Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

Znalazły dom - Mania i Maniek

anasta - Nie 22 Gru, 2013 18:49
Temat postu: Mania i Maniek
Cześć Wszystkim - przedstawiam kotkę Manię i kocura Mańka ;)

Maniek - wiek ok. 1 rok, trafił do mnie zakatarzony, załzawiony, zaświerzbiony, z atakami duszności, niedożywiony.
Do dziś udało opanować się koci katar, świerzba w uszach, odrobaczyć oraz odpowiednio dożywić. Niestety pozostała kwestia zaglutkowania nosa, który kocur co 1-2 dni oczyszcza poprzez kilka kichnięć, uwalniając gęstą, zgrupioną wydzielinę nosową w postaci glutka. Potem jest spokój do następnego razu. Pozostały też ataki duszności - występujące w chwilach stresu lub zaraz po wysiłku fizycznym typu zabawa, bieganie. Nadal konsultowany i leczony w celu postawienia diagnozy w/w dolegliwości. Został wykastrowany. Jest skrajnie wrażliwym kocurkiem, którego stresują nie tylko ludzie, ale i przedmioty. Kocur jest przekochany, pro-ludzki, miziasty, uwielbia kolana człowieka i nade wszystko uwielbia Manię. Mania to jego przyjaciółka do spania, kochania, przytulania, drobnych zabaw oraz jego lekarstwo na stres.Maniek to kot bardzo spokojny, wie, że nadmiar ruchu mu szkodzi więc maksymalnie go ogranicza.

Mania - wiek ok. 8 miesięcy, trafiła do mnie razem z Mańkiem oraz kocim katarem, świerzbem w uszkach, gorączką i silnym niedożywieniem. Wyleczona, odrobaczona, wysterylizowana i odżywiona wraca do prawidłowej formy. Bardzo pro-ludzka, Mańka kocha jednak najbardziej. Uwielbia mizianie i przytulanie i nade wszystko zabawy (piłeczki, myszki, pluszaki, sznureczki).

Ze względu, że troszkę już udało mi się poznać tę parkę - mogę śmiało powiedzieć, że to dwupak idealny:)

Mam nadzieję, że uda mi się wstawić zdjęcia tymczasowiczów ;)

Mania i Maniek na picasie :arrow: https://picasaweb.google.com/110103969880165520044/ManiaIManiek

anasta - Nie 22 Gru, 2013 19:03

Nie mogę dodać zdjęć :(
Ania Z - Nie 22 Gru, 2013 20:41

anasta napisał/a:
Nie mogę dodać zdjęć :(

Witaj ;)

Wyślij foty do Bryni, ona zrobi z nimi co trzeba :)
magda@kocipazur.org

anasta - Nie 22 Gru, 2013 21:04

[quote="Ania Z"]
anasta napisał/a:
Nie mogę dodać zdjęć :(

Witaj ;)

Wyślij foty do Bryni, ona zrobi z nimi co trzeba :)
magda@kocipazur.org[/quote

Witaj, dziekuje za pomoc, juz to zrobilam :)

brynia - Nie 22 Gru, 2013 21:10

Foty już są :ok: oto dowód, także na to, że kociaki bardzo do siebie przywiązane:

anasta - Nie 22 Gru, 2013 21:21

brynia napisał/a:
Foty już są :ok: oto dowód, także na to, że kociaki bardzo do siebie przywiązane:
Obrazek


Dla jasnosci- Maniek to ten burasek, a Mania to ta czarno-biala pieknosc o aksamitnie miekkim futerku :)

edit brynia: scaliłam posty

misiosoft - Nie 22 Gru, 2013 21:49

Kanapka ;)
hanna - Nie 22 Gru, 2013 22:01

Tylko dwupak :serce: :serce: :serce:
anasta - Nie 22 Gru, 2013 22:15

Niezwykła przyjaźń :) ))





edit brynia: pokazałam zdjęcia

hanna - Czw 26 Gru, 2013 18:47

:serce: :serce:
anasta - Sob 28 Gru, 2013 16:40

No muszę przyznać, że Maniek mnie zaskoczył w te święta, swoją niespożytą energią :) . Pierwszy raz widziałam, go szalejącego z zabawkami :)
Pomimo duszności i sapania szalał, bo widocznie miał na to ochotę. Oczywiście po godzinie rannej zabawy, padł i śpi do teraz ;)

hanna - Sob 28 Gru, 2013 20:35

:lol: :turla:
anasta - Nie 29 Gru, 2013 14:46

Maniek - piękny kocur, o wspaniałym charakterze, bardzo kochający człowieka

anasta - Nie 29 Gru, 2013 14:50

Mania - ze strachliwej, lękliwej, płochliwej przeistoczyła się w kochającą człowieka, koty, psy...mega pozytywną kotkę

kat - Nie 29 Gru, 2013 17:51

Piękne :)
hanna - Nie 29 Gru, 2013 21:26

:serce:
anasta - Nie 05 Sty, 2014 18:32

Maniek oraz jego mega pozytywne podejście do psów ;) , nawet tych małych narcyzowatych ;)
On dogada się chyba z każdym zwierzakiem :)
Niech pozory spokojnej pozy Was nie zmylą, Maniek potrafi poszaleć z kotami ;)
Uwielbia zrzucać ze stołu noże i popychać je łapką i kręcić nimi :)
Jak tylko widzi wolne kolanko, jedno spojrzenie i Maniek już jest :)



Leniwie-boskie spojrzenie Mańka, pt. "Im watching you"

anasta - Nie 05 Sty, 2014 18:37

Mania - pełna energii, miłości, czułości, ciekawska kotka o wyjątkowo pro-ludzkim charakterze ;) .....po prostu kotka idealna :)


Kocia piękność - Mania przytulajka, bezproblemowa kotka, uwielbia spanie w łóżku ;)

fuerstathos - Nie 05 Sty, 2014 18:58

Wszystkie koty z tej gromadki to przytulaki :)
marinella - Nie 05 Sty, 2014 19:39

Cytat:

Wszystkie koty z tej gromadki to przytulaki :)


dokładnie
Terenicka ma wspaniałe charakterki


Yuyu zachwyca nas co dnia

Ania Z - Nie 05 Sty, 2014 19:55

Fakt niezaprzeczalny :)
wszystkie te kociaki są obdarzone cudownym charakterem :love:

Cynamon - Nie 05 Sty, 2014 19:56

Maniek :jebanewalentynki: rewelacyjna mina :jump: tylko koty tak potrafią i za to je uwielbiam :modly: :diabel:
hanna - Nie 05 Sty, 2014 21:24

:serce: :serce:
Kri - Nie 05 Sty, 2014 22:37

Dupna przyjaźń z piecholem bomba! :: :love:
fuerstathos - Pon 06 Sty, 2014 15:09

Tak sobie oglądam zdjęcia sprzed zabrania kotów i wychodzi mi na to, że chyba to jest Mania



Zgadza się?

edit brynia: podmieniłam za duże zdjęcie na mniejsze, podlinkowane do oryginału

anasta - Pią 10 Sty, 2014 06:58

fuerstathos napisał/a:
Tak sobie oglądam zdjęcia sprzed zabrania kotów i wychodzi mi na to, że chyba to jest Mania

Obrazek

Zgadza się?



Zgadza, to Mania, była w kiepskim stanie, z silnym niedożywieniem (niecałe 2 kg), kocim katarem i bardzo wysoką temperaturą. Teraz to okaz zdrowia :) ). Ma wspaniały, naprawdę wspaniały charakter - kotka idealna:)

Są też gdzieś zdjęcia Mańka w chwili zabrania z Ternickiej - było z nim kiepsko. Bałam się, że nie dotrzyma kolejnych dni. Odwodniony, niedożywiony, zakatarzony+ swierzb:(.

anasta - Pią 10 Sty, 2014 07:10

Aktualizacja do Mani:
w dniu 9.01.2014 - szczepienie TRICAT, kolejne za rok.

Aktualizacja do Maniek:
Niestety oczy nadal silnie łzawią, wydzielina z nosa nadal jest wysmarkiwana. Silnie powiększone węzły chłonne. Wnętrze pyszczka wygląda bardzo źle. Zeby z mocnymi osadami, dziąsła silnie przekrwione, spuchnięte. Wetka mówi, że siedzi w nim wirus. Bardzo wskazany byłby Interferon ! Teraz odczekujemy (bez antybiotyków) do 27.01, by zrobić mu badanie krwi. Ze względu na zęby potrzebna karma Dental Royal (czyszczenie zębów w narkozie bardzo niewskazane - z kastracji ledwo go wybudzono). Leki dopiero po badaniu krwi.

paula_kropcia - Pon 20 Sty, 2014 21:22

I jak tam Maniek? Coś lepiej, stabilnie czy raczej kiepsko?
anasta - Pon 20 Sty, 2014 21:51

paula_kropcia napisał/a:
I jak tam Maniek? Coś lepiej, stabilnie czy raczej kiepsko?


Niedlugo minie miesiac bez antybiotyku. Maniek mimo, ze zdarza mu sie smarknac, robi to sporadycznie, oczko mniej lzawi. Jest bardziej zywotny i kontaktowy, co bardzo cieszy. Jutro wizyta u weta badania F/F, krew/mocz w przyszlym tygodniu. Teraz glownym celem bedzie zdiagnozowanie skad te dusznosci po wysilku.

Asia_B - Pon 20 Sty, 2014 22:17

Zdróweczka!
Kociaki przepiękne :) i do tego fotogeniczne ;)

anasta - Pon 20 Sty, 2014 22:55

Asia_B napisał/a:
Zdróweczka!
Kociaki przepiękne :) i do tego fotogeniczne ;)


Dzięki bardzo :) , kociaki są naprawdę wspaniałe

anasta - Pon 20 Sty, 2014 23:11

Maniek :)


Mania :)


Trio;)


Duet:)


Koci duet :)

Morri - Pon 20 Sty, 2014 23:46

pięknie :serce:
misiosoft - Wto 21 Sty, 2014 09:12

śliczne :)
anasta - Sob 01 Lut, 2014 20:46

Aktualizacja do MANIEK

Badanie krwi z 28.01.2014 wykazało:
- bardzo niską ilość krwinek czerwonych
- górną granicę białych
- reszta w normie :)
Poddany będzie teraz miesięcznej kuracji hemovetem + witaminki, po miesiącu kontrola krwi.

Niestety kwestia smarków i napadów duszności nie została jeszcze rozwikłana, ale się nie poddamy :)

hanna - Nie 02 Lut, 2014 21:07

Trzymamy kciuki,łapki i pazurki :serce:
anasta - Pon 10 Lut, 2014 13:27

MAŃKI ;) ))





paula_kropcia - Pon 10 Lut, 2014 14:58

a jak tam Manieczka zdrówko? nadal takie ma duszności?
anasta - Pon 10 Lut, 2014 15:27

paula_kropcia napisał/a:
a jak tam Manieczka zdrówko? nadal takie ma duszności?


Niestety występują, ale z różną częstotliwością. Czasem raz dziennie, czasem raz na dwa/trzy dni. To co ostatnio zaobserwowalam, to ze czasem ataki dusznosci koncza sie wymiotami ; (, nie wiem dlaczego. Jak patrze na taki atak, to jak by atak duszacego kaszlu, tak meczacego, ze finalnie powoduje wymioty jak u czlowieka. Zobaczymy co bedzie za ok 3 tyg, bo bedzie mial kolejne badanie krwi.

hanna - Pon 10 Lut, 2014 19:35

Słodziaki :serce: ,trzymamy kciuki za zdrówko Maniusi :ok:
anasta - Sob 22 Lut, 2014 20:52

A oto Manki w kolejnej sesji :) Wspaniale koty, doskonale sie uzupelniajace. Razem jadaja, czesto razem spia i bawia sie :) . To prawdziwa kocia przyjaźń :) .





anasta - Sob 22 Lut, 2014 22:21

MAŃKI to wspaniale kociambry. Potrafia gadac, szczegolnie odpowiadajac na ludzkie wolanie. Przybiegaja niezwlocznie, gdy sie je zawola. Smieszne tylko, ze zawsze przybiegaja we razem, bo nie rozrozniaja kocnowki imion nia/niek. Pocieszne, przytulsne, Maniek bardzo lubi przykleic sie do czlowieka i nie odklei sie dopoki ludz nie wstanie. Spia w lozku zawsze konsekwentnie gniotac ludzia, mimo, ze przeciez lozko male nie jest;). Mania ostatnio odkrywa swoje nowe smaki, kradnie makaron, lososia, chleb ze smalcem, parowki :) . Posilki sa zawsze okupione jej towarzystwem i weryfikacja zapachow z talerza :) . Jest mistrzynią w proszeniu o kęsa wzrokim tak wlepionym w czlowieka, ze nie sposób jeść spokojnie :)


To właśnie, proszacy wzrok Mani pt. Dasz troche ?






hanna - Sob 22 Lut, 2014 22:42

:serce: :serce: :serce:
i nikt o nie nie pyta :?:

anasta - Nie 23 Lut, 2014 09:48

hanna napisał/a:
:serce: :serce: :serce:
i nikt o nie nie pyta :?:


Sa piekne, bardzo ze soba zwiazane i kochaja czlowieka. Maniek jeszcze nie jest gotowy, jest w trakcie diagnozowania.

anasta - Sro 05 Mar, 2014 13:58

Kolejna odslona wyjatkowej i bardzo prawdziwej kociej przyjazni :) ))





kat - Sro 05 Mar, 2014 14:05

Słodziaki :)
hanna - Sro 05 Mar, 2014 20:11

Aż nie mogę się na nie napatrzyć :serce: :serce:
anasta - Sro 12 Mar, 2014 21:38

Otrzymałam dzisiaj wyniki wymazu z nosa Mańka.
Badanie wykazało obecność gronkowca oraz pałeczek gram ujemnych (ponoć bardziej niebezpiecznych niż gronkowiec). Od soboty zaczynamy stosowanie antybiotyku celowanego. Zobaczymy jak zadziała i jak Maniek na niego zareaguje.

A oto najnowsze zdjęcia Mańków:





brynia - Sro 12 Mar, 2014 22:51

Kciuki za zdrowie chłopca, oby leczenie okazało się trafione :ok:
Morri - Czw 13 Mar, 2014 01:56

:good:
kat - Czw 13 Mar, 2014 09:26

Tez mocno trzymam :ok:
anasta - Wto 18 Mar, 2014 13:55

Maniory moje kochane :)






Tylko je kochac !!!

Kri - Sro 19 Mar, 2014 07:19

Ale się kochają! :ok:
misiosoft - Sro 19 Mar, 2014 10:03

tulimy :)
hanna - Sro 19 Mar, 2014 22:15

:serce: :serce:
anasta - Wto 25 Mar, 2014 18:32

Mańki - aktualizacja !!!

MANIEK - dobre wieści ! Po wykonaniu wymazu z nosa i zrobieniu antybiogramu, dostaje antybiotyk celowany, majacy zwalczyć smarki. Poprawa była już po 2 dniach, ale bałam się zapeszyć, więc wolałam poczekać. Teraz mogę śmiało powiedzieć, antybiotyk działa, smarki bardzo ograniczone. Od czasu rozpoczęscia leku wystąpiły tylko 3 razy !!!
Lek przeciwzapalny także zdziałał wiele. Duszności wystąpiły tylko 2 razy w ciągu 2 tygodni, a nie codziennie, jak działo się to do tej pory.

Maniek zyskał bardzo dużo energii, jest mniej apatyczny i senny. Męczy się szybko, ale już się nie dusi po wysiłku.Uwielbia kredki, długopisy i gumki do mazania. Kragnie je i wynosi w ustronne miejsce, a potem bawi się nimi do upadłego. Myszki szczególnie te miękkie lubi gryźć i biegać z nimi po domu. Drapaka użuwa zgodnie z jego przeznaczeniem. Sypia głównie w łóżku, najczęsciej wtulony w Manię. Świata poza tą kotką nie widzi. Takiej przyjaźni jeszcze u kotów nie widziałam. Codziennie gramoli się na kolana, przytula, domaga się drapania i masowania po całym kocim ciele. Czasem wtula się w szyję jakby chciał dać do zrozumienia jak bardzo kocha-wyjątkowy z niego kot.
Czeka go jeszcze badanie wnętrza nosa (polipy, ciała obce, zwyrodnienie błony śluzowej nosa), badanie płynu z płuc, celem diagnozy astmy, przeklucie kanałów łzowych (niestety zatkane, dlatego prawdopodobnie ciągle łzawi jedno oko), bedzie też miał czyszczone zęby, bo przy dziąsłach utrzymuje się ostry stan zapalny.

MANIA - zdrowa, przytulaśna, gadająca i bardzo towarzyska kocia dziewczyna. Fantastyczny charakter, zakochana w Mańku, bardzo opiekuńcza i ciekawska. Uwielbia wpatrywać się w ptaki. Uwielbia kartony, myszki ( ma swoją ulubioną różową :) ). Choć w ciągu dnia nie zobaczy jej się raczej na niczyich kolankach, to wieczorkiem ładuje się bez pardonu do łóżka i gniecie czlowieka całą noc. Rankiem po otwarciu oczu, to ją widzi się w pierwszej kolejności, wpatrzoną w człowieka okrągłymi ślepiami -wstaniesz? głodna jestem!!! Fantastyczna kotka, uwielbia spać i bawić się z Mańkiem...w tym duecie, to ona jest tą silniejszą połową:) Zawsze przy nim, gdy on jej potrzebuje. Uwielnia gonić myszki na sznurku, piłeczki gumowe i papierowe. Te ostatnie nosi ze sobą wszędzie, aż gdzieś się nie zgubią. Lubi inne koty, psy i dzieci.





kikin - Wto 25 Mar, 2014 18:35

niesamowita przyjaźń, jestem pod wrażeniem ::
marinella - Wto 25 Mar, 2014 19:18

i super wieści odnośnie Mańka :)
Morri - Wto 25 Mar, 2014 23:03

cieszymy się :) :) :)
hanna - Wto 25 Mar, 2014 23:16

:serce:
smellxoxo - Sro 26 Mar, 2014 00:06

Ale słodziaki <3
kat - Sro 26 Mar, 2014 09:05

Super wieści :) :ok:
anasta - Pią 28 Mar, 2014 22:20

Newsy dotyczące stanu zdrowia Mańka.
Zaplanowane badania wykonane. Wielki pozytyw-Maniek fantastycznie reaguje na antybiotyk, dzięki niemu glutki niemal się nie pojawiają :) . Po odstawieniu zobaczymy, czy się nawróca, oby nie. Potwierdziła się astma (objawy zewnętrzne, reakcja na podane leki oraz badanie wypłuczyn z płuc). Po sterydach w zastrzykach w ogòle się nie dusi :) . Będzie musiał je dostawać co kilka dni, bez nich ataki występowały codziennie i Maniek strasznie się męczył. Jest też opcja podawania leków wziewnych, ale to jeszcze kwestia do rozpatrzenia. Ząbki pięknie oczyszczone z kamienia. Na chwilę obecną Maniek kontynuuje antybiotyk (jeszcze około 2 tygodni), czuje się napawdę dobrze. Apatia i ciągła senność bardzo się zmniejszyły :) . W tak dobrej formie jeszcze go nie widziałam :) .

kikin - Sob 29 Mar, 2014 08:47

bardzo się cieszymy dobrymi neswami :)
kat - Sob 29 Mar, 2014 11:49

Super :)
hanna - Sob 29 Mar, 2014 21:30

za zdrówko :pijaki:
anasta - Nie 06 Kwi, 2014 21:52

Kwietniowa odsłona Mańków :)

Zmęczeni książka, usneli w promieniach wiosennego sĺońca. Jak zwykle razem :)


Mani tak bardzo spodobała sie budowla zamku, że postanowiła się w niej rozgościć :) . Prawdziwie piękna z niej królowa :) .


Byĺa zabawa, była gonitwa, drapanko też było. Zmęczył się chłopak nadmiarem wrażeń. Trzeba przyznać konkretne to ziewnięcie ;) .

Cynamon - Pon 07 Kwi, 2014 05:25

Uwielbiam ziewające koty :love: Wszystkie ! ::
kat - Pon 07 Kwi, 2014 09:10

Piękne koty! :)
Morri - Nie 13 Kwi, 2014 17:47

królowa na włościach :serce:
brynia - Nie 20 Kwi, 2014 08:38

Radosnych Świąt ::


Asia_B - Nie 20 Kwi, 2014 09:18

Czy moje oczy dobrze widzą? :shock:
kura?? :shock:
skąd macie kurę? ja też chcę :)

marinella - Nie 20 Kwi, 2014 10:28

ale brynia pojechałaś świątecznie :) )))
anasta - Nie 20 Kwi, 2014 19:03

Asia_B napisał/a:
Czy moje oczy dobrze widzą? :shock:
kura?? :shock:
skąd macie kurę? ja też chcę :)


Znalazlam ja przed świętami bożonarodzeniowymi w 2012, dlugo szukalam jej miejscowki, ale nie na fermie tylko eko chowu- nikt jej nie chcial. Zebralam wiec info o bytowaniu kur, zamowilam pasze i musialam przetrzymac kurzysko przez zime, bo nie zostawie bezbronnego ptaszyska na sniegu. Ku mojemu zdziwieniu ekspresowo zintegrowala sie z moimi 3 psami (z dwoma wielkimi potrafi spac przytulona) i wszystkimi kotami, oczywiscie kroluje w tym towarzystwie. Ma do dyspozycji ogrod, wchodzi i wychodzi balkonem razem z psami, apetyty ma jak kobieta w ciazy.......ale co najwazniejsze znosi nam w kuchni w kartonie pyszne eko jajka ;) . Przyszlo jej zyc w dosc odmiennych od kurzych zwyczajow warunkach, ale wiem, ze jest szczesliwa :)
Super z niej kura, jest bardzo kontaktowa, gada jak najeta, szczegolnie jak widzi, ze ktos ma do jedzenia cos , na co akurat ona ma ochote. Dostala imie Waleria. Na poczatku wszyscy sie ze mnie smiali, ze kurze imie dalam , skoro ona podono glupia. A teraz wychodze na taras zawolac Walerie i ku zdziwieniu wszystkich ona slyszac wolanie swojego imienia pedzi do mnie jak petarda niczym kaczor donald w kreskowce. Nigdy bym sie nie spodziewala, ze kura to takie pojete ptaszysko:)

Asia_B - Nie 20 Kwi, 2014 19:56

anasta napisał/a:
Asia_B napisał/a:
Czy moje oczy dobrze widzą? :shock:
kura?? :shock:
skąd macie kurę? ja też chcę :)


Znalazlam ja przed świętami bożonarodzeniowymi w 2012, dlugo szukalam jej miejscowki, ale nie na fermie tylko eko chowu- nikt jej nie chcial. Zebralam wiec info o bytowaniu kur, zamowilam pasze i musialam przetrzymac kurzysko przez zime, bo nie zostawie bezbronnego ptaszyska na sniegu. Ku mojemu zdziwieniu ekspresowo zintegrowala sie z moimi 3 psami (z dwoma wielkimi potrafi spac przytulona) i wszystkimi kotami, oczywiscie kroluje w tym towarzystwie. Ma do dyspozycji ogrod, wchodzi i wychodzi balkonem razem z psami, apetyty ma jak kobieta w ciazy.......ale co najwazniejsze znosi nam w kuchni w kartonie pyszne eko jajka ;) . Przyszlo jej zyc w dosc odmiennych od kurzych zwyczajow warunkach, ale wiem, ze jest szczesliwa :)
Super z niej kura, jest bardzo kontaktowa, gada jak najeta, szczegolnie jak widzi, ze ktos ma do jedzenia cos , na co akurat ona ma ochote. Dostala imie Waleria. Na poczatku wszyscy sie ze mnie smiali, ze kurze imie dalam , skoro ona podono glupia. A teraz wychodze na taras zawolac Walerie i ku zdziwieniu wszystkich ona slyszac wolanie swojego imienia pedzi do mnie jak petarda niczym kaczor donald w kreskowce. Nigdy bym sie nie spodziewala, ze kura to takie pojete ptaszysko:)


Historia nieprawdopodobna! SUPER! :)
Kochana z Ciebie Kobieta :serce:

Wybacz pytanie z serii przyziemnych :oops:
Czy Waleria korzysta z toalety...?

marinella - Nie 20 Kwi, 2014 19:58

Asia_B napisał/a:
anasta napisał/a:
Asia_B napisał/a:
Czy moje oczy dobrze widzą? :shock:
kura?? :shock:
skąd macie kurę? ja też chcę :)


Znalazlam ja przed świętami bożonarodzeniowymi w 2012, dlugo szukalam jej miejscowki, ale nie na fermie tylko eko chowu- nikt jej nie chcial. Zebralam wiec info o bytowaniu kur, zamowilam pasze i musialam przetrzymac kurzysko przez zime, bo nie zostawie bezbronnego ptaszyska na sniegu. Ku mojemu zdziwieniu ekspresowo zintegrowala sie z moimi 3 psami (z dwoma wielkimi potrafi spac przytulona) i wszystkimi kotami, oczywiscie kroluje w tym towarzystwie. Ma do dyspozycji ogrod, wchodzi i wychodzi balkonem razem z psami, apetyty ma jak kobieta w ciazy.......ale co najwazniejsze znosi nam w kuchni w kartonie pyszne eko jajka ;) . Przyszlo jej zyc w dosc odmiennych od kurzych zwyczajow warunkach, ale wiem, ze jest szczesliwa :)
Super z niej kura, jest bardzo kontaktowa, gada jak najeta, szczegolnie jak widzi, ze ktos ma do jedzenia cos , na co akurat ona ma ochote. Dostala imie Waleria. Na poczatku wszyscy sie ze mnie smiali, ze kurze imie dalam , skoro ona podono glupia. A teraz wychodze na taras zawolac Walerie i ku zdziwieniu wszystkich ona slyszac wolanie swojego imienia pedzi do mnie jak petarda niczym kaczor donald w kreskowce. Nigdy bym sie nie spodziewala, ze kura to takie pojete ptaszysko:)


Historia nieprawdopodobna! SUPER! :)
Kochana z Ciebie Kobieta :serce:

Wybacz pytanie z serii przyziemnych :oops:
Czy Waleria korzysta z toalety...?


dokładnie to samo pytanie zadałam Ani na Fb trzy sekundy temu :lol:

anasta - Nie 20 Kwi, 2014 20:10

Asia_B napisał/a:
anasta napisał/a:
Asia_B napisał/a:
Czy moje oczy dobrze widzą? :shock:
kura?? :shock:
skąd macie kurę? ja też chcę :)


Znalazlam ja przed świętami bożonarodzeniowymi w 2012, dlugo szukalam jej miejscowki, ale nie na fermie tylko eko chowu- nikt jej nie chcial. Zebralam wiec info o bytowaniu kur, zamowilam pasze i musialam przetrzymac kurzysko przez zime, bo nie zostawie bezbronnego ptaszyska na sniegu. Ku mojemu zdziwieniu ekspresowo zintegrowala sie z moimi 3 psami (z dwoma wielkimi potrafi spac przytulona) i wszystkimi kotami, oczywiscie kroluje w tym towarzystwie. Ma do dyspozycji ogrod, wchodzi i wychodzi balkonem razem z psami, apetyty ma jak kobieta w ciazy.......ale co najwazniejsze znosi nam w kuchni w kartonie pyszne eko jajka ;) . Przyszlo jej zyc w dosc odmiennych od kurzych zwyczajow warunkach, ale wiem, ze jest szczesliwa :)
Super z niej kura, jest bardzo kontaktowa, gada jak najeta, szczegolnie jak widzi, ze ktos ma do jedzenia cos , na co akurat ona ma ochote. Dostala imie Waleria. Na poczatku wszyscy sie ze mnie smiali, ze kurze imie dalam , skoro ona podono glupia. A teraz wychodze na taras zawolac Walerie i ku zdziwieniu wszystkich ona slyszac wolanie swojego imienia pedzi do mnie jak petarda niczym kaczor donald w kreskowce. Nigdy bym sie nie spodziewala, ze kura to takie pojete ptaszysko:)


Historia nieprawdopodobna! SUPER! :)
Kochana z Ciebie Kobieta :serce:

Wybacz pytanie z serii przyziemnych :oops:
Czy Waleria korzysta z toalety...?


Hm..mozna powiedziec, ze w 80 % zalatwia swoje potrzeby na zewnatrz, w 15% udaje jej sie trafic na pozostawiona dla niej na podlodze gazete, a te 5% trafia na podloge. Daleko nam jeszcze do perfekcji, ale robi postepy. Oczywiscie nie zalatwia sie w karton w ktorym znosi jaja:). Wbrew wszystkiemu to bardzo czyste zwierze.
Od dziecka znosilam do domu wszystkie stworki potrzebujace pomocy, jeze, krety, koty, psy, papugi. Moja rodzina uwaza, ze jestem dziwna, bo utrudniam sobie tym zycie...a ja sobie mysle w duchu.....bosz ci ludzie sa tak plytcy, ze nie maja nawet pojecie ile szczescia daje uratowanie jednego bezbronnego zycia.
Wychodze z prostego zalozenia, ile z siebie damy innym , tyle do nas wroci;).

anasta - Nie 20 Kwi, 2014 20:52

Asia_B napisał/a:
anasta napisał/a:
Asia_B napisał/a:
Czy moje oczy dobrze widzą? :shock:
kura?? :shock:
skąd macie kurę? ja też chcę :)


Znalazlam ja przed świętami bożonarodzeniowymi w 2012, dlugo szukalam jej miejscowki, ale nie na fermie tylko eko chowu- nikt jej nie chcial. Zebralam wiec info o bytowaniu kur, zamowilam pasze i musialam przetrzymac kurzysko przez zime, bo nie zostawie bezbronnego ptaszyska na sniegu. Ku mojemu zdziwieniu ekspresowo zintegrowala sie z moimi 3 psami (z dwoma wielkimi potrafi spac przytulona) i wszystkimi kotami, oczywiscie kroluje w tym towarzystwie. Ma do dyspozycji ogrod, wchodzi i wychodzi balkonem razem z psami, apetyty ma jak kobieta w ciazy.......ale co najwazniejsze znosi nam w kuchni w kartonie pyszne eko jajka ;) . Przyszlo jej zyc w dosc odmiennych od kurzych zwyczajow warunkach, ale wiem, ze jest szczesliwa :)
Super z niej kura, jest bardzo kontaktowa, gada jak najeta, szczegolnie jak widzi, ze ktos ma do jedzenia cos , na co akurat ona ma ochote. Dostala imie Waleria. Na poczatku wszyscy sie ze mnie smiali, ze kurze imie dalam , skoro ona podono glupia. A teraz wychodze na taras zawolac Walerie i ku zdziwieniu wszystkich ona slyszac wolanie swojego imienia pedzi do mnie jak petarda niczym kaczor donald w kreskowce. Nigdy bym sie nie spodziewala, ze kura to takie pojete ptaszysko:)


Historia nieprawdopodobna! SUPER! :)
Kochana z Ciebie Kobieta :serce:

Wybacz pytanie z serii przyziemnych :oops:
Czy Waleria korzysta z toalety...?


Asiu B. .... wsrod moich znajomych jestem raczej postrzegana jako dziwna osoba o wyjatkowej milosci do wszelkich zwierzat.
Wiekszosc moich znajomych woli myslec jak tu sobie zycie umilic i uprzyjemnic, a nie komplikowac i tracic czas i pieniadze na nianczenie zwierzat. Czy sa szczesliwymi ludzmi? Nie wiem. Wiem, ze ja jestem szczesliwa z moimi wyborami :) .

Katarzyna - Pon 21 Kwi, 2014 12:42

anasta napisał/a:

Asiu B. .... wsrod moich znajomych jestem raczej postrzegana jako dziwna osoba o wyjatkowej milosci do wszelkich zwierzat.
Wiekszosc moich znajomych woli myslec jak tu sobie zycie umilic i uprzyjemnic, a nie komplikowac i tracic czas i pieniadze na nianczenie zwierzat. Czy sa szczesliwymi ludzmi? Nie wiem. Wiem, ze ja jestem szczesliwa z moimi wyborami .


Jesteś THE BEST! :D :kwiatek: , no i nie powiem że tych eko-jajeczek nie zazdraszczam :: :oops: :oops: :oops:

Asia_B - Pon 21 Kwi, 2014 16:24

To prawda!
Zwariowani pozytywnie są super fajni :)

kiniek - Pon 21 Kwi, 2014 21:36

Wow ale numer. Na poczatku myślałam, że to fotomontaż. Zawsze marzyłam, że gdybym miała dom z ogródkiem to miałabym wolnobiegajace kurki
hanna - Pon 21 Kwi, 2014 21:39

Anasta :serce:
misiosoft - Wto 22 Kwi, 2014 09:16

rewelacja!! jesteś THE BEST :kiss: i masz wielkie serducho :)
Morri - Wto 22 Kwi, 2014 14:36

:turla: ale news :: :: ::
kat - Sro 23 Kwi, 2014 10:42

Asia_B napisał/a:
To prawda!
Zwariowani pozytywnie są super fajni :)


Popieram w 100% :brawa:

anasta - Nie 04 Maj, 2014 11:31


Mania, odkryła ostatnio nowe smaki rybki :) ))- uwielbia. Relaks w kartonie to dla kota coś co my moglibyśmy porównać do wakacji w tropikach ;) .


Maniek nie lubi tłumów gości, oto gdzie go znalazlam sobotnim popołudniem. Otwieram szafę z ubraniami i proszę Maniek we własnej osobie.


Mańki tradycyjnie wtulone :) .
Zerknijcie na nogi Mańka, to jedna z jego nietypowych poz sennych;). Swoja droga jak można spać z tak wyprostowanymi nogami ???

kat - Nie 04 Maj, 2014 18:14

U mnie szafa z ubraniami tez cieszy się zainteresowaniem kotów, i pudełka też ;)
A Mańki śliczne :aniolek:

Katarzyna - Nie 04 Maj, 2014 20:58

U mnie Zuzia tak śpi z wyprostowanymi girkami, tylko dodatkowo leży na plecach, w myśl zasady:...Po co mam mieć płaski brzuch, skoro mam płaskie plecy" :D
misiosoft - Pon 05 Maj, 2014 09:38

Maniek oczywiście na czarnej koszulce, bo przecież na niej najlepiej widać kolor mojej sierści :twisted:
Cynamon - Czw 08 Maj, 2014 00:33

Cynamony miały dziś okazję poznać Mańka :) cudowny kociamber :serce: cudownie miękkie futerko i iście tygryskowy wzorek, po prostu prześliczny i bardzo łagodny :aniolek:
anasta - Pią 16 Maj, 2014 21:01


Królowa Mania podpatrzyła miejscówkę szafową od Mańka i teraz sypiaja tam naprzemiennie lub też jednocześnie tylko na różnych półkach ;) . Zrobiła się z niej ostatnio straszna pieszczocha.


Maniek- jak zwykle oaza spokoju, opanowania i dostojności kociej. Kocur o wyjatkowo pieszczotliwej osobowości i jedwabiście miekkim futerku, w sam raz do przytulania:).

kikin - Sob 17 Maj, 2014 07:28

śliczne pysiaki :D aż się chce te nochale całować
anasta - Sob 17 Maj, 2014 20:05

Chcialam baaaardzo, ale to baaardzo pochwalic moje tymczasy Mańka i Manię. Dzis bylo pierwsze podejscie do obcinania pazurkow. Zdecydowalam sie zrobic to kiedy beda spaly i co? Ja sie balam, a one sie rozmruczaly, bo myslaly, ze im girki masuje :) . Moje zaskoczenie bylo ogromne, obciachanie pazurkow u dwoch kotow niecale 3 minuty, calosc na traktorku-chyba bylo im przyjemnie. Dumna z nich jestem :banan:
anasta - Czw 29 Maj, 2014 20:36

Maniory - idealne do przytulania i kochania

Przystojniak Maniek o lazurowo-morskich oczach, pieszczoch, łasuch i wspaniały towarzysz Mani :) .
Zakochiwać się !


Niesamowita gaduła, uwielbia głaskanie i podjadanie szynki z kanapek. Zwykła kotka o niezwykłym charakterze, bardzo kochajaca zarówno ludzi jak i inne zwierzaki, w szczególności Mańka. Oaza spokoju i delikatności.

One zawsze razem ;)
Kocia miłość ponad wszystko i na zawsze :)

kikin - Czw 29 Maj, 2014 20:42

Są NIESAMOWICI :brawo: :love:
jestem pod ogromnym wrażeniem koloru oczu Mańka :serce:

Kurciak - Czw 29 Maj, 2014 21:42

Jejku... jak oni pieknie razem śpią... :love:
hanna - Czw 29 Maj, 2014 21:49

:serce: :serce:
kat - Pią 30 Maj, 2014 09:49

Piękne koty, piękne oczy, piękna miłość :)
anasta - Sob 07 Cze, 2014 22:32

Maniory pozdrawiają ;)

Maniek-przystojniak, z niebiańskimi oczyma i co więcej anielskim charakterem. Bardzo łagodny, przytulaśny i całuśny na maxa. UWIELBIA być całowany po głowie, drapany po brzuchu i pleckach.

A oto jego wymowny ziew :)


Zarówno Mania jak i Maniek bardzo lubią patrzeć przez okno i obserwować ptaki ;)



Mania-przepiękna kotka i do tego gaduła. Uwielbia ptaki, w papugi może wpatrywać się godzinami. Świetnie dogaduje się zarówno z psami jak i kotami. Nienachalna, niekłopotliwa, wesoła. Uwielbia zabawy myszkami.


anasta - Nie 22 Cze, 2014 16:29


Mańki w odsłonie wakacyjno-leniwej. Spokojne, w pełni zsocjalizowane, kochające siebie i człowieka kociambry. Dostojność i delikatność w jednym.


Maniek-łóżkowy król. Uwielbia wylegiwać się w pościelach, szczególnie ceni sobie mięciutki polarowe kocyki i poduszki z mikrofibry. Leniuszek z niego wielki.


Mania-przepiękna, kotka o anielskim charakterze i mięciutkim futerku. Gadatliwa pieszczocha, koneserka szynek i wielka przylepa człowieka.

anasta - Wto 01 Lip, 2014 16:16



Leżing, plażing, marzing w wykonaniu Mańka. Największego przytulasa na świecie.



Mania w całej rozciągliwości kociej. Przepiękna krówkowa kotka, idealna do kochania i przytulania, na dodatek gaduła.

misiosoft - Sro 02 Lip, 2014 09:27

ale ma ślicznie te plamki rozłożone :)
Morri - Pią 04 Lip, 2014 09:45

misiosoft napisał/a:
ale ma ślicznie te plamki rozłożone :)
po złożeniu łapek tworzą całość :)
misiosoft - Pią 04 Lip, 2014 10:35

Morri napisał/a:
misiosoft napisał/a:
ale ma ślicznie te plamki rozłożone :)
po złożeniu łapek tworzą całość :)


nic w naturze nie jest dziełem przypadku :)

anasta - Czw 10 Lip, 2014 22:05

Maniek-mistrz wszelkich pozycji relaksacyjnych. Kocur o wyjątkowym charakterze i wielkim sercu, aksamitnym futrze i przepięknych zielonych oczach. Kocha człowieka i inne zwierzaki. Bardzo lubi masowanie i ugniatanie brzuszka.


Mania-dorodna, łagodna, przyjacielska i bardzo delikatna kocica. Ma nieposkromione pokłady miłości zarówno dla zwierzaków jak i ludzi. Kocha swojego największego przyjaciela Mańka ponad wszystko. Uwielbia drapanie po karku i pleckach. Szafa to jej ulubiony punkt obserwacyjny.



Duet delektujący się wspólnym towarzystwem. Kochają siebie ponad wszystko:)

anasta - Wto 22 Lip, 2014 19:48

Mania-kocha wylegiwać się na podłodze, szczególnie w upalne dni. Od razu widać, że jest wielbicielką kocich zabaw, koszyczek jest nieustannie pod jej nadzorem. Zawsze czeka, aż poznajduje wszystkie porozrzucane zabawki, włożę je do koszyczka, potem kładzie się obok delektując ich ilością, która chwilę później znika porozrzucana po mieszkaniu. Uwielbia wszędzie nosić ze sobą myszki :) i kulki z papieru.


Maniek-zmęczony po zabawie z mychą, ale nadal jej pilnuje. Kocur o wielkim sercu, milutkim futerku i oczach, w których można się rozpłynąć. Bardzo kontaktowy chłopak :) .

anasta - Wto 22 Lip, 2014 19:56


Maniek-szczyt lenistwa w upalny lipcowy dzień. Piękny i bardzo mądry kocur, jak kocha to na zabój :) . Dostojny i dorodny książe, który uwielbia wylegiwać się w łóżku.


Mania-jest przepiękną kotką, wrażliwą i delikatną kotką. Prawdziwa z niej księżniczka. Smakoszka z niej niezwykła, chętnie degustuje nowe smaki.

anasta - Wto 29 Lip, 2014 20:20


Mania-sporych rozmiarów rozgadana kocia księżniczka. Kocha swoje zabawki tak bardzo, że, na wszelki wypadek sypia w koszyczku razem z nimi ;) .


Maniek- pozy jego drzemek są ostatnio coraz śmieszniejsze. Kochany, czuły, wrażliwy i niemały kocur. Oddany towarzysz i przyjaciel Mani i wzajemnie.

felinity - Czw 31 Lip, 2014 16:37

Jak tak tylko chciałam zapytać o Maniutka.
MOja Duśka z Zuzką też astmatyki, i też na Ventolinie 2x dziennie ale poprawianym wziewnie sterydem Flixotide. Zaleta Flixo jest że działa miejscowo, dawka jest minimalna, nie daje ogólnoustrojowych efektów. Czy Maniuś tylko na Ventolinie, czy jakiegoś steryda też dostaje, bo to u astmatyków niestety zazwyczaj konieczność.

anasta - Wto 12 Sie, 2014 22:16

felinity napisał/a:
Jak tak tylko chciałam zapytać o Maniutka.
MOja Duśka z Zuzką też astmatyki, i też na Ventolinie 2x dziennie ale poprawianym wziewnie sterydem Flixotide. Zaleta Flixo jest że działa miejscowo, dawka jest minimalna, nie daje ogólnoustrojowych efektów. Czy Maniuś tylko na Ventolinie, czy jakiegoś steryda też dostaje, bo to u astmatyków niestety zazwyczaj konieczność.


Maniek dostaje zastrzyki, obecnie raz na tydzień plus theovent 2 razy dzinnie.

anasta - Wto 12 Sie, 2014 22:23


Król Maniek w często obsadzanej ostatnio roli leniwca kanapowego. Wspaniały charakter i mega duże serducho pełne miłości. Fantastyczny kocur:).


Mania-ostatnio przechodziła test na opanowanie instynktu łowczego w stosunku do sierpówki. Zaliczyła go na 6!. Bardzo mądra i szybko ucząca się krówkowa pieszczocha. W roli opiekunki i stróża sprawdza się idealnie.

marinella - Wto 12 Sie, 2014 22:28

a ty znowu masz jakieś nowe ptactwo :: :lol:
anasta - Wto 12 Sie, 2014 22:29


Maniek-piękny kocurro, który pokocha swojego człowieka nad życie.


Mania-kontrola koszyczka trwa. Co zrobić, by nie rozstawać się z zabawkiami? Można połączyć 2w1-spać na nich i z nimi.

anasta - Wto 12 Sie, 2014 22:31

marinella napisał/a:
a ty znowu masz jakieś nowe ptactwo :: :lol:


tak:)
sierpówkę, którą odchowuję już 3 tydzień
buła ślepa jak mi ją przyniesiono, na szczęście udało się ją utrzymać przy życiu i teraz to sporę pisklę

kotekmamrotek - Wto 12 Sie, 2014 22:34

nie wierzę - ja myslałam, ze to jakiś stwór wypchany - ptak albo kot;)
a tak serio - jak kota nauczyć takiego czegoś???? czy MAnia tak ma - z natury, powiedzmy;)

anasta - Wto 12 Sie, 2014 23:11

kotekmamrotek napisał/a:
nie wierzę - ja myslałam, ze to jakiś stwór wypchany - ptak albo kot;)
a tak serio - jak kota nauczyć takiego czegoś???? czy MAnia tak ma - z natury, powiedzmy;)


Mania to wspaniała kocica, jak pisklę było malutkie brałam je na stolik i karmiłam. Ona za każdym razem przychodziła i patrzyła na nie jak na świeżutki obiadek. Oblizywała się na jego widok. Pozwalałam jej podchodzić blisko, ale jak tylko widziałam, że zaczyna wzrokiem obserwować go jak ofiarę, odgradzałam ją dłonią. Jak próbowała łapskiem go drapnąć odsuwałam ją i mówiłam nie wolno. Potem zaczełam stawiać go na podłodze i pozwalałam go wąchać i dotykać oczywiście go pilnowałam. Nigdy nie odganiałam kotów od ptaka, zawsze tylko wyznaczałam granice. I tak mozolnie w kółko to powtarzając te czynności jakoś się udało. Obecnie ptak łazi po domu między psami i kotami, Żaden go nie ruszy, a Mania kładzie się w jego pobliżu i go pilnuje. Dzięki niej zawsze wiem gdzie on jest :) . Do tej pory Mania uwielbia patrzeć jak go karmie i siedzi przy nim wpatrzona, ale nie ma w niej zapędów łowczych. Maniek też w pełni go akceptuje, podejdzie powącha i idzie dalej.

kat - Wto 12 Sie, 2014 23:16

Niesamowite :)
kotekmamrotek - Wto 12 Sie, 2014 23:23

czary-mary normalnie...
a moze by udało się to Tobie sfilmować????

kikin - Sro 13 Sie, 2014 07:34

a ja się właśnie zastanawiałam czy to żywy stwór czy wypchany :: :lol:
Nosferatu - Sro 13 Sie, 2014 14:53

Też obstawiałam sztucznego ptaka :P
hanna - Sro 13 Sie, 2014 22:28

ukłony ,ukłony :modly: :modly: :modly: za wielkie serce
kotekmamrotek - Czw 14 Sie, 2014 11:50

no właśnie!!!!!!!
a oprócz kotów i ptaków jeszcze cosik ratujesz????

marinella - Czw 14 Sie, 2014 20:29

żyrafy i zebry ale ciiiiii ::
anasta - Pią 22 Sie, 2014 08:40

kotekmamrotek napisał/a:
no właśnie!!!!!!!
a oprócz kotów i ptaków jeszcze cosik ratujesz????


Szczerze-nie przejde obojetnie obok jakiegokolwiek cierpienia....gatuek/rasa bez znaczenia....tak po prostu mam....ok 2 lata temu mialam piske strzyzyka spiewnego....zajebisty maly ptaszek...mega kontaktowy.....w koncu po szkole przygotowania do zycia na wolnosci....wybral wolnosc

anasta - Sob 23 Sie, 2014 13:38


Mania-ciekawska jak zawsze, wszystkiego musi spróbować. Nie ma znaczenia, że to gotowane żółtko z jogurtem i gerberkiem warzywno-mięsnym. Ona uwielbia degustować :) Wspaniała, bardzo kontaktowa kotka o wielkim sercu.

Mania w całej beztroskiej okazałości podczas słodkiego leniuchowania. Dużo kotki do kochania :)

Maniek - w bardzo wymownej pozie relaksacyjnej. Cudowny kocur, który kocha człowieka i Manię ponad wszystko. Bardzo posłuszny i mądry. Wspaniały przyjaciel :) .

Maniek lubi pogapić się na piskle sierpówki, często towarzyszy podczas jej karmienia. Jest zupełnie obojętny na jej egzystencję. Nie wykazuje zapędów łowczych, choć lubi bardzo wąchać ptaszka, tak żeby jego piórka drażniły mu nochal:).

Mańki - takiej przyjaźni nigdy nie widziałam. To jest partnerstwo na każdym kroku, z mnóstwem czułości i opiekuńczości. Cudowne koty:)

brynia - Sob 23 Sie, 2014 13:48

anasta napisał/a:

Maniek lubi pogapić się na piskle sierpówki, często towarzyszy podczas jej karmienia. Jest zupełnie obojętny na jej egzystencję. Nie wykazuje zapędów łowczych, choć lubi bardzo wąchać ptaszka, tak żeby jego piórka drażniły mu nochal:).


A nie boisz się, że potem ta sierpówka nie będzie uciekać przed kotami?

anasta - Sob 23 Sie, 2014 14:00

brynia napisał/a:
anasta napisał/a:
Obrazek
Maniek lubi pogapić się na piskle sierpówki, często towarzyszy podczas jej karmienia. Jest zupełnie obojętny na jej egzystencję. Nie wykazuje zapędów łowczych, choć lubi bardzo wąchać ptaszka, tak żeby jego piórka drażniły mu nochal:).


A nie boisz się, że potem ta sierpówka nie będzie uciekać przed kotami?


Nie, bo ona innych kotów boi się bardzo, stroszy się i rozprostowuje skrzydła, aby pokazać siłe. Tylko do Mańków jest przyzwyczajona. Myślę, że lęk międzygatunkowy nie zostanie nigdy zlikwidowany. To tak jak moja kura, z moimi zwierzakami żyje w zgodzie, z psami śpi przytlona, ale jak przychodzi inny pies w gości to zwiewa i krzyczy, że cała moja okolica pewnie słyszy. Rodzina to rodzina, a inni to potencjalni wrogowie/zagrożenie i nic tego nie zmieni. Ze strzyżykiem było podobnie, z moimi zwierzaki żył w jednym stadzie, mimo, że gatunki zwierzaków były różne, ale jak tylko zaczął wychodzić na loty zewnętrzne, jego ostrożność w stosunku o zwierzaków bardzo się wyostrzyła. Rozróżniał swoje stadko od gości i na tych drugich był bardzo wyczulony i ostrożny.
Zwierzaki są bardzo mądre i fantastycznie intuicyjnie wyczuwają potrzebę zmiany pewnych nawyków w przypadku zmiany otoczenia.

anasta - Pią 05 Wrz, 2014 22:17


Maniek-król łóżkowego wylegiwania się. Jak tylko widzi wolną poduchę bądź rozkopane łóżko, zaraz się zjawia i rozkłada się w najlepsze. On kocha łóżko - jak tylko widzi, że robi się trochę miejsca, gramoli się bez pardonu, a wówczas przytulańce, baranki i miziaki nie mają końca :) .


Mania-ostatnio upodobała sobie dość oryginalne pozy do odpoczynku. Wspaniała miziasta kocica, co rano budzi mnie wpatrując się prosto w oczy wzrokiem pytającym - wstajesz wreszcie, bo głodna już jestem :) .

anasta - Nie 21 Wrz, 2014 15:12


Mania to wspaniała towarzyszka codziennych czynności. Wspiera swą obecnością odrabianie lekcji wylegując się na książkach;). Bardzo pragnie uwagi człowieka i potrafi o nią zabiegać.


Maniek to uwielbiający się wylegiwać kot. Po prostu kocha relaks. Często i chętnie garnie się na kolana. Uwielbia się przytulać, barankować i dawać buziaki.

anasta - Nie 05 Paź, 2014 18:31


Maniek-mistrz spania w każdej postaci. Warunek konieczny - miękki kocyk, poducha....albo najlepiej w rozgrzebanym łóżku. Wspaniały, łagodny i bardzo przyjazny kocur. Sami przyznajcie, czyż nie jest słodki, jak leży taki wlepiony w poduchę z której chwilę wcześniej się podniosłam? Przytulas z niego jak się patrzy ;) .


Mania-jak na królową przystało, wylegiwanie na szafie na pufiastych poduchach to jest to.Po pierwsze idealny widok, po drugie odpowiednie podłoże. Na dodatek podniebienie ma istnie fransua ;) .

anasta - Nie 12 Paź, 2014 19:26


Maniek-koci przystojniak kradnący ludzkie serca poleca się do pieszczot. Zawsze chętny do przytulania, przychodzi na zawołanie.....bywa zazdrosny i jak tylko widzi innego kota podkładającego się do głaskania, biegnie szybko, żeby i jego nie ominęły mizianki.


Mania-ach ona to ma pozy relaksacyjne...zawsze ze zwisającymi łapami. Sporo kocicy do kochania. Uwielbia człowieka......konwersacje, wspólne posiłki i wspólne spanie. Zawsze gotowa do pieszczot ;)


Miłość i przyjaźń ponad wszystko :)

anasta - Nie 19 Paź, 2014 21:11


Mania - uwielbia towarzyszyć domownikom w różnych czynnościach dnia codziennego. Gry planszowe i książki to jedne z jej ulubionych :) .


Maniek - kocia dostojność sama w sobie. Uwielbia pieszczoty i to wszelkiego rodzaju. Zawsze pierwszy do przytulenia, pogłaskania, wycałowania. Ma w sobie ogromne pokłady miłości :) .

anasta - Nie 02 Lis, 2014 20:28


Mania - zawsze blisko człowieka, uwielbia towarzyszyć w czynnościach codziennych np. odrabianie lekcji, czytanie książki, wyszywanie i koniecznie degustacja posiłków :) . Jest bardzo łagodna i delikatna. Lubi być blisko, ale nie przepada za nachalnych głaskaniem. Nie lubi być brana na ręcę, ale głaskana i owszem i to baaaardzo.


Maniek - bardzo spokojny i zrównoważony kocur z wielkim sercem pełnym miłości. Wyjątkiem są chwile zabawy, wówczas szaleje na całego i to dosłownie :) . Akceptuje wszelkie zwierzaki: koty, psy, ptaki. Sam domaga się uwagi człowieka oraz wszelakich pieszczot, które uwielbia. Bardzo lubi być noszony na rękach oraz drzemki nakolankowe połączone z wieeeelkim mizianiem.

anasta - Nie 16 Lis, 2014 14:00


Mania vel. Maniucha - królowa delikatności i łagodności. Wspaniała, czuła i bardzo kochająca. Wyrozumiała i mądra. Degustatorka smaków ludzkiego jedzenia. Kocha codzienność z człowiekiem-wspólne czytanie, leniuchowanie, spanie, gotowanie, surfowanie po necie.


Maniek vel. Manior - kocha człowieka i Manię ponad wszystko. Uwielbia szaleć z Manią ganiając się po całym domu :) . Stara się nie odstępować człowieka na krok. Siedzi mu na kolanach, pakuje się na ręce (bardzo lubi być noszony i całowany w główkę), leży na nogach. Uwielbia wszelkiego rodzaju masaże i ugniatanie i to po całym jego kocim ciele. Posiada niebywałą łatwość akceptacji innych zwierząt. Jak widać na zdjęciu - pełna giętkość kocia zachowana w 100 %.

anasta - Wto 25 Lis, 2014 20:57


Maniek - cóż listopadowy wieczór, nic dodać nic ująć. On doskonale wie co robić w taką pogodę :) .Miękka i ciepła poducha, kołderka i smaczny sen. Kocur wpatrzony w człowieka jak w obraz :) .


Mania - zaakceptowała pomysł Mańka na spędzanie listopadowych dni i trzeba przyznać, chyba jej się bardzo spodobał;)



Mańki w wersji duo :) . W tak mokre i chłodne dni okupowanie kaloryfera to rzecz obowiązkowa. Maniek to uwielbia, Mania pobiera ciepło wtórne ;) .

anasta - Wto 25 Lis, 2014 21:00


Mania - nie mogłam się oprzeć i nie dodać tego zdjęcia. Piękno i szlachetność sama w sobie - po prostu królia Mania :)

Lunix - Wto 25 Lis, 2014 21:07

fakt, wygląda dostojnie i królewsko :love:
anasta - Czw 04 Gru, 2014 18:58


Mania - fotoportret :)
Kotka o wspaniałym charakterze, bardzo kochająca Mańka. Totalnie niekłopotliwa gaduła. Prawdziwa smakoszka. Listopad przeżywa prawdziwie kocio - naprzemiennie nagrzewa różne części ciała przy pomocy kaloryfera :)


Maniek - żadne zdjęcia nie oddają przepięknej barwy jego oczu. Kot wielce zakochany w swoim człowieku. Mania to druga połowa jego kociego jestestwa. Uwielbia się wylegiwać na gorącym grzejniku.


Mańki - grzanie zespołowe, zwrotne ;)


Bajecznie piękna stópka Mani :-*

m_adzik - Czw 04 Gru, 2014 19:17

Yumi ma takie same lapki. Uwielbiam je <3
anasta - Pon 15 Gru, 2014 16:58



Maniek - beztrosko w objęciach ulubionego człowieka :) . Jest niebywałym pieszczochem, łaknącym nieustannej uwagi i zainteresowania o głaskaniu, całowaniu i masowaniu nie wspominając;).




Mańki grudniowo w duecie. Jeśli chodzi o ich relację, wzajemną przyjaźń i miłość, jak widać na załączonych obrazkach, nic się nie zmieniło:) Kochają się na zabój;)

anasta - Wto 30 Gru, 2014 22:48


Mania - krówkowa piękność, o anielskim charakterze, jedwabistym włosie i iście królewskiej delikatności. Smakoszka szynek gotowanych i piersi indyczych. Wspaniała towarzyszka codziennej lektury. Nie przepuści żadnej gazecie, ani książce ;) .


Maniek - nader ciekawski kocur, o wielkich serduchu pełnym miłości i przeogromnej potrzebie przytulania i całowania. Uwielbia buziaki. Bardzo wpatrzony w swojego człowieka i Manię, swoją ukochaną towarzyszkę. Przystojniak na maxa.

anasta - Czw 08 Sty, 2015 19:07


Mania - przesłodka kotka, wiernie towarzysząca człowiekowi w czynościach dnia codziennego. W nocy również chętnie kładzie się blisko człowieka. Gadatliwa, kontaktowa, delikatna i bardzo lubiąca się bawić. Wyjątkowa pod każdym względem.


Maniek - mistrz snu, śpi średnio 21/24h dziennie, ale zawsze w towarzystwie ;) . Uwielbia leniuchować, wylegiwać się na kolanach, w łóżku, na miękkich microfibrowych kocach i poduchach. Bardzo kontaktowy kocur. Nie podaruje wolnym kolanom ;) .

anasta - Sob 24 Sty, 2015 19:59


Maniek - przepiękny, lazurowooki kocur. Kocha człowieka, kocha Manię - to jego cały świat. Świetnie dogaduje się z innymi zwierzakami, totalnie niekonfliktowy. Uwielbia pieszczoty-wszelkie !!!


Mania - i niech ktoś mi powie, że krówki nie są piękne! Prawdziwa z niej dama, pełna wdzięku, gracji i delikatności. Kocha Mańka i bardzo się o niego troszczy. Kocha też człowieka, choć nie jest typem Mańka lelocha. Za to gaduła z niej straszna.

anasta - Wto 10 Lut, 2015 22:19


Maniek - kochający człowieka koci towarzysz. Uwielbia wylegiwać się na kolanach, być ugniatany i całowany po główce. Można utonąć w jego oczach :) .


Mania - wspaniała, dorodna, nadzwyczaj delikatna i gadatliwa kocica. Towarzyszka codziennych posiłków i książkowego relaksu. Dama w kociej skórze :)


Przyjaciele na dobre i na złe :)

anasta - Czw 26 Lut, 2015 16:04


Mania i jej niekonwencjonalna pozycja relaksacyjna. Super kotka, bardzo towarzyska, uwielbia podglądać w kuchni. Czasem coś ukradnie.....jakąś polędwiczkę;).


Mania uwielbia wszelkiego rodzaju pojemniki, pudła...natychmiast sprawdza jak się w nich odpoczywa.


Maniek - wspaniały kocur, o gołębim sercu. Bardzo kocha ludzia i nie tylko. Uwielbia pieszczoty i słodkie leniuchowanie w pościeli ;) .


Mańki - niezwykła para przyjaciół :)

kikin - Czw 26 Lut, 2015 16:58

:serce:
anasta - Pią 13 Mar, 2015 19:40


Niech nie zwiedzie Was dziwna poza Mańka, kocha swoją Manię, a że czasem troszkę ją przedrzeźnia i prowokuje do zabawy, to inna sprawa;)
Ożywił się ostatnio chłopak i chęci do zabawy też przybyło.

Szczerze, nie mam innego opisu dla tego zdjęcia Mańków jak - kocie tango:)....Miny boskie i wymowne.

Ach....uwielbiam to ujęcie.....niby takie zwykłe, a kto dostrzegł Mańka przytulonego do Mani zaledwie paluszkami jednej przedniej łapki? On ją bardzo kocha....urocze to jest :)

anasta - Pon 30 Mar, 2015 11:50


Mania - księżniczka na włościach, testując swoje nowe legowisko. Uwielbia nowe legowiska :) , kocyki i poduchy.


Maniek - nie mógł być gorszy od Mani. Natychmiast trzeba było sprawdzić, czy zmieszczą się oboje i czy będzie im wygodnie ;) .


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group