Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

Znalazły dom - Vaska

Morri - Nie 20 Paź, 2013 13:25
Temat postu: Vaska
Przedstawiam wczorajsze znalezisko - Vaskę, która swym nawoływaniem postawiła na równe nogi mieszkańców jednego z bloków na poznańskich Winiarach. Musiała wejść przez okienko piwniczne i nie była w stanie się wydostać z powrotem.
Mała ma ok 6 tygodni, waży 500 g i ogólnie jej stan jest dobry. Na razie jeszcze nie wie, że człowiek jest fajny ;) Jest przerażona nową sytuacją, ale wzięta na ręce i przed dłuższą chwilę głaskana i drapana za uszkami, uruchamia traktorek :)




Vaska na picasie :arrow: https://picasaweb.google.com/110103969880165520044/Vaska

Lunix - Pon 21 Paź, 2013 15:37

widać że ma charakterek :D
Kri - Pon 21 Paź, 2013 17:00

Fajna, taki mały diaboł. ::
tola - Pon 21 Paź, 2013 17:05

Jest coraz mniej wystraszona i coraz bardziej ciekawska. Pod wpływem głaskania od razu zmienia się wyraz pyszczka i włącza się traktorek, jest niesamowita a to dopiero początek :) Apetyt ma wielki, co nie pojawi się na talerzyku to znika w mgnieniu oka. Zrobiła tez w nocy dwie okazałe kupy :)
Wieczorkiem druga partia miziania ale już widać ze to niezły miziak.

Morri - Pon 21 Paź, 2013 17:24

Na razie Vaska prezentuje się tak :lol:


100% czarności w czarności :love:


A tu po lekkim rozjaśnieniu, żeby można było podziwiać piękny pysio :)

pantea - Pon 21 Paź, 2013 18:32

o jeżu! Ale diabełek! :serce:
Ania Z - Pon 21 Paź, 2013 18:42

Śliczne dziecko :love:
Katka - Pon 21 Paź, 2013 20:34

wymiata tym spojrzeniem ::
Cynamon - Pon 21 Paź, 2013 21:13

Piękna :love:
Morri - Pon 21 Paź, 2013 22:20

Też się zakochałam, choć mnie użarła tak, że do dziś czuję ;)
MonikaP - Wto 22 Paź, 2013 20:08

Morri napisał/a:
Też się zakochałam, choć mnie użarła tak, że do dziś czuję ;)


Tam znowu użarła! Szprotka na dzień dobry użarła mnie jeszcze będąc w klatce-łapce, a teraz to sama słodycz i niewinność :twisted: .

A Vaska to kosmitka mała :: :aniolek:

Morri - Wto 22 Paź, 2013 23:30

Vaska dzisiejsza :)

perdo - Wto 22 Paź, 2013 23:45

jak pięknie się komponuje :serce:
kat - Wto 22 Paź, 2013 23:56

Cudo :)
Katka - Sro 23 Paź, 2013 00:00

i oczy jakby mniejsze :twisted:
tola - Sro 23 Paź, 2013 15:50

Poranna sesja :)


tola - Sro 23 Paź, 2013 15:56

Jeszcze nie wie ze pazurków nie pokazujemy w trakcie zabawy :)


tola - Sro 23 Paź, 2013 16:05



Morri - Sro 23 Paź, 2013 16:11

Jakie postępy! A jak brzuszek? - na zdjęciach wygląda normalnie :)
Cynamon - Sro 23 Paź, 2013 20:36

tola jeszcze się nauczy z tymi pazurkami :: a jak nie to zawsze można poprzycinać :pila: byle nie za mocno :wink:
Piękna z niej czarnula :serce:

tola - Sob 26 Paź, 2013 16:46

Tak piękny, uparty urwis :) tez jestem w niej zakochana, za to mój Leon jest lekko o nią zazdrosny:)
Mała w klatce nie ucieka i czasami tylko syknie na rękę ostrzegawczo ale głaskać jak najbardziej się daje, wręcz pokazuje brzucha:) Natomiast jak już wyjdzie z klatki to taki mały uciekinier z niej uwielbia wchodzić do szafek i tam się bawić, ostatnio większość rzecz po zabawie było poza szafką:) Apetyt tez dopisuje i kurczaka zjada aż się uszy trzęsą :)

Przepraszam za umieszczenie zdjęć bez loga fundacji, już poprawione :) Kolejne zdjęcia pojawią się niebawem:)

tola - Sob 26 Paź, 2013 18:35

Próba uchwycienia małej w kadrze:)




Ania Z - Pią 01 Lis, 2013 19:42

I jak Vaska po wizycie ? ;)

Poznałam osobiście maluszka jest śliczna i slodka :serce:

tola - Wto 05 Lis, 2013 17:54

Witam,
Pora uzupełnić braki i napisać co słychać u małej ślicznotki

Vaska po wizycie gości miewa się wyśmienicie. Jak zawsze pełna energii przeważnie nie ma czasu na siedzenie na rękach. Oczywiście ucieka od ręki jak chce się ją dotknąć ale zaraz powraca z zaciekawieniem i zaczepianiem. Nie mogła się też doczekać aż w końcu będzie mogła pobawić się z rezydentem. Wiec ostatnio najlepszą zabawką jest koci ogon, łapanie za tylne nogi i ogólne zaczepianie.
Dla urozmaicenia w czasie aktywności chomika przesiaduje przy klatce, no chyba ze miejsce jest zajęte przez rezydenta :)
Widać ze bardzo dobrze dogaduje się z drugim kotem.Jest bardzo kontaktowa. Zaczyna reagować na głos i na swoje imię.
Mała nie przepada niestety za robieniem zdjęć;/ ciężko ją uchwycić tak by zdjęcie było wyraźne bez lampy... przeważnie w kadrze zostają tylko tylne nogi :P
Jeżeli chodzi o szczepienie to z powodów czasowych zostało przesunięte na dzień jutrzejszy.
Jutro napiszę jak było.

tola - Wto 05 Lis, 2013 18:02

Muszę się też pochwalić ze po równych dwóch tygodniach uczłowieczania mała zrobiłam przełomowy postęp. Przyszła wieczorem do łóżka dała się wygłaskać i położyła się na dekolcie i mrucząc zasnęła:D.
Ania Z - Wto 05 Lis, 2013 20:02

tola napisał/a:
Muszę się też pochwalić ze po równych dwóch tygodniach uczłowieczania mała zrobiłam przełomowy postęp. Przyszła wieczorem do łóżka dała się wygłaskać i położyła się na dekolcie i mrucząc zasnęła:D.

brawo :brawo:

tola - Wto 05 Lis, 2013 20:13

Nie wiem jeszcze jak wstawić zdjęcia 400px, a poprzednie są za duże, wiec zamieszczam miniaturki




Morri - Sro 06 Lis, 2013 15:25

Ania Z napisał/a:
tola napisał/a:
Muszę się też pochwalić ze po równych dwóch tygodniach uczłowieczania mała zrobiłam przełomowy postęp. Przyszła wieczorem do łóżka dała się wygłaskać i położyła się na dekolcie i mrucząc zasnęła:D.

brawo :brawo:

:tan:

Morri - Sro 06 Lis, 2013 15:26

a jak po spotkaniu? będzie z tego dom?
tola - Pią 15 Lis, 2013 16:57

Witam,
Vaska została zaszczepiona, niestety po kilku dniach mała zaczęła kichać, nie ma wycieku z nosa ani z a oczu, jutro idziemy do weta. Mam nadziej ze uda to się szybko wyeliminować. Mała tryska energią i ciągle podgryza rezydenta :) Nie daje mu spokoju wiec biedak musi uciekać na wyższe poziomy, choć ostatnio i to nie jest dla niej przeszkodą.
Jeżeli chodzi o adopcję to proszę jeszcze o odrobinę cierpliwości. Myślę, ze te kilka dni dłużej w dt wyjdzie jej na dobre bo z każdym dniem widać ze zaczyna darzyć coraz większym zaufaniem i już tak nie ucieka. Co prawda nie przychodzi codziennie się przytulać bo coraz częściej ją nakrywam ze leży wtulona w Leona :) (Wczoraj jak podnosiłam kołdrę to znalazłam dwa brzdące wtulone w siebie i niezadowolone ze ktoś ich nakrył :) )
W dniu jutrzejszym Vaska zostanie również zaczipowana, bo ostatnio nie było takiej możliwości z powodu braków czipów.
Jeżeli to kichanie nie jest niczym poważnym i wetka wyrazi zgodę to mała niezwłocznie pojedzie do ds:)

tola - Pon 18 Lis, 2013 14:38

Vaska postanowiła przyjść w nocy do łózka pozaczepiać Leona, potem usnęła u mnie na brzuchu wygryzając w ten sposób z miejsca rezydenta:) Niestety tak się wyciągała i wierciła spiąć ze w końcu spadła z łóżka. Jej pierwszym odruchem przy spadaniu było oczywiście wbicie pazurów w moja rękę wiec mam bardzo ładny ślad po 4 pazurkach :) Uroku spania z kotem :)
Katarzyna - Pon 18 Lis, 2013 15:33

tola napisał/a:
wiec mam bardzo ładny ślad po 4 pazurkach Uroku spania z kotem


Bo na pewno źle spałaś :: Biedna kota! :D

Morri - Pon 18 Lis, 2013 16:09

A czy DS zainteresowany adopcją był wczoraj w odwiedzinach? :cool:
tola - Pon 18 Lis, 2013 16:25

Tak, DS chętny :D
Wstępnie umówiła się na adopcje środa/czwartek czy ktoś będzie mógł ze mną pojechać?
Mała mimo że już drugi raz widziała się z przyszłą panią to wczoraj bardziej chyba to przeżywała bo po wizycie kot znikł w czeluściach łóżka na kilka dobrych godzin. Albo padła po prostu z wycieńczenia bo intensywnej zabawie z Pańcią :)

Morri - Pon 18 Lis, 2013 16:49

tola napisał/a:
Tak, DS chętny :D
Wstępnie umówiła się na adopcje środa/czwartek czy ktoś będzie mógł ze mną pojechać?
Mała mimo że już drugi raz widziała się z przyszłą panią to wczoraj bardziej chyba to przeżywała bo po wizycie kot znikł w czeluściach łóżka na kilka dobrych godzin. Albo padła po prostu z wycieńczenia bo intensywnej zabawie z Pańcią :)


Stawiam raczej na zmęczenie ;)

tola - Pon 18 Lis, 2013 23:59

Vaska została dzisiaj zaczipowana :) Jestem z niej naprawdę dumna, przygotowałam się na wielkie wrzaski a tu ani pisknięcia :D zwłaszcza ze nie było małych czipów ale zasługa też sprawnych rączek p. Żanety :D
tola - Sro 20 Lis, 2013 21:25

Jutro Mała jedzie do DS :D
Morri - Sro 20 Lis, 2013 22:45

tola napisał/a:
Jutro Mała jedzie do DS :D


:tan:

misiosoft - Czw 21 Lis, 2013 08:20

powodzenia :)
tola - Sro 27 Lis, 2013 11:51

wieści z DS :)

Koteczka ma się świetnie.
Grasuje już po całym mieszkaniu dopadając od czasu do czasu do stołówki.
Nie jest już taka płochliwa. Z ciekawością przyjmuje gości.
Uwielbia wygrzewać się przy laptopie co trochę utrudnia pracę ale dajemy radę:)
Musiałam oddać już kawałek własnego łóżka.
Sama wskakuje na kolana, tuli się i przyjemnie mruczy.
Czasami mam wrażenie, że robię za Leona taka jest wtulona.
Wyrasta z niej boski miziak.

Morri - Sro 27 Lis, 2013 12:16

Super wieści :aniolek:
misiosoft - Czw 28 Lis, 2013 09:20

tola napisał/a:
wieści z DS :)

Koteczka ma się świetnie.
Grasuje już po całym mieszkaniu dopadając od czasu do czasu do stołówki.
Nie jest już taka płochliwa. Z ciekawością przyjmuje gości.
Uwielbia wygrzewać się przy laptopie co trochę utrudnia pracę ale dajemy radę:)
Musiałam oddać już kawałek własnego łóżka.
Sama wskakuje na kolana, tuli się i przyjemnie mruczy.
Czasami mam wrażenie, że robię za Leona taka jest wtulona.
Wyrasta z niej boski miziak.


rewelacja :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group