Fundacja 'Koci Pazur' Strona Główna Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jaggal
Nie 19 Gru, 2021 20:59
Kornelia
Autor Wiadomość
jaggal 

Dołączyła: 13 Cze 2015
Posty: 5507
Skąd: Poznań, Winogrady
Wysłany: Sro 15 Lut, 2017 15:25   Kornelia

Ta śliczna, nietuzinkowo umaszczona kicia, trafiła do nas "tylko" na leczenie - o ile hasło "ona chyba zdechnie", jakie usłyszeliśmy na wejściu od człowieka, mieniącego się jej opiekunem, uprawnia nas do użycia słowa "tylko"... - jednak szybko okazało się, że nie jest z nią tak źle, ale absolutnie nie ma dokąd wracać. Zresztą może to i dobrze, bo patrząc, jak koteczka reaguje na zbliżającą się rękę, można się domyślić, jakie do tej pory były jej doświadczenia z człowiekiem - czy kot, który kojarzy dłoń z głaskaniem, na jej widok kuliłby się, mrużąc oczka w oczekiwaniu na cios?..
Kornelia, bo tak ją nazwaliśmy, jest troszeczkę wycofana, ale robi duże postępy - na chwilę obecną zaczyna już pozytywnie reagować na dotyk. W stosunku do innych kotów jest raczej przyjazna, ale zachowuje dystans. Ma swoją ulubioną myszkę, którą bardzo ładnie się bawi.





Kornelia na ZDJĘCIACH.
_________________
A kim to jesteś, rzekł dumny lord, że muszę ci się kłaniać?
Jedynie kotem innej maści, takiego jestem zdania!
W płaszczu czerwonym albo złotym, lew zawsze ma pazury
Lecz moje równie ostre są i sięgną twojej skóry.
Ostatnio zmieniony przez jaggal Sro 14 Lut, 2018 19:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
AnkaB 

Dołączyła: 27 Sie 2016
Posty: 924
Skąd: Czerwonak
Wysłany: Nie 26 Lut, 2017 22:01   




Spokój?- to tylko pozory. Wydawać by się mogło, że między Kornelią a Tuptusiem panuje słodka sielanka. To tylko króciutka przerwa. Za chwilę znowu będzie zabawa na całego, ale Kornelia potrafi powiedzieć dość!
Jak widać, lubi pobawić się też sama.
 
 
Hofi 
Sandra

Dołączyła: 06 Maj 2016
Posty: 344
Skąd: Poznań-Rataje
Wysłany: Pon 06 Mar, 2017 11:29   

Jaka śliczna Kota :serce: :love:
_________________
DT--->DS: Mieta Wildecka...
 
 
Marianna 

Dołączyła: 10 Lut 2017
Posty: 1027
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 06 Mar, 2017 13:02   

Jak dostojnie siedzi! :)
 
 
isia 

Dołączyła: 10 Lut 2017
Posty: 272
Skąd: Koziegłowy
Wysłany: Pią 10 Mar, 2017 14:43   

Kornelia od wczoraj ma nowy DT. Najpierw z ogromną ciekawością obeszła wszystkie pomieszczenia, obwąchała odważnie wszystkie kąty, po czym uroczo i z głośnym mruczeniem przyjmowała pierwsze mizianka...
Rezydent Majek nie bardzo jeszcze rozumie, co się dzieje, a że dotąd nie miał bliskich kontaktów z innymi kotami, póki co, poznaje Kornelię zapachowo. Dźwiękowo również, bo dziewczyna zostawiona sama, głośno dopomina się towarzystwa, ale potrafi sobie zorganizować zabawę na własną łapkę.
Kornelia to baaardzo urokliwe stworzenie, trzymajcie kciuki, żeby się z Majkiem polubili :wink: :-)







 
 
Eva 

Wiek: 39
Dołączyła: 23 Wrz 2014
Posty: 9092
Skąd: POZNAŃ
Wysłany: Pią 10 Mar, 2017 14:44   

niestety nie widac zdjęć...
spróbuj wstawić z wykorzystaniem img, nie url :ok:
_________________
nie mogę, Kot na mnie leży.
 
 
Eva 

Wiek: 39
Dołączyła: 23 Wrz 2014
Posty: 9092
Skąd: POZNAŃ
Wysłany: Pią 10 Mar, 2017 14:46   

isia napisał/a:
Kornelia od wczoraj ma nowy DT. Najpierw z ogromną ciekawością obeszła wszystkie pomieszczenia, obwąchała odważnie wszystkie kąty, po czym uroczo i z głośnym mruczeniem przyjmowała pierwsze mizianka...
Rezydent Majek nie bardzo jeszcze rozumie, co się dzieje, a że dotąd nie miał bliskich kontaktów z innymi kotami, póki co, poznaje Kornelię zapachowo. Dźwiękowo również, bo dziewczyna zostawiona sama, głośno dopomina się towarzystwa, ale potrafi sobie zorganizować zabawę na własną łapkę.
Kornelia to baaardzo urokliwe stworzenie, trzymajcie kciuki, żeby się z Majkiem polubili :wink: :-)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek










:)
_________________
nie mogę, Kot na mnie leży.
 
 
BEATA olag 

Wiek: 52
Dołączyła: 17 Sie 2014
Posty: 4939
Skąd: Piątkowo / Poznań
Wysłany: Pią 10 Mar, 2017 14:53   

Przesłodka kotecka :aniolek:
 
 
kikin 

Dołączyła: 12 Gru 2013
Posty: 7938
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 10 Mar, 2017 14:54   

:love: :love: :love:
_________________
Moje Tymczaski kochane :love: Lilianka, Della, Dakota, Alaska, Carlos, Santana, Sherlock, Watson, Koko, Bertil, Penelopa, Ebba, Alabama, Nebraska, Dastan, Tristan, Grafit, Kismet, Buffon, Bonucci, Okaka, Zaza, Tymek, Melisa, Fiesta
 
 
isia 

Dołączyła: 10 Lut 2017
Posty: 272
Skąd: Koziegłowy
Wysłany: Pon 13 Mar, 2017 15:18   

Odkąd Kornelia jest wypuszczana na salony, czyli od wczoraj, zastanawiam się skąd w takim małym stworzonku tyle energii. Kocha się bawić, każda zabawka jest atrakcyjniejsza od poprzedniej, ale w sposób nieokiełznany szaleje na punkcie tych uciekających. Żywych nie posiadam, więc użyczam im swoich sił witalnych, niestety moje się kończą znacznie szybciej niż Korneli… Kiedy już wygląda na zmęczoną, zanoszę ją na drzemkę do „separatki”, bardziej ze względu na mojego Majka, bo chłopina z oczu jej nie spuszcza, chociaż te oczy to już na zapałkach. Kota wytrzymuje w samotności zaledwie parę minut, tak żałościwie płacze i drapie w drzwi, że mi się serce kroi, no i przecież że wypuszczam, a imprezka rozkręca się na nowo. Aktualnie właśnie trwa kolejna odsłona...
Ech, cudna z niej dziewczyna. Często i chętnie okazuje zadowolenie głośnym traktorzeniem i ugniataniem tego, co jej się pod pazurki nawinie. Jest bardzo ruchliwa i ciekawska, uwielbia skakać po półkach i przesiadywać na parapecie. Miziaka raczej z niej nie będzie, chociaż już nie ucieka przed dotykiem – pod warunkiem, że widzi zbliżającą się dłoń. Dotykana znienacka, choćby najdelikatniej, wciąż lekko się wzdryga i cichutko popiskuje. No, ale kiedy ma ochotę na głaski... wygina się, pręży, wyciąga i turla. Na tym dotykowy kontakt z człowiekiem powinien się według niej kończyć, żadnego brania na ręce, czesanie tylko kiedy jest czymś mocno zaabsorbowana (np. ptakami za oknem), obcinanie pazurków za żadne skarby świata (udało mi się spacyfikować ją na czas jednej łapki i to dosłownie samych końcówek), przemycie oczków tylko w przelocie.

No i padła wreszcie, o cudzie! Po około ośmiu godzinach niemal nieustannego dokazywania. Zasnęła pięknie w fotelu, wprawdzie w zasięgu Majkowego wzroku, ale on też już zrezygnował z dozoru i oboje smacznie chrapią.







 
 
saszka 
Babcia Wierzba
Leniwiec Poldek

Dołączyła: 30 Wrz 2015
Posty: 6877
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 13 Mar, 2017 17:17   

To macie wesoło :love:
_________________
If cats looked like frogs we'd realize what nasty, cruel little bastards they are. Style. That's what people remember.
 
 
Marianna 

Dołączyła: 10 Lut 2017
Posty: 1027
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 14 Mar, 2017 09:40   

Szalona! :aniolek:
 
 
kikin 

Dołączyła: 12 Gru 2013
Posty: 7938
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 14 Mar, 2017 09:42   

:love: :love: :love:
_________________
Moje Tymczaski kochane :love: Lilianka, Della, Dakota, Alaska, Carlos, Santana, Sherlock, Watson, Koko, Bertil, Penelopa, Ebba, Alabama, Nebraska, Dastan, Tristan, Grafit, Kismet, Buffon, Bonucci, Okaka, Zaza, Tymek, Melisa, Fiesta
 
 
isia 

Dołączyła: 10 Lut 2017
Posty: 272
Skąd: Koziegłowy
Wysłany: Sob 18 Mar, 2017 22:40   

Kota dokonuje stanowczych postępów w kontakcie z człowiekiem - sama przychodzi po głaski, w dodatku pozwala się drapać po całym grzbiecie, co dotąd było zabronione. A nawet zdarza jej się budzić mnie lizaniem po twarzy :aniolek:
Popracować musimy jeszcze nad łapczywością jedzenia, może ten typ tak ma, a może ma za sobą w tym względzie przykre doświadczenia.

Poza jedzeniem do szczęścia potrzebuje absolutnie bezwarunkowo towarzystwa do zabawy. Najchętniej kociego. Jak ona wdzięcznie prowokuje, zaprasza, zaczepia... Niestety, Majek nie przejawia większego zainteresowania wspólnymi igraszkami, wręcz unika kontaktu. Na szczęście jest balkon, który służy jako teren integracyjny. Dobre i to na początek.



Krowie łatki w pełnej krasie:



... nawet na kopytkach



A jak nie ma kota, to szczur wystarcza:



Więcej zdjęć w albumie Kornelii
 
 
kat 

Dołączyła: 18 Mar 2013
Posty: 15132
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 18 Mar, 2017 22:49   

Jaki słodziak :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
x
"Strona internetowa oraz forum Fundacji dla Zwierząt Koci Pazur" wykorzystuje pliki cookies.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie plików cookies w celach statystycznych. [więcej informacji]