Fundacja 'Koci Pazur' Strona Główna Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: saszka
Nie 05 Cze, 2022 16:05
Astor i Cody - maluchy ze Szpitalnej
Autor Wiadomość
come-here 

Wiek: 35
Dołączyła: 10 Sty 2014
Posty: 1292
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 08 Paź, 2017 20:56   

Dziś mieliśmy bardzo fajny dzień - służba (tzn. człowieki) postanowiły, że w końcu będą robić nowego barfa. Hrabia Codula musiał rzecz jasna zatwierdzić stan techniczny oraz jakościowy mieszanki, podobno nawet nie było tak źle. :wink:

Coduś ma malutki problem z łapką, na razie obserwujemy, ale gdyby było gorzej, oczywiście będziemy działać. W chwili obecnej Coduń leży na szafie i obmyśla plan na następny tydzień - spać czy może wypoczywać?



 
 
come-here 

Wiek: 35
Dołączyła: 10 Sty 2014
Posty: 1292
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 22 Paź, 2017 10:52   

Bardzo przepraszamy za chwilową nieobecność - wydarzenia ostatnich dni wyłączyły nas zupełnie z normalnego rytmu działań.

Coduś nie pozostał obojętny na to, co się działo. Raz, że widział nas biegających bez ustanku z transporterami, potem czterej koci domownicy zniknęli z domu, w tym dwójka już na zawsze :( .

Dezynfekujemy całe mieszkanie, aby pozbyć się panleukopenii - przed chwilą uruchomiłam lampę UV w sypialni. Cody niestety nie zrozumiał, dlaczego nie może odbywać drzemki w ukochanej i spokojnej kryjówce - pod łóżkiem. Dlaczego ciotka wjeżdża tu z taką wielką lampą? Dlaczego mówi, że nie mogę tu być? Dlaczego zamyka drzwi na cały dzień i przykrywa je ciemnym materiałem?

Codulek wydaje się być przybity psychicznie i nieufny. Bardzo dużo śpi - popędziliśmy na kontrolną wizytę, ale wszystko wydaje się być zdrowotnie w normie. Dajemy tyle miłości, ile tylko możemy, tylko razem przetrwamy te okropne chwile.
 
 
Iwona_Spike 

Dołączyła: 18 Paź 2007
Posty: 116
Skąd: Swarzędz
Wysłany: Pon 23 Paź, 2017 10:33   

Ojej :cry:
Dużo głasków od Astusi i Klusi!
_________________
Spike i Koko - moje Kocie Serduszka...
 
 
Marianna 

Dołączyła: 10 Lut 2017
Posty: 1027
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 24 Paź, 2017 07:52   

Usciski dla Codiego!!!!
_________________
Hemingway mawiał: „Posiadanie jednego kota prowadzi do posiadania następnego”, dlatego też z Marianną i Kreską gościliśmy Izaurę i Leonsję, a wcześniej Dramata Niezłomnego oraz Kostka
 
 
come-here 

Wiek: 35
Dołączyła: 10 Sty 2014
Posty: 1292
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 29 Paź, 2017 19:38   

Dziękujemy bardzo za słowa otuchy :) Szczególnie duży baran dla Astor - dokładnie dwa lata temu poznałam tę piękną damę - ale ten czas leci!

Codusiowi zrobiła się znowu nieładna łapka - Cody podnosi ją podczas chodzenia :( Rozpoczęliśmy zatem standardową procedurę - rozmiziać amanta i wmasować lek podczas przytulasów. Codisławski jest rzecz jasna obrażony i nie bardzo ufa tej dużej... W ogóle to kto by tej dużej ufał? Non stop chodzi z tymi transporterami, na pewno chce kogoś zabrać do weterynarza. Wczoraj duża odwiozła wszystkie lampy dezynfekujące, ale wciąż daje wszystkim jakieś tabletki, mały Rod ma podobno jakieś inhalacje... Co to w ogóle jest za słowo- inhalacje? Barfacje, miziacje, wakacje to ja rozumiem, ale inhalacje brzmi jakoś dziwnie. :D

Pozwólcie również, że przedstawię teraz, jak przedstawia się piramida ważności w naszym domu:

Siódma rano, człowieki szykują się do pracy. W korytarzu stoi stary komputer, na którym Codul lubi sobie przesiadywać - mówimy o Nim wtedy "nasz informatyk". Z racji, że zrobiło się zimno wyciągam z pudełka kozaki i zaspana odkładam je na komputer. Oburzony wuja pyta: "Dlaczego kładziesz komputer na ulubione miejsce relaksacyjne Babulka?".

Myślę, że komentarz jest tutaj zbędny. :diabel:




 
 
Iwona_Spike 

Dołączyła: 18 Paź 2007
Posty: 116
Skąd: Swarzędz
Wysłany: Pon 30 Paź, 2017 20:25   

Astor dziękuje😊 Też nie wierzę, że jest u mnie już 2 lata. Miziasta kotka, obojętnie gdzie jestem, pakuje się na kolana😁
Dużo głasków i zdrówka dla Codusia!
_________________
Spike i Koko - moje Kocie Serduszka...
 
 
come-here 

Wiek: 35
Dołączyła: 10 Sty 2014
Posty: 1292
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 05 Lis, 2017 22:12   

Astusia nie mogła trafić na lepszy Dom Stały! :aniolek:

A u Codunia pojawiła się za uszkiem zmiana grzybkowa - standardowo przygotowujemy rozcieńczoną ciecz kalifornijską, rozmruczamy kawalera, po czym staramy się wmasować płatkiem zagłady jak najwięcej leku. Coduś nie jest w związku z tym nazbyt szczęśliwy...

Drodzy czytelnicy, pozwólcie, że jeszcze raz podkreślę status mojej osoby w naszym mieszkaniu: Wracam dziś obładowana zakupami, nie mogę znaleźć kluczy, więc dzwonię do drzwi. TŻ otwiera drzwi i pełnym wyrzutu głosem pyta: "Czy nie mogłaś naprawdę poszukać tych kluczy? Przecież dobrze wiesz, że bączki boją się dzwonka!"

Najpiękniejszy duży Babulek na świecie. :jebanewalentynki:



Porządki w ubraniach - mój asystent kontroluje prace:

 
 
come-here 

Wiek: 35
Dołączyła: 10 Sty 2014
Posty: 1292
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 12 Lis, 2017 23:13   

Codulasty wspierał dziś myślami ciotkę, która stała na Międzynarodowej Wystawie Kotów na stoisku fundacyjnym. Codulasty sprowadził też na ciotkę olśnienie - a może by tak kupić nowych wrogów do zabijania? Wróciliśmy z trzema wrogami, a nasz szary łowca potwierdził, że zakup jest w porządku. Wieczorem inżynier Codisław Barfowski kontrolował sposób przyrządzania barfa. Wyraził pozytywną opinię, człowieki dostały atest - BARF ogłoszony jako jadalny! Korzystając, że mamy zrobioną mieszankę daliśmy małe bonusy wszystkim kociastym - nasza podłoga zamieniła wygląda teraz niczym miejsce zbrodni. :diabel:
 
 
come-here 

Wiek: 35
Dołączyła: 10 Sty 2014
Posty: 1292
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 19 Lis, 2017 22:30   

Nie oszukujmy się - Coduś jest zakochany na zabój. Kocha Scarlecinkę, a ta ruda piękność odpowiada na wszelkie Jego zaloty. Nawet szara rezydentka jest pozytywnie nastawiona do reszty kociastych - Codul wraz z szarą siostrą oraz Scarlett i Tobim lubią spać razem na łóżku człowieków - człowieki mają wtedy zawsze dylemat - kłaść się między koty czy znaleźć inne miejsce na sen? ;) W najbliższym czasie przedstawimy szerszej publiczności dokumentację fotograficzną tego zjawiska. A tymczasem...

Któż to mógł być winowajcą ? Jakieś domysły?



Nasz wstydniś :oops:

 
 
Chitos 

Dołączyła: 05 Cze 2015
Posty: 3127
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 19 Lis, 2017 22:31   

Skad ja to znam :D
 
 
come-here 

Wiek: 35
Dołączyła: 10 Sty 2014
Posty: 1292
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 26 Lis, 2017 23:22   

Czyli nie jesteśmy sami?

A wtedy chodzi On, cały na szaro... (na pierwszym planie Nenulka). Dziękujemy KKW za inspirację :D



Starszy nadzorca ds. barfa:

 
 
come-here 

Wiek: 35
Dołączyła: 10 Sty 2014
Posty: 1292
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 03 Gru, 2017 21:48   

U nas sinusoida - raz lepiej, raz gorzej. U Codunia pojawił się wykwit - typowy objaw naszej walki z alergią. Próbujemy delikatnie obmywać rankę - niestety ranka jest tuż obok pyszczka. Niezmiennie będę powtarzać jedno - Cody przeżył tyle, co 20 innych kotów, jest najdzielniejszym futrzakiem, jakiego znam. Na szczęście dzięki swoim kocim przyjaciołom czuje się lepiej - nie można też nie napisać o Scarlecince, która wspiera Codiego w trudnych chwilach.

"No ej, ja spałem..."



Halo, ziemia do Codiego!

 
 
come-here 

Wiek: 35
Dołączyła: 10 Sty 2014
Posty: 1292
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 11 Gru, 2017 21:56   

Ciotka i wujek wyjechali na trochę, a do kociastych przychodziła nowa ciocia. Czy Wy wiecie, że nasz szary przystojniak nie wstydził się, tak jak ma w zwyczaju ? Ach ten Codul, On to ma nosa do dobrych ludzi ;) Codusiasty pomagał również dużej ciotce w powrocie do zdrowia - udreptywał, mruczał - wszystko to po to, aby ciocia lepiej się poczuła. :aniolek: Czy muszę wspominać o tym, że choroba odeszła w niebyt?

Na tym wątku to zdjęcie jeszcze się nie pojawiło - Codul podczas romantycznej schadzki ;)

 
 
come-here 

Wiek: 35
Dołączyła: 10 Sty 2014
Posty: 1292
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 18 Gru, 2017 22:40   

Ach, jakaż ja jestem naiwna... my człowieki jednak nie jesteśmy szczególnie bystrym gatunkiem...

Coduś ma wykwit na buzi, siedzi u wujka na kolanach i mają miejsce wieczorne czułości. Postanowiliśmy potraktować kawalera octeniseptem. TJA. Przy tym kocie jakiekolwiek próby szachrajstwa są niestety niemożliwe ;)

 
 
come-here 

Wiek: 35
Dołączyła: 10 Sty 2014
Posty: 1292
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 20 Gru, 2017 22:25   

Działamy, aby wykwit na buzi Codusia zniknął. Wszystko powoli, wiemy, że Babul się denerwuje. Oj znielubił ciocię i wujka po wczorajszej akcji z płatkiem zagłady, ale to wszystko przecież po to, żeby buzia nie bolała... Trzymajcie kciuki za naszego przystojniaka!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
x
"Strona internetowa oraz forum Fundacji dla Zwierząt Koci Pazur" wykorzystuje pliki cookies.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie plików cookies w celach statystycznych. [więcej informacji]