Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

Znalazły dom - Małe Jadźki i ich bracia

fuerstathos - Nie 05 Wrz, 2010 15:42
Temat postu: Małe Jadźki i ich bracia
Maluchy są najnowszym nabytkiem Agi :wink: Całe rodzeństwu jest niezwykle słodkie i oblepiające człowieka bez przerwy. Praktycznie żeby wstać z sofy najpierw należy zdjąć z siebie te cuda ::
Maluchy mają obecnie 4 miesiące.

EMMANUEL - jest aktualnie najbardziej chory, poza katarem przyplątała się infekcja uszka ale jesteśmy na dobrej drodze do wyleczenia.



OLIVIA jest siostrą bliźniaczką EMMY, dziewczyny różnią się plamką na nosku i Olivka ma uroczą białą końcówkę ogonka.



LEONARD










EMMA






fuerstathos - Pon 06 Wrz, 2010 18:19

Jak to możliwe, że zachwytów nie ma? Tyle się wczoraj namęczyłam, aby fotki były...
anastasia - Pon 06 Wrz, 2010 19:02

Wiesz może za kolorowo i oczopląsu dostają :diabel:

Albo z wrażania wszyscy zaniemówili......

pantea - Pon 06 Wrz, 2010 19:10

dokładnie tak... są absolutnie cudowne!!!
brynia - Pon 06 Wrz, 2010 20:16

Leonard z brzucholem wystawionym do drapania najlepszy ::
jkocia - Wto 07 Wrz, 2010 06:56

A ja widzę że nie tylko moja Baśka lubi pod suszarką do prania harce uprawiać ::
josia - Wto 07 Wrz, 2010 15:08

fotki slicznie, słoneczne - pikne!
A same obiekty.... PRZEurocze!!!!!!!!!!!!!! ::
Takie modele/ lki, ze spokojnie mogłyby na siebie zarobić :wink:

maja - Sro 08 Wrz, 2010 19:36

Zdjęcia cudne :) , zwłaszcza te z czarnym tłem. A kotty - jak malowane :D
anastasia - Sro 08 Wrz, 2010 21:41

Byliśmy dzisiaj z Emanuelem u Pani doktor i jest duże prawdopodobieństwo, że mały ma perforację błony bębenkowej w wyniku starej niezaleczonej infekcji :cry: przed nim długa seria antybiotyków, a już jest od 2 tygodni na intensywnym leczeniu. Bidulek, ale dzielnie znosi wszystkie zabiegi i podawanie tabletek.
fuerstathos - Czw 07 Paź, 2010 17:22

Nikt nie doniósł tutaj, że Leonard już w nowym domku :)
anastasia - Czw 07 Paź, 2010 19:46

Leonard podobno daje popalić nowym opiekunom zwłaszcza w nocy, a i przed snem ukrywa się pod kołdrą jakby nigdy nic:) Zapoznawanie z nową koleżanką w toku......


A i Emmanuel już szuka domku, kocurek wyzdrowiał i teraz czeka na człowieka.

fuerstathos - Nie 10 Paź, 2010 12:18

anastasia napisał/a:

A i Emmanuel już szuka domku, kocurek wyzdrowiał i teraz czeka na człowieka.


to poprosimy o fotki, na których wygląda na mniej wymęczonego niż na tej na samej górze :)

anastasia - Pon 25 Paź, 2010 20:08

Olivka w niedzielę pojechała do domku, zamieszka z koleżanką z jej gatunku, a oprócz tego z papugami i szynszylami. Tam na pewno nie można się nudzić. :palacz:

Nadal na swojego człowieka czeka jej siostra Emma i brat Emmanuel, który po ciężkiej chorobie wyrósł na pięknego młodzieńca.

Jest niezwykle przyjaznym i czułym kocurkiem.

fuerstathos - Pon 25 Paź, 2010 21:26

a to zdjęcie gdzie tak ładnie na mnie patrzy?

i zdjęcia siostrzyczki?

Arwena. - Nie 07 Lis, 2010 20:00

Zupełnie nie wiem, czemu nikt nie pisze ;) , że od wczoraj Emma i Emmanuel w nowym domu.
Oswajamy się :)

anastasia - Nie 07 Lis, 2010 20:12

No właśnie nikt się nie pochwalił :diabel: że rodzeństwo już na swoim, czekamy niecierpliwie na wieści z tego OSWAJANIA ::
fuerstathos - Nie 07 Lis, 2010 20:49

w oczekiwaniu na zdjęcia z nowego domku przesuwam do "znalazły dom"
Arwena. - Nie 07 Lis, 2010 21:48

Emma - stała czujność, ale dzisiaj wyszła już zza firanek, poleguje sobie ze mną na kanapie i oglądamy wspólnie CSI. Przestała też nawoływać brata :) .

Emmanuel generalnie jak u siebie :) , o szóstej rano obudził mnie domagając się miziania, umiziany poleciał budzić resztę domowników.

Zdjęcia wkrótce, dziś nie udało mi się złapać ich razem.

anastasia - Nie 07 Lis, 2010 22:01

Wiedziałam, że będzie dobrze :ok: a kto by pomyślał, że Emma gustuje w takich serialach ::
Arwena. - Pon 08 Lis, 2010 13:49

Do tej pory byłam przekonana, że Emmanuel to straszny pieszczoch, a tymczasem Emma chyba większy. Okupuje mnie od pół godziny (korzysta, najmłodsza spi, więc czujność osłabła;)) i tak, zamiast pracować dopieszczam ::
AniaG - Pon 08 Lis, 2010 23:13

Arwena. napisał/a:
Zupełnie nie wiem, czemu nikt nie pisze ;) , że od wczoraj Emma i Emmanuel w nowym domu.
Oswajamy się :)



suuuuuuuuper :D

anastasia - Wto 09 Lis, 2010 14:04

Wreszcie ma człowieka tylko dla siebie nie musi konkurować z bandą 20 innych futer :diabel:
Bardzo się cieszę że tak szybko się otworzyła.

Arwena. - Wto 09 Lis, 2010 15:45

Emisia




i Maniek


anastasia - Wto 09 Lis, 2010 17:12

Jakie spokojne miśki:)
fuerstathos - Nie 28 Lis, 2010 22:51

Emma i Emanuel znów szukają domków.
natisha27 - Pon 06 Gru, 2010 19:53
Temat postu: Wkrótce :)
Nie mogę się już doczekać :)
natisha27 - Pon 20 Gru, 2010 18:15

Emanuelku oddam Ci wszystko :) nawet moje ukochane łóżko ;)
anastasia - Pon 20 Gru, 2010 21:44

Obawiam się że to nieuniknione bo z niego potworny pieszczoch :diabel:
natisha27 - Pon 20 Gru, 2010 22:00

anastasia napisał/a:
Obawiam się że to nieuniknione bo z niego potworny pieszczoch :diabel:


Ja się cieszę :) Spanie na podłodze jest bardzo zdrowe dla kręgosłupa :)

Kociaciocia - Wto 21 Gru, 2010 09:32

Kot w łóżku potrzebuje człowieka :D . Puste łóżko jest o wiele mniej pożądane :( Ktoś przecież musi grzać kotka!
natisha27 - Sro 22 Gru, 2010 14:47
Temat postu: Nareszcie
Dziś rano Emanuelek wreszcie zamieszkał w swoim nowym domku :)
Na początku oczywiście zwiedzanie :) wszystkich zakamarków bo okazuje się, że w naszym mieszkaniu najbardziej podobają się Mu wszystkie szczeliny, dziury i inne miejsca, gdzie można się dosłownie wcisnąć :)
Potem zabawa :) a to pimpający uchwyt od żaluzji, a to pimpadełko na drapaku albo wędka z piórkami :) Między czasie totaleta (z którą polubił się bardzo i nawet 2 razy w niej leżał ;) ) i jedzonko, które uwielbia :)
Emanuel to wielki pieszczoszek i mruczek ;) Mizianki po brzusku i drapanie pod brudką to jest to :)
Obecnie leży sobie na fotelu i słodko chrapie :)
No i rzecz jasna dokumentacja fotograficzna. Nie wiem, czy umiem dodawać zdjęcia na forum więc najpierw jedno na próbę ;)

To sobie pozwiedzam :) O kwiatek :)

natisha27 - Sro 22 Gru, 2010 14:59
Temat postu: Prośba o pomoc w dodawaniu zdjęć
Mały problem techniczny ;) Jak dodaję zdjęcie i robię dodaj załącznik aby dać następne to potem wyglądają jak negatywy, a pojedynczo to nie... co zrobić z tym fantem ;) ??
brynia - Sro 22 Gru, 2010 15:02

Wspaniale, że Emmanuel od razu czuje się u siebie :banan:

problemy ze zdjęciem są, ponieważ dodajesz jako duży załącznik, zapraszam do działu technicznego http://forum.kocipazur.org/viewtopic.php?p=48345

a instrukcja jak najlepiej dodawać zdjęcia jest tutaj:
http://forum.kocipazur.org/viewtopic.php?t=963

natisha27 - Sro 22 Gru, 2010 15:15

Dzięki bardzo :) zaraz rozpracuje
natisha27 - Sro 22 Gru, 2010 15:43


Wyczyszczę nowej pani podłogę pod szafką ;)


Moje nowe łóżko :)


Bo zabawką trzeba się dzielić ;)

Na początku Malwinka dawała Emanuelkowi nieźle popalić ;) Zaczepiała się, skakała na niego spod kanapy albo komody, a gdy zbliżał się do niej w momencie zabawy burczała na niego solidnie (waleczna kobita ;) :) A on tak spokojnie do tego podchodził i tylko troszkę się bronił.
Sytuacja się zmieniła, gdy Emanuel upatrzył sobie łóżko w sypialni moich rodziców... Siedział sobie spokojnie w pokoju obserwując Malwinkę, a gdy tak zbliżyła się do drzwi sypialni z zamiarem przejścia przez próg nagle na nią ruszył, zatarasował jej wejście do pokoju i zaczęła się bitwa ;)
Za to teraz śpią obok siebie na jednym kocyczku.

pantea - Sro 22 Gru, 2010 18:56

Szybko się zaprzyjaźnili :)
natisha27 - Sro 22 Gru, 2010 21:30

pantea napisał/a:
Szybko się zaprzyjaźnili :)


:D :lol:

Emanuel właśnie okazał się być fanem kotka z Simon's Cat :) Leżał obok mnie na kocyku i kiedy włączyłam 'Fly Guy' zaczął patrzeć z zainteresowaniem w ekran, po czym wstał wszedł łapkami na klawiaturę i z zaciekawieniem przyglądał się animowanemu bratu po czym machnął w niego łapką ale się zdziwił, że coś twardego pod spodem ;)

No i jest wielkim łakomczuszkiem i fanem wanny ;)

natisha27 - Sro 05 Sty, 2011 19:55
Temat postu: Emanuel vel. Maniuś
Jakoś tak się złożyło, że Emanuelek powoli zostaje ochrzczony Maniusiem albo Mańkiem, bo rodzice tak go wołają w skrócie :roll: Ciekawe, co z tego wyniknie ... mam nadzieję, że się przyzwyczai bezproblemowo :modly:
Maniuś ma swój ulubiony koc na kanapie w dużym pokoju, gdzie zwykle drzemie w ciągu dnia, a w nocy najpierw przychodzi do mojego łóżka dać buzi i na mizianie, a potem błogo sobie zasypia :aniolek:
Mój tata na samym początku stwierdził, że on jest takim statecznym kotkiem i owszem tak bywa ale czasem to tylko pozory :wink: Gdy Malwina zaczyna go okładać, nie pozostaje dłużny i zauważyłam, że ma swoje metody aby ją poskromić, tzn. przygniata ją ciężarem do podłoża i zaczyna lizać. Czasem podczas takiej "wojenki" potrafią przelecieć całe mieszkanie wzdłuż i wszerz w szalonym pędzie, aby wylądować na moim parapecie, gdzie rozpoczyna się bitwa przez firankę :wink:
Gdy tylko Maniek podrepta do kuwety to zaraz ma towarzystwo i odwrotnie.
Jeśli chodzi o jedzonko to także jest wielkim łakomczuchem, a do jego przysmaków należą cytrusy, sernik i czosnek :shock:
W temacie pieszczot, nie lubi brania na kolana, czy ręce ale sam przychodzi, kładzie się przed nami i czeka na głaskanie albo wchodzi na klatkę piersiową leżącego, podchodzi, daje buzi i ociera się o twarz żeby go pomiziać :aniolek:

Najnowsza wieść jest taka, że właśnie staje się (już stał :?: ) młodym mężczyzną, z kuwety docierają silne smrodki, śpiewa i świergoli :wink:
Tak więc na najbliższy wtorek jesteśmy umówieni z panią wet na zabieg.
Szczerze mówiąc na razie staram się nie myśleć o tym bo i dla mnie jest to stresujące przeżycie ...



Z Malwinką mi raźniej :)



Mój punkt obserwacyjny :cool:



Śpię, nie przeszkadzaj :!:



O a, co to jest :?: A to stopa mojej pani :) :wink: :wink: :wink:

fuerstathos - Sro 05 Sty, 2011 20:58

coś mi się zdaje, że czosnek jest trujący dla kotów
natisha27 - Sro 05 Sty, 2011 21:06

One tylko liznęły ale mama umyła ręce zaraz, a było to chyba z 2/3 dni temu ...
To ja posprawdzam w necie jak to jest z tym czosnkiem, dzięki za podpowiedź!
jednak to szok bo wszystkie koty jakie znam na sam zapach uciekały daleko ...

natisha27 - Czw 13 Sty, 2011 12:53
Temat postu: Po stresie ...
Maniuś już po kastracji, którą miał we wtorek po południu.
Wrócił do siebie i wojuje z Malwinką :)
Podobno nawet na narkozie po zabiegu chciał pani doktor zwiać ... taki z niego zawodnik :shock:

anastasia - Czw 13 Sty, 2011 21:01

Twardziel z niego :diabel:
Dobrze, że już doszedł do siebie.

Nie napisałam jeszcze, że przed końcem roku do swojego domku pojechała Emma, wiem że dobrze się zaaklimatyzowała i nie odstępuje nowych właścicieli na krok.
Mam nadzieję, że tym razem wszystko będzie jak trzeba.

Można przerzucić watek :twisted:

natisha27 - Czw 13 Sty, 2011 21:05

Szybciutko na prawdę do siebie doszedł :)

No to super :) Trzymam za Emmę kciukasy :)

No najwyższy czas przenieść :)
i zaktualizować na stronie Fundacji :evil:

natisha27 - Wto 18 Sty, 2011 22:26

I można by jeszcze na stronie fundacji, przy zdjęciu Maniusia wyciąć ten wipi w nawiasie ("Wrócił z adopcji") :twisted: Jak to czytam to tak mi się dziwnie robi ...
Ale oczywiście poczekam :)

natisha27 - Sob 22 Sty, 2011 13:11

Bardzo dziękuję za przychylenie się do mojej prośby :modly: :D
anastasia - Sob 22 Sty, 2011 22:18

Czego nie robi się dla takiego domku ::
Jak się mają dzieciaki, nie rozniosły jeszcze domu? :palacz:

natisha27 - Nie 23 Sty, 2011 11:57

anastasia napisał/a:
Czego nie robi się dla takiego domku ::


A dziękuje, dziękuje :aniolek:

anastasia napisał/a:
Jak się mają dzieciaki, nie rozniosły jeszcze domu? :palacz:


Hehe jeszcze nie ale pierwsze ofiary śmiertelne już są w postaci świni skarbonki i glinianego dzbanka na przybory kuchenne :wink:
Ale mają się dobrze i rzucają na każdy rodzaj pożywienia jaki jest w zasięgu wzroku :twisted:
Jak się wyrobię to może jeszcze dzisiaj dodam nową porcję zdjęć :)

natisha27 - Pon 24 Sty, 2011 15:49
Temat postu: Zabawy
Dzisiaj po przerwie kolejna porcja zdjęć Maniusia :) Tym razem sesja podczas zabawy wędką :)
Maniuś po kastracji czuje się zupełnie dobrze, ładniej pachnie :wink: a charakterek Mu się nie zmienił więc nadal jest "cicha woda brzegi rwie" :banan:
No ale koniec gadania, zdjęcia:



Na początku mi się nie za bardzo chciało więc obserwowałem :)



Potem jednak stwierdziłem, że się trochę poruszę :D



Ale tak mi się spodobało, że prosiłem o więcej :lol:



A tak odpoczywam sobie po zabawie korzystając z ukochanej poduchy świni mojej Pani :banan:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group