Fundacja 'Koci Pazur' Strona Główna Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jaggal
Sob 23 Sty, 2021 19:41
Myszkin, Dunia i Nastia
Autor Wiadomość
BEATA olag 

Wiek: 52
Dołączyła: 17 Sie 2014
Posty: 4939
Skąd: Piątkowo / Poznań
Wysłany: Pią 17 Lis, 2017 11:52   

Od mła buziak w czułko :serce:
 
 
Hith 
Hith

Dołączyła: 26 Sie 2016
Posty: 400
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 17 Lis, 2017 11:56   

BEATA olag napisał/a:
Od mła buziak w czułko :serce:

Przekazany! Choć po drodze podeszłam do dwóch nie-tych-czarnych kotów :: Trudno je rozróżnić, jak śpią pozwijane w kłębki.
 
 
BEATA olag 

Wiek: 52
Dołączyła: 17 Sie 2014
Posty: 4939
Skąd: Piątkowo / Poznań
Wysłany: Pią 17 Lis, 2017 12:01   

Hith napisał/a:
BEATA olag napisał/a:
Od mła buziak w czułko :serce:

Przekazany! Choć po drodze podeszłam do dwóch nie-tych-czarnych kotów :: Trudno je rozróżnić, jak śpią pozwijane w kłębki.


no tak, przecież masz w sumie trzy przepiękne Black-i
 
 
Zurha 

Dołączyła: 06 Lip 2017
Posty: 3365
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 21 Lis, 2017 21:48   

Czy strachy mieszkają pod łóżkiem?

Użycie sondy sznurkowej na patyku zdecydowanie wykazało aktywność istot żywych w przestrzeni podłóżkowej. Sprawie postanowiła się przyjżeć z bliska dzielna załoga ekspedycji badawczej. Niestety powrócił tylko jeden... Ten który wiedział kiedy nalezy się wycofać:



To ostatnie nagranie wykonane z wielkim poświęceniem przez pozostałych na miejscu zdarzeń. Wszystkich zmógł nagły skok stężenie cukru w organizmie.


A tak poza tym u Dudulka podobnie jak zwykle - apetyt mógłby być lepszy, maleństwo zaczęło kręcić nosem na mokrą karmę i teraz znowu chce wymuszać suchą (dzisiaj także chciała wyjadać enzymy rezydentowi). Wydaje sie ostatnio nieco bardziej niezależna - bawimy się i tylimy, rzecz jasna, ale swoja porcję czasu spędza takze na najwyższej półce drapaka.

Tym razem słabej jakości filmiki, ale obiecuję że niedługo ukażą się efekty bardzo słodkiej sesji zdjęciowej.
 
 
Hith 
Hith

Dołączyła: 26 Sie 2016
Posty: 400
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 22 Lis, 2017 22:43   

Filmiki słodkie :D Zwłaszcza ta biała łapa ze szczeliny :love:
Jak koty rozpłaszczają się u nas pod meblami, to zawsze się śmiejemy, że robią hydraulikę. Najczęściej psuje się hydraulika komody :wink:
 
 
Hith 
Hith

Dołączyła: 26 Sie 2016
Posty: 400
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 22 Lis, 2017 23:05   

Panie i Panowie, kotki i kocury :: Dziś wieczorem pobawimy się w rozpoznawanie kotów.

Dom tymczasowy to ciężki kawałek chleba, zwłaszcza kiedy wszystkie koty są czarne. Którego już głaskałam? Którego już nakarmiłam? Którego miałam opieprzyć? Ach te dylematy... :: Przyznam, że często rozpoznaję je po tym co robią: wiem np., że Psotka miauczy cieniutkim głosem z rozdziawioną paszczą (m.in. stąd ksywa "Maleństwo"), Nitka plumka gdy zagaduje, a Nastia odpyskowuje jak rasowa nastolatka, patrząc ci prosto w oczy (stąd ostatnio ksywa "Gówniarz"... ale kochany gówniarz, żeby nie było). Tylko Nitka śpi na kartonie w przedpokoju, tylko Nastia krzyżuje łapy gdy leży, tylko Psotka włazi na drzwi. Mnie pomyłki (prawie) się już nie zdarzają i nawet na zdjęciach bez problemu wam powiem, która jest która.

Dla podpowiedzi:
Psotka - najmniejsza z trójki, losowe pojedyncze białe włoski na ciele, tęczówki o ciemnożółtej ciepłej barwie.
Nitka - największa gabarytowo (ale niższa od Nastii), kilka białych włosków na klacie, jasnożółte oczy, o chłodniejszym, zielonkawym odcieniu.
Nastia - najwyższa i najdłuższa, żółte, jasne tęczówki o ciepłym odcieniu, spory biały krawacik.

Przeczytane? Zapamiętane? No to powinno pójść bez problemu :twisted:
(jeśli jakimś cudem nie potraficie zgadnąć, pod zdjęciami ukryte odpowiedzi)

Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---


Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---


Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---



P.S. Sorki za wystawę gaci :: Zorientowałam się ostatnio, że nieustannie kadruję z fot: pranie, rozwalone ciuchy, niepościelone łóżko i inne bałagany.
 
 
BEATA olag 

Wiek: 52
Dołączyła: 17 Sie 2014
Posty: 4939
Skąd: Piątkowo / Poznań
Wysłany: Czw 23 Lis, 2017 07:57   

:love:
 
 
misiosoft 
The Pasiuczers

Dołączyła: 24 Lut 2013
Posty: 4701
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 23 Lis, 2017 09:04   

wow ::
 
 
Zurha 

Dołączyła: 06 Lip 2017
Posty: 3365
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 26 Lis, 2017 22:59   

Poznałam tylko Nitkę i to na dwóch pierwszych zdjęciach :oops:

Ale myślę że taki jest plan - dziewczynki jak to Czarnofutrzasta Mafia zawsze są gotowe dawać sobie nawzajem alibi.

A co u Duni?
Ciężko powiedzieć. Wydawałoby sie, że dobrze. Je, bawi się, biega czasem jak szalona, czasem mi troche pozrzędzi, innymi czasy zmusza mnie do dluższych drzemek kładąc mi się na plecach, niecnota :P Z rezydentem miłości brak, ale też obywa się bez dramatów - dzieci się nieco nie rozumieją, ale zazwyczaj nie wchodzą sobie w drogę. I mimo to niestety parametry moczu pogorszyły się :( Chwilowo nie wiemy co jest nie tak, mam nadzieję że konsultacja z wetem pomoże nieco Dunieczce.

Zrobienie zdjecia Duni w tej pozie nie było wcale takie łatwe - zmieścić w kadrze zarówno tę długą łapę i długaśny ogon.



 
 
Zurha 

Dołączyła: 06 Lip 2017
Posty: 3365
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 26 Lis, 2017 23:01   

Hith napisał/a:
Filmiki słodkie :D Zwłaszcza ta biała łapa ze szczeliny :love:
Jak koty rozpłaszczają się u nas pod meblami, to zawsze się śmiejemy, że robią hydraulikę. Najczęściej psuje się hydraulika komody :wink:


Dunia najbardziej lubi robić demontaż spodów frontów kuchennych. Niestety nie mogę jej za to winić, bo ostatni majster zostawił je niedokręcone, z szczelinami. Takimi akurat że można podważyć łapką.
 
 
Hith 
Hith

Dołączyła: 26 Sie 2016
Posty: 400
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 27 Lis, 2017 10:16   

Zurha napisał/a:
Poznałam tylko Nitkę i to na dwóch pierwszych zdjęciach :oops:

Ale myślę że taki jest plan - dziewczynki jak to Czarnofutrzasta Mafia zawsze są gotowe dawać sobie nawzajem alibi.

No ba! Tak to nigdy nie wiadomo, kto co zbroił :wink:

Jak patrzę na Dunię to totalnie widzę Nastię - jej znak rozpoznawczy to długaśne końcówki wystające poza krawędź, kiedy gdzieś leży :)
 
 
Zurha 

Dołączyła: 06 Lip 2017
Posty: 3365
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 27 Lis, 2017 21:13   

Hith napisał/a:
Jak patrzę na Dunię to totalnie widzę Nastię - jej znak rozpoznawczy to długaśne końcówki wystające poza krawędź, kiedy gdzieś leży :)


Chyba wszyscy, którzy spotkali dziewczynki osobiście widzą siostrzane podobieństwo :D Przynajmniej tak mi się zdaje, bo zauważyła je pani petsitterka przychodząca do Duni (i jak się okazalo do jej siostry też) :P
 
 
Zurha 

Dołączyła: 06 Lip 2017
Posty: 3365
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 01 Gru, 2017 22:27   

Zdjęcie który było chyba już wszędzie, ale nie w wątku Duni.



Wyzwaniem jest zrobienie nieuroczego zdjęcia kotkowi tak ładnie umarszczonemu. I strzelajacemu takie rozkoszne pozy. A tak na serio fotografia idealnie oddaje jaka jest Dunia - delikatna i towarzyska. Zawsze obok, niekoniecznie na kolanach czy głowie, ale schowana za laptopem gdy pracuję albo obserwujaca prasowanie czy gotowanie ze szczytu szafki.

Dunia miala w tym tygodniu gości i była zadowolona, mimo pierwszego lekkiego onieśmielenia (albo raczej bardzo krótkiego i wybitnie nieudanego grania nieprzystępnej). O dziwo rezydent też ostatecznie stwierdził, że goście są wporzo i można się połasić :D
 
 
BEATA olag 

Wiek: 52
Dołączyła: 17 Sie 2014
Posty: 4939
Skąd: Piątkowo / Poznań
Wysłany: Sob 02 Gru, 2017 21:52   

Oj tak, a jedną z tych osób byłam ja :: .
Dunia Duniasta nic się nie zmieniła, gada, łasi się i przychodzi na kolana :serce: :love:
 
 
Zurha 

Dołączyła: 06 Lip 2017
Posty: 3365
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 02 Gru, 2017 22:05   

Jak na nią to nawet nie gadała tak dużo, zazwyczaj sobie jeszcze czasem poplumka cichutko i poterkocze :D Ale chyba dużo się działo i musiała sie skupiać.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
x
"Strona internetowa oraz forum Fundacji dla Zwierząt Koci Pazur" wykorzystuje pliki cookies.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie plików cookies w celach statystycznych. [więcej informacji]