Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

Znalazły dom - Kinia

alex_na - Sob 05 Paź, 2013 11:23
Temat postu: Kinia
Pierwsza podopieczna już na miejscu. Kicinka trafiła do nas z ulicy ale obycia w towarzystwie i kultury osobistej pozazdrościć może jej salonowa dama :)
Pierwsze chwile troszkę nieśmiało, ale teraz mam w domu szalejącą kulkę energii i śliczności. Była już chyba w każdym kącie :)
Jak ją zatrzymać???




Jutro zdobędę aparat i zrobimy sesję zdjęciową. Jeśli uda się malucha zatrzymać na dłużej niż sekundę :p

Kinia na picasie :arrow: https://picasaweb.google.com/110103969880165520044/Kinia

perdo - Sob 05 Paź, 2013 11:30

Cudo :aniolek:
Katka - Sob 05 Paź, 2013 11:30

no to uprzedzam, zę sie nie uda :twisted:
chyba, ze sie trafi akurat minuta, w której małe bezie spac ::

Kri - Sob 05 Paź, 2013 18:25

Ola super trafiłaś, mała jest boska. Cudowny kociakowy charakter. Urzekła mnie naprawdę w 2 minuty. :love:
MandM - Sob 05 Paź, 2013 18:58

:serce:
alex_na - Nie 06 Paź, 2013 13:55

Jest baaardzo towarzyska :) Kto nie wchodzi do domu od razu jest witany ciekawsko podniesionym ogonkiem albo dzikim atakiem na stopę
Morri - Nie 06 Paź, 2013 14:02

W jakim wieku jest maluda?
AniaG - Nie 06 Paź, 2013 14:40

Morri napisał/a:
W jakim wieku jest maluda?

7 tygodni

Morri - Nie 06 Paź, 2013 14:42

Ania G. napisał/a:
Morri napisał/a:
W jakim wieku jest maluda?

7 tygodni


oooo, jakie maleńśtwo :serce:

AniaG - Pon 07 Paź, 2013 21:36

Jak po wizycie u weterynarza z malutką i po podaniu odrobaczenia?
alex_na - Wto 08 Paź, 2013 18:15

Właśnie wróciliśmy od weta i zaczynamy intensywne kurowanie. Nie podobało jej się u Pani doktor, oj nie - mała pokazała charakterek :p Ale była dzielna i poza paroma humorami spokojnie przesiedziała całe badanie :) Teraz antybiotyk, maść i kropelki do oczek i wszystko powinno być ok - w czwartek umówimy się na kolejną wizytę.
Kri - Pią 11 Paź, 2013 09:00

I jak postępy w leczeniu? Oczy są już lepsze?
Morri - Pią 11 Paź, 2013 09:49

Dopraszamy się o fotki maludy - one tak szybko rosną :(
alex_na - Pią 11 Paź, 2013 12:20

Fotki w drodze - w weekend problematyczne kwestie łatwo się rozwiązuja ;) Ale kitka ma się lepiej. Tutaj widać jak sprawa się miała jeszcze tydzień temu - bebzolek już okrągły, ale oczka bidne



A teraz proszę bardzo! jakby czystsze i jakby poważniejsze spojrzenie :)

http://imageshack.us/a/img820/7287/vk03.jpg

Tym niemniej mała ciągle jeszcze kicha (czasem doprowadzając mnie do zawału) ale na pewno idziemy w dobrym kierunku! :)

edit brynia: podmieniłam za duże zdjęcie na link

AniaG - Pią 11 Paź, 2013 12:56

ale słodziak!!!!! :)
Kri - Pią 11 Paź, 2013 12:57

Faktycznie, taka dorosła się wydaje. I oczy dużo ładniejsze. :tan:
alex_na - Sro 16 Paź, 2013 14:53



Kot w stanie czystym :)

AniaG - Nie 20 Paź, 2013 21:54

Piękna dziewczynka :) Czy ktoś o nią pyta? Olu potrzeba więcej informacji o kotce, bo z takich strzępów nie da się nic sensownego o niej napisać na fb (jaka jest, co lubi itp.). Również jakieś fajne aktualne zdjęcie by się przydało. Na kiedy zaplanowaliście szczepienie?
Kri - Nie 20 Paź, 2013 22:14

Kinia jeszcze trochę psika, ale oczy już ma bez zarzutu. W tym tygodniu dziewczyny jadą do weta. Za brak ogłoszenia faktycznie należy się bura :patyk: ale w tym tygodniu je z Oli wyduszę. :diabel:
Kri - Czw 24 Paź, 2013 21:40

No i taka Kinia nam rośnie, no. :serce:




alex_na - Pią 25 Paź, 2013 08:00

Grubasińska ;)
Asia_B - Pią 25 Paź, 2013 08:55

Ach joooo :kiss:
Widzę, że sesja z prawdziwego wrażenia, co ujęcie to inne tło :)

alex_na - Czw 31 Paź, 2013 23:20

Kinia zaliczyła kolejną wyprawę do weta i jest coraz lepiej, ciągle musi jednak znosić mycie i zakraplanie oczek, co za każdym razem jest małym dramatem :roll:
Wcina za trzech i psoci za pięciu :p Jak to mały kociak potrafi bawić się praktycznie wszystkim - od kocich zabawek, przez zgniecione w kulkę papierki po sznurówki butów w przedpokoju, ale najdziwniejszym obiektem polowań jaki obrała sobie bodaj od drugiego dnia w domu jest... pralka. Dostaje regularny łomot przy co drugiej wizycie w kuchni! Czasem tylko zostaje wykorzystana jako przytulna kryjówka co doprowadza mnie na skraj paranoi przy każdym praniu o_o'
Małej przydałby się jakiś koci towarzysz zabaw - jeśli w stosunku do innych kotów jest choć w połowie tak przyjacielska i ufna jak dla ludzi to raczej nie będzie miała z kolegami problemów a wydaje mi się, że nie jest zbyt szczęśliwa gdy zostaje sama w domu :< Zawsze, gdy wracam od razu wybiega do drzwi się przywitać, albo robi przyczajkę za drzwiami łazienki i wyskakuje zza węgła licząc na zabawę

Kri - Czw 31 Paź, 2013 23:27

alex_na napisał/a:
jako przytulna kryjówka co doprowadza mnie na skraj paranoi przy każdym praniu o_o'

Skąd ja to znam. Szukanie i liczenie kotów przed zapuszczeniem prania to standard!

filo - Pią 01 Lis, 2013 00:45

Kri napisał/a:
alex_na napisał/a:
jako przytulna kryjówka co doprowadza mnie na skraj paranoi przy każdym praniu o_o'

Skąd ja to znam. Szukanie i liczenie kotów przed zapuszczeniem prania to standard!

Standard. Za każdym razie po załadowaniu pralki wołam: "kolejno odlicz" i sprawdzam gdzie kto jest.

alex_na - Wto 05 Lis, 2013 15:03

No! Wczoraj zaliczyliśmy kontrolę u weta i wygląda na to, że Kiniuś za tydzień dostanie szczepionie. Zaprzyjaźniła się też z transporterkiem - najpierw sama do niego wlazła, a potem przekimała spokojnie całą podróż. Mała rośnie jak na drożdżach - ma już 1,5 kilo (dzisiaj jeszcze wrzucę fotkę) i widać, że czuje się w pełni sił - najchętniej non stop ganiałaby za papierowymi kulkami albo przeglądała zawartość szaf :)
Kri - Wto 05 Lis, 2013 17:59

Super, że rośnie zdrowo i w przyszłym tygodniu można szczepić. :ok:
Pamiętaj żeby ją przy szczepieniu od razu zaczipować.

Kri - Pią 08 Lis, 2013 17:39

alex_na napisał/a:
(dzisiaj jeszcze wrzucę fotkę)

I gdzie ta fotka? :patyk:

alex_na - Czw 14 Lis, 2013 12:34

O o o



Taka jestem duża o!

I jako mały szatan wcielony mam nową ulubioną zabawę :twisted: nocne polowanie na stopy! Możecie się chować pod kołdrami i kocykami - i tak je odnajdę i zjem!

A potem ułożę się w moim ulubionym miejscu - na Twojej głowie i słodko zasnę :>

kat - Czw 14 Lis, 2013 12:36

Mała wygląda jak pirat ;)
alex_na - Pią 15 Lis, 2013 09:57

I równie jest zadziorna! Arrr
misiosoft - Pią 15 Lis, 2013 16:53

kat napisał/a:
Mała wygląda jak pirat ;)


dokładnie!! ::

alex_na - Wto 19 Lis, 2013 16:46

Mam nową pomoc kuchenną :D



Czy to norma, że kota nie da się odgonić od obierek i pyrek?

MandM - Wto 19 Lis, 2013 17:57

Oj prawda, prawda :shock: osobiście znam dwie kicie, które to uwielbiają :wink: a widzę, że malutka to w dużych ziemniakach gustuje ::
AniaG - Sro 20 Lis, 2013 05:34

norma :D Prosimy o WIĘCEJ INFO O KOTCE!
Kri - Sro 20 Lis, 2013 08:49

Widać, że kota z Pyrlandii ::
alex_na - Sob 23 Lis, 2013 17:35

Kinia to zdecydowanie kot zaczepno-obronny. Czasem w zabawach potrafi zagalopować się za daleko i z nienacka zaprezentować wszystkie kły i pazurki. Na szczęście powoli zaczyna rozumieć, że to nie zawsze jest mile widziane - dziś rozochocona podbiegła do mnie, pacnęła łapką, zmieszała się odrobinkę kiedy na nią spojrzałam po czym z furią zaatakowała poduszkę :roll: trening się opłaca ;d

...jeśli istnieje coś takiego jak trenowanie kota

WiKinga - Pon 02 Gru, 2013 21:42

Kinia razem z Kingą pozdrawiają z Jej nowego dt ! :D

Obiecałam dzisiaj zdjęcia, ale nie będzie :oops: bo to naprawdę nie jest możliwe. Próby były wielokrotne i żeby oddać prawdziwie tego kociaka to najlepsze są takie na których jej nie ma z dopiskiem "kiedy robiłam zdjęcie jeszcze tam była" Także jutro przy dziennym świetle albo dzisiaj kiedy padnie i zaśnie będziemy próbować dalej :roll:

a teraz trochę zachwytów : po krwiożerczej i obronnej Kini prawie nie ma śladu. Już śmiało biega po całym domu ganiając się się razem z moją kicią. Nie syczy, nie warczy, do zabawy można poświęcić nawet własne ręce bez rękawiczek i też nie ucierpią :D
Nie lubi być co prawda noszona na rękach, ale kiedy ma nastrój to sama znajduje sie na kolonach i cudownie mruczy. :D Jeszcze nie tak dawno temu nie spodziewałabym się takiej uciechy z tego malucha.

P.S miałyśmy wczoraj video-konferencję z moimi rodzicami przez skypa - ZAKOCHANI absolutnie!

marinella - Pon 02 Gru, 2013 21:49

A jak Twoja Kota? zadowolona z towarzystwa? :lol:
Kri - Pon 02 Gru, 2013 21:52

WiKinga napisał/a:
Jeszcze nie tak dawno temu nie spodziewałabym się takiej uciechy z tego malucha.
Ufff... :lol:
Kri - Pon 02 Gru, 2013 21:53

A jeśli wszystko pójdzie dobrze, to w środę mamy PA! :ok:
WiKinga - Pon 02 Gru, 2013 23:01

Moja Kota..chyba się przyzwyczaiła :D na pewno się nie nudzą razem w domu i już jest pokojowo, dzisiaj się nawet wzajemnie lizały jak wróciliśmy do domu. I do tego ja poszłam w odstawkę :cry:

Będziemy tęsknić za Kinią. :cry:

marinella - Pon 02 Gru, 2013 23:02

Cytat:
Będziemy tęsknić za Kinią. :cry:


PA to jeszcze nie adopcja choć już bliżej niż dalej ;)

AniaG - Wto 03 Gru, 2013 00:24

Super wieści :) nawet nie wiedziałam, że zmieniła DT..
marinella - Wto 03 Gru, 2013 00:25

WiKinga napisał/a:
dzisiaj się nawet wzajemnie lizały jak wróciliśmy do domu.



to błyskawicznie się zakolegowały

Kri - Wto 03 Gru, 2013 07:51

Ania G. napisał/a:
Super wieści :) nawet nie wiedziałam, że zmieniła DT..


Poszła na kocią szkołę życia. Lekcja pierwsza: jak okiełznać zabójczy temperament, czyli życie w kocim społeczeństwie. :wink:

alex_na - Wto 03 Gru, 2013 08:58

Wow :) to świetnie, tak się cieszę, że się szybko przyzwyczaiła! Ale, że na rękach nie lubi to się dziwie - nigdy nie zgłaszała obiekcji :shock:
WiKinga - Wto 03 Gru, 2013 12:36

Widocznie obie Kicie wolą swoje nawzajem towarzystwo niż jakieś tam noszenie i mizianie :( :P
WiKinga - Nie 08 Gru, 2013 15:06

Pozdrawiamy z Kinią spod ciepłej kołderki i chwalimy się zdjęciami !



Na zachętę - wspaniałej jakości kochane, pokojowe zdjęcie Kociaków z ostatniej chwili zrobione telefonem :D :





i wzbogacona galeria Kini na Picasie ->
https://picasaweb.google.com/110103969880165520044/Kinia

Morri - Nie 08 Gru, 2013 21:34

A jak charakterek?
WiKinga - Nie 08 Gru, 2013 21:43

Cudnie bym powiedziała :D Przydomek krwiożercza wydaje się nieaktualny. Energii ma co nie miara, żywe srebro,wszędzie Jej pełno !
Ale ani zęby ani pazurki w ruch raczej nie idą. Po warczeniu i syczeniu też śladu nie ma. Zamiast tego potrafi wpakować się na kolana i niesamowicie głośno mruczeć <3 czym ostatnio zrobiła wielką furorę u weterynarza.
Wymęcza co prawda moją Kicię, ale rekompensuje to wylizywaniem i takim jak wyżej przytulaniem się do snu. I chociaż Pola czasem ma dosyć to jednak nie wytrzymuje długo ze mną kiedy mała gdzieś bryka. Lubią się :banan:

AniaG - Nie 08 Gru, 2013 22:10

bosko!!
kat - Pon 09 Gru, 2013 10:14

Super :)
Fajnie, że kicie się dogadały.

marinella - Pon 09 Gru, 2013 11:29

cudo :) czyli jednak potrzeba jej było kociej ręki :cool:

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group