Fundacja 'Koci Pazur' Strona Główna Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Niebieska
Sro 19 Sty, 2022 19:39
zabezpieczenia balkonu, okien itp.
Autor Wiadomość
einfach 

Dołączyła: 04 Wrz 2013
Posty: 2487
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 11 Maj, 2016 10:39   

My mamy na ramie uszczelkę i zamawialiśmy z tej aukcji. Dostajesz w tym zestawie osobno ramę, uszczelkę i moskietierę z czegoś metalopodobnego + narzędzia. Samemu się łączy ramę, moskitierę i uszczelkę (wpycha się ją w taki wąski rowek, żeby zamocować moskitierę). Do tej pory żaden kot ich nie zniszczył, Tosia rezydentka regularnie skacze i się po nich wspina. Największego stracha miałam jak 6kilogramowy Marian tymczas się rzucił z rozpędu za ptakiem i wskoczył prosto 4 łapami na tę moskitierę. Przetrwała, do tej pory działa ;)
 
 
KociTata 
Stanisław

Wiek: 28
Dołączył: 16 Sty 2016
Posty: 491
Skąd: Wiry
Wysłany: Sro 11 Maj, 2016 10:45   

To mnie uspokoiłaś, dzisiaj w nocy widziałem owce jak wisiała przyklejona do tej kratki którą mocuje się na ramę okna... Widziałem moskitiery na drzwi zabezpieczone magnesami (tak moje zaufanie do rodziny jest małe) tylko pewnie kot przez te magnesy mógłby pewnie się przebić :c chociaż z drugiej strony nauczę ich że jak drzwi otworzą to koty mają być zamknięte w pokoju.
 
 
kat 

Dołączyła: 18 Mar 2013
Posty: 15132
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 11 Maj, 2016 10:51   

O, a ja nie dostałam takich uszczelek...
I gość twierdził, ze uszczelka powinna być zamontowana na ramie fabrycznie...
To kłamca...
 
 
misiosoft 
The Pasiuczers

Dołączyła: 24 Lut 2013
Posty: 4701
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 11 Maj, 2016 10:59   

einfach napisał/a:
Największego stracha miałam jak 6kilogramowy Marian tymczas się rzucił z rozpędu za ptakiem i wskoczył prosto 4 łapami na tę moskitierę. Przetrwała, do tej pory działa ;)


o matko, chyba serce Ci się zatrzymało na moment....
 
 
Nadira 
Szatan wcielony

Dołączyła: 05 Paź 2013
Posty: 3974
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 11 Maj, 2016 11:16   

Einfach, a jakie masz wymiary okien? Kojarzę, że widziałam te moskitiery u Ciebie na tych węższych, na szerszych też są? Zastanawiam się, jaki jest udźwig takiej mosktiery, sama wiesz, że mieszkamy na podobnej wysokości, jakby mi taki Marian skoczył na okno, to chyba bym zeszła z wrażenia od razu :P
 
 
einfach 

Dołączyła: 04 Wrz 2013
Posty: 2487
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 11 Maj, 2016 11:23   

misiosoft napisał/a:
einfach napisał/a:
Największego stracha miałam jak 6kilogramowy Marian tymczas się rzucił z rozpędu za ptakiem i wskoczył prosto 4 łapami na tę moskitierę. Przetrwała, do tej pory działa ;)


o matko, chyba serce Ci się zatrzymało na moment....


no, że tak powiem, spokojna nie byłam po chwili... bo w pierwszym momencie, tak jak napisałaś, wszystko się zatrzymało, łącznie z moim sercem

Nadira napisał/a:
Einfach, a jakie masz wymiary okien? Kojarzę, że widziałam te moskitiery u Ciebie na tych węższych, na szerszych też są? Zastanawiam się, jaki jest udźwig takiej mosktiery, sama wiesz, że mieszkamy na podobnej wysokości, jakby mi taki Marian skoczył na okno, to chyba bym zeszła z wrażenia od razu :P


na szerszych nie mamy, w sumie mieliśmy mieć i pewnie je zamontuję, ale jak właściwie tych okien wcale nie otwieramy, plus okien nie myję :: więc też szczerze mówiąc nie myślałam o tym od jakiegoś czasu...
te węższe z moskitierami mamy w wymiarach ok. 50cm szerokości na 90 cm wysokości. znalazłam wycenę na mailu i zapłaciliśmy za 4 ok. 150zł z najszybszą przesyłką, teraz może być pewnie trochę drożej
 
 
brynia 
TheDżenders ThePasiuczers

Dołączyła: 28 Lip 2007
Posty: 13092
Skąd: Ziemia
Wysłany: Pią 13 Maj, 2016 08:08   

kat napisał/a:
Link do albumu ze zdjęciami zabezpieczenia ogrodu
 
 
Murciak 

Dołączyła: 01 Gru 2015
Posty: 12
Skąd: Lublin
Wysłany: Sro 01 Cze, 2016 09:43   

Sama muszę także pomyśleć o moskitierze ;)
 
 
KociTata 
Stanisław

Wiek: 28
Dołączył: 16 Sty 2016
Posty: 491
Skąd: Wiry
Wysłany: Pią 10 Cze, 2016 15:23   

Mogę się pochwalić że wszystkie okna w domu które są otwierane, są zabezpieczone moskitierami lub kratami. Jednak pozwoliłem sobie uderzyć parę razy w te moskitiery i okej, trzyma się, ale każde uderzenie trochę ja luzuje. W sumie żaden kot nie postanowi chyba 10 razy w ciągu 10 minut w nią wlecieć, zwłaszcza że rzadko okna są pootwierane szeroko bez czyjejś obecności, ale myśle czym je jeszcze bardziej zabezpieczyć... W sumie poprosiłem aby dali mi więcej haczyków, wiec jak skończę sesje to zamontuje na większą ilość haczyków, tak dla spokoju ducha.
 
 
kat 

Dołączyła: 18 Mar 2013
Posty: 15132
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 10 Cze, 2016 15:35   

Ja te haczyki dodatkowo podklejałam taką dwustronną taśmą piankową.
Dopiero wtedy dobrze się trzymają, tylko u mnie nie było uszczelki.
 
 
KociTata 
Stanisław

Wiek: 28
Dołączył: 16 Sty 2016
Posty: 491
Skąd: Wiry
Wysłany: Pią 10 Cze, 2016 15:43   

Ja właśnie mam uszczelki :c Zamontuje ich więcej i się zobacze. Myślałem jeszcze o taśmie montażowej ogrodniczej (kratki na nie montowałem. Owca na tym wisiała i ani drgnęły) ale wtedy ciężko będzie umyć okna. O tyle dobrze że bardzo rzadko okna otwieramy szeroko, w moim pokoju prawie wcale, a tutaj koty głownie siedzą mimo otwartych drzwi.
 
 
BEATA olag 

Wiek: 52
Dołączyła: 17 Sie 2014
Posty: 4939
Skąd: Piątkowo / Poznań
Wysłany: Sro 13 Lip, 2016 09:51   

Zabezpieczenie balkonu to podstawa bezpiecznego i szczęśliwego kociego balkoningu.
Polecam firmę ASAP Synergia http://www.asap4u.pl/ - profesjonalnie i niedrogo.





Ostatnio zmieniony przez BEATA olag Pią 26 Sie, 2016 17:53, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
monka 

Wiek: 35
Dołączyła: 21 Cze 2012
Posty: 2230
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 13 Lip, 2016 14:48   

zdjec nie widze :(
 
 
kotekmamrotek 
kotekmamrotek

Wiek: 46
Dołączyła: 08 Cze 2014
Posty: 13579
Skąd: Luboń
Wysłany: Sro 13 Lip, 2016 16:24   

ja też
 
 
Kurciak 

Dołączyła: 29 Kwi 2014
Posty: 1532
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 13 Lip, 2016 19:10   

ja widzę i bardzo mi się podoba :)
_________________
"friends are angels who lift us to our feet when our wings have trouble remembering how to fly"
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
x
"Strona internetowa oraz forum Fundacji dla Zwierząt Koci Pazur" wykorzystuje pliki cookies.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie plików cookies w celach statystycznych. [więcej informacji]