Fundacja 'Koci Pazur' Strona Główna Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Weterynarze w Poznaniu i okolicach.
Autor Wiadomość
Renik0803 

Wysłany: Sro 17 Lut, 2016 23:40   Weterynarze w Poznaniu i okolicach.

Po przeczytaniu wątku o Oberonie, gdzie weterynarze nie rozpoznali zakrzepicy (bo najpewniej to było przyczyną jego odejścia), nasunęła mi się taka myśl - Czy nie dobrze byłoby założyć temat weterynarzy w Poznaniu i okolicy. Wiem, że Forum Miau ma taki temat ale dobrze byłoby na stronach Waszej fundacji też założyć taki wątek. Można by pisać doświadczenia z weterynarzami i te dobre i te złe.
Sama mogłabym napisać co nieco o kilku.

kat 

Wysłany: Czw 18 Lut, 2016 08:41   

Myślę, że wątek na miau wystarczy.
Adoptujących koty od nas właśnie tam odsyłamy po opinie.

GatosDePau 
czyli Pau i koty

Wysłany: Czw 18 Lut, 2016 10:03   

To chyba nie byłby dobry pomysł, by tworzyć tu taki ranking ;) Mogłoby z tego wyniknąć więcej szkody, niż pożytku.

Również na forum Barfny Świat jest dział weci polecani.
http://www.barfnyswiat.or...e9b3c10b89b8d45

Z tych dwóch źródeł można już coś wywnioskować.
Ostatnio zmieniony przez brynia Czw 18 Lut, 2016 17:51, w całości zmieniany 1 raz  

Hirrmas 

Wysłany: Pią 14 Paź, 2016 08:15   

W necie sobie poszkaj pełno jest takich rankingów właśnie warto przejrzeć i zobaczyć do kogo się idzie

Cynamon 

Wysłany: Wto 01 Lis, 2016 17:39   

U jakiego weta poza Mieszka najszybciej dostanę wyniki krwi kota ??

Mojej mamy kot ma praktycznie wszystkie objawy nerkowe, jutro mamy z nim jechać na badania.
Kot ma ok 8 lat, od dziś nie je i nie pije, głównie leży. Z pyszczka wydobywa się intensywny zapach.

Bardzo proszę o wskazówki i porady, co można teraz zrobić (w zakresie domowym) żeby do jutra rana jego stan drastycznie się nie pogorszył. :(

Morri 

Wysłany: Wto 01 Lis, 2016 17:45   

podałabym podskórnie NaCl - teraz ok. 100 ml i późnym wieczorem kolejne. Jeśli jest dostęp do apteki, kupiłabym Biopron9 i podałabym 6-7 kapsułek (wysypać proszek ze wszystkich, kapka wody do strzykawki i do pysia)

Cynamon 

Wysłany: Wto 01 Lis, 2016 17:58   

Morri, Dzięki :kwiatek: Zaraz jadą do apteki, bo to mała miejscowość i tam już są zamknięte.

Morri 

Wysłany: Wto 01 Lis, 2016 18:03   

Do kroplówki potrzebne będą jeszcze: zestaw infuzyjny (taki wężyk) + kilka igieł "ósemek"

catta 

Wysłany: Wto 13 Gru, 2016 23:35   

Czy możecie polecić doświadczonego wet. (bo onkologa to chyba w Poznaniu i wlkp nie ma) w zmianach na brzuszku/piersiach? Bo u mojej kotki nagle pojawiło się zgrubienie dość duże płaskie przesuwające się na piersi przy przedniej łapce a kawałek dalej do tyłu ranka, którą liże swoim szorstkim językiem i podrażnia. Wydaje mi się, że się ześlizgnęła z kwietnika i uderzyła i takie obicie? Nie dopuszczam myśli, że to może być guz. Bo skoro wieczorem nic nie było a rano nagle coś takiego jest? :(

Oba, kot i pies, są bogate w cnoty i talenty, ale pies ma o jeden talent za dużo: pozwala się tresować. I o jedna cnotę za mało: nie kryje w sobie żadnych tajemnic. [Erich Kastner]

einfach 

Wysłany: Sro 14 Gru, 2016 10:08   

catta napisał/a:
Czy możecie polecić doświadczonego wet. (bo onkologa to chyba w Poznaniu i wlkp nie ma) w zmianach na brzuszku/piersiach? Bo u mojej kotki nagle pojawiło się zgrubienie dość duże płaskie przesuwające się na piersi przy przedniej łapce a kawałek dalej do tyłu ranka, którą liże swoim szorstkim językiem i podrażnia. Wydaje mi się, że się ześlizgnęła z kwietnika i uderzyła i takie obicie? Nie dopuszczam myśli, że to może być guz. Bo skoro wieczorem nic nie było a rano nagle coś takiego jest? :(

ja bym się umówiła pod wieże, bo mają od razu rtg na miejscu, ale najwcześniej za powiedzmy 2 dni - żeby zobaczyć czy nie zejdzie samoczynnie to zgrubienie, nie zmniejszy się czy coś

catta 

Wysłany: Sro 14 Gru, 2016 16:00   

No właśnie już kilka dni minęło i nie znika :( choć mam subiektywne wrażenie, że ciut może mniejsze jest i jakby się rozdrabnia bokami na mniejsze kawałki grudki ;/ :( Jestem tym przerażona, bo kotka ma >15 lat ale czuje się i zachowuje jak młody kot pełna energii.

Oba, kot i pies, są bogate w cnoty i talenty, ale pies ma o jeden talent za dużo: pozwala się tresować. I o jedna cnotę za mało: nie kryje w sobie żadnych tajemnic. [Erich Kastner]

Cynamon 

Wysłany: Sro 14 Gru, 2016 21:47   

catta, Kitka jest leczona teraz w klinice na Mieszka, bo jedynie tam była od razu opcja tomografii i wycięcia w trakcie jednej narkozy. Dr Lisiecka się nią zajmuje, nie jest typowym wetem od nowotworów ale sporo wie o rzeczy i miała pod opieką nie jednego kota z rakiem.
Rtg mają również i to bardzo dobre.

Murciak 

Wysłany: Wto 10 Sty, 2017 14:57   

Nieważne co się stanie trzymajmy kciuki za swoje kociaki :) Ja dowiedziałam się o chorobie mojej kici w Radomiu kiedy byłam na wyjeździe rodzinnym. Ostatnimi czasy dziwnie się zachowywała i dlatego pojechałam do weterynarza gdzie zdiagnozowali raka... Byłam w szoku i nie tylko ja bo rodzina też mnie mocno teraz wspiera. Kuleczka jest leczona obecnie tam ,ponieważ mają odpowiedni sprzęt i specjalistów od leczenia takich chorób. Będzie dobrze !

Odpowiedz do tematu