Fundacja 'Koci Pazur' Strona Główna Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Niebieska
Nie 10 Maj, 2020 15:57
Rzeczy do obsługi kota
Autor Wiadomość
fuerstathos 
czyli Ania Fufu ;)

Wiek: 28
Dołączyła: 15 Cze 2006
Posty: 8458
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 20 Maj, 2007 13:22   Rzeczy do obsługi kota

Pomyślałam, że przyda się taki wątek :)

Mój problem pierwszy - drapak. Mam fajny i wykorzystywany przez koty drapak z leolandu , ale część do drapania się nieco zużyła. Materiał kupuję w bławatku, ale potrzebna byłaby też mi taka mata sizalowa. Niestety nie mogę tego nigdzie znaleźć :neutral: Czy ktoś widział gdzieś coś takiego?

edit: znalazłam :lol: nie ma to jak ikea - mam matę sizalową, nawet z jakimiś frędzelkami http://www.ikea.com/webap...productId=83919 Mam nadzieję, że kotom się spodoba. Teraz tylko musimy pociąć i do drapaka przybić :lol:

Sprawa druga - ocieplają mi blok i będę mogła wreszcie zabezpieczyć balkon. Nie wiem, czy zdążymy sami to zrobić. Znacie kogoś, kto się tym zajmuje? Ogólnie marzy mi się siatka metalowa na ramach pozwalających się przesuwać, abym mogła na zewnątrz jeszcze kwiatki mieć :)
Poza tym zamontować będę mogła porządne siatki w oknach. Sprawdzałam kiedyś ceny moskitier, ale po usłyszeniu ceny włosy mi na głowie stanęły - za trzy okna koszt podawany był w tysiącach. Gdzie można to kupić w miarę tanio?
_________________
Ostatnio zmieniony przez fuerstathos Nie 20 Maj, 2007 16:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Dunia 

Wiek: 49
Dołączyła: 18 Maj 2006
Posty: 166
Skąd: Poznań-Grunwald
Wysłany: Nie 20 Maj, 2007 14:36   

:)
wiem,że Blue i Damork z miau tym właśnie się zajmują
tylko myśmy muzieli zrezygnować z takich zabezpieczeń o jakich Ty myślisz, bo spółdzielnia nie wyraziła zgody-jest to "sztywna konstrukcja" i ponadto sąsiedzi także musieliby się zgodzić :roll:
ale w sumie nie żałujemy, bo mamy siateczkę od p. Rozmiarka i wyszło duuuuużo taniej-wiem, że ceny są dośc wysokie za takie zabezpieczenie, o jakim piszesz i myślisz.
stronka Blue i Damorka:

http://kocia_stronka.republika.pl/
_________________
o-je-jej,kotki dwie :)

 
 
pantea 

Wiek: 98
Dołączyła: 30 Paź 2006
Posty: 3958
Skąd: Poznań - Rataje
Wysłany: Nie 20 Maj, 2007 17:09   

Dunia napisał/a:
:)
bo mamy siateczkę od p. Rozmiarka


Co to za siateczka?


My myślimy nad siecia rybacką.
_________________
Co obchodzi cię jak korzystam z szaleństwa – bez czy w pasach bezpieczeństwa...
 
 
fuerstathos 
czyli Ania Fufu ;)

Wiek: 28
Dołączyła: 15 Cze 2006
Posty: 8458
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 20 Maj, 2007 17:13   

pantea napisał/a:
Dunia napisał/a:
:)
bo mamy siateczkę od p. Rozmiarka


Co to za siateczka?


My myślimy nad siecia rybacką.


Miałam tymczasowe zabezpieczenie siecią rybacką - koty ją przegryzały. Była jednak dość cienka, może są grubsze. Istnieją jeszcze siatki do hal sportowych, ale są grube i bardzo widoczne (i drogie)
_________________
 
 
pantea 

Wiek: 98
Dołączyła: 30 Paź 2006
Posty: 3958
Skąd: Poznań - Rataje
Wysłany: Nie 20 Maj, 2007 17:17   

Na pewno muszą być grubsze. Przeciez one musza tonowe obciążenia wytrzymać. Czy nie gosiak ma taką siatkę? Ktoś znajomy ma
_________________
Co obchodzi cię jak korzystam z szaleństwa – bez czy w pasach bezpieczeństwa...
 
 
Dunia 

Wiek: 49
Dołączyła: 18 Maj 2006
Posty: 166
Skąd: Poznań-Grunwald
Wysłany: Nie 20 Maj, 2007 18:27   

my mamy rybacką,drobne oczka w kolorze oliwkowym ::

gosiak ma chyba taką grubszą, jak do bramki sportowej

nasze chudzinki nie mają zapędów na siateczke, tzn Opi próbowała może ze dwa razy wspiąc się, ale łapki słabe i tylko miauczała żałośnie, żeby ją zdjąć
nasze kocianny znacznie chętniej wspinają się po firankach :roll:
_________________
o-je-jej,kotki dwie :)

 
 
gosiak 

Wiek: 41
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 418
Skąd: z Poznania ;-)
Wysłany: Nie 20 Maj, 2007 20:19   

Rozmiarek moim zdaniem jest drogi. Kupiliśmy siatkę na cały balkon (przód, boki), w Sieciach Korsze (producent sieci) za 69zł. Siatka w kolorze ecru, oczko 4cm. Nie jest to siatka do bramek sportowych ;) Chyba nigdzie taniej się nie dostanie. Potem parę prętów i kołków rozporowych-haczyków w sklepie budowlanym i voila! ;) Siatka się raczej nie zerwie, bo to są sieci rybackie, one wytrzymują tony, Haker u moich rodziców się po niej wspina. U mnie wisi 2 rok i trzyma się świetnie. U nas powodem założenia takiej siatki (nie metalowej) były po pierwsze niższe koszty, a po drugie możliwość ew. ewakuacji przez balkon (drugie piętro) - odpukać, taką siatkę łatwiej w razie czego rozciąć lub zerwać.
_________________
 
 
fuerstathos 
czyli Ania Fufu ;)

Wiek: 28
Dołączyła: 15 Cze 2006
Posty: 8458
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 20 Maj, 2007 20:24   

Gosiu, a gdzie dokładnie kupiliście tę siatkę? Stronę internetową mają nieciekawą. Czy jest tu w pobliżu jakiś dystrybutor, byliście w zakładzie czy jakoś zamawialiście?
_________________
 
 
gosiak 

Wiek: 41
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 418
Skąd: z Poznania ;-)
Wysłany: Pon 21 Maj, 2007 11:33   

Napisałam maila do nich (wzięłam go z tej strony), obgadałam szczegóły - jak napiszesz, że chcesz siatkę dla kota, to oni Ci doradzą. Wysyłają dość szybko. Są jeszcze siatki Trixie, które niedługo będziemy mieć w ofercie. Gotowe, obszyte z haczykami i linką bodajże, w określonych rozmiarach, ale na taką powierzchnię jak balkon to ok.160zł, czyli źdźiebko drożej ;)
_________________
 
 
pantea 

Wiek: 98
Dołączyła: 30 Paź 2006
Posty: 3958
Skąd: Poznań - Rataje
Wysłany: Pon 21 Maj, 2007 12:15   

Aniu Jeżeli bylibyście tak konkretnie zdecydowani to możemy się dogadać i za jednym kosztem wysyłki załatwić.
_________________
Co obchodzi cię jak korzystam z szaleństwa – bez czy w pasach bezpieczeństwa...
 
 
Ania Z 

Wiek: 56
Dołączyła: 11 Kwi 2006
Posty: 3855
Skąd: Lwia Ziemia ;)
Wysłany: Pon 21 Maj, 2007 12:45   

ja też chętnie dołacze sie do zamówienia
mam jeszcze jeden balkon i tam planuje sięć na "kotoryby" ;)
_________________
 
 
gosiak 

Wiek: 41
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 418
Skąd: z Poznania ;-)
Wysłany: Pon 21 Maj, 2007 12:58   

Jakby ktoś chciał oglądnąć konstrukcję, to zapraszam do nas lub do moich rodziców, którzy mają nawet bardziej zaawansowaną ;) W obronie przed Hakerem musieli zrobić specjalne naciągi na lince żeglarskiej :diabel: Zdjęcia poglądowe naszej http://www.mruczacza.pl/i...l&id_artykulu=6
My mamy siatkę ecru, jak pisałam oczko ma 4cm i wzieliśmy romb, nie kratkę (splot jest nie taki jak kratka w zeszycie, tylko romby), na początku trochę dziwnie nam się siedziało na tym balkonie, ale teraz już zupełnie nie przeszkadza. Z dołu, jak ktoś nie wie, to też jakoś specjalnie jej nie widać, nie razi w każdym razie.
_________________
 
 
pantea 

Wiek: 98
Dołączyła: 30 Paź 2006
Posty: 3958
Skąd: Poznań - Rataje
Wysłany: Pon 21 Maj, 2007 13:18   

Gosiu, może nie będziemy hurtowo nachodzic twoich rodziców tylko pstryknij fotkę ich siatce. Jak się da oczywiście
Bo przy Yodzie wolałabym wiersję zaawansowana ;)
_________________
Co obchodzi cię jak korzystam z szaleństwa – bez czy w pasach bezpieczeństwa...
 
 
gosiak 

Wiek: 41
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 418
Skąd: z Poznania ;-)
Wysłany: Pon 21 Maj, 2007 17:04   

Generalnie ich konstrukcja jest taka sama, jak moja, tylko ja mam u góry i na dole zwykłą linkę przewleczoną i zahaczoną o kołki. Siatka nie jest wtedy taka naprężona i od góry balkonu do siatki jest przerwa na kilka dobrych centymetrów. U mnie to nie ma znaczenia, bo moje koty się nie wspinają po siatce.
Moi rodzice kupili natomiast w sklepie żeglarkim linkę ze specjalnym naciągiem (to trochę przedraża), taki naciąg można też kupić w Ikei - mają takie linki do firan z naciągiem. Te z Ikei są tańsze i moi rodzice je mieli, ale one szybko zardzewiały i nie można było regulować naciągu siatki - tzn. było wszystko ok, ale nie można było już nic zmienić.
Fotka balkonu moich rodziców z forum miau, jak trzeba będzie, to poproszę o więcej. Poza tym, w razie czego zapraszamy do nas; filozofia ta sama, tylko materiały inne:
Kot na siatce na 8 piętrze... rzecz dla ludzi o mocnych nerwach http://img183.imageshack....wspinaczdr8.jpg
Naprężona linka górna http://img71.imageshack.u...71792imgzx1.jpg
_________________
 
 
pantea 

Wiek: 98
Dołączyła: 30 Paź 2006
Posty: 3958
Skąd: Poznań - Rataje
Wysłany: Pon 21 Maj, 2007 17:25   

gosiak napisał/a:

Kot na siatce na 8 piętrze... rzecz dla ludzi o mocnych nerwach http://img183.imageshack....wspinaczdr8.jpg

O matko! Zdjęcie z dreszczykiem :)
_________________
Co obchodzi cię jak korzystam z szaleństwa – bez czy w pasach bezpieczeństwa...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
x
"Strona internetowa oraz forum Fundacji dla Zwierząt Koci Pazur" wykorzystuje pliki cookies.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie plików cookies w celach statystycznych. [więcej informacji]