Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

Obiady - Bardzo szybki makaron z cukinią

gosiak - Pon 23 Sie, 2010 20:40
Temat postu: Bardzo szybki makaron z cukinią
Przepis mój, przepraszam za niską precyzję, ale raz, że jest tutaj duża dowolność, dwa, że ja wszystko gotuję "na wyczucie".

Na jedną osobę 1 mała cukinia lub np. ½ dużej
Cukinię trzemy na tarce i podsmażamy ze szczyptą kolendry, odrobiną kurkumy, szczyptą tymianku (można dać też zioła prowansalskie lub oregano/bazylię razem albo oprócz tymianku).
W zależności od upodobań można dać też trochę pokrojonej cebuli, ząbek czosnku czy szczypiorek. Oczywiście sól/pieprz do smaku. Wszystko to zalewamy śmietanką UHT, można też bez śmietanki połączyć z samym makaronem i skropić oliwą, żeby nie było za suche. Można także posypać parmezanem. Obiad w 5 min. z większych cukinii wykrawam ten miękki miąższ, bo on się taki lekko paciejowaty robi po podgrzaniu, ale to jest moje skrzywienie.

fuerstathos - Sro 25 Sie, 2010 22:39

Wszystko byłoby fajnie, gdybym nie po pewnym obiedzie w Mandżurii nie miała urazu do kolendry :rzygi:

Aczkolwiek może można zastąpić pietruszką...

gosiak - Czw 26 Sie, 2010 16:09

fuerstathos napisał/a:
Wszystko byłoby fajnie, gdybym nie po pewnym obiedzie w Mandżurii nie miała urazu do kolendry :rzygi:

Aczkolwiek może można zastąpić pietruszką...

Ta dostępna w Polsce niekoniecznie smakuje dokładnie tak, jak tamta... :wink: ale może być bez kolendry, ja akurat lubię w umiarkowanych ilościach. Może być pietruszka, zamiast albo oprócz.

Villemo7 - Pią 11 Lis, 2011 23:05

Mniama, zrobiłam sobie dziś. Jedynie zakłóciłam wegetariańskość tej potrawy dorzucając trochę boczku.