Fundacja 'Koci Pazur' Strona Główna Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: brynia
Sro 08 Lis, 2017 18:58
Anyżek
Autor Wiadomość
Zurha 

Dołączyła: 06 Lip 2017
Posty: 3365
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 17 Wrz, 2017 20:04   Anyżek

Historia jakich niestety wiele. Po niedawnym sezonie nawałnic straż gminna odebrała zgłoszenie o malutkim kotku, który podobno od dwóch dni leżał na chodniku. O maleństwie dowiedziała się także jedna z wolontariuszek i postanowiła działać. Mimo obserwacji terenu nie udało się zauważyć matki, więc kociątko trzeba było jak najszybciej zabrać w bezpieczne miejsce. Kocie dziecko okazało się bardzo małe i wychłodzone. Na szczęście udało się znaleźć dobrą duszę, która zdeklarowała się pomóc w wykarmieniu szkraba, podczas gdy Fundacja finansowała jego leczenie. Teraz podrośnięty i samodzielnie jedzący Anyżek trafił pod bezpośrednią opiekę Fundacji, do jednego z domów tymczasowych. Pod czułym nadzorem będzie zdrowiał i czekał na własny stały dom.

Anyżek na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie przede wszystkim energicznego i rezolutnego spryciarza. Jednak gdy tylko podejdzie się bliżej pozory opadają i wychodzi z niego małe dziecko – zaczyna ugniatać posłanko, mruczeć wniebogłosy oraz głośno domagać się uwagi. Spragniony pieszczot i towarzystwa przedkłada obecność człowieka nad zabawę i psoty.





Anyżek na ZDJĘCIACH i FILMACH. Dom tymczasowy Anyżka na facebooku.
Ostatnio zmieniony przez brynia Sro 08 Lis, 2017 18:58, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
zuzk 
DŻUNIOR

Dołączyła: 06 Kwi 2017
Posty: 1611
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 17 Wrz, 2017 20:06   

ślicznotek piegowaty :- ) będziemy dzielnie walczyć o zdrowie, bo serce pęka na myśl o dłuższym pobycie malucha w klatce ..
 
 
BEATA olag 

Wiek: 52
Dołączyła: 17 Sie 2014
Posty: 4939
Skąd: Piątkowo / Poznań
Wysłany: Nie 17 Wrz, 2017 21:10   

:serce:
 
 
zuzk 
DŻUNIOR

Dołączyła: 06 Kwi 2017
Posty: 1611
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 18 Wrz, 2017 15:24   

Anyżek to uroczy mały łobuz spragniony miłości. Widać, że doskwiera mu pobyt w klatce :( Potrzebuje bliskości człowieka, bo natychmiast po otwarciu drzwiczek, próbuje się wydostać, ale nie po to by uciekać, po to by wdrapać się na ludzkie kolana. Niestety z powodu zmian grzybiczych ograniczamy kontakty do minimum. Prosimy o mocne zaciskanie kciuków, aby udało nam się wygrać z chorobą jak najszybciej..
 
 
agusiak 

Dołączyła: 17 Maj 2015
Posty: 1744
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 18 Wrz, 2017 15:29   

Trzymam kciuki mocno, mocno!
 
 
Zurha 

Dołączyła: 06 Lip 2017
Posty: 3365
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 18 Wrz, 2017 20:41   

Będziemy! Oby Maluszek jak najprędzej mógł szukać domu.
 
 
Zurha 

Dołączyła: 06 Lip 2017
Posty: 3365
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 21 Wrz, 2017 22:19   

Czasem jedna wiadomość może rozjaśnić caly dzień. Zwłaszcza jeśli wcześniej było się nastawnionym na najgorsze. Wbrew obawom festy na fiv/felv u Anyżka dały wynik negatywny. Aż się z niedowierzaniem doptywyałam trzy razy weterynarza, nie mogąc uwierzyć w to szczęście :aniolek: . Anyżek być może kiedyś będzie mógł trafić do nowej rodziny i bawić się z innymi kotami.
 
 
agusiak 

Dołączyła: 17 Maj 2015
Posty: 1744
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 21 Wrz, 2017 22:24   

:tan:
Super wiadomość!
 
 
BEATA olag 

Wiek: 52
Dołączyła: 17 Sie 2014
Posty: 4939
Skąd: Piątkowo / Poznań
Wysłany: Pią 22 Wrz, 2017 05:19   

:banan: :banan: :banan:
 
 
zuzk 
DŻUNIOR

Dołączyła: 06 Kwi 2017
Posty: 1611
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 23 Wrz, 2017 13:21   

Za każdym razem, gdy wychodzę do Anyżka na klatkę schodową mam ciarki, gdy widzę te smutne maleńkie oczka, pełne strachu, że zaraz znowu zostanie sam :( ale na razie musi tak być, w domu piątka kotów, a grzybica to takie paskudztwo, że nie możemy ryzykować. Dostalismy w prezencie super klatkę, z półkami, po których Anyżek skacze, jak mała małpeczka. Chociaż tak, może rozładować pokłady energii, jakie w nim drzemią. Anyżek dzielnie przyjmuje leki i pozwala kroplić oczy, tylko te kąpiele, eh, oboje ich nie znosimy, ale po kąpieli zawsze jest czas na tulenie, żeby ogrzać kotka, a to uwielbiamy <3
 
 
Eva 

Wiek: 39
Dołączyła: 23 Wrz 2014
Posty: 9092
Skąd: POZNAŃ
Wysłany: Sob 23 Wrz, 2017 13:23   

Zuza, moze masz jakiegos misia aby mu do klatki wlozyc?
_________________
nie mogę, Kot na mnie leży.
 
 
zuzk 
DŻUNIOR

Dołączyła: 06 Kwi 2017
Posty: 1611
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 23 Wrz, 2017 17:24   

Eva napisał/a:
Zuza, moze masz jakiegos misia aby mu do klatki wlozyc?


Coś skombinuje :- )
 
 
Marianna 

Dołączyła: 10 Lut 2017
Posty: 1027
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 25 Wrz, 2017 12:39   

zuzk napisał/a:
Eva napisał/a:
Zuza, moze masz jakiegos misia aby mu do klatki wlozyc?

Coś skombinuje :- )

Ja mam w razie czego maskotki po Młodym. Dostarczyc?
_________________
Hemingway mawiał: „Posiadanie jednego kota prowadzi do posiadania następnego”, dlatego też z Marianną i Kreską gościliśmy Izaurę i Leonsję, a wcześniej Dramata Niezłomnego oraz Kostka
 
 
zuzk 
DŻUNIOR

Dołączyła: 06 Kwi 2017
Posty: 1611
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 26 Wrz, 2017 08:01   

Marianna napisał/a:
zuzk napisał/a:
Eva napisał/a:
Zuza, moze masz jakiegos misia aby mu do klatki wlozyc?

Coś skombinuje :- )

Ja mam w razie czego maskotki po Młodym. Dostarczyc?


Anyżek dostał do klatki małego króliczka, ale jeśli ktoś chciałby mu podarować maskotkę - chętnie przyjmiemy :- )
 
 
BEATA olag 

Wiek: 52
Dołączyła: 17 Sie 2014
Posty: 4939
Skąd: Piątkowo / Poznań
Wysłany: Wto 26 Wrz, 2017 10:35   

Gdzie podrzucić przytulaka? Będzie miał już dwa uszaki ::
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
x
"Strona internetowa oraz forum Fundacji dla Zwierząt Koci Pazur" wykorzystuje pliki cookies.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie plików cookies w celach statystycznych. [więcej informacji]