołączyła: 11 Lip 2011
Posty: 25
Skąd: Swarzędz
Wysłany: Wto 08 Lis, 2011 19:20   Różyczka

Pani Ewo,

wielkie dziękuję za serce i dom dla Różyczki!!!!!!!!!!!!!!!!!

dla osób niewtajemniczonych :)
Różyczka powoli, ale odżywa u Pani EWY, po tym co przeszła potrzebuje jednak pewnie sporo czasu i serca, by nabrać przekonania, że ma swoje stałe miejsce, z którego nikt jej nie wyrzuci (jak ludzie, którzy to zrobili, pozbawiając nagle domu) lub kociaki, na których rewir wkroczyła w poszukiwaniu jedzenia.
U Pani Ewy ma przytulny dom, wiele ciepła i serdeczności oraz spokoju i poczucia bezpieczeństwa. NADAL ma smutne oczka, ale załatwia się, je i nie płącze, jak u mnie, gdzie była przez kilka dni, jednak z uwagi na 8 innych kotów w pewnym momencie, za zamkniętymi drzwiami niestety.

Wielkie dzięki Pani Ewo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
 
effku 

Dołączyła: 21 Paź 2011
Posty: 10
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 09 Lis, 2011 17:55   

Ja tez bardzo sie ciesze z mojej kociej towarzyszki/wspołlokatorki/kolezanki :)No, Różi jest kochana. Wlasnie siedzi u mnie na kolanach, wiec mam tylko jedna reke wolna- nie bedzie polskich znakow. :roll:
Dziewczynka jest goniona przez Manie, wywiazal sie konflikt miedzy nimi, co mnie martwi. Rozyczka jest w defensywie, wiec wspieram ja i staram sie łagodzic sytuacje. Nie wiem na ile ze strony Manii jest to wrogosc, a na ile natarczywa ciekawosc, bo Maniula jest b. ciekawska.
Róza nie wymiotuje juz, ale daje jej delikatna karme, same musy i papki, a moj chlopak wkrecil sie w gotowane rybki etc
Jeszcze co do Manii, to kotka byla z poprzednia wlascicielka u chirurga, miala robione zdjecie i zeby pomoc kulejacej łapce trzeba by ja lamac, by zrastala sie na nowo, co nie wchodzi w gre. I wg lekarza, łapka nie boli, co zreszta potwierdza galop za Roza przez cale mieszkanie. UFF, tyle nowin. Pozdrawiamy
 
 
kaory 
arcana saga

Wiek: 40
Dołączyła: 12 Gru 2006
Posty: 1983
Skąd: Poznań - Wilczak
Wysłany: Sro 09 Lis, 2011 18:50   

można spróbować z Feliway'em? Są wkłady do gniazdka, są też obróżki. Sama nigdy nie miałam większych problemów z dogadaniem się między kotami, ale wiem, że u innych wolontariuszek Feliway pomógł.

pozdrowienia dla koteczków :)
_________________
semper eadem

http://kaory.digart.pl/

Mimi Kotalina [']
śpij spokojnie Miłeczko...[']
 
 
effku 

Dołączyła: 21 Paź 2011
Posty: 10
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 09 Lis, 2011 19:25   

Dzięki za radę!
słyszałam już o tym i na pewno dla Rózyczki musze kupic obróżkę, bo kotka jest dość złożoną indywidualnością, przeważa u niej nastrój melancholijny i podobno taka obróżka poprawia nastrój. Moze w takim razie powinnam kupić dwie?
 
 
fuerstathos 
czyli Ania Fufu ;)

Wiek: 28
Dołączyła: 15 Cze 2006
Posty: 8458
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 09 Lis, 2011 20:44   

Obróżka z feromonami jest super - mamy na Felku. Naprawdę działa - teraz mogą go głaskać nawet zupełnie obce osoby :)
_________________
 
 
Villemo7 
Villemo7

Dołączyła: 10 Maj 2006
Posty: 3496
Skąd: Poznań- Grunwald
Wysłany: Sob 12 Lis, 2011 12:34   

Obce osoby powiadasz? To może na moją miss Foch też by to podziałało :twisted:
Czy efekt się utrzymuje po zdjęciu obróżki?

Effku - Ty je zaadoptowałaś?
_________________
KOT NIE PRZYJDZIE NA ZAWOŁANIE. ODBIERZE WIADOMOŚĆ I SKONTAKTUJE SIĘ Z TOBĄ W WOLNEJ CHWILI.
 
 
effku 

Dołączyła: 21 Paź 2011
Posty: 10
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 12 Lis, 2011 14:14   

Tak, zaadoptowałam.
A obróżki juz zamówione. :)
 
 
fuerstathos 
czyli Ania Fufu ;)

Wiek: 28
Dołączyła: 15 Cze 2006
Posty: 8458
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 12 Lis, 2011 18:40   

No to przeniesiemy do działu "Znalazły dom" :D
_________________
 
 
effku 

Dołączyła: 21 Paź 2011
Posty: 10
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 15 Lis, 2011 19:14   

Kotki się strasznie nie lubia :(
Różyczka nie przejdzie przez pokój w którym siedzi Mania, zaczęła siusiać w różnych niekuwetowych miejscach. Musialam ją nosić do misek z jedzeniem i z powrotem do mojego pokoju, gdzie spędza całe dnie. Na razie przyniosłam jej miski i kuwete do tego pokoju, zeby nie musiala sie stresowac, ale Mania i tak czatuje pod drzwiami. mają obróżki od dwóch dni dopiero, może coś się zmieni. W zasadzie w miare uplywu czasu, powinno byc lepiej, a jest gorzej :(
 
 
fuerstathos 
czyli Ania Fufu ;)

Wiek: 28
Dołączyła: 15 Cze 2006
Posty: 8458
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 16 Lis, 2011 23:15   

Oj niedobrze :(
Obróżki teoretycznie działają od razu. Nie jest powiedziane, że kotki sie pokochają, ale pewnie będą mogły ze sobą żyć. U nas nie ma miłości między Felkiem a Kotkiem, czasami na siebie syczą, czasami się pobiją, ale czasami razem śpią.
Trzymam kciuki, aby się jakoś ułożyło.
_________________
 
 
Ania W. 

Dołączyła: 11 Lip 2011
Posty: 25
Skąd: Swarzędz
Wysłany: Sro 16 Lis, 2011 23:43   Różyczka i Mania

Kotki się strasznie nie lubia :(


Pani Ewo, zdzwońmy się jutro :)
Myślałam właśnie, jak tam po założeniu obróżek. Kurcze żal mi Różyczki, ale proszę pamiętać, u pani jest jej o niebo lepiej niż miała.
U mnie moje koty, które mam od 3 lat: Pusia i Edziu tez się nie lubią, Pusia syczy na Edzia i jak jest za blisko niej to nie raz pacnie go bez powodu pazurem, ale z kolei jak jadą razem w transporterze z nami na weekend przytulają się. Poza tym, z czasem jest różnie. Te dwa maluchy które poszły do nowego domu równocześnie z Różyczką -Anika i Lukrecja na początku było super, potem któraś siusiała przez tydzień, a teraz od 2 dni jest spokój, nic sienie dzieje, trzymam kciuki i zadzwonię w czwartek.
Czy to możliwe, by miały na stałe miski w innych miejscach i kuwety? Jeśli tak, to byłby chyba dobry pomysł na jakiś przynajmniej czas, trzymam kciuki Pani Ewo!!!!!!!!!!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
x
"Strona internetowa oraz forum Fundacji dla Zwierząt Koci Pazur" wykorzystuje pliki cookies.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie plików cookies w celach statystycznych. [więcej informacji]