Fundacja 'Koci Pazur' Strona Główna Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Niebieska
Sro 19 Sty, 2022 19:39
Żywienie kotów (karmy, BARF)
Autor Wiadomość
einfach 

Dołączyła: 04 Wrz 2013
Posty: 2487
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 21 Sie, 2017 08:15   

Nasze chciały tylko O'Canisa jeść, teraz już też Macs, ale zajęło to ponad 2 miesiące dosmaczania Animondą von feimstein z sosikiem!
Ile czasu przestawiacie na mokrą? I czy muszą jeść suchą w ogóle? Czy wywaliliście wszystkie Felixy z domu?
 
 
wiedźma 

Wiek: 41
Dołączyła: 17 Gru 2015
Posty: 3394
Skąd: Biskupice
Wysłany: Pon 21 Sie, 2017 08:30   

Felixy poszły już dawno precz. Jak człowiek wpada w "sidła" fundacji, to jakoś szybko sobie uświadamia, że dawal futrom odpowiednik kociego McDonalda. Suchą dostają, żeby w ogóle coś łaskawie zjadły, bo surowe mięsko to i tak tylko z wielkiej łaski skubną... Rozpuściłam je niemiłosiernie
_________________
"Ludzi można z grubsza podzielić na dwie kategorie: miłośników kotów i osoby poszkodowane przez los."
Oscar Wilde
 
 
einfach 

Dołączyła: 04 Wrz 2013
Posty: 2487
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 21 Sie, 2017 08:37   

wiedźma napisał/a:
Felixy poszły już dawno precz. Jak człowiek wpada w "sidła" fundacji, to jakoś szybko sobie uświadamia, że dawal futrom odpowiednik kociego McDonalda. Suchą dostają, żeby w ogóle coś łaskawie zjadły, bo surowe mięsko to i tak tylko z wielkiej łaski skubną... Rozpuściłam je niemiłosiernie


nie poddawaj się jeszcze ::
dosmaczanie może być rozwiązaniem. Jak nie chcą jeść mięsa to zaczęłabym od wysokomięsnych puszek.
U nas Korinka chciała jeśc tylko i wyłącznie to poza Purizonem:
http://www.zooplus.pl/sho.../classic/576580
Co jest trochę lepsze of Felixa...

Uzyłam tej karmy do dosmaczania innych karm. Najpierw po łyżeczce wysokomięsnej karmy do sosiku i potem coraz więcej. Jaka była moja radość, jak w zeszłym tygodniu Korinka zjadła całą miseczkę Macsa sama z siebie i bez sosiku ::
W sumie źle policzyłam to już będą ponad 3 miesiące od kiedy zaczęłam im zmieniać żywienie...

Zmniejszałabym też ilość suchej stopniowo, aby w miarę szybko z niej zrezygnować jesli i tak chcecie to zrobić.
Dopóki koty będą czuły, że mają alternatywę i mogą dostać coś innego, dopóty będą wybrzydzać. Nie można się uginać :sado:
 
 
agusiak 

Dołączyła: 17 Maj 2015
Posty: 1744
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 21 Sie, 2017 08:46   

Więc ja właśnie bym od razu na głęboką wodę skoczyła (tak sama zrobiłam) i wywaliła suche precz ::
Dosmaczać i dosmaczać powolnymi krokami, z doświadczenia wiem, że z Felixem walczy się najtrudniej, nie wiem co tam dodają.
 
 
einfach 

Dołączyła: 04 Wrz 2013
Posty: 2487
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 21 Sie, 2017 08:50   

aaaa i trzeba pamiętać, że nawet jak się nam wydaje, że kot jest głodny, a zjadł chociaż odrobinkę albo polizał, to to się liczy jako posiłek :P
 
 
wiedźma 

Wiek: 41
Dołączyła: 17 Gru 2015
Posty: 3394
Skąd: Biskupice
Wysłany: Pon 21 Sie, 2017 14:10   

Dzięki. Popróbuję.:)
_________________
"Ludzi można z grubsza podzielić na dwie kategorie: miłośników kotów i osoby poszkodowane przez los."
Oscar Wilde
 
 
Honia 

Dołączyła: 28 Sie 2016
Posty: 65
Skąd: POZNAŃ
Wysłany: Wto 22 Sie, 2017 12:33   

Ja też juz wpadłam dwukrotnie w sidła Felixa. Za pierwszym razem jeszcze przed adopcją Wirka, ale wyjście z tej karmy przez Kitka wtedy poszło sprawniej. Ostatnio miałam większe przejścia, kiedy to raz tylko wszedł felix bo za późno zamówienie złożyłam w zooplusie, więc do marketu po karmę i padło na Feliksa. Nie wiem co w tej karmie jest, ale nawet wet mówiła że tam są jakieś uzależniacze, od innych osób też słyszałam że wyjść z Feliksa jest najgorzej. Teraz wiem że nawet gdybym miała jechać na drugi koniec miasta po karmę wartościową to będę musiała to zrobić, bo Feliksa nie kupię. Po ostatniej sytuacji kiedy to koty przez ponad 2 tygodnie wymyślały (przeszłam przez Feringa, CatzFood, Mac's, granatapet, miamor, applaws, mięso z kurczaka, Barf) w końcu znalazłam karmę którą jedzą i miski wylizują O'canis - indyk z przepiórką. Karma trochę droga (szkoda że nie chcą jeść Feringa), ale przynajmniej już mnie nie denerwują tym wymyślaniem i odchodzeniem od miski. Zjadają jej ok. 170 g na dzień- w upały mniej. Mam nadzieję że im sie tak szybko nie znudzi, bo oszaleje. Ostatnio kupiłam pakiet mieszany i na razie poszedł królik, który im smakował a w koszu wylądowała kaczka. Na test została jeszcze gęsina :) Nie mieszam smaków, bo wtedy wszystko ląduje w koszu :( . Cwane te moje futrzaki. Z suchej zupełnie zrezygnowałam. Wcześniej jadły Purizona, kusi mnie żeby wrócić ze względu na koszty O'canis, ale Villemo pisała już nie raz że sucha to najgorsze zło i tak się tego zaczęłam trzymać. Teraz o'canis wychodzi 200-220 zł na miesiąc na dwa kocury, ale gdyby tak jadły i już nie wymyślały to im to wybaczę.
 
 
filo 

Dołączyła: 23 Wrz 2010
Posty: 3722
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 22 Sie, 2017 20:08   

W Felixie jest cukier.
 
 
wiedźma 

Wiek: 41
Dołączyła: 17 Gru 2015
Posty: 3394
Skąd: Biskupice
Wysłany: Wto 22 Sie, 2017 20:10   

Zamówiłam dla dziecków MAC'sa, cosmę, bozitę i animondę. Ciekawe ile z tego trafi do szpitalika, jak moje wybrzydzacze się wypną...
_________________
"Ludzi można z grubsza podzielić na dwie kategorie: miłośników kotów i osoby poszkodowane przez los."
Oscar Wilde
 
 
agusiak 

Dołączyła: 17 Maj 2015
Posty: 1744
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 22 Sie, 2017 21:06   

Karolina mogę Ci dać puszkę Terra Faelis na spróbę. Jest co prawda droga, ale bardzo mnie ciekawi czy i to im nie będzie smakować.
 
 
wiedźma 

Wiek: 41
Dołączyła: 17 Gru 2015
Posty: 3394
Skąd: Biskupice
Wysłany: Wto 22 Sie, 2017 21:11   

agusiak napisał/a:
Karolina mogę Ci dać puszkę Terra Faelis na spróbę. Jest co prawda droga, ale bardzo mnie ciekawi czy i to im nie będzie smakować.


Dzięki za propozycję :) . Wypróbuję najpierw puchy zamówione dzisiaj i zobaczymy czy cokolwiek im posmakuje. Jeśli nie, to bèdziemy szukać dalej i wtedy z chęcią jedną od Ciebie na próbę odkupię :)
_________________
"Ludzi można z grubsza podzielić na dwie kategorie: miłośników kotów i osoby poszkodowane przez los."
Oscar Wilde
 
 
ElizkaKa 
ElizkaKa

Dołączyła: 22 Sie 2017
Posty: 3
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 25 Sie, 2017 07:47   

Witajcie! Jestem przed adopcją kotka i bardzo wiele rzeczy wyczytałam tutaj na forum za co bardzo dziękuję! Ciężko jednak przejść przez tyle stron i nie zwariować stad mam pytanie czy karma bosch dla juniorów to dobry wybór ? Dziękuję z góry za odpowiedź
_________________
http://www.krakvet.pl/
 
 
kat 

Dołączyła: 18 Mar 2013
Posty: 15132
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 25 Sie, 2017 09:12   

Zobacz tutaj:
http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=17

http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=168

http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=166
 
 
Villemo7 
Villemo7

Dołączyła: 10 Maj 2006
Posty: 3496
Skąd: Poznań- Grunwald
Wysłany: Pią 25 Sie, 2017 12:51   

ElizkaKa napisał/a:
Witajcie! Jestem przed adopcją kotka i bardzo wiele rzeczy wyczytałam tutaj na forum za co bardzo dziękuję! Ciężko jednak przejść przez tyle stron i nie zwariować stad mam pytanie czy karma bosch dla juniorów to dobry wybór ? Dziękuję z góry za odpowiedź

Powtórzę to, co już pisałam z dwie strony temu w tym wątku - ŻADNA sucha karma nie jest dobra dla kota, w żadnym wieku. Swoje największe zło zawiera już w nazwie - jest sucha. Kot musi przyjmować pokarm mokry, najlepiej surowy, tak się działo przez tysiące lat. Ułamek sekundy, jakim jest w toku ewolucji tego gatunku wprowadzenie karmy przemysłowej, nie zmieniło jego fizjologii.
Bosch to teraz Sanabelle, co akurat nie ma specjalnego znaczenia, ale że ta karma zawiera 3 rodzaje zbóż to już ma znaczenie. Nie wiem na ile masz już wiedzę o żywieniu kotów, ale nie należą one do rodziny ziarnojadów, tylko są drapieżnikami = zbóż nie jedzą.
_________________
KOT NIE PRZYJDZIE NA ZAWOŁANIE. ODBIERZE WIADOMOŚĆ I SKONTAKTUJE SIĘ Z TOBĄ W WOLNEJ CHWILI.
 
 
ElizkaKa 
ElizkaKa

Dołączyła: 22 Sie 2017
Posty: 3
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 28 Sie, 2017 09:45   

Villemo7 dziękuje bardzo za odpowiedź. Rzeczywiście dopiero teraz zauważyłam, że już o tym pisałaś. Nie miałam pojęcia wcześniej o tym, że nie powinno kotu dawać suchej karmy. Muszę jednak bardziej przyłożyć się do edukacji przed adopcją. Dziękuję :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
x
"Strona internetowa oraz forum Fundacji dla Zwierząt Koci Pazur" wykorzystuje pliki cookies.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie plików cookies w celach statystycznych. [więcej informacji]