Fundacja 'Koci Pazur' Strona Główna Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: saszka
Nie 25 Kwi, 2021 16:42
Fortunat
Autor Wiadomość
soki 

Dołączyła: 04 Maj 2016
Posty: 58
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 10 Sty, 2017 15:11   

Uaaaaaaa on jest tak bardzo Nieszczęście 2.0! Są nawet potwornie podobni, aż po czubek białych, pojedynczych włosów. Też ma takie absolutnie niepotrzebne, gigantyczne pazury? :D

Ale zachowanie też przejawiają takie samo, więc zastanawiam się co tak okropnego musiało ich spotkać w ich pierwotnym miejscu bytowania?

Znaczek pumy jest najlepszy na świecie :D

Spróbuj dużo do niego mówić łagodnym, ale jak najwyższym tonem - Nieszczęściu to pomaga się rozluźnić.
 
 
KociTata 
Stanisław

Wiek: 28
Dołączył: 16 Sty 2016
Posty: 493
Skąd: Wiry
Wysłany: Wto 10 Sty, 2017 15:16   

Dzieki za rade, będę testowac. Na jego działa jedzenie:D
Nie mam pojęcia co je spotkało, ale widać że raju to tam nie mialy.

Ale zeby zakończyc pozytywnie moj wpis, dodam, że w masie tez jest Nieszczęście, ale razy 2 :D

Ps. Tez ma wielkie pazury, które szybko rosną.
 
 
soki 

Dołączyła: 04 Maj 2016
Posty: 58
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 10 Sty, 2017 17:23   

Nieszczęście też się teraz wyraźnie zaokrągliła - po zdjęciach patrząc nie wiem nawet czy nie jest od Fortunata większa! :D
Jednak co geny to geny!
 
 
KociTata 
Stanisław

Wiek: 28
Dołączył: 16 Sty 2016
Posty: 493
Skąd: Wiry
Wysłany: Sro 11 Sty, 2017 11:28   

 
 
KociTata 
Stanisław

Wiek: 28
Dołączył: 16 Sty 2016
Posty: 493
Skąd: Wiry
Wysłany: Czw 19 Sty, 2017 20:11   

Fortunat dokonał przełomu i uwaga, sam zaczął myć Józię. Zauważyłem, że zaczął wybierać już swoje ulubione zabawki, przy mnie czuje się już bardzo swobodnie, przy innych osobach jeszcze się lęka. Dobrym znakiem jest fakt, że nawet gdy Józia nie śpi ze mną, On potrafi przyjść i się położyć w nogach.
 
 
Morri 

Dołączyła: 24 Maj 2010
Posty: 17287
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 20 Sty, 2017 02:21   

Czyli szykuje się dwupak :)
_________________
"(...)Nie jesteś jednak tak bezwolny, A choćbyś był jak kamień polny, Lawina bieg od tego zmienia, Po jakich toczy się kamieniach."
 
 
KociTata 
Stanisław

Wiek: 28
Dołączył: 16 Sty 2016
Posty: 493
Skąd: Wiry
Wysłany: Wto 31 Sty, 2017 14:01   

Udało mi się zrobić ostatnio duży postęp w stosunkach człowiek - Fortunat. Zawsze uciekał w momencie, kiedy chciałem zrobić mu baranka głową, teraz zazwyczaj już się nie boi mojej głowy, która chce go wymiziać. Coraz chętniej również przebywa na drapaku, a nie w nim. Czasami wyjdzie z pokoju, ale pochodzi z 3 minuty poza jego progiem i wraca szybciutko na znany teren. Odkrył swoją ulubioną zabawkę, która do najcichszych nie należy no ale przynajmniej wie co lubi. Ostatnio przyszły dwie obce osoby do pokoju (obce dla niego) a On leżał na drapaku i obserwował, kiedyś to był dał nura w jakiś kąt, a teraz dał się nawet pogłaskać. Niestety nie grzeszy inteligencją, bo myśli że jak rozciągnie się na drzwiach i popatrzy na klamkę, to się otworzą no ale za to ile w nim słodyczy.

Za to nauczył się kocich podstaw - wymuszanie zainteresowania poprzez miauczenie.
 
 
BEATA olag 

Wiek: 52
Dołączyła: 17 Sie 2014
Posty: 4939
Skąd: Piątkowo / Poznań
Wysłany: Wto 31 Sty, 2017 14:10   

:love:
jak zwykle namolnie proszę o foty :tup:
 
 
KociTata 
Stanisław

Wiek: 28
Dołączył: 16 Sty 2016
Posty: 493
Skąd: Wiry
Wysłany: Pią 03 Lut, 2017 11:52   







 
 
BEATA olag 

Wiek: 52
Dołączyła: 17 Sie 2014
Posty: 4939
Skąd: Piątkowo / Poznań
Wysłany: Pią 03 Lut, 2017 13:45   

Ale spryciarze, zawsze tak Ciebie wita Forti?
 
 
KociTata 
Stanisław

Wiek: 28
Dołączył: 16 Sty 2016
Posty: 493
Skąd: Wiry
Wysłany: Sob 04 Lut, 2017 08:35   

Tak mnie żegna. To jest zdjęcie o 5 rano, jak idę na autobus.
 
 
KociTata 
Stanisław

Wiek: 28
Dołączył: 16 Sty 2016
Posty: 493
Skąd: Wiry
Wysłany: Nie 12 Lut, 2017 14:48   

Powtórzę się, ale Fortunat robi postępy. Sam wychodzi z inicjatywą wyjścia z pokoju, często leży na łóżku lub na legowisku, które znajduje się na środku pokoju, więc się rozkręca. Jak odpowiednio go podejdę, to pozwala bardzo długo na to, abym zrobił z niego poduszkę na głowę. Zapędza się nawet, aby zejść na parter i pozwiedzać, więc idzie w dobrą stronę.
 
 
BEATA olag 

Wiek: 52
Dołączyła: 17 Sie 2014
Posty: 4939
Skąd: Piątkowo / Poznań
Wysłany: Sro 15 Lut, 2017 08:59   

:serce: :good: :serce:
 
 
KociTata 
Stanisław

Wiek: 28
Dołączył: 16 Sty 2016
Posty: 493
Skąd: Wiry
Wysłany: Czw 23 Lut, 2017 18:42   

Fortunat co raz mniej boi się obcych osób. Zazwyczaj bez problemów oddaje się w ręce pozostałym członkom rodziny, które go drapią, lecz musi to być w jego bezpiecznym miejscu. Coraz częściej chodzi po całym domu, ale w momencie spotkania człowieka czmycha do pokoju. Jest to jeden z najmniej problemowych kotów. Co prawda skubał tapetę, no ale dokleiłem ją i przestał się nią interesować. Coraz łatwiej przychodzi mu łaszenie się do moich nóg. Wbrew pozorom wie też, co w trawie piszczy i jeżeli wydam komendę, aby coś zostawił, to to robi, więc może jest w nim ukryty potencjał.
 
 
KociTata 
Stanisław

Wiek: 28
Dołączył: 16 Sty 2016
Posty: 493
Skąd: Wiry
Wysłany: Pon 06 Mar, 2017 17:48   

Fortunat zaczął w końcu z własnej inicjatywy myć Józefinę i dają sobie buziaki czasami. Zaczął sygnalizować, że chce zacząć wychodzić i spacerować, co jest dobre. Niestety jego spacer kończy się 10 metrów dalej w pokoju, w którym są poukładane meble na czas remontu i sobie tam siedzi pół dnia.. No ale przynajmniej wychodzi. Do mnie też się łasi, jest zdecydowanie mniej płochliwy niż na początku.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
x
"Strona internetowa oraz forum Fundacji dla Zwierząt Koci Pazur" wykorzystuje pliki cookies.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie plików cookies w celach statystycznych. [więcej informacji]