Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

Znalaz³y dom - Chanel - koteczka skopana przez ludzi

Morri - Sob 16 Lut, 2013 01:18
Temat postu: Chanel - koteczka skopana przez ludzi
Chanel zosta³a znaleziona w pobli¿u szko³y. Siedzia³a pod murem, g³o¶no p³acz±c. Ca³y pyszczek we krwi, wywalone oko, drugie zamkniête, nie wiadomo, czy sprawne.
Kot najprawdopodobniej kopniêty w g³owê.

Jutro kolejna wizyta u wet. Czekamy, czy nie oka¿e siê, ¿e wewn±trz czaszki nie powsta³y krwiaki.



Chanel na picasie :arrow: https://picasaweb.google.com/110103969880165520044/ChanelMorri

Nosferatu - Sob 16 Lut, 2013 09:34

Matko co za sady¶ci, nic tylko :gun:
fuerstathos - Sob 16 Lut, 2013 10:10

masakra
trzymam kciuki za koteczkê, mam nadziejê, ¿e nie ma tam niczego, co zagra¿a jej ¿yciu

Kri - Sob 16 Lut, 2013 10:32

Matko, jakie biedactwo!
Nosferatu, popieram w stu procentach!
Trzymaj siê maleñka :pociesza:

evelina - Sob 16 Lut, 2013 12:28

Biedak :( Temu kto to zrobi³ nie powiem co ja bym zrobi³a. Jak tak mo¿na? :( :(:(
marinella - Sob 16 Lut, 2013 14:16

mam nadzieje ze kto¶ zrobi krzywdê kiedy¶ tym gnojom razy 10
bo zas³uguj±
serio czasem mi siê marz± czasy gdzie kar± jest z±b za z±b

i mimo tego widaæ jak siê tuli do cz³owieka

Nefrestim - Sob 16 Lut, 2013 14:31

Ja uwa¿am ¿e trzeba t± sprawê nag³o¶niæ.
Olinka - Sob 16 Lut, 2013 15:16

To wywalone oko wygl±da strasznie, musi byæ jaki¶ obrzêk w ¶rodku czaszki. Niedawno przerabia³am u swojego kota... Trzymam kciuki.
maciej83 - Sob 16 Lut, 2013 16:52

Oby siê z tego wyliza³a i nie straci³a zaufania do ludzi :cry:
Asia_B - Sob 16 Lut, 2013 18:20

Nie mie¶ci siê w g³owie!!!! Oby zwyrodnialcy ponie¶li karê! Niech Malutka z tego wyjdzie! Koniecznie.
Katarzyna - Sob 16 Lut, 2013 21:23

Trzymaj siê malutka!
A temu/tym, którzy to zrobili niech te¿ kto¶ tak zrobi, tylko mocniej!

Morri - Nie 17 Lut, 2013 01:52

Dzisiejsza wizyta u weta przynios³a dobre wie¶ci: drugie oko reaguje na ¶wiat³o :) Ma³a dosta³a kolejn± porcjê leków przeciwbólowych i przeciwzapalnych. Z usuniêciem wywalonego oka czekamy a¿ zejdzie obrzêk.
Jest problem z piciem i karmieniem. Wet mówi, ¿e mo¿e byæ to skutek szoku, jakiego dozna³a Chanel :( Próbujemy strzykawk±, ¿eby siê nam nie odwodni³a. By³o te¿ normalne, zdrowe siku do kuwety. Nie jest wiêc najgorzej.
Na kolanach - mruczy......... Mo¿e nie widzia³a, sk±d nadszed³ cios :(

Morri - Nie 17 Lut, 2013 01:54

Trzymajcie mocno kciuki, bo jest nadzieja, ¿e skoñczy siê tylko (???) utrat± oka...
Katarzyna - Nie 17 Lut, 2013 17:57

Trzymamy mocno!
Nosferatu - Nie 17 Lut, 2013 19:38

No to rzeczywi¶cie pozytywne wie¶ci. Kciuki zaci¶niête bardzo mocno.
Morri - Nie 17 Lut, 2013 19:55

Postêpy :) Opuchlizna schodzi i Chanel zaczyna przypominaæ kota:)





wiêcej zdjêæ: tu

Morri - Nie 17 Lut, 2013 19:59

Skala uszkodzeñ w obrêbie pyszczka jest na pewno wiêksza ni¿ wywalone oko. Ma³a nie jest w stanie piæ ani je¶æ samodzielnie - mo¿e to dlatego, ¿e ciê¿ko oddycha przez nos zapchany strupami. Kolejna wizyta u wet jutro - bêdzie wiadomo co¶ wiêcej.

Drugie oko ciekawie patrzy na ¶wiat i ka¿dy ruch cz³owieka :) Kicia mruczy, ³asi siê, wskakuje na kolana :)

Katarzyna - Nie 17 Lut, 2013 20:26

Jesoooooo, bidulka, trzymamy mocno kciuki! B±d¼ dzielna malutka!
Kri - Nie 17 Lut, 2013 20:50

Matko jaki brzydal i jaki biedaczek!
Ca³a siê gotujê kiedy my¶lê o tych gnojach, które j± tak urz±dzi³y :evil:
Z ca³ego serca trzymam za ni± :hug:

fuerstathos - Nie 17 Lut, 2013 21:01

Morri - a czy osoby, które znalaz³y kotkê zg³osi³y to na policjê? My¶lê ¿e warto. Pewnie nikt niczego nie widzia³, ale gdy policja pochodzi i popyta, to mo¿e nie zdarzy siê to po raz drugi. No i nie bêdzie, ¿e nie ma znêcania siê nad zwierzêtami w mie¶cie, bo przecie¿ jest :evil:

Wrzucam foty na fejsa. Doda³am logo FKP, aby pó¼niej nie by³y zdjêcia wykorzystywane przez oszustów.
Na pewno pojawi± siê propozycje wp³at, wiêc ustal proszê co z finansowaniem leczenia i czy czego¶ potrzeba (podk³ady, jedzenie).

Nefrestim - Nie 17 Lut, 2013 21:23

W³a¶nie o to mia³am pytaæ, informujcie gdzie i jak mog³abym wp³aciæ na leczenie kotki.
marinella - Pon 18 Lut, 2013 13:30

http://www.kocipazur.org/index.php?id=222
z dopiskiem leczenie Chanel


dosta³am sygna³ ze kole¿anki kot tak wygl±da³ jak go zaatakowa³ nowotwór, wyrzuci³o mu oko, krwawienia z nosa i pyska
w razie czego warto pamiêtaæ o tym tropie
jak ona oddycha? przez nos ? pysk? charcze, bulgocze?
poprawi³ jej siê apetyt ?

evelina - Wto 19 Lut, 2013 21:25

Straszne :( Trzeba to zg³osiæ na policjê, koniecznie! Trzymamy kciuki za koteczkê!
Morri - Wto 19 Lut, 2013 21:45

Marinella, wet stawia na uraz. Wiesz, dzi¶ siê okaza³o, ¿e ¿uchwa jest pêkniêta. Zreszt± go³ym okiem widaæ, ¿e jest jakby przesuniêta.
Ale jest postêp: dzi¶ wieczorem Chanel zaczê³a sama piæ :tan:

Morri - Wto 19 Lut, 2013 22:01




Morri - Wto 19 Lut, 2013 22:08

Najnowsze wie¶ci: dzi¶ Chanel zosta³a podkarmiona do¿ylnie. Oczywi¶cie kolejna porcja leków przeciwbólowych + antybiotyk + du¿o mi³o¶ci. Efekty: gdyby nie to oko by³aby przepiêkn± trikolork±.
Nosferatu - Wto 19 Lut, 2013 22:25

Morri napisa³/a:
gdyby nie to oko by³aby przepiêkn± trikolork±.

Siê wytnie i ju¿ bêdzie najpiêkniejsza :D ale dobrze, ¿e ma³ymi kroczkami do przodu.
Koteczka nied³ugo bêdzie potrzebowaæ fanpage :wink:

marinella - Wto 19 Lut, 2013 22:33

zazê³a sama jesc ?
Morri - Wto 19 Lut, 2013 23:52

marinella napisa³/a:
zazê³a sama jesc ?


Jeszcze nie. Dzi¶ zaczê³a piæ i... wypi³a sporo :D

uta - Sro 20 Lut, 2013 13:13

Nosferatu napisa³/a:
Morri napisa³/a:
Morri napisa³/a: gdyby nie to oko by³aby przepiêkn± trikolork±.


Siê wytnie i ju¿ bêdzie najpiêkniejsza ale dobrze, ¿e ma³ymi kroczkami do przodu.


Na tym przedostatnim zdjêciu wygl±da jakby to oko jednak reagowa³o na ¶wiat³o. ¬renica jest wyra¼nie innej wielko¶ci ni¿ na poprzednich zdjêciach. Wet co¶ na ten temat mówi³?

Dominika - Sro 20 Lut, 2013 13:27

hej, no w³asnie te¿ mam tê w±tpliwo¶æ, napisa³am o tym przed chwil± na fejsie

Nie wydaje Wam siê, ¿e ¼renica chorego oka reaguje na ¶wiat³o? Na zdjêciach robionych z lamp± b³yskow± jest w±ska, a na tych bez lampy szeroka. Czy tylko mi siê tak wydaje..? Nie zmienia to oczywi¶cie pytania jak bardzo oko jest chore. Ale poddaje w w±tpliwo¶æ, czy jest martwe.

miki - Sro 20 Lut, 2013 13:33
Temat postu: Chanel
Faktycznie ¼renica wygl±da jakby reagowa³a na ¶wiat³o. Mo¿e uda siê to oko uratowaæ, by³o by fajnie, jak by widzia³a na oba. Prze¶liczna koteczka. Mam nadziejê ¿e z³api± to bydle które jej to zrobi³o. Zdjêcie z adresem opublikowaæ w ka¿dej gazecie i telewizji, niech bêdzie „s³awny“ w ca³ym kraju.
Morri - Sro 20 Lut, 2013 14:00

Faktycznie, opiekunki Chanel te¿ zauwa¿y³y reakcjê na ¶wiat³o. Wet równie¿. Ale mimo to mówi³ o usuniêciu - nie wiem, czy uszkodzenia mechaniczne nie s± zbyt rozleg³e, by da³o siê to po³ataæ. Ale to ju¿ tylko moje przypuszczenia.
W pi±tek kicia ma bardziej szczegó³owe badania we Wroc³awiu - wtedy nie bêdziemy mieæ ju¿ w±tpliwo¶ci. Trzymajcie kciuki!

Nefrestim - Sro 20 Lut, 2013 21:50

Przesy³am du¿o ciep³ych my¶li i dobrej energii dla koteczki. Ci±gle o niej my¶le, pozytywnie i zdrowo. Zas³uguje na to by ¿yæ i poznaæ jak najwiêcej ludzkiej dobroci. Widzia³am zdjêcia. Cieszê siê bo wygl±da naprawdê lepiej. Powiedzcie mi czy zagro¿enie ¿e mog³aby nie prze¿yæ ju¿ odesz³o?
marinella - Sro 20 Lut, 2013 22:30

W jakim ona jest wieku ?
Morri - Czw 21 Lut, 2013 00:27

Podobno ma ok roku, ale jest bardzo drobna
Morri - Czw 21 Lut, 2013 00:30

Nefrestim, niestety nadal mówimy o sytuacji zagro¿enia ¿ycia - to jednak uraz g³owy i nie wiadomo, co czai siê w ¶rodku. W ka¿dej chwili mo¿e siê objawiæ jaki¶ krwiak - niestety efekty takich urazów mog± daæ znaæ o sobie dopiero po jakim¶ czasie :(
Morri - Czw 21 Lut, 2013 00:34

Nie wiem, czy kto¶ jeszcze nie widzia³, ale dla porz±dku, wklejam i tutaj.

Chanel dzi¶:


alisza - Czw 21 Lut, 2013 13:15

sledze jej losy na fb i bardzo mocno trzymam za nia kciuki..grosik tez poszedl na konto dla niej, niech wyzdrowieje kochana!
Morri - Czw 21 Lut, 2013 14:28

Dzi¶ dotar³a pierwsza paczuszka z karm± dla Chanel. Mimo kroplówki, Opiekunka postanowi³a spróbowaæ podsun±æ ma³ej troszkê rozrobionej z wod± pasty - to, co p³ynne zosta³o zjedzone : :heya2:
kiniek - Czw 21 Lut, 2013 19:28

wydaje mi siê, ¿e okiem problem mo¿e byæ innej natury, nie chroni go powieka wiêc nie jest ani nawil¿ane, ani oczyszczane, a jego umiejscowienie jest na tyle nieszczê¶liwe, ¿e ³atwo o uraz mechaniczny. Wiêc zapewne lepiej je usun±æ teraz nim co¶ siê zacznie z nim dziaæ.

bo wsadziæ go w oczod³ó chyba siê nie da :?

Nosferatu - Czw 21 Lut, 2013 22:29

Ale ona jest piêknie umaszczona
Morri - Pi± 22 Lut, 2013 00:24

Nowa dostawa zdjêæ ksiê¿niczki:

marinella - Pi± 22 Lut, 2013 09:23

o bawi siê :D
fuerstathos - Pon 25 Lut, 2013 00:23

Ostatnio niestety wiêcej informacji na fejsie ni¿ tu :(
Ale po prostu nie wyrabiamy siê z pisaniem. Ta fejsnowela powoduje, ¿e mamy dzisi±tki pw i zapytañ. A sama Chanel wymaga opieki i towarzystwa, wiêc Morri siedzi z kotk±, a nie w necie.

W niedzielê 24.02.2013 Chanel przesz³± operacjê w Animaldent.
W skrócie, w jêzyku dla ludzi:
- ¿uchwa (ja bym powiedzia³a dolna szczêka) zdrutowana
- szczêka (górna) ustabilizowana akrylem
- z³amany kie³ zabezpieczony
- w stawie szczêkowo-¿uchwowym w sumie od³amany jest taki "dzyndzelek" i po konsultacjach zapad³a decyzja, ¿e nie ruszamy, bo pewnie sam siê obleje. A wprowadzenie stabilizacji mog³oby spowodowaæ usztywnienie stawu na zawsze.

Za 6 tygodni tomografia, ¶ci±ganie drutów i decyzja co dalej ze stawem

Badania krwi - leukocytoza, reszta ok.

Je¶li chodzi o oko, które raz jest wyba³uszona, a raz wpada na swoje miejsce - ko¶ci jarzmowej praktycznie nie ma. A jest to ko¶æ, która po prostu trzyma oko na miejsci. Do tego rogówka uszkodzona. Na 99% do usuniêcia, potwierdzimy u okulisty.

Foty:






marinella - Pon 25 Lut, 2013 00:25

ale ona jest grzeczna
miki - Pon 25 Lut, 2013 00:30

Jakim trzeba byæ cz³owiekiem, ¿eby skatowaæ tak ³adne i niewinne zwierze.
Morri - Pon 25 Lut, 2013 09:19

Chanel jest strasznie absorbuj±ca. Ona po prostu kocha byæ z cz³owiekiem. Kiedy zostawiam j± sam±, po pó³ godzinie zastajê j± w takiej pozycji, jak j± zostawi³am - czeka. Jest - ¿e siê tak wyra¿ê - bardzo "psia". Przynajmniej ja nie zna³am wcze¶niej TAKICH kotów.
Wczoraj po zabiegu, kiedy ju¿ wróci³a z krainy fantazji po opiatach, zjad³a naprawdê sporo papki z RC dla rekonwalescentów. Po dwóch godzinach domaga³a siê jeszcze :ok: zrobi³a te¿ siusiu - niewiele, ale po zabiegu to i tak dobry znak :) dzi¶ w nocy nie mia³am serca zostawiæ jej samej, wiêc siedzia³am z ni±, ile mog³am. Obie zasnê³y¶my :oops: Budzi siê w takiej samej pozycji, jak zasypia - wtulona w cz³owieka. Kiedy przy niej kucam, wspina siê na tylnych ³apkach wyci±ga przednie, ¿eby tylko j± wzi±æ na kolana. A kolana traktuje jak swoje pos³anie: wejdzie i albo uk³ada siê do snu, albo k³adzie siê na plecach i wpatruje w cz³owieka, albo zaczyna siê myæ. Jestem ca³kowicie znokautowana jej zachowaniem :love:

Moje koty traktuj± j± z zaciekawionym wspó³czuciem. Ona te¿ wodzi za nimi wzrokiem - nie boi siê.

Rano pora na leki. I po¶lizg w porannej krz±taninie. Bo ma³a bardziej chcia³a byæ przytulana ni¿ je¶æ. Mo¿e za du¿o zjad³a wieczorem. Ale leki trzeba by³o podaæ - wiêc w nieskoñczono¶æ niemal trwa³o zlizywanie papki z rozkruszonymi tabletkami wprost z mojego palca.

alisza - Pon 25 Lut, 2013 11:25

sluchajcie a z tych obra¿en,¿e to napewno kto¶ ja skopal? :neutral: :(
raczej to nie wyglada na wypadek z autem?

Dominika - Pon 25 Lut, 2013 11:27

hej, a co dalej z jej ¿uchw±? nie znam siê na rentgenach, ale to wygl±da, jakby ca³y pyszczek (od spodu) by³ pêkniêty... to siê samo zro¶nie..? nie bêdzie j± bola³o..?
Dominika - Pon 25 Lut, 2013 11:29

Zastanawiam siê, czy ona nie jest za niska na auto... Chyba takiego uderzenia by nie prze¿y³a... Na niektórych zdjêciach widaæ poziome wg³êbienie w nosku, jakby kto¶ j± jakim¶ prêtem uderzy³...
AniaG - Pon 25 Lut, 2013 11:32

Ja siê w niej zakocha³am po tym, co tu wypisujesz stwierdzam, ¿e to by³aby idealna kocia do naszego domu ;) Nawet ³ukasz, jak przeczyta³a ¿e lubi siê tuliæ i spaæ itd. to zrobi³ t± minê :roll: My¶lê, ¿e gdy siê wykuruje to na pewno nie pogardzi gonitw± za myszk± :)
alisza - Pon 25 Lut, 2013 11:32

tez sie zastanawiam nad tym..ale bardziej chyba prawdopodbne ze czlowiek ja jednak tak zalatwil..
Morri - Pon 25 Lut, 2013 11:51

Zasadniczo ka¿dy wet, który j± widzia³, wyklucza samochód - s± tylko obra¿enia g³owy, co w przypadku uderzenia samochodu jest ma³o prawdopodobne. Chanel nie by³a poturbowana, nawet nie by³a brudna nigdzie poza g³ow±. Poza tym samochód by j± zabi³. Kicia jest naprawdê malutka - wa¿y troszkê ponad 2 kg - g³ówkê ma jak pó³roczny kociak. Je¶li by³o to kopniêcie, to bardzo silne. Nie przypadkowe w celu odgonienia kota, który natrêtnie siê ³asi. Mo¿e ³opata lub inne têpe narzêdzie :(
Morri - Pon 25 Lut, 2013 11:55

¯uchwa zosta³a zdrutowana, ¿eby nic siê nie przemieszcza³o. Faktycznie - jest pêkniêta. Pêkniête jest te¿ podniebienie - tutaj za³o¿ono stabilizator akrylowy na przednich z±bkach. Teraz czas na Matkê Naturê - niech siê zrasta.
Morri - Pon 25 Lut, 2013 12:00

Ania G. jest ju¿ fanklub :love: i d³uuuga kolejka :roll:
Dominika - Pon 25 Lut, 2013 13:05

My¶lê, ¿e taka nowela na fejsie, jak uci±¿liwa dla administratorek by nie by³a, ma jednak ogromn± si³ê ra¿enia. Ludzie udostêpniaj± sobie zdjêcia, komentuj±, lubi±, przesy³aj± sobie linki zwyk³± poczt± mailow± przez co komunikat trafia do znacznie wiêkszej liczby osób ni¿ tylko do fanów. A ten system, ¿e codziennie wieczorem jest swoisty "raport/podsumowanie dnia" powodowa³ ogromny ruch :) Oby dziêki temu wzros³o zainteresowanie pozosta³ymi podopiecznymi i wzros³y ich szanse na znalezienie sta³ego domu :)
Morri - Wto 26 Lut, 2013 01:14

Generalnie nie jest ró¿owo. Widzê, ¿e jest obola³a. Zw³aszcza w obrêbie oka. Lekarstwa je niechêtnie. Wcze¶niej my¶la³am, ¿e to mo¿e kwestia przejedzenia; teraz stawiam raczej na to, ¿e smak jednak nie ten. Jest modlitwa do kota, by jednak raczy³ zje¶æ. Naprawdê nie wyobra¿am sobie podawania jej leku strzykawk± :( wiêc muszê siê modliæ :roll:

Jedzenie, picie i krople do oczu sprawiaj±, ¿e ma³ej siê gorzej oddycha. Z noska jednak ci±gle jeszcze sp³ywa wydzielina ze skrzepami krwi. Trzeba jej trochê pomagaæ, jak z noska leci. Gulgocze przy tym strasznie - co¶ jak Nefi.

Martwi mnie te¿, ¿e nadal nie ma kupy. Zrobi³a ma³e co nieco (z naciskiem na ma³e) podczas badania tomografem. Od tamtej pory nic. Wiem, ¿e ma³o jad³a, ale je¶li po tej porcji, któr± wch³onê³a w ci±gu ostatniej doby, nic siê w kuwecie nie pojawi, naprawdê zacznê siê niepokoiæ.

Dominika - Wto 26 Lut, 2013 08:38

hej, a czy tomograf by³ robiony tylko g³ówce, czy ca³emu cia³ku? Bo je¶li ca³emu, to na pewno dok³adnie widaæ, co jest w przewodzie pokarmowym...

A jak to jest z kup± po narkozie? O ile dobrze pamiêtam, jako¶ od razu siê nie pojawia, trzeba na ni± trochê poczekaæ, zanim perystaltyka jelit wróci do normy... A kotek ostatnio mia³ chyba nawet dwie narkozy - przy tomografie i przy zabiegu stomatologiczno-szczêkowym...

A kiedy w ogóle by³a ostatnia kupa..?

AniaG - Wto 26 Lut, 2013 12:47

nie wydaje mi sie aby przy tomografie konieczna byla narkoza :)
Dominika - Wto 26 Lut, 2013 12:57

Mo¿liwe, ¿e przy tomografie nie by³o, chocia¿ przy tym badaniu jest wa¿ne, aby pacjent nie drgn±³, bo wtedy obraz jest zaburzony. Trudno zwierzaka utrzymaæ w takim stanie bez narkozy... Chocia¿ nie wiem, mo¿e maj± na to jakie¶ inne sposoby...
Morri - Wto 26 Lut, 2013 16:27

By³a konieczna - Dominika ma racjê - na szczê¶cie by³a to narkoza wziewna:)
alisza - Wto 26 Lut, 2013 20:13

o ktorej jutro operacja oka?
Morri - Wto 26 Lut, 2013 21:37

o 18:) trzymajcie kciuki :)
Katarzyna - Wto 26 Lut, 2013 21:49

Morri napisa³/a:

o 18:) trzymajcie kciuki


Trzymamy bardzo! Musi byæ dobrze!

Morri - Wto 26 Lut, 2013 23:10

Dzi¶ mamy kryzys. Chanel jest osowia³a, niechêtnie je. Pewnie wszystko j± boli. Na szczê¶cie temperatura w normie. Oprócz bólu z pewno¶ci± dokucza "graj±cy" nosek, w którym ci±gle jeszcze co¶ zalega. Raz po raz sp³ywa jaki¶ skrzep :neutral: Ale. Zaraz idziemy podaæ antybiotyk i bêdziemy siê raczyæ pasztetem od Fufu :)

Morri - Wto 26 Lut, 2013 23:18

Dobra wiadomo¶æ: Chanel ¶pi±ca do tej pory na kolanach, zaczê³a siê w³a¶nie myæ :) :) pierwszy raz dzisiaj... Lek przeciwbólowy podany wieczorem chyba zacz±³ dzia³aæ :brawo:
Morri - Sro 27 Lut, 2013 01:25

Jest kupa :tan: ca³kiem spora :roll: mierzenie temperatury termometrem posmarowanym parafin± chyba pomog³o :: niestety w kupie by³y robale :rzygi:

ci±gle walczê, by skoñczy³a je¶æ papkê z antybiotykiem. Ró¿ne wariacje smakowe. Chyba jednak jedzenie boli :(

Katarzyna - Sro 27 Lut, 2013 06:36

Trzymajcie siê!
Kupal super! ma³a rzecz a cieszy, ¿e hej! :D :hug:

maciej83 - Sro 27 Lut, 2013 07:31

Przy takiej opiece :roll: kotka stanie na cztery ³apy w try miga :P i nale¿y jej siê superrrr domek :aniolek: aby mog³a szybko zapomnieæ o swych przykrych prze¿yciach. Trzymam kciuki aby ma³ej siê powiod³o :wink:
AniaG - Sro 27 Lut, 2013 08:40

wlasnie Morri, super domek :D
Dominika - Sro 27 Lut, 2013 08:55

Hurra! Kupa!
Nefrestim - Sro 27 Lut, 2013 11:51

Hej,

S³uchajcie mam propozycje. Chcia³abym zrobiæ prezentacje w slajdach ze zdjêciami Chanel i z muzyk± na youtube. Poniewa¿ nie chcê by ludzie zapomnieli, chcê by to gdzie¶ by³o. Chcê równie¿ pokazaæ proces waszej pracy i weterynarzy oraz wielkiego zaanga¿owania w to co robicie. Wiem ¿e wiele kotów cierpi w ciszy i samotno¶ci, jednak jej przypadek poruszy³ wiele serc. I mam cich± nadziejê ¿e nastêpnym razem, je¶li który¶ z tych ludzi lajkuj±cych i komentuj±cych opisy o Chanel w obecno¶ci okrucieñstwa zareaguje.

Napiszcie dziewczyny co o tym s±dzicie, bo nie bêde ¶ci±gaæ zdjêæ bez waszej zgody :)

alisza - Sro 27 Lut, 2013 11:56

jak dla mnie bardzo dobry pomysl :)
Dominika - Sro 27 Lut, 2013 12:44

Taki film móg³by dzia³aæ ostrzegawczo. Mo¿na wys³aæ go w ramach promocji ludzkiego traktowania zwierz±t do poznañskich podstawówek i gimnazjów. Mo¿na na jednym ze slajdów zamie¶ciæ informacjê o karach, jakie czekaj± na osoby znêcaj±ce siê nad zwierzêtami, tak¿e osoby niepe³noletnie. Mo¿na podkre¶liæ rolê coraz powszechniejszego monitoringu w identyfikacji osób znêcaj±cych siê, a tak¿ê banalne proste info tym, ¿e kto¶ móg³ Ciê widzieæ gdy mêczysz zwierzê, nagraæ komórk± i wys³aæ na policjê. Mo¿na zagraæ nawet okrutnym niestety tekstem typu - wyobra¼ sobie, ¿e kto¶ tak pobi³ Twoje ukochane zwierzê.

Tak na gor±co przysz³o mi to do g³owy...

Nosferatu - Sro 27 Lut, 2013 17:42

I edukowaæ, ¿e jak widz± co¶ takiego to nale¿y zg³aszaæ. Inaczej ludzie mog± byæ nastêpni.
maciej83 - Sro 27 Lut, 2013 20:33

Mam takie ma³e zapytanie , Chanel zosta³a znaleziona w pobli¿u szko³y - a mo¿e by³-jest tam monitoring , mo¿e jest mo¿liwo¶æ ustalenia kto to zrobi³ bo bez w±tpienia nale¿y ukaraæ tego nie-cz³owieka.
AniaG - Sro 27 Lut, 2013 20:53

to dobry pomys³! aczkolwiek ca³kiem prawdopodobne, ¿e koteczka tam np. posz³a po zdarzeniu, czyli samo np. uderzenie jej przez kogo¶, potr±cenie przez samochód mog³o mieæ miejsce gdzie¶ indziej, a nie pod szko³± :(
fuerstathos - Sro 27 Lut, 2013 20:59

maciej83 napisa³/a:
Mam takie ma³e zapytanie , Chanel zosta³a znaleziona w pobli¿u szko³y - a mo¿e by³-jest tam monitoring , mo¿e jest mo¿liwo¶æ ustalenia kto to zrobi³ bo bez w±tpienia nale¿y ukaraæ tego nie-cz³owieka.


sprawdzali¶my - niestety w tej szkole monitoring tylko w WC

maciej83 - Sro 27 Lut, 2013 21:04

My¶lê tylko o ka¿dej mo¿liwo¶ci , aby takie sytuacje nie mia³y wiêcej miejsca. Niedawno w tv sensacja sêdzia skaza³ za znêcanie siê nad zwierzakiem ogólny szok ¿e pierwszy taki przypadek i wyrok bez zawieszenia. To powinna byæ norma , to ¿ywa istota która ufa i kocha nie rzadko lepiej ni¿ drugi cz³owiek i z regu³y w tej ufno¶ci staje siê bezbronna .
alisza - Sro 27 Lut, 2013 22:57

i bardzo dobrze..
ja dzis na fb widzialam zdjecie owczarka skatowanego..umieral na mrozie..cos okrpnego co sie dzieje .. :neutral:

Morri - Czw 28 Lut, 2013 00:12

Ju¿ po zabiegu:) Okaza³o siê, ¿e ka¿dy dzieñ zw³oki by³by dla koty coraz wiêkszym cierpieniem. Ci¶nienie ¶ródga³kowe w uszkodzonym oku siêgnê³o warto¶ci 94 mmHg, czyli prawie czterokrotnie przekroczy³o granice normy :( Musia³o to generowaæ ból niemal nie do wytrzymania. Nic dziwnego, ¿e ma³a by³a osowia³a i nie chcia³a je¶æ. Ale na szczê¶cie to ju¿ za nami :)

Teraz wracamy do siebie po narkozie. Jest zabawa - ma³a chocia¿ chodzi do ty³u i ledwo trzyma siê na nogach, nie bardzo ma ochotê le¿eæ. Z jedzeniem na razie na dystans, ale nie martwiê siê, bo dosta³a do¿ylnie glukozê.

Oto, jak Chanel prezentuje siê w ko³nierzu:

Morri - Czw 28 Lut, 2013 01:27

Dobra wiadomo¶æ: Chanel siedzi na moich kolanach i ca³y czas bacznie obserwuje co dzieje siê na monitorze :) Mam 100% pewno¶ci, ¿e na prawe oko widzi :aniolek: <-- podobaj± jej siê te skrzyde³ka :: ::
maciej83 - Czw 28 Lut, 2013 07:21

No to :aniolek: :aniolek: :aniolek: dla ma³ej , niech szybko wraca do formy poka¿e tez jakim mo¿e byæ mi³ym :twisted: , trzymam mocno kciuki za Chanel :wink:
evelina - Czw 28 Lut, 2013 19:59

Dobre wie¶ci! Z ca³ego serca trzymam kciuki za koteczkê, zas³uguje na wspania³y domek. G³aski dla Chanel:)
Morri - Pi± 01 Mar, 2013 14:57

Chanel wczoraj mia³a do¶æ intensywny dzieñ. Najpierw wizyta u okulisty - czy ranka ³adnie siê goi. Goi siê :) Panu doktorowi D±browskiemu nie podoba³ siê oddech ma³ej - to charkanie, ¶wiszczenie, tudzie¿ inne d¼wiêki. Kontrolnie strzeli³ zdjêcie klatki piersiowej - wszystko ok.
Wieczorem przyjecha³ pan doktor Kara¶ i mi³osiernie przywióz³ silniejsze leki przeciwbólowe z pochodn± morfiny :) Zajrza³ te¿ do mordki i niestety co¶ tam zauwa¿y³ - dzi¶ jedziemy na kontrolê. Mo¿liwe, ¿e stan skroniowo-¿uchwowy uleg³ zwichniêciu. Wspominano nam o tym jeszcze przed drutowaniem ¿uchwy.

Do bieganiny wokó³ Chanel dosz³o nam wiêc robienie zastrzyków podskórnie co 8 godzin. Ale warto - widaæ, ¿e po nich kota czuje siê duuuu¿o lepiej. Tylko dlaczego pan Adam nie pozwala nam podbieraæ strzykawek? :wink:

marinella - Pi± 01 Mar, 2013 15:25

Morri napisa³/a:
Tylko dlaczego pan Adam nie pozwala nam podbieraæ strzykawek?


pewnie ¿eby¶ mog³a kotkom pomagaæ zamiast wymagaæ sama pomocy :twisted: :twisted: :twisted:

Morri - Pon 04 Mar, 2013 03:17

Jak kot wraca do ¿ycia:




Asia_B - Pon 04 Mar, 2013 09:28

Dla takich chwil warto ¿yæ!
Widok cudowny.
Wielki podziw dla wykonanej pracy i w³o¿onego Waszego serduszka!

Morri - Pon 04 Mar, 2013 12:55

oj, du¿o jeszcze przed nami... Dzi¶ wizyta na kontroli u doktora D±browskiego - sprawdzamy szwy i czy ranka nam siê ³adnie zrasta.

Jutra zabieg u doktora Karasia, który na pewno popsuje trochê jej komfort ¿ycia - stabilizacja "kie³ do k³a". Obserwuj±c ma³±, my¶lê jednak, ¿e zabieg bêdzie bardzo korzystny dla niej. Kiedy nie dostaje ¶rodków przeciwbólowych, nie je, ca³y czas le¿y jak szmatka; kiedy je natomiast dostaje, jest radosna i skora do harców - wczoraj co chwilê co¶ bra³a w pyszczek, a to kulkê z papieru, a to pi³eczkê, a to myszkê - mimo klosza. A nie wydaje mi siê, by takie zabawy by³y dobre dla tych wszystkim pêkniêæ i z³amañ.

Morri - Sro 06 Mar, 2013 15:45

Chanel nie chce je¶æ:(
Asia_B - Sro 06 Mar, 2013 17:50

oj :( to nie jest dobra wiadomo¶æ..... :( mam nadziejê, ¿e mo¿e to chwilowe...?
Dominika - Sro 06 Mar, 2013 19:10

Mo¿e to ma zwi±zek z tymi nak³adkami na zêby? Mo¿e jest trochê zmêczona tymi wszystkimi wizytami u lekarzy, zabiegami... Mo¿e po prostu tak trochê, na jaki¶ czas jej siê odechcia³o? D³ugo trwa to niejadkowanie?
brynia - Sro 06 Mar, 2013 20:19

Miejmy nadziejê, ¿e to tylko kwestia tych wszystkich nak³adek. To na pewno nie jest dla niej komfortowe.
Da³a siê na co¶ skusiæ?

fuerstathos - Sro 06 Mar, 2013 21:17

:(

jaka¶ poprawa?

Morri - Sro 06 Mar, 2013 22:34

Wmuszam jej strzykawk± po odrobinie. Co¶ w ¿o³±dku ma. Teoretycznie mog³aby je¶æ p³ynne, bo pije. Przekonywanie trwa.
Oczywi¶cie, ¿e ma³a nie akceptuje tych akrylowych ustrojstw - jest wrêcz w¶ciek³a na nie

Nosferatu - Czw 07 Mar, 2013 08:29

A one spe³niaj± funkcjê stabilizatorów i bêd± wyjête, czy to ju¿ na sta³e?
Morri - Czw 07 Mar, 2013 09:36

Nosferatu, na 4-6 tygodni - teraz, jam mówisz, stabilizuj±
anna57 - Sob 09 Mar, 2013 00:31

Przepraszam, ze siê wtr±cam, ale mo¿e za³o¿yæ jej sondê....
Conwalie - Sob 09 Mar, 2013 08:38

Z tego co wyczyta³am na fb to obêdzie siê bez tego- kotka wspó³pracuje przy karmieniu strzykawk±:)
Morri - Sob 09 Mar, 2013 19:01

Ano, jest lepiej:) ma³a przypomnia³a sobie czasy cyckowe i sama domaga siê wiêcej :king: muszê ³adowaæ od razu 4 strzykawki, co by ksiê¿na pani siê nie zniechêci³a :: no cieszê siê :: jak cholera wrêcz :tan:
Nosferatu - Sob 09 Mar, 2013 20:18

No to wspaniale :: pupal siê przeg³odzi³ to teraz pójdzie g³adko :: :: ::
AniaG - Sob 09 Mar, 2013 22:07

:P
Morri - Pon 11 Mar, 2013 09:25

Wczoraj Chanel zjad³a: ca³± (CA£¡) saszetkê Convalescenca + ca³y (CA£Y) pasztet Recovery :shock:

Oczywi¶cie przy pomocy matczynej strzykawki :cool:

Morri - Pon 11 Mar, 2013 09:28

Dzi¶ na ¶niadanie ju¿ wci±gnê³a pó³ pasztetu.

Niestety ju¿ mnie chyba nie kocha tak jak kiedy¶. Woli byæ na kolanach u kogo¶, kto jej nie wyci±ga baboli z nosa, nie myje i nie wyciera ty³ka :roll: niewdziêcznica :twisted: Ale wieczorem zapomina o przykro¶ciach i ¶pi ze mn± ::

Asia_B - Pon 11 Mar, 2013 10:25

Mama jest zawsze najlepsza na ¶wiecie! no bo kto utuli do snu lepiej ni¿ Mama? :)
Katarzyna - Pon 11 Mar, 2013 16:06

Ale¿ nam siê utuczy maluda! :lol:
Morri - Pon 11 Mar, 2013 17:10

No na razie czuæ wszystkie krêgi na krêgos³upie :neutral: oprócz Chanel dokarmiamy te¿ ca³e stado robali :evil: ale niech no siê ma³a wzmocni trochê, to siê rozprawim z mot³ochem :twisted:
lola - Pon 11 Mar, 2013 19:21

Jak Ja siê cieszê z ka¿dej takiej dobrej wiadomo¶ci o zdrowiu naszej Maleñkiej Chanel "Ksiê¿niczki" :wink: :aniolek: :D
lola - Pon 11 Mar, 2013 19:21

Jak Ja siê cieszê z ka¿dej takiej dobrej wiadomo¶ci o zdrowiu naszej Maleñkiej Chanel "Ksiê¿niczki" :wink: :aniolek: :D
Katarzyna - Pon 11 Mar, 2013 20:03

Morri napisa³/a:
No na razie czuæ wszystkie krêgi na krêgos³upie oprócz Chanel dokarmiamy te¿ ca³e stado robali ale niech no siê ma³a wzmocni trochê, to siê rozprawim z mot³ochem


Bogate ¿ycie wewnêtrzne w sumie jest mile widziane, ale raczej nie takie! :twisted:
Niech pannica dobrzeje!

Morri - Wto 12 Mar, 2013 00:49

Chanel mówi dobranoc :love:


lola - Wto 12 Mar, 2013 03:51

Dobranoc Malenka:-) :wink:
Morri - Pon 18 Mar, 2013 12:20

S³owa zbêdne...


kfiatek - Pon 18 Mar, 2013 14:40

Ale¿ z niej cukiereczek :serce:
Katarzyna - Pon 18 Mar, 2013 16:23

Do zjedzenia! :D
maciej83 - Pon 18 Mar, 2013 20:26

Superrrrr :D
fuerstathos - Pon 18 Mar, 2013 20:27

jakie ³adne kocyki :love:
Asia_B - Pon 18 Mar, 2013 20:47

Jakie Ona ma ca³u¶ne ³apulki :)
Morri - Wto 19 Mar, 2013 09:35

fuerstathos napisa³/a:
jakie ³adne kocyki :love:

:turla: :turla: :turla:

Chanel ma ciocie, które bardzo j± kochaj± i nawet z daleka przesy³aj± prezenty :D :D

Morri - Nie 24 Mar, 2013 23:08

U ma³ej ogólnie lepiej - pewnie dlatego coraz wiêksz± uwagê przyci±gaj± szczegó³y. Martwi mnie tylna ³apa, na któr± Chanel wyra¼nie kuleje - problem pojawi³ siê wraz z wenflonem, choæ nie wiadomo, czy to nie tylko zbieg okoliczno¶ci. Wyja¶niamy, bo czas mija, a nie jest nic lepiej :(
Stabilizacja akrylowa trachnêla na ca³ego - z tym te¿ musimy siê jako¶ uporaæ :(
Ale z pozytywów: Chanel ma super apetyt, nieustann± chêæ na mizianki i zabawê. Ale ma te¿ charakterek: z³o¶ci siê, kiedy co¶ jej nie pasuje. Inne koty trzymaj± siê raczej z daleka. Kocie harce zamieraj± wraz z wej¶ciem ma³ej do kociej bawialni. Nie wiem, czy nie mia³a wcze¶niej styczno¶ci z kotami, bo swoj± chêæ do zabawy wyra¿a waleniem ³ap± :shock: Naprawdê widaæ, ¿e chce siê bawiæ, ale samopas z innymi pu¶ciæ jej niepodobna, bo niech siê który¶ z pozosta³ych odmachnie...



Morri - Pi± 05 Kwi, 2013 11:09

Chanel dobrzeje, co objawia siê do¶æ wyrazistym charakterkiem. Za ka¿dy ból - odp³aca bólem :king: Z nawi±zk± :king:
Wydaje mi siê, ¿e co¶ jest nie tak z pazurkami przy tej ³apce, na któr± ma³a kuleje - by³y strasznie brudne i mia³am wra¿enie, ¿e siê tam jaki¶ stan zapalny wda³. Weci spo³em orzekli, ¿e nic siê tam nie dzieje, ¿e problem jest gdzie¶ wy¿ej. Niemniej po oglêdzinach (za które zosta³am pobita i pogryziona :: ) o¶mielam siê twierdziæ ponad wszelk± w±tpliwo¶æ, ¿e bolesno¶æ wystêpuje G£ÓWNIE w obrêbie pazurków... I to najbardziej w przypadku dwóch. Ju¿ wcze¶niej przemy³am pazurki Rivanolem.
Od kilku dni trwa intensywne wylizywanie pazurków. Wczoraj wieczorem zauwa¿y³am, ¿e na jednym palcu w³oski s± posklejane i lekko podbarwione na ró¿owo (troszkê krwi?). Obejrzeæ siê po prostu nie da³o. Chanel tak mi siê wczepi³a w rêkê zêbami i pazurami, ¿e mog³am j± podnie¶æ w ten sposób. Musi wiêc boleæ. A ¿e dzi¶ wizyta u ¯anet, odpu¶ci³am. Koñczy siê nam antybiotyk (³zawienie z oka i wydzielina z noska), wiêc na pewno podpytamy te¿ o ³apkê.

Morri - Pi± 05 Kwi, 2013 11:15

Z nowo¶ci: akryl ¶ci±gniêty na tyle na ile siê da³o bez narkozy. W zale¿no¶ci od efektów dzisiejszej wizyty, zabieg wyci±gniêcia drutów i sterylizacji w przysz³ym lub jeszcze nastêpnym tygodniu.

Spo³ecznie ma³a siê rozwija. Ma coraz lepsz± kondycjê - d³u¿ej siê bawi, biega, szaleje z drapakiem. ¬le znosi samotno¶æ, miaucz±c pod drzwiami, kiedy jest zamkniêta. Ale niestety wyj¶cia nie ma. Nadal nie dogada³a siê pozosta³ymi kotami, wiêc nie mogê jej z nimi pu¶ciæ samopas. S± za du¿e i za silne, by by³o to dla niej bezpieczne :?

Morri - Nie 07 Kwi, 2013 01:36

No i mamy problem :neutral: okaza³o siê, ¿e w pi±tek od rana do wczesnego popo³udnia Chanel tak urz±dzi³a sobie palec u stopy, ¿e a¿ zjad³a sier¶æ w tym miejscu :neutral: wygl±da koszmarnie :neutral: powrócili¶my wiêc do upokarzaj±cego kielicha na g³owê, podajemy megagorzki antybiotyk i siê kurujemy. Ale - mimo wszystko widzê, ¿e ³apê, choæ na pewno jest obola³a, kicia stawia lepiej ni¿ wcze¶niej - teraz ju¿ nie dotyka piêt± pod³ogi :roll: dla mnie to jednak postêp - jakby noga jako ca³o¶æ by³a mimo wszystko sprawniejsza :)

Inna rzecz, ¿e klosz na g³owie przyprawia Chanel o focha tak wielkiego, ¿e na czas korzystania z kuwety, muszê jej go ¶ci±gaæ. Inaczej znajdujê niespodzianki w innych miejscach :eee: zastanawiam siê, czy nie poddaje siê mnie próbie kociej manipulacji :cool:

Oczywi¶cie w zwi±zku z pojawieniem siê paskudnego smaku w strzykawce, strzykawki straci³y na atrakcyjno¶ci na rzecz miski :diabel:

maciej83 - Nie 07 Kwi, 2013 07:47

Czyli kota sprawdza jak wielk± mi³o¶ci± jest darzona :lol: "kocia manipulacja" ::
felinity - Sro 10 Kwi, 2013 22:02

Jak tam kocia ³apeczka? :)
Nie wiem czy Ania Kwiatkowska przekazywa³a, ale przechowujê kilka fundacyjnych saszetek Convalescenca dla Chanelki. Jakby co, proszê o kontakt. Mieszkam na Ogrodach.

Morri - Wto 16 Kwi, 2013 10:43

Kocia ³apeczka daje nam do wiwatu :twisted: Mimo naprawdê usilnych starañ zapobiegawczych, zosta³a kilkakrotnie wylizana. Codziennie robimy p³ukanie w Rivanolu + kompres - dzi¶ jest ciut lepiej :) Po licznych próbach zapakowania Chanel w cokolwiek, z czego siê nie wypakuje i dostanie do ³apy, efekt wygl±da tak:
:twisted:

Asia_B - Wto 16 Kwi, 2013 11:02

jakie noworodkowe ¶pioszki :)
Conwalie - Wto 16 Kwi, 2013 12:55

Ojoj jak to przes³odko wygl±da:D Jak d³ugo w takich ¶pioszkach wytrzyma³a? ;>
Morri - Wto 16 Kwi, 2013 13:14

Conwalie napisa³/a:
Ojoj jak to przes³odko wygl±da:D Jak d³ugo w takich ¶pioszkach wytrzyma³a? ;>


Po pierwszej nocy wykopa³a siê do po³owy, ale nie dotar³a do nogi :lol: Teraz ma lepiej dopasowane wdzianko - musia³am troszkê skróciæ korpus pajacyka :cool: i jedna noga jest wolna, bo w dwóch takich ¶pioszkowych skarpetach Chanel nie mog³a chodziæ - ³apy siê rozje¿d¿a³y :lol:

misiosoft - Wto 16 Kwi, 2013 14:24

cudnie wygl±da w tym wdzianku :P
evelina - Wto 16 Kwi, 2013 18:20

Jaka s³odziutka! Moje ³obuzy nie da³yby siê tak ubraæ za ¿adne skarby :D
kfiatek - Wto 16 Kwi, 2013 21:14

Ale¿ wdzianko :)
Morri - Pon 22 Kwi, 2013 03:32

Z nog± walczymy dalej. Wygl±da ju¿ o niebo lepiej. Choæ dzi¶ rano znalaz³am komplet: ¶pioch + kaftan nierozpiête, nierozwi±zane, a kota w ¶rodku brak :evil: wyj±tkowa akrobatka :roll: na szczê¶cie nie zd±¿y³a narobiæ szkód :)

Wczoraj zwa¿yli¶my smoka - 3 300. Kiedy do nas trafi³a wa¿y³a 2 050 g. Nadwagi nie ma na pewno, za to wydaje mi siê, ¿e ogólnie uros³a :hm: mo¿e jest m³odsza ni¿ s±dzili¶my :hm:

Morri - Pon 22 Kwi, 2013 03:33

A, i jeszcze fotka:



No, jestem z siebie dumna :king:

Kri - Pon 22 Kwi, 2013 09:38

Morri napisa³/a:
Wczoraj zwa¿yli¶my smoka - 3 300. Kiedy do nas trafi³a wa¿y³a 2 050 g. Nadwagi nie ma na pewno, za to wydaje mi siê, ¿e ogólnie uros³a :hm: mo¿e jest m³odsza ni¿ s±dzili¶my :hm:


Mi siê wydaje, ¿e biedy z podwórka niby doros³e a drobne w DT rosn±, bo w koñcu s± do¿ywione i organizm w koñcu ma szanse urosn±æ do zaprogramowanej genetycznie wielko¶ci.

Wygl±da piêknie :love:

Morri - Pon 22 Kwi, 2013 09:45

Kri napisa³/a:

Mi siê wydaje, ¿e biedy z podwórka niby doros³e a drobne w DT rosn±, bo w koñcu s± do¿ywione i organizm w koñcu ma szanse urosn±æ do zaprogramowanej genetycznie wielko¶ci.


Mo¿e byæ, bo ona poch³ania takie ilo¶ci jedzenia, ¿e w g³owie mi siê nie mie¶ci :eee:

Katarzyna - Pon 22 Kwi, 2013 16:14

Cudna panna! :D
felinity - Wto 23 Kwi, 2013 16:21

A jak dzia³a ¿uchwa naszej gwiazdeczki?
Morri - Wto 23 Kwi, 2013 17:25

Ano dobrze:) Przetestowane na moich osobistych rêkach, nosie, brodzie...
Na razie jednak dajemy jej papki. Nieszczêsna infekcja przy pazurku odwlek³a nam trochê wyci±ganie drutów, ale o ile wszystko pójdzie dobrze, na za tydzieñ bêdziemy siê umawiaæ na zabieg :)

felinity - Wto 23 Kwi, 2013 22:25

¯eby nie wyros³a z niej rozpuszczona pannica. :)
alisza - Sro 24 Kwi, 2013 19:34

jest sliczna ::
felinity - Wto 07 Maj, 2013 21:54

Jak paszcza i ³apka Jej Wysoko¶ci Chanelki? :D
Morri - Sro 08 Maj, 2013 10:44

Chanel przenios³a siê na d³u¿sze wakacje do mojego brata :P Powodem by³y napiêcia, jakie generowa³y siê w¶ród stada Borysi±tek i wzajemna sympatia, jak± Chanel i pan Brat siê obdarzyli od pierwszego wejrzenia :serce: Niemniej odwiedzam j± prawie codziennie.

£apka zapakowana w ¶pioszki ju¿ prawie wygojona. Ale nadal trzymamy ma³± w ciuszkach, bo kilka razy by³o ju¿ prawie prawie - dos³ownie sekunda nieuwagi i krew siê leje. Dlatego szlaban - rozbieramy tylko na trochê, by mog³a siê spokojnie umyæ i wybawiæ, a potem finito - powrót do ¶piocha.

Z noska ci±gle raz na parê dni Chanel wysmarkuje solidnego zielonego gluta. Antybiotyki nic nie zdzia³a³y, dlatego coraz bardziej prawdopodobne jest, ¿e ci±gle jeszcze trwa oczyszczanie oczodo³u - smark pojawia siê tylko po tej stronie, gdzie nie ma oka. Codziennie robimy inhalacje, nawil¿amy nosek. Ksiê¿na Pani oczywi¶cie nie przepada za wdychaniem zio³owych naparów - przewa¿nie ustawia siê do nich ty³kiem :spadam:

Niemniej stan ogólny jest bardzo dobry - okaz zdrowia, wyniki krwi - mimo tej ca³ej chemii, jak± by³a naszprycowana - te¿ w porz±dku :cool: Dlatego na pi±tek mamy umówiony zabieg - ¶ci±gniêcie drutów i resztek akrylu :tan: + sterylka :cool:

Przyznam szczerze, ¿e teraz, kiedy tak d³uga droga za nami i kiedy jest ju¿ tak dobrze, mimo wszystko bojê siê tej kolejnej narkozy :? :? :? To zawsze ryzyko :?

kat - Sro 08 Maj, 2013 10:52

Bêdziemy mocno trzymaæ kciuki!
felinity - Czw 09 Maj, 2013 18:25

Powodzenia :)
Katarzyna - Czw 09 Maj, 2013 19:31

Trzymamy kciuki!
fuerstathos - Sob 11 Maj, 2013 22:27

Ludzie nawet do Pestki przychodz± siê spytaæ, co u Chanel. Dlatego prosimy o informacje - tu i na fejsa.
Morri - Nie 12 Maj, 2013 00:08

Wczoraj byli¶my na zdjêciu drutów i sterylizacji. W sumie bardzo sprawnie ogarniêty zabieg - trwa³ niewiele ponad godzinê. Na brzusiu tylko maleñkie rozciêcie - 1 szew. Ale rych³o w czas - bo ju¿ na prawym jajniku pojawi³a siê torbiel. Pewnie dlatego po pierwszej rujce, nie pojawia³a siê kolejna.

O dziwo, nie ma jakich¶ spektakularnych postêpów w zrastaniu siê ¿uchwy - owszem co¶ ju¿ tam siê zros³o, ale nie tyle, ile mo¿na by oczekiwaæ. Dlatego doktor Kara¶ za³o¿y³ dodatkowo niæ, która ma trzymaæ wszystko razem. Z czasem niæ siê rozpu¶ci. Mamy te¿ szwy na dzi±¶le po usuniêciu k³a. Na rtg widaæ jaki¶ obiekt w zatokach po stronie bez oka - mo¿e to byæ jaka¶ torbiel lub inne cholerstwo. W ka¿dym razie jest szansa, ¿e samo siê wch³onie. Bêdziemy wiêc intensywniej inhalowaæ - mo¿e da siê to "wysmarkn±æ". Fufu, mo¿e podpowiesz, jakie mieszanki zió³ s± najskuteczniejsze?

Poza tym wszystko w najlepszym porz±dku - po zachowaniu Chanel nie mo¿na w ogóle poznaæ, ¿e jest po zabiegu, ¿e co¶ j± boli - jest nieco nieszczê¶liwa, ¿e ograniczamy jej swobodê ruchu :roll:

fuerstathos - Nie 12 Maj, 2013 00:16

Morri napisa³/a:
Bêdziemy wiêc intensywniej inhalowaæ - mo¿e da siê to "wysmarkn±æ". Fufu, mo¿e podpowiesz, jakie mieszanki zió³ s± najskuteczniejsze?



u Nefika najlepiej dzia³a, jak wrzucam razem septosan i bronchial

http://www.i-apteka.pl/pr...20-torebek.html
http://www.i-apteka.pl/pr...20saszetek.html

w sumie 2 saszetki na jakie¶ 1 - 1,5 litra wrz±tku

Morri - Pon 27 Maj, 2013 10:51

Chanel ma siê coraz lepiej :) Apetyt nadal jak u rekina, tote¿ waga dobiega 3,5 kg. Nied³ugo bêdzie trzeba pomy¶leæ o jakich¶ maleñkich restrykcjach, bo na brzusiu pojawi³a siê ju¿ warstewka t³uszczyku :lol: Ale, taki t³uszczyk cieszy :lol:

Mieli¶my trochê stresu po sterylce - bo w miejscu rany pojawi³a siê kula wielko¶ci pi³eczki pigpongowej - nigdy czego¶ takiego nie widzia³am. Pojawi³ siê stan zapalny nie wiadomo sk±d. I znów kolejny antybiotyk, smarowid³o na brzuch i ci±g dalszy kubraka. Ten kot w koñcu nie bêdzie siê dobrze czu³ bez ciuchów :D

Niemniej humor dopisuje, nawet w kaftanie ma³a bryka a¿ mi³o :) Zacie¶nia te¿ przyja¼ñ z psem i idzie jej to znacznie lepiej ni¿ trudne kontakty z kotami :) Wychowywanie ludzi te¿ postêpuje - ma³a ma du¿y nacisk zêbów :) i znów - jak siê tu nie cieszyæ ? :king:

Obecny dt jest tak szaleñczo zakochany w ksiê¿niczce, ¿e odgra¿a siê, ¿e ju¿ jej nie odda ::

Kri - Pon 27 Maj, 2013 10:55

Morri napisa³/a:

Obecny dt jest tak szaleñczo zakochany w ksiê¿niczce, ¿e odgra¿a siê, ¿e ju¿ jej nie odda ::


I dopsz :diabel: :diabel: :diabel:

Morri - Pon 03 Cze, 2013 09:21

Chanelcia wreszcie bez kubraka :tan: :tan: a to oznacza, ¿e ju¿ nie biega, a fruwa :lol: :lol: nadrabia zaleg³o¶ci z kilku miesiêcy skrêpowania :roll:
Morri - Sob 15 Cze, 2013 18:10

A co to?


Morri - Pon 28 Lip, 2014 14:37

Pozdrowienia od Chanelki :serce:




kikin - Pon 28 Lip, 2014 14:38

:serce:
misiosoft - Pon 28 Lip, 2014 14:40

¶licznota :)
MandM - Pon 28 Lip, 2014 15:49

:love:
maciej83 - Pon 28 Lip, 2014 17:53

Jest naprawdê piêkna :D
Kurciak - Pon 28 Lip, 2014 19:59

cudo!!! :D
Morri - Sob 29 Lis, 2014 23:39

https://www.facebook.com/...&type=2&theater :) :) :)
Morri - Wto 24 Maj, 2016 23:08


Morri - Wto 05 Lip, 2016 15:27

Tak siê ksiê¿niczce robi pedicure :D

misiosoft - Wto 05 Lip, 2016 17:18

nie wierzê!! tak siê nie da, to na pewno jest zmontowane albo j± czym¶ przekupili¶cie ;)
kat - Wto 05 Lip, 2016 17:19

:aniolek:
Morri - Wto 05 Lip, 2016 17:38

jedna Pani w komentarzach na FB zasugerowa³a, ¿e kluczem do sukcesu jest... w³ochate kolano ;)
kotekmamrotek - Wto 05 Lip, 2016 19:51

oooo, widzê, ¿e nie tylko mnie to hmmm.... powiedzmy, ze zainspirowa³o;)
Morri - Pon 27 Maj, 2019 02:20

W zesz³ym roku Chanel straci³a swoj± psi± przyjació³kê, która do¿ywszy 18 lat, pobieg³a za Têczowy Most. Pañciostwo nie planowali ju¿ kolejnego psa, ale widz±c, jak Chanel reaguje na ka¿dego zobaczonego na ekranie tv przedstawiciela tego gatunku, ostatecznie zmienili zdanie. Teraz trwa kocie wychowywanie ;)

Cynamon - Pon 27 Maj, 2019 08:56

Wa¿ne, ¿e siê nie zniechêca i konsekwentnie uczy pokory psiaka :D :patyk:
Szybko sobie Go ustawi! ::

kikin - Pon 27 Maj, 2019 13:32

:jebanewalentynki:

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group