Fundacja 'Koci Pazur' Strona Główna Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Niebieska
Sro 19 Sty, 2022 19:39
Odrobaczanie kotów
Autor Wiadomość
Ania Z 

Wiek: 56
Dołączyła: 11 Kwi 2006
Posty: 3855
Skąd: Lwia Ziemia ;)
Wysłany: Wto 14 Lip, 2009 08:48   

"obcy" :twisted:

:lol: :lol: :lol:
_________________
 
 
Kri 
Hip-hop, nigdy bęc!!!

Dołączyła: 15 Paź 2007
Posty: 4242
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 14 Lip, 2009 09:54   

Ania Z napisał/a:
Ania napisał/a:
Z tego co wiem profender nie działa na tasiemce? Moje kocie- Piszczałkę, (równiez czarną) przygarnelam z ulicy z tasiemcem, nasza wet dala jej zastrzyk na to, mówila, że nic innego nie działa.

i to jest prawda
ale jezeli kot jest regularnie odrobaczany, nie poluje na myszy i nie ma pchełek to nie ma tez tasiemca :)

tasiemca tylko odrobaczeniem w zastrzyku można wybic
wstrętny i zawzięty robal


Mi Vetka na tasiemca Advocate dała
_________________
:)
Kobiety i koty zawsze będą robić to, co chcą,
a mężczyźni i psy powinni się zrelaksować i powoli oswajać z tą myślą.

Robert A. Heinlein

http://www.ezopoznan.pl/
 
 
bukanor 
bukanor

Dołączyła: 19 Mar 2011
Posty: 118
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 16 Gru, 2011 18:38   

Witam,

Mam pytanie, jakiego weta polecacie w Poznaniu??
Miałam swojego - był dobry i tani. Serce do zwierząt ma jak nikt,dla każdego zwierza, ale się przeprowadziłam, i wyprawa specjalnie do niego średnio mnie urządza.
Ostatnio skorzystałam z weta na Polance - podobało mi się. Fajni lekarze, konkretni, kompetentni, ale co tu dużo mówić - trochę drogo. Kastracja u mojego weta to było 100 zł, na Polance 150 - przy jednym kocie nie jest to majątek ale przy ośmiu jest już różnica. Mam swoje dwa koty w domu - ale opiekę weta funduję kotom mojej babci - których obecnie jest 7 (były 4 - ale kotka się rozmnożyła,bo babcia nie chciała jej sterylizować,bo za stara....żadne argumenty nie docierały i teraz jest 7) - z moimi dwoma daje to 9.....Mam więc w kolejce dwie sterylizacje jeszcze i dwie kastracje .....sterylizacje są do wykonania jak najszybciej żeby się dalej nie mnożyły z kastracją mogę jeszcze poczekać.
Zwykle sama odrobaczam koty, i był to koszt 15 zł od kota - na Polance za moje dwa diaboły zapłaciłam 50 zł, więc robią się konkretne kwoty :( ((.
Ewentualnie, mam jeszcze pytanie, czy Fundacja może pośredniczyć w wydaniu tych trzech młodych - mają obecnie 6 tygodni.
_________________
nie mam popdisu
 
 
fuerstathos 
czyli Ania Fufu ;)

Wiek: 28
Dołączyła: 15 Cze 2006
Posty: 8458
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 16 Gru, 2011 18:47   

Zwylke w marcu zabiegi kastracji i sterylizacj sa w niektórych gabinetach tańsze http://www.akcjasterylizacji.pl/

Odrobaczenie - zależy czym odrobaczasz i czy jest to związane z wizytą u weta. Najtaniej wychodzi kupienie tabletki i podanie jej w domu (bo nie ma kosztów wizyty). Można podzwonić i popytać, w jakich cenach są tabletki.
Spot-on jest zawsze droższy.

A oprócz Polanki polecamy panią Żanetę Sokołowską z Lecha http://www.wetpoznan.pl/

Jeśli chodzi o maluchy - podeślij zdjęcia i opisy lub jeszcze lepiej załóż wątek na forum.
_________________
 
 
bukanor 
bukanor

Dołączyła: 19 Mar 2011
Posty: 118
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 07 Lut, 2012 21:03   

Dzięki za odpowiedź. Jednak zostanę przy Polance. Leczenie uszu trochę wyprało mi portfel ale pełen profesjonalizm i super podejście do zwierząt.
Dermatolog zajął się Winylem jak trzeba, i wreszcie ma futro jak kot a nie szczotka.

A propos małych - mogę założyć wątek sama?? nie chcę naruszyć warunków korzystania z forum.
Obecnie zostały dwa, jeden już znalazł nowy dom, a są w wieku idealnym do nowego domu - trzy miesiące.
_________________
nie mam popdisu
 
 
Ewcia 
Ewcia

Wiek: 35
Dołączyła: 27 Paź 2015
Posty: 152
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 05 Lis, 2015 20:09   Odrobacznie

Mam sześć kotków 2,5 miesięcznych. Dziś dostały pierwszą tabletkę odrobaczanie. Niestety robali miały pełno. Jeden z nich nawet zwymiotował jednym dużym robalem. Pytanie: w takiej sytuacji kiedy najbardziej optymalnie będzie można podać kolejną tabletkę kotkom?
Pozdrawiam
_________________
Ewa :)
 
 
Morri 

Dołączyła: 24 Maj 2010
Posty: 17269
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 05 Lis, 2015 23:39   

Ewcia, zacznijmy od tego, jaka to była tabletka. Normalnie odrobaczamy w cyklu co dwa tygodnie po każdym odrobaczaniu dokładnie odkażając kuwetę i wymieniając cały żwirek na nowy. Jeśli robali jest dużo, czasem trzeba odrobaczyć więcej niż dwa razy. Staramy się używać przynajmniej dwóch różnych środków: np. na początek Milbemax, a powtórka Aniprazolem 3 dni pod rząd.
_________________
"(...)Nie jesteś jednak tak bezwolny, A choćbyś był jak kamień polny, Lawina bieg od tego zmienia, Po jakich toczy się kamieniach."
 
 
Ewcia 
Ewcia

Wiek: 35
Dołączyła: 27 Paź 2015
Posty: 152
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 06 Lis, 2015 06:17   

Tabletki które dostaly to Milbemax. W takim razie po Aniprazol mam sie udac do weterynarza?
_________________
Ewa :)
 
 
Ewcia 
Ewcia

Wiek: 35
Dołączyła: 27 Paź 2015
Posty: 152
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 06 Lis, 2015 06:19   

I co masz na myśli pod powiedzeniem, jesli robali jest wiecej? :wink:
_________________
Ewa :)
 
 
Morri 

Dołączyła: 24 Maj 2010
Posty: 17269
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 07 Lis, 2015 01:55   

Co mam na myśli, mówiąc dużo? Może się zdarzyć, że kot jest tak zarobaczony (ma wydęty brzuszek, ma luźne stolce), że te dwa odrobaczenia nie wystarczą i trzeba je jeszcze powtórzyć.
 
 
Ewcia 
Ewcia

Wiek: 35
Dołączyła: 27 Paź 2015
Posty: 152
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 07 Lis, 2015 10:10   

Kasiu, odrobaczenie pomogło. Kotki wczoraj miały już normalną kupkę bez robaków. Dziękuję za poradę, będę wiedzieć na przyszłość.
_________________
Ewa :)
 
 
Morri 

Dołączyła: 24 Maj 2010
Posty: 17269
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 07 Lis, 2015 16:37   

Niemniej pamiętaj, że dwa odrobaczenia są koniecznością: teraz pozbyliśmy się dojrzałych robali, ale nie pozbyliśmy się larw, które dojrzeją akurat za dwa tygodnie ;)
_________________
"(...)Nie jesteś jednak tak bezwolny, A choćbyś był jak kamień polny, Lawina bieg od tego zmienia, Po jakich toczy się kamieniach."
 
 
Ewcia 
Ewcia

Wiek: 35
Dołączyła: 27 Paź 2015
Posty: 152
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 07 Lis, 2015 17:26   

Dokładnie tak. Oczywiście, że za dwa tygodnie będzie powtórka. :wink:
_________________
Ewa :)
 
 
takarzyna 

Dołączyła: 09 Kwi 2015
Posty: 249
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 22 Gru, 2015 10:19   

Próba podania kotu tabletki na odrobaczanie zakończyła się niekorzystnie - nie wiem, gdzie się podziało pół tabletki (czy połknęła czy wypluła), a z drugiej połowy, rozgniecionej i wymieszanej z wodą i podanej strzykawką do pyszczka, wypluła sporo. Czy powinnam nabyć teraz kolejną tabletkę i spróbować podać ponownie czy odczekać i skrócić czas do kolejnego odrobaczania? Nie jestem w stanie określić, ile z zaleconej dawki przyjęła - może to być 1/3, ale też 1/4 i mniej. Czy macie jakieś doświadczenia w tym temacie?
 
 
Honia 

Dołączyła: 28 Sie 2016
Posty: 65
Skąd: POZNAŃ
Wysłany: Wto 09 Maj, 2017 16:15   

Mam pytanie, Wirek i Kitek (niewychodzące koty) były odrobaczane jesienią. Teraz czas na kolejne odrobaczanie. Kiedyś weterynarz powiedział mi żeby najpierw zrobić badanie kału a później w razie czego odrobaczyć. Czy uważacie to za słuszne podejscie?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
x
"Strona internetowa oraz forum Fundacji dla Zwierząt Koci Pazur" wykorzystuje pliki cookies.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie plików cookies w celach statystycznych. [więcej informacji]