Fundacja 'Koci Pazur' Strona Główna Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Niebieska
Sro 19 Sty, 2022 19:39
Żywienie kotów (karmy, BARF)
Autor Wiadomość
thispicture 

Dołączyła: 20 Lis 2008
Posty: 8
Skąd: Poznań - Sołacz
Wysłany: Czw 20 Lis, 2008 18:14   

tylko że te 30 zł to za 2 kliogramy czyli 15 zł za kilogram. Chyba muszę jakieś śledztwo przeprowadzić w tym sklepie... Podejrzane to wszystko.
Z mokrych też kupuję animomdę, ale na razie dla kittenów - moja uwielbia kurczakową.
Ale największy szok przezyłam, jak kiedyś kupiłam takie niby-paszteciki winston kurczakowe z rossmana. śpieszyłam się, a wiedziałam, że żarełka się skończyły. Z takim zapałem jak tego rosmanna to zjada tylko smakołyki z mojego talerza! Chyba te winstony mają jakąś wyjątkowo kuszącą mieszankę chemiczną w sobie...
 
 
Ania Z 

Wiek: 56
Dołączyła: 11 Kwi 2006
Posty: 3855
Skąd: Lwia Ziemia ;)
Wysłany: Czw 20 Lis, 2008 18:38   

karmy należy kupować pakowane
wtedy masz 100% pewność ze kupujesz to, za co płacisz
i wydaje mi się, że na rozważanie karmy trzeba mieć pozwolenie
_________________
 
 
kaory 
arcana saga

Wiek: 40
Dołączyła: 12 Gru 2006
Posty: 1983
Skąd: Poznań - Wilczak
Wysłany: Czw 20 Lis, 2008 19:32   

thispicture napisał/a:
tylko że te 30 zł to za 2 kliogramy czyli 15 zł za kilogram


przepraszam, nie doczytałam :oops:

no to śledztwo wskazane ;)
_________________
semper eadem

http://kaory.digart.pl/

Mimi Kotalina [']
śpij spokojnie Miłeczko...[']
 
 
fuerstathos 
czyli Ania Fufu ;)

Wiek: 28
Dołączyła: 15 Cze 2006
Posty: 8458
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 20 Lis, 2008 19:42   

kaory napisał/a:
pozostaje też pytanie czy sama RC jest taka zdrowa i dobra, bo na ten temat też są różne opinie

(...)

ale oczywiście ilu kociarzy tyle opinii ;)


jestem zwolenniczką RC, od lat kupuję praktycznie tylko to
widzę, jak rosną kociaki na RC
widzę, jak szybko wracają do zdrowia na takiej karmie

ranking karm wg wetów wygląda podobno tak:
1. Hils
2. RC
3. Eukanuba

Niestety Hils "nie służy" jednemu z naszych kotów :(

Co do karm kupowanych na wagę: tak jak Ania pisała - nie wiesz nic o świeżości tej karmy, nie wiesz, czy to naprawdę RC, dodatkowo w otwartej karmie po pewnym czasie witaminy ulegają rozkładowi - a szczególnie kociaki potrzebują witamin.
_________________
 
 
Katka 

Wiek: 39
Dołączyła: 08 Sie 2007
Posty: 2229
Skąd: Poznań/ Swarzędz
Wysłany: Czw 20 Lis, 2008 21:39   

Moje potworki też uwielbiają royala :) az boje się zmienic na inna.....Iams im zupełnie nie wchodził...a Royal kazdy.....Teraz dla malucha wziełam babycata...tylko czy Miłosz mu nie zje;P też nie amm przekonania do otwartych opakowan...na pierwszy rzut oka wychodzi tniej ale chyba lepiej zamówic wiecj w sklepie internetowym i miec pewnosc, ze swierze...a cena też niższa będzie :D z mokrej oczywiscie Carny :) no i Animonda w tackach von...coś tam :P osttnio odkryłam też Bozite...i Schumyy czy cus....zobaczymy jak Potwory na nie zareagują...Bo Carny już im nie wchodzi za bardzo :P
 
 
Chica 

Wiek: 43
Dołączyła: 17 Lip 2008
Posty: 21
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 23 Lis, 2008 00:37   

ja się mogę wypowiedzieć bo sama karmy rozważam, jeśli chodzi o RC to tylko worki 2 kg gdzie karma stoi mi jakieś dwa tygodnie więc nie więcej niż stałaby otwarta u kogoś w domu. Pakuję we woreczki śniadaniowe po 400g i wiążę na supełek. Staram się rozważać karmy zaraz po otwarciu bo bardzo szybko odparowują i wietrzeją więc najpóźniej na drugi dzień jeśli miałam kocioł w sklepie ale zwykle zaraz po otwarciu. RC zawsze bo to małe i potrzeba 10 minut, żeby rozważyć. Spóźniam się tylko z 15-stkami są to te gorsze karmy jak W, Ch czy PP, które niestety idą najczęściej :( Nigdy by mi do głowy nie przyszło mieszać karm dla złudnej oszczędności ale też słyszałam, że się zdarzają tacy nieuczciwi sprzedawcy :(
Zresztą nawet gdyby się znalazły karmy podobne fakturą i kolorem to przecież zwierzak raz, dwa wyczuje różnicę :roll: Generalnie RC sterillised i Purina UTH są do siebie podobne choć Purina jest nieco większa.
I tak najlepiej schodzi RC jak dają promocje 400+400 ;)
 
 
Katka 

Wiek: 39
Dołączyła: 08 Sie 2007
Posty: 2229
Skąd: Poznań/ Swarzędz
Wysłany: Nie 23 Lis, 2008 00:43   

takkk...też bartdzo lubie te promocje...ale już chyba wszędzie wykupiłam....nawet na zwierzakowie wzialam dwa razy Babycata...tylko teraz poczeka pare miesiecy na uzycie....
Ostatnio zmieniony przez Katka Nie 09 Maj, 2010 11:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
fuerstathos 
czyli Ania Fufu ;)

Wiek: 28
Dołączyła: 15 Cze 2006
Posty: 8458
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 23 Lis, 2008 13:39   

Jestem fanką RC 400+400 :) Jak jest sterillised, to kupuję nawet 8kg (choć przy 4 kotach to nie jest dużo). Kupuję nawet kittena i babycata, bo wiem, że wcześniej lub później jakiś kociak do mnie trafi ;)
_________________
 
 
atom123 

Wiek: 44
Dołączyła: 31 Mar 2009
Posty: 147
Skąd: ireland/poznan
Wysłany: Nie 03 Maj, 2009 07:45   

a ja mam pytanko,moj kot jest karmiony hillsem ,royalem czamai shiba i gotowanym mieskiem kurki staram sie dawac mu dobre jedzonko zazwyczaj jadal paczuszke rano i popoludniu i troszke suchego i kocie mleko pomiedzy natomiast od jakis 2-3 dni zjada o polowe mniej a reszte zakopuje,ma juz dwa lata moze zmienia sie jego zapotrzebowanie??obserwuje go robi normalna kupke,ma czyste oczka nie ma temperatury i z noskiem tez ok?ale i tak wydaje mi sie to podejzane zawsze byl zjadaczem wszystkiego,czy to moze byc jakis niepokojacy objaw?dodam ze broi jak zawsze :twisted:
_________________

 
 
pantea 

Wiek: 98
Dołączyła: 30 Paź 2006
Posty: 3958
Skąd: Poznań - Rataje
Wysłany: Nie 03 Maj, 2009 13:42   

jest gorąco na dworze więc może ma chwilowo mniejszy apetyt
_________________
Co obchodzi cię jak korzystam z szaleństwa – bez czy w pasach bezpieczeństwa...
 
 
atom123 

Wiek: 44
Dołączyła: 31 Mar 2009
Posty: 147
Skąd: ireland/poznan
Wysłany: Nie 03 Maj, 2009 16:09   

raczej nie to mieszkamy w irlandii a tu ciagle pada i wieje :cry:
_________________

 
 
pantea 

Wiek: 98
Dołączyła: 30 Paź 2006
Posty: 3958
Skąd: Poznań - Rataje
Wysłany: Nie 03 Maj, 2009 16:21   

aaa... faktycznie

Ale jak się poza tym dobrze czuje i ogólnie je to myślę,że nie ma powodu do zmartwień
_________________
Co obchodzi cię jak korzystam z szaleństwa – bez czy w pasach bezpieczeństwa...
 
 
fuerstathos 
czyli Ania Fufu ;)

Wiek: 28
Dołączyła: 15 Cze 2006
Posty: 8458
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 16 Sie, 2009 09:44   Żywienie kotów (karmy, nadwaga)

Znalazłam ciekawy artykuł

http://www.krakvet.pl/forum/viewtopic.php?t=642
_________________
Ostatnio zmieniony przez Villemo7 Wto 29 Lis, 2011 20:00, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Villemo7 
Villemo7

Dołączyła: 10 Maj 2006
Posty: 3496
Skąd: Poznań- Grunwald
Wysłany: Nie 16 Sie, 2009 18:00   

To wszystko co wiemy, zebrane w jeden artykuł. Bardzo się przyda dla nowych opiekunów, którzy niestety naoglądali się zbyt wielu reklam.
Hasło "Twoje dziecko wybrałoby McDonald" stosuję od dawna- trafia do ludzi.
Fajnie, że autor obnaża firmę mającą siedzibę w Kożuszki Parcele i pokazuje chwyty marketingowe.
Naprawdę kawał dobrej roboty.

Dodałabym jeszcze:
*jaki % popiołu jest już za duży
*jaki skład myszy (w sensie ile jej w niej prod. poch. zw., a ile roślinnego- czyli ta niewielka ilość, którą ma w żołądku)- ludziom trzeba obrazowo tłumaczyć
*trochę więcej o skł. konserwujących
* no i o karmach light
*trochę BARF'a też by się przydało
_________________
KOT NIE PRZYJDZIE NA ZAWOŁANIE. ODBIERZE WIADOMOŚĆ I SKONTAKTUJE SIĘ Z TOBĄ W WOLNEJ CHWILI.
 
 
Katka 

Wiek: 39
Dołączyła: 08 Sie 2007
Posty: 2229
Skąd: Poznań/ Swarzędz
Wysłany: Nie 16 Sie, 2009 19:18   

osobiście nie uważam Puriny za karmę z wyższej półki..... :roll:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
x
"Strona internetowa oraz forum Fundacji dla Zwierząt Koci Pazur" wykorzystuje pliki cookies.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie plików cookies w celach statystycznych. [więcej informacji]