Fundacja 'Koci Pazur' Strona Główna Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: saszka
Sob 28 Kwi, 2018 20:58
Wilczki
Autor Wiadomość
saszka 
Babcia Wierzba
Leniwiec Poldek

Dołączyła: 30 Wrz 2015
Posty: 6882
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 07 Gru, 2017 16:03   

Trzeba przyznać, że Bonuk jest fotogeniczny. I w sumie dość łatwo zrobić mu przyzwoite zdjęcie:



Jak już sygnalizowałam wcześniej, stosunek Bonucciego do człowieka bardzo się zmienił na przestrzeni tego (ponad) roku - od "nienawidzę cię", przez "meh, mam cię gdzieś", aż do "możesz być, bo spoko głaszczesz i fajnie ruszasz tym patykiem" ;) Niezmienne jest za to jego nastawienie do innych kociastych - Bonuś lubi wszystkie futra. I to ze wzajemnością!
_________________
If cats looked like frogs we'd realize what nasty, cruel little bastards they are. Style. That's what people remember.
 
 
MonikaW 
dom tymczasowy

Wiek: 46
Dołączyła: 25 Lis 2016
Posty: 712
Skąd: Swarzędz
Wysłany: Wto 12 Gru, 2017 20:04   

Nasze chłopaki trzeba przyznać, że dbają o formę niezależnie od pory roku. Codziennie odbywa się jogging oraz zapasy i figurka jak się patrzy :wink:

Okuś nadal blisko nas w trakcie snu i nawet krąży wokół nas wieczorową pora dopominając się towarzystwa. Ostatnio najczęściej towarzyszy mu w pieleszach...Princeska :D

Bufcio jak dla mnie to taki łobuz , ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Jest skoczny, broi , ale mam do niego niesamowitą słabość.

Chłopaki mają zapowiedziane, że jak będą grzeczni to gwiazdor do nich przyjdzie więc przynajmniej z pozoru się starają.
_________________
Monika Włodarczak
 
 
MonikaW 
dom tymczasowy

Wiek: 46
Dołączyła: 25 Lis 2016
Posty: 712
Skąd: Swarzędz
Wysłany: Sro 20 Gru, 2017 09:06   

Wczorajszy dzień należał do Bufcia - rozpoczął się ok 4-tej rano niesamowitym hukiem, który wyrzucił nas z łóżka - okazało się, że kawaler zrzucił z szafy grę typu piłkarzyki , drewnianą. Cały dzień unikałam sąsiadów , którzy mieszkają piętro niżej. :wink:

Rano natomiast przewrócił choinkę, próbowałam łapać w locie, ale poległam. :D Tutaj nie winię Bufcia bo to rezydent-senior , który w obecności Wilczków dostaje głupizny pokazał im jak biegać pod choinką no i mały naśladuje, wszak to przywódca stada im pokazał. :wink:
_________________
Monika Włodarczak
 
 
jaggal 

Dołączyła: 13 Cze 2015
Posty: 5507
Skąd: Poznań, Winogrady
Wysłany: Sro 20 Gru, 2017 17:33   

saszka napisał/a:
Trzeba przyznać, że Bonuk jest fotogeniczny.

A trzeba przyznać, trzeba. Nawet na zwykłej focie nocnikiem robionej chłopak potrafi wyjść monumentalnie ;)
_________________
A kim to jesteś, rzekł dumny lord, że muszę ci się kłaniać?
Jedynie kotem innej maści, takiego jestem zdania!
W płaszczu czerwonym albo złotym, lew zawsze ma pazury
Lecz moje równie ostre są i sięgną twojej skóry.
Ostatnio zmieniony przez jaggal Wto 09 Sty, 2018 17:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
jaggal 

Dołączyła: 13 Cze 2015
Posty: 5507
Skąd: Poznań, Winogrady
Wysłany: Pią 29 Gru, 2017 22:38   

Bonucci ewidentnie ma nas dość... za każdym razem, kiedy ktoś przychodzi z wizytą, Bonuk przychodzi się przywitać, bawi się, prezentuje, pozuje, turla, skacze, biega, gdyby mógł stepować i śpiewać, to pewnie też by to robił... ech, te dzieci, niby człowiek jest świadom, że kiedyś opuszczą dom, ale odkrycie, że rzeczywiście tego chcą (i to tak bardzo) zawsze jest przykrą niespodzianką :(
_________________
A kim to jesteś, rzekł dumny lord, że muszę ci się kłaniać?
Jedynie kotem innej maści, takiego jestem zdania!
W płaszczu czerwonym albo złotym, lew zawsze ma pazury
Lecz moje równie ostre są i sięgną twojej skóry.
 
 
MonikaW 
dom tymczasowy

Wiek: 46
Dołączyła: 25 Lis 2016
Posty: 712
Skąd: Swarzędz
Wysłany: Sob 30 Gru, 2017 15:41   

podsumowanie okresu świątecznego:

4:0 dla Buffona oznacza czterokrotnie przewróconą choinkę

Towarzystwo było grzeczne więc i prezent był, było zdziwienie bo odpakowałam duże pudło , a tam saszetki , przysmaki i inne dobra . Nie dbaliśmy o dietę, rozpakowałam trzy saszetki i dołożyłam przysmaków - wszyscy zachwyceni bo i bonusowe jedzenie i do tego razem w pokoju.
Na drugi ogień poszły zabawki, pokulali, powdychali kocimiętki i poszli spać.

Okuś obrał sobie rezydenta na przewodnika i jak tylko ten się ruszy to mały chodzi za nim krok w krok i się o niego ociera. Rezydent przyjmuje to ze spokojem tym bardziej, że Okuś jak się wkurzy to potrafi rezydentowi machnąć łapką.

Buffon nadal standardowo zaczepia panie, ale trochę się jakby wyciszył.
_________________
Monika Włodarczak
 
 
MonikaW 
dom tymczasowy

Wiek: 46
Dołączyła: 25 Lis 2016
Posty: 712
Skąd: Swarzędz
Wysłany: Pon 01 Sty, 2018 18:29   

Bufcio o poranku - 100% słodyczy



Okuś



Bracia





Okuś prezentuje jedyną, słuszną postawę podczas przedświątecznej bieganiny

_________________
Monika Włodarczak
 
 
agula.s 

Dołączyła: 08 Gru 2016
Posty: 378
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 02 Sty, 2018 09:08   

Słodziaki.😄
 
 
jaggal 

Dołączyła: 13 Cze 2015
Posty: 5507
Skąd: Poznań, Winogrady
Wysłany: Pon 08 Sty, 2018 14:35   

"więc Ona mówi, że to działa na świeży oddech lepiej niż surowe wołowe..."


"słuchajcieee, Ona nie używa przeciwpchelnegooo!!!"
_________________
A kim to jesteś, rzekł dumny lord, że muszę ci się kłaniać?
Jedynie kotem innej maści, takiego jestem zdania!
W płaszczu czerwonym albo złotym, lew zawsze ma pazury
Lecz moje równie ostre są i sięgną twojej skóry.
 
 
MonikaW 
dom tymczasowy

Wiek: 46
Dołączyła: 25 Lis 2016
Posty: 712
Skąd: Swarzędz
Wysłany: Czw 11 Sty, 2018 23:45   

Nasz płochliwy jak sarenka i skoczny jak jelonek Okuś wszedł w okres nastoletniego buntu. Ogółem jest na nie. Film, zdjęcia nie - obrócę się kuperkiem to może odpuści. Mizianie też nie chyba, że akurat wieczorową porą jak panicz sam przyjdzie. :wink:





Bracia przyłapani :wink:





Natomiast Buffon wszedł w nową rolę - został krytykiem kulinarnym - interesuje go wszystko co na talerzu człowieka więc trzeba pilnować jedzenia bo ściąga łapką. Ostatnio wyszłam tylko na minutę z pokoju i zastałam po powrocie delikwenta zlizującego masło z mojej kanapki.



_________________
Monika Włodarczak
 
 
jaggal 

Dołączyła: 13 Cze 2015
Posty: 5507
Skąd: Poznań, Winogrady
Wysłany: Sro 17 Sty, 2018 17:57   

Bonuczka moglibyśmy do reklam wynajmować, facet jest niesamowicie fotogeniczny. Nawet przyłapany ot tak, aparatem w telefonie, robi wrażenie ;)



Piękny chłopak jest. I uroczy do tego. Prawie pięć i pół kilo kocura, nader rozrywkowy, ale podczas zabaw z innymi futrami nigdy nie przekracza granicy i nie jest tak nachalny czy brutalny, jak potrafią bywać niektórzy z rezydentów. A do tego coraz częściej zdarzają się sytuacje, że kiedy sobie leży, można doń podejść, pogłaskać, pomiziać, podrapać... nawet wtedy, kiedy obok nie ma żadnego innego kota - bo kiedy obok jest mruczący Dżender, to z Bonuczkiem można zrobić wszystko, jakbym go w kokardkę zwinęła, to by pewnie nie protestował. W ogóle gdyby miał żyć bez kotów, to prawdopodobnie usechłby natychmiast, bo potrzebuje ich do życia jak tlenu... Ale i na człowieka patrzy coraz łaskawiej, zaczyna nawet przychodzić do nas do łóżka i kłaść się obok człowieka - to głównie zasługa saszki, ja długo byłam tą złą :(
_________________
A kim to jesteś, rzekł dumny lord, że muszę ci się kłaniać?
Jedynie kotem innej maści, takiego jestem zdania!
W płaszczu czerwonym albo złotym, lew zawsze ma pazury
Lecz moje równie ostre są i sięgną twojej skóry.
 
 
kikin 

Dołączyła: 12 Gru 2013
Posty: 7938
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 18 Sty, 2018 08:23   

a takie to to było dzikie na początku



:wink:
_________________
Moje Tymczaski kochane :love: Lilianka, Della, Dakota, Alaska, Carlos, Santana, Sherlock, Watson, Koko, Bertil, Penelopa, Ebba, Alabama, Nebraska, Dastan, Tristan, Grafit, Kismet, Buffon, Bonucci, Okaka, Zaza, Tymek, Melisa, Fiesta
 
 
jaggal 

Dołączyła: 13 Cze 2015
Posty: 5507
Skąd: Poznań, Winogrady
Wysłany: Nie 21 Sty, 2018 12:54   

dzikie, chude, zabiedzone, zasmarkane... ;) nie poznałabyś teraz, jest tak piękny, że oko bieleje, a i dzikość już coraz bardziej mglistym jest wspomnieniem!
_________________
A kim to jesteś, rzekł dumny lord, że muszę ci się kłaniać?
Jedynie kotem innej maści, takiego jestem zdania!
W płaszczu czerwonym albo złotym, lew zawsze ma pazury
Lecz moje równie ostre są i sięgną twojej skóry.
 
 
MonikaW 
dom tymczasowy

Wiek: 46
Dołączyła: 25 Lis 2016
Posty: 712
Skąd: Swarzędz
Wysłany: Pon 22 Sty, 2018 09:52   

W dniu wczorajszym odbyła się pierwsza część zabiegów pielęgnacyjnych czyli przycinanie pazurków. Na pierwszy ogień poszedł Okuś jako największy histeryk i zarazem najsilniejszy. Poprzednio zabieg zakończył się dla nas ranami szarpanymi, a wczoraj o dziwo było spokojnie. Drugi w kolejce był rezydent, który nas kontrolnie owarczał , a czekający na moich kolanach Bufcio zaraz załapał i podczas przycinania również na nas warczał. :)

Dzisiaj odbyła się sesja wędkowania i Buffon znów na prowadzeniu - już wiem skąd on ma taką figurkę jest pierwszy do zabaw ruchowych i biegów. Okuś nie jest tak aktywny, a zachęcany do ruchu wędką poprzestaje na machaniu przednimi łapkami. Ale liczą się przecież chęci.
Okuś był wczoraj bardzo zadowolony ponieważ rezydentka pozwoliła mu spać obok siebie co skwapliwie wykorzystał. :wink:
_________________
Monika Włodarczak
 
 
saszka 
Babcia Wierzba
Leniwiec Poldek

Dołączyła: 30 Wrz 2015
Posty: 6882
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 26 Sty, 2018 09:20   

Ech, te niewdzięczne dzieci. Jak już się człowiek namęczy, napracuje, przeżyje wszystkie dramaty i nieprzespane noce (a także rany szarpane i obsikane kanapy) i wreszcie zrobią się takie fajne i do pogadania, a nie tylko "mamo to, mamo tamto, a on się we mnie zaczepia" albo "zostaw mnie, nie jesteś moją prawdziwą matką!", to im się zachciewa wielkiego świata. No i oczywiście - Bonucci poznał kogoś i planuje założenie własnej rodziny. Póki co jeszcze się nie spakował i nie wyprowadził, ale to pozostaje chyba tylko kwestią czasu... Matczyne serce krwawi :placz:
_________________
If cats looked like frogs we'd realize what nasty, cruel little bastards they are. Style. That's what people remember.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
x
"Strona internetowa oraz forum Fundacji dla Zwierząt Koci Pazur" wykorzystuje pliki cookies.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie plików cookies w celach statystycznych. [więcej informacji]