Fundacja 'Koci Pazur' Strona Główna Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jaggal
Sro 07 Paź, 2020 21:19
Mela i Bela
Autor Wiadomość
Hofi 
Sandra

Dołączyła: 06 Maj 2016
Posty: 344
Skąd: Poznań-Rataje
Wysłany: Sob 08 Kwi, 2017 10:40   

Chyba kogoś mi te pysie przypominają :love:
Śliczne kotły :serce:
_________________
DT--->DS: Mieta Wildecka...
 
 
agula.s 

Dołączyła: 08 Gru 2016
Posty: 378
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 08 Kwi, 2017 11:12   

One obie są przepiękne. :) Jak jeszcze Belunia się odpreży to już będzie tylko sam cukier w cukrze. Oby Słoneczko szybko przestało się bać. Serce boli jak się patrzy jak taka zamknięta leży w kuwetce. Moze jak będzie obserwować postępy Meli to pójdzie w jej ślady. :wink:
 
 
Chitos 

Dołączyła: 05 Cze 2015
Posty: 3127
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 08 Kwi, 2017 11:27   

Jak człowiek tylko obserwuje to Bela w 100% wyluzowana jest myje Melę bawi się nawet :)
 
 
Eva 

Wiek: 39
Dołączyła: 23 Wrz 2014
Posty: 9092
Skąd: POZNAŃ
Wysłany: Wto 11 Kwi, 2017 11:29   

all You need is LOVE :love: :love:





duże zdjęcia >klik<
_________________
nie mogę, Kot na mnie leży.
 
 
Hofi 
Sandra

Dołączyła: 06 Maj 2016
Posty: 344
Skąd: Poznań-Rataje
Wysłany: Wto 11 Kwi, 2017 12:07   

no nie, po prostu no nie :love: :serce:
i tutaj jest ukazane całe piękno miłości zwierząt...
Wzruszyłam się tymi zdjęciami :love: :cry:
_________________
DT--->DS: Mieta Wildecka...
 
 
agula.s 

Dołączyła: 08 Gru 2016
Posty: 378
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 11 Kwi, 2017 13:34   

Jaka miłość.
Takie zdjęcia mówią więcej niż 1000 słów na temat tego czym jest kocie przywiązanie i przyjażń. :D
 
 
BEATA olag 

Wiek: 52
Dołączyła: 17 Sie 2014
Posty: 4939
Skąd: Piątkowo / Poznań
Wysłany: Wto 11 Kwi, 2017 13:35   

:serce: :serce:
 
 
Eva 

Wiek: 39
Dołączyła: 23 Wrz 2014
Posty: 9092
Skąd: POZNAŃ
Wysłany: Pon 17 Kwi, 2017 13:03   

Koło życia.
Trafiają do nas koty, którym ratujemy życie. Przyjmujemy je na nieokreślony "tym-czas" do naszych domów. Staramy się robić wszystko, by znalazły nowe, własne domy.
Za każdym razem, gdy zawożę podopiecznego do jego domu mówię mu, że teraz to on ratuje życie. Przeprowadzka do siebie to miejsce i szansa dla kolejnego, kolejnych.



Mela i Bela, dwie puchate kulki, trafiły dziś do naszego domu.
Pierwsze o czym myślę, to jak zmienić im imiona ;) te, które mają obecnie są takie..hm..potoczne, nadane dla byleby odróżnienia kotek, które mieszkały u kogoś na działce, bytując na dworze. Warunki miały teoretycznie dobre, ktoś je karmił, postawił budkę. Jednak kiedy poważnie zachorowały było wiadomo, że panny trzeba otoczyć troskliwszą opieką. Myślę zatem, że jeśli z kota podwórkowego staje się kotem kanapowym, to jest to nowe otwarcie, które warto uczcić nowym imieniem ;)
Pewnie każdy z nas ma swoje ulubione określenia na futro, wołając je w domu zupełnie inaczej, niż się oficjalnie nazywa. Dla mnie póki co to są puchate chomiki ::

Patrząc na ich osobowości, Bela jest dużo bardziej zdystansowana, chłodna w okazywaniu uczuć. Ważne jest tylko to, by Mela była obok. Jest pięknym kotem, dlatego będę nazywała ją Bellą.



Mela natomiast jest dużo odważniejsza. Po otwarciu transportera, pomimo, że przygotowałam im legowisko w ustronnym miejscu, od razu wybrała się na zwiedzanie. Nie przejęła się ostrzegawczym sykiem rezydenta, przeszła się rozejrzeć i wróciła do Belli. Kojarzy mi się z czarodziejką, pewnie przez te niesamowite oczy :serce: będę ją nazywała Melisandre.



Chciałabym nazwać bardziej indywidualnie także z tego powodu, że najprawdopodobniej spędzimy razem sporą część życia. Smutna prawda jest taka, że tego rodzaju futra mają minimalną szansę na adopcję.
Są we dwie, i choć to dla kota lepiej być w dwupaku, o tyle dla człowieka dwa zwierzaki na utrzymaniu, to często finansowo i logistycznie zbyt wiele.
Są dojrzałe, co w mojej ocenie jest akurat zaletą, bo mają ukształtowane charaktery, jednak często potencjalni adoptujący wolą kota młodszego, aby "bardziej się z nimi zżył". Nie jest powszechną świadomość, że koty dorosłe przywiązują się i kochają równie mocno a do tego potrafią po stokroć wyraźniej okazać wdzięczność za przyniesienie ulgi w bólu i ocalenie.
Są, hm.., "standardowo" umaszczone, czyli nie rude, nie w pręgi czy łatki, zwyczajne, biało-czarne.
Są najważniejsze dla siebie wzajemnie, człowiek nie jest (póki co) adresatem ich uczuć. Nie są miziakami, pewnie chwilę czasu minie, zanim będą, jeśli w ogóle, przychodziły same na kolana.





Dziś zatem jest pierwszy dzień naszego nowego, wspólnego życia. Ciekawe, co nam ono przyniesie :aniolek:

_________________
nie mogę, Kot na mnie leży.
 
 
Marianna 

Dołączyła: 10 Lut 2017
Posty: 1027
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 17 Kwi, 2017 16:55   

Powodzenia Kochane!!!
_________________
Hemingway mawiał: „Posiadanie jednego kota prowadzi do posiadania następnego”, dlatego też z Marianną i Kreską gościliśmy Izaurę i Leonsję, a wcześniej Dramata Niezłomnego oraz Kostka
 
 
Chitos 

Dołączyła: 05 Cze 2015
Posty: 3127
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 17 Kwi, 2017 18:41   

O nieee nie zdążyłam się pożegnać :(
Oj chyba trzeba będzie odwiedzić :D
Trzymam kciuki by Bela się otworzyła
 
 
Eva 

Wiek: 39
Dołączyła: 23 Wrz 2014
Posty: 9092
Skąd: POZNAŃ
Wysłany: Pon 17 Kwi, 2017 18:50   

zapraszamy serdecznie :)
_________________
nie mogę, Kot na mnie leży.
 
 
Chitos 

Dołączyła: 05 Cze 2015
Posty: 3127
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 17 Kwi, 2017 18:53   

Uważaj bo nalot zrobię :)
 
 
Eva 

Wiek: 39
Dołączyła: 23 Wrz 2014
Posty: 9092
Skąd: POZNAŃ
Wysłany: Pon 17 Kwi, 2017 18:59   

powiedz tylko kiedy :good:
_________________
nie mogę, Kot na mnie leży.
 
 
Neda 

Dołączyła: 05 Wrz 2016
Posty: 3061
Skąd: Suchy Las
Wysłany: Wto 18 Kwi, 2017 08:09   

O łał, co za wiadomość! :)
I wzruszająco wystraszona Bel(l)a z pyskiem schowanym w futrze Melci. :) Mam nadzieję, że teraz dużo szybciej nabierze odwagi. :)
 
 
Eva 

Wiek: 39
Dołączyła: 23 Wrz 2014
Posty: 9092
Skąd: POZNAŃ
Wysłany: Wto 18 Kwi, 2017 08:29   

Pierwsza noc minęła spokojnie. Dziewczynki przeniosły się z wymyślonego przeze mnie kociego kącika pod miejsce bardziej zakryte, pod kanapę.
Późnym wieczorem wyszły obie na zwiady do korytarza, bezbłędnie odnajdując kuwety rezydentów
(choć dużo bliżej stała dodatkowa kuweta przygotowana specjalnie dla nich).
Spod kanapy mają dobry punkt obserwacyjny, więc na razie stamtąd będą poznawały nowe otoczenie. Miski wstawione do dziupli, porcja mokrej z kolacji zjedzona, porcja suchej rano także przyjęta z apetytem prze z Melisandre, Bella mam nadzieję także się niebawem ośmieli.

:aniolek:
_________________
nie mogę, Kot na mnie leży.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
x
"Strona internetowa oraz forum Fundacji dla Zwierząt Koci Pazur" wykorzystuje pliki cookies.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie plików cookies w celach statystycznych. [więcej informacji]