Fundacja 'Koci Pazur' Strona Główna Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Niebieska
Sro 19 Sty, 2022 19:39
Żywienie kotów (karmy, BARF)
Autor Wiadomość
fuerstathos 
czyli Ania Fufu ;)

Wiek: 28
Dołączyła: 15 Cze 2006
Posty: 8458
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 16 Sie, 2009 20:30   

Katka napisał/a:
osobiście nie uważam Puriny za karmę z wyższej półki..... :roll:


Purina produkuje linię ProPlan (to jest ta lepsza) oraz CatChow (odpowiednik Kitekata)
_________________
 
 
Villemo7 
Villemo7

Dołączyła: 10 Maj 2006
Posty: 3496
Skąd: Poznań- Grunwald
Wysłany: Nie 16 Sie, 2009 20:35   

Puriną Pro Plan karmi wielu hodowców. Jest to karma premium. Zawiera co prawda gluten, ale kocięta, które były pod moją opieką, a były żywione Pro Planem rozwijały się bardzo ładnie i karma była trawiona dobrze. Przy dużym stadzie jest to kompromis pomiędzy sporymi wydatkami, a bardzo dobrą, a drogą karmą.
_________________
KOT NIE PRZYJDZIE NA ZAWOŁANIE. ODBIERZE WIADOMOŚĆ I SKONTAKTUJE SIĘ Z TOBĄ W WOLNEJ CHWILI.
 
 
Kri 
Hip-hop, nigdy bęc!!!

Dołączyła: 15 Paź 2007
Posty: 4242
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 06 Wrz, 2009 14:52   

Dostałam takie zapytanie od Pańśtwa, którzy znaleźli kota na śmietniku w reklamówce. Pomóżcie mi proszę ładnie i mądrze odpisać ::
"Witam
Z psem jakos powoli sie dogadują. Mamy jedno pytanie: Do tej pory były same dziewczynki a to jest Pan Pikuś i juz zauwazylismy ze chłopczyk nie dba tak starannie o futerko jak dziewczyny wiec rozchodzi sie mało przyjemny zapaszek :) Poza tym nie wiemy kiedy najszybciej mozna chłopca poddac sterylizacji by uniknać nawyku zaznaczania terenu nawet moczem nie mówiac juz o diabelskim zapachu specjalnym :)
Bede wdzieczny za odpowiedz...
I jeszcze cos: Pikus nie chce pic wody, za to chetnie piłby mleko. narazie wlewam odrobine mleka do wody i tak go oszukujemy - czy kot moze pic mleko bez szkody dla swego zdrowia? Kupilismy mu kocie mleko ale nawet nie zaszczycił go spojrzeniem :)
Tomek i Beata" ::
_________________
:)
Kobiety i koty zawsze będą robić to, co chcą,
a mężczyźni i psy powinni się zrelaksować i powoli oswajać z tą myślą.

Robert A. Heinlein

http://www.ezopoznan.pl/
 
 
Villemo7 
Villemo7

Dołączyła: 10 Maj 2006
Posty: 3496
Skąd: Poznań- Grunwald
Wysłany: Nie 06 Wrz, 2009 16:45   

Nie wszystkie koty mają nietolerancję laktozy. Kocur mojej mamy zdarzało się, że pijał mleko niby bez żadnych "perturbacji". Jednak ograniczyłam ten proceder.
Czasem w marketach jest mleko dla ludzi pozbawione laktozy.

Można też podawać napoje po fermentacji mlecznej- nie zawierają laktozy, ale niestety są kwaśne i może nie chcieć pić.

Spróbowałabym stopniowego ograniczania mleka w mleku- czyli rozcieńczanie coraz większą ilością wody- może da się w końcu przekonać.

Kolejny sposób to dodawanie wody do mokrej karmy- powstaje taka papka, smak ten sam, a kot przyjmuje większe ilości płynów (ale uwaga - kot musi to zjeść natychmiast).
_________________
KOT NIE PRZYJDZIE NA ZAWOŁANIE. ODBIERZE WIADOMOŚĆ I SKONTAKTUJE SIĘ Z TOBĄ W WOLNEJ CHWILI.
Ostatnio zmieniony przez Villemo7 Wto 29 Lis, 2011 19:46, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Villemo7 
Villemo7

Dołączyła: 10 Maj 2006
Posty: 3496
Skąd: Poznań- Grunwald
Wysłany: Wto 26 Sty, 2010 11:47   

W wątku swojego adoptowanego futrzaka Jowanka zapodała sznurek:
jowanka napisał/a:
http://chatul.pl/viewforum.php?f=45&sid=943c98b98773900c2147ad22445d2a3c
prawie bym zapomniala, ech, starość :oops:

Mega dużo obszernych artykułów na temat żywienia! Dużo o BARFie, zalety, uzasadnienie, praktyczne metody wprowadzenia, przepisy... Poza tym co możemy zrobić, żeby kot pił więcej. Wszystkie tezy poparte racjonalnymi argumentami.
Obszerna lektura na długie zimowe wieczory.

O tym nawet nie wiedziałam:
Cytat:
Ponadto mleko zawiera specyficzne dla mleka białko (kazeinę). W naturze żadne zwierzę nie pije mleka po okresie niemowlęctwa (a wówczas też pije wyłącznie mleko swojej matki) i kazeina nie jest mu potrzebna. Najnowsze badania świadczą o tym, że spożywana kazeina może wpływać na pojawienie się chorób układu krążenia.

Na Kociej Republice (śp.) był świetny wątek o BARFie (od tego się zaczęła przygoda mojej koty z surowym mięchem), niestety wszystko przepadło wraz z upadkiem KR.

Dodaję te artykuły do swojego pakietu informacji dla nowych właścicieli. I na pewno teraz już to sobie gdzieś zapiszę, żeby to nie przepadło, jeśli stronka zostanie zamknięta.
_________________
KOT NIE PRZYJDZIE NA ZAWOŁANIE. ODBIERZE WIADOMOŚĆ I SKONTAKTUJE SIĘ Z TOBĄ W WOLNEJ CHWILI.
 
 
Katka 

Wiek: 39
Dołączyła: 08 Sie 2007
Posty: 2229
Skąd: Poznań/ Swarzędz
Wysłany: Wto 26 Sty, 2010 22:12   

BARF to świetna sprawa...ale czasochłonna...no może przy kotach mniej :) ...pamiętam jak jedna wetka zdziwiona poptrzyła na mnie i stwierdziła, ze wprowadzanie diety "kolorów" :P tylko dlatego zeby moja akita była ruda jest dziwne i tego nie rozumie...i to była nasza ostatnia wizyta :) sobie pani ładnie dopisał ideologie.....
 
 
Żaneta 

Wiek: 44
Dołączyła: 09 Paź 2007
Posty: 27
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 01 Paź, 2010 18:51   karma husse. Czy ktoś coś o tym słyszał?

Witam. Wpadła mi dzis w ręce ulotka karmy HUSSE. Bardzo jestem ciekawa opini na ten temat. Czy ktoś może coś słyszał na ten temat?

Pozdrawiam
Żaneta
 
 
marinella 

Wiek: 44
Dołączyła: 01 Sty 1970
Posty: 9176
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 01 Paź, 2010 19:37   

ja nic
piersze słysze
_________________
 
 
Żaneta 

Wiek: 44
Dołączyła: 09 Paź 2007
Posty: 27
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 01 Paź, 2010 19:46   

http://www.husse.pl/


to ich strona internetowa
 
 
marinella 

Wiek: 44
Dołączyła: 01 Sty 1970
Posty: 9176
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 01 Paź, 2010 20:50   

Składniki:
Mięso z kurczaka (30%), kukurydza, ryż, gluten kukurydziany, tłuszcze zwierzęce, wysłodki buraczane, suszone jaja, drożdże, suszone ryby, olej z ryb, minerały, fruktooligosacharydy, lecytyna (0.25%), ekstrakt z Yucca

Analiza składu:
Białko 29 %, Tłuszcz 11 %, Składniki mineralne 6,5 %, Błonnik 3,5 %

Dodatki:
Lecytyna 0,25 %, Wapń 1 %, Fosfor 0,9 %, Miedź 12 mg/kg

Witaminy:
Witamina A 18 000 IU/kg
Witamina D3 1800 IU/kg
Witamina E 120 mg/kg
Tauryna 2000 mg/kg
_________________
 
 
Katka 

Wiek: 39
Dołączyła: 08 Sie 2007
Posty: 2229
Skąd: Poznań/ Swarzędz
Wysłany: Nie 24 Paź, 2010 18:11   

na dogomani dość dobre opinie...ale od psiej strony.... :wink:
 
 
Villemo7 
Villemo7

Dołączyła: 10 Maj 2006
Posty: 3496
Skąd: Poznań- Grunwald
Wysłany: Czw 28 Paź, 2010 13:36   

Jak dla mnie po składzie - środkowa półka.
Brak informacji czym się karma konserwowana.
_________________
KOT NIE PRZYJDZIE NA ZAWOŁANIE. ODBIERZE WIADOMOŚĆ I SKONTAKTUJE SIĘ Z TOBĄ W WOLNEJ CHWILI.
 
 
izabela 

Dołączyła: 07 Cze 2010
Posty: 50
Skąd: poznań
Wysłany: Czw 31 Mar, 2011 19:24   grubasek

Witam, nasz kocurek(kastrat) ma 11 miesięcy i waży 5,5 kg ma ogromny apetyt , pochłania karmę (dla kastratów) i podjada swojej koleżance, nie mozemy tego upilnować . Boimy sie ,że będzie miał nadwagę ,czy restrykcyjnie go ograniczać ,czy pozwolić mu jeszcze utyć. pozdrawiam izabela
 
 
pantea 

Wiek: 98
Dołączyła: 30 Paź 2006
Posty: 3958
Skąd: Poznań - Rataje
Wysłany: Czw 31 Mar, 2011 21:08   

Zdecydowanie ograniczać
:)
_________________
Co obchodzi cię jak korzystam z szaleństwa – bez czy w pasach bezpieczeństwa...
 
 
kiniek 

Wiek: 37
Dołączyła: 01 Sie 2007
Posty: 3501
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 31 Mar, 2011 21:17   

lepiej nie dopuszczać do nadwagi niż później próbować kota odchudzić bo to drugie zdecydowanie łatwe nie jest :wink:
na opakowaniu powinna być informacja o dawkowaniu
przy dwóch kotach ciężko sprawdzić kto ile zjadł, ale można karmić je wspólnie po małej ilości jedzenia tak żeby zjadały do czysta i poźniej chudszego kota jeszcze dokarmiać w innym pomieszczeniu przy zamkniętych drzwiach
_________________
"Pies: karmią mnie, kochają, troszczą się o mnie - są bogami!
Kot: karmią mnie, kochają, troszczą się o mnie - jestem bogiem!"
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
x
"Strona internetowa oraz forum Fundacji dla Zwierząt Koci Pazur" wykorzystuje pliki cookies.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie plików cookies w celach statystycznych. [więcej informacji]