Fundacja 'Koci Pazur' Strona Główna Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jaggal
Sob 23 Sty, 2021 19:41
Myszkin, Dunia i Nastia
Autor Wiadomość
Zurha 

Dołączyła: 06 Lip 2017
Posty: 3365
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 26 Sie, 2017 23:54   

Pierwsze to spód szafek kuchennych, do którego udalo jej się wpełznąć dopiero po rozmontowaniu dołu frontu :P Taka zdolniacha. Miejsce drugie zajmuje moja szafa, na ktorą Dunia wskakuje, mimo że przestrzeń między szafą a sufitem jest już bardzo niewielka. Więc nie dośc że skok wysoki, to jescze wycelowany w bardzo wąską przestrzeń. Trochę się boję, że kiedyś źle wyliczy trajektorię lotu i się uderzy w swój optymistyczny łepek...
 
 
Zurha 

Dołączyła: 06 Lip 2017
Posty: 3365
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 31 Sie, 2017 22:58   

Jako że nowa partia zdjęć wciąż nie przeszła trudnego procesu selekcji, wykorzystam jedną ze starszych fotek, ale jeszcze nie publikowanych na forum ;)

Kolektyw wyrażajacy niedowierzanie, że śmiem odkurzać w godzinach wypoczynku. Niedowierzanie z nutką rozczarowania.



(btw nacieszcie oczy, bo coś czuje, że w najbliższym czasie nie będzie szans na wspólne zdjęcia...)
 
 
Zurha 

Dołączyła: 06 Lip 2017
Posty: 3365
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 01 Wrz, 2017 00:29   

Nie mogłam odżałowac, że akurat dzisiaj wieczorem rozładował mi się aparat. Dunia, poza biegami przełajowymi oraz bawieniem sie WSZYSTKIM naraz, z uporem starała się upolowac własny ogon. I troche jej na tym zeszło :D Gdy już się zmeczyla, polożyła się obok moich stóp i zafundowała mi bardzo łaskoczący pedicure :P
 
 
Marianna 

Dołączyła: 10 Lut 2017
Posty: 1027
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 01 Wrz, 2017 02:09   

Cieszymy oczy, bo to piękne zdjęcie :love:
U nas w domu wlasnie trwają ostatnie biegi przełajowe w dwie sztuki wiec wiem o czym mówisz :diabel:
_________________
Hemingway mawiał: „Posiadanie jednego kota prowadzi do posiadania następnego”, dlatego też z Marianną i Kreską gościliśmy Izaurę i Leonsję, a wcześniej Dramata Niezłomnego oraz Kostka
 
 
Zurha 

Dołączyła: 06 Lip 2017
Posty: 3365
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 01 Wrz, 2017 12:07   

Marianna goni intruzy? Czy wszyscy gonią wszystkich? :P

Niestety B. to typ chowający się, biegi przełajowe mogłyby mu akurat się przydać, bo jak widać bieganie z wędką to za mało w przypadku jego programu odchudzającego :diabel:
 
 
Marianna 

Dołączyła: 10 Lut 2017
Posty: 1027
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 02 Wrz, 2017 00:27   

Marianna goni Kreskę i odwrotnie :spadam:
Nie wiem co to bedzie jak przyjdą Dziewczynki :shock:
_________________
Hemingway mawiał: „Posiadanie jednego kota prowadzi do posiadania następnego”, dlatego też z Marianną i Kreską gościliśmy Izaurę i Leonsję, a wcześniej Dramata Niezłomnego oraz Kostka
 
 
Zurha 

Dołączyła: 06 Lip 2017
Posty: 3365
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 02 Wrz, 2017 01:25   

2 + 2. Czyli będą dziewuszki tańczyć amerykańskiego kadryla :P

U nas jedynie Dunia próbuje gonic Borynkę, który bardzo nie chce... Ale na jej obronę dodam, że bardzo często rezydent zaczyna uciekać zanim ona wpadnie na pomysł z gonitwą. Mała poprostu zaczyna za nim biec z rozpędu :roll:
 
 
saszka 
Babcia Wierzba
Leniwiec Poldek

Dołączyła: 30 Wrz 2015
Posty: 6896
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 02 Wrz, 2017 09:56   

Marianna napisał/a:
Marianna goni Kreskę i odwrotnie :spadam:
Nie wiem co to bedzie jak przyjdą Dziewczynki :shock:


Ale będziesz miała babiniec ;)

Zurha napisał/a:
U nas jedynie Dunia próbuje gonic Borynkę, który bardzo nie chce... Ale na jej obronę dodam, że bardzo często rezydent zaczyna uciekać zanim ona wpadnie na pomysł z gonitwą. Mała poprostu zaczyna za nim biec z rozpędu :roll:


To tak jak ze Śledzikiem - jak on biegnie, to od razu któryś kot wpada na pomysł, żeby go gonić i myśli, że to zaproszenie do zabawy :roll:
_________________
If cats looked like frogs we'd realize what nasty, cruel little bastards they are. Style. That's what people remember.
 
 
Marianna 

Dołączyła: 10 Lut 2017
Posty: 1027
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 02 Wrz, 2017 10:47   

saszka napisał/a:
Marianna napisał/a:
Marianna goni Kreskę i odwrotnie :spadam:
Nie wiem co to bedzie jak przyjdą Dziewczynki :shock:

Ale będziesz miała babiniec ;)

Mój Młody właśnie ma focha, bo miały być Dżuniory i zrównoważyć płciowo ;-)
_________________
Hemingway mawiał: „Posiadanie jednego kota prowadzi do posiadania następnego”, dlatego też z Marianną i Kreską gościliśmy Izaurę i Leonsję, a wcześniej Dramata Niezłomnego oraz Kostka
 
 
Hith 
Hith

Dołączyła: 26 Sie 2016
Posty: 400
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 06 Wrz, 2017 22:33   

Odkąd w domu pojawiła się Nastia, wszystkie posłanka na drapakach, kocyki etc. są "roztrzepane". Początkowo myślałam, że to przez jej energiczność i rozpędzanie się z miejsca - co jest prawdą, co okazało się prawdą, ale tylko częściową :> Ostatnio przyłapałam ją jak wkopuje się pod pokrycia na drapakach: wchodzi, udeptuje, podrywa pazurkami, tak długo, aż wpakuje je sobie na plecy i położy się pod spodem :) Wszelkie budki i transportery również są uwielbiane przez Nastię i mimo że pół dnia spędza wyłożona na kanapie lub parapetach, regularnie zagnieżdża się w jakimś schowku albo pod kocykiem :)

Na zdjęciach "żółwik" sprzed paru dni :wink:


 
 
Zurha 

Dołączyła: 06 Lip 2017
Posty: 3365
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 06 Wrz, 2017 23:02   

Fantastyczna :D Widać lubi spać w śpiworku.
 
 
BEATA olag 

Wiek: 52
Dołączyła: 17 Sie 2014
Posty: 4939
Skąd: Piątkowo / Poznań
Wysłany: Czw 07 Wrz, 2017 07:07   

:love:
 
 
Zurha 

Dołączyła: 06 Lip 2017
Posty: 3365
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 07 Wrz, 2017 21:33   

Dunia to kotek asystent, zdecydowanie najlepiej się czuje gdy człowiek coś robi, zamiata, gotuje, a ona może kręcić sie w pobliżu lub zaglądać przez ramie. Czasem gdy juz nacieszy się towarzystwem udaje się do "swojego" pokoju posiedzieć w spokoju lub pobawić się tunelem. Jednak zawsze wraca po większą porcję zabaw albo na wieczorne leżakowanie. Serce mi się kraja, gdy wychodząc do pracy muszę ją izolować. Niby wiem, że to dla jej dobra (i mojego spokoju ducha), że rezydent zachowuje się różnie, a w swoim pokoiku ma wszystko czego jej trzeba. Ale gdy pomyślę o tym jak bardzo lubi się kręcić po całym mieszkaniu i zagladać w każdy kąt to i tak czuję się winna :(

Jak sądzicie czy z Dunią reprezentacja miałaby większe szanse? :D


Dogrywka już na spokojnie:
 
 
kat 

Dołączyła: 18 Mar 2013
Posty: 15132
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 07 Wrz, 2017 21:48   

Na pewno miałaby dużo, dużo większe szanse :)
 
 
Zurha 

Dołączyła: 06 Lip 2017
Posty: 3365
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 10 Wrz, 2017 15:45   

Zgadnijcie kto pół nocy stukał CZYMŚ w drugim pokoju, gdy jej biedna opiekunka leżała w łóżku po obejrzeniu "To"?

Jak widać rano była bardzo skruszona.


Dalej nie mogę wyjść z podziwu jakie te łapy są długie. I jak elegancko ułożone.


Przemywam oczko Duni, ale ma lepsze i gorsze momenty. Czasem jest mocno zaczerwienione, a za to innym razem prawie wcale nie widać, żeby to było specjalne oczko.
Dodatkowo, choć trudno w to uwierzyć, rezydent dalej się nie zakochał w Duni i teraz mamy odgrywanie Romeo i Julia 2: Zapalenie pęcherza... Na szczęście obie strony dalej ładnie korzystają z kuwetek. Na szczęściex2 pani doktor po wymacaniu stwierdzila, że pęcherze nie są bolesne i oba kotełki dostają już odpowiednie leki.

A z rzeczy miłych - Dunia zaczeła na mnie spać :D Co prawda powinnam się martwić, bo Duniek ponoć śpi tylko na miękkim... Ale odchudzać się nie zamierzam, tego się kotu nie robi!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
x
"Strona internetowa oraz forum Fundacji dla Zwierząt Koci Pazur" wykorzystuje pliki cookies.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie plików cookies w celach statystycznych. [więcej informacji]