Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

Znalazły dom - Petra

felinity - Pią 14 Mar, 2014 10:50
Temat postu: Petra


Petra Przepiękna rudo czarna szylkretka. :)

Co wiemy o kotce:


Petra przybłąkała się w zeszłym roku pod blok na Grunwaldzie. W piwnicy z zamkniętymi okienkami spędziła 5 miesięcy, dokarmiana przez dobrych ludzi. Od razu bezbłędnie korzystała z kuwety i była bardzo ufna, co pozwala przypuszczać, że miała kiedyś swój dom i swoich ludzi.
Petra jest kocim ideałem. Łagodna, mrucząca i współpracująca. Bez tremy pozuje do zdjęć. To piękna dama dorosła dama. Lubi głaskanie, uznanie i zainteresowanie. Zmiany znosi ze stoickim spokojem.

Jeszcze nie znamy jej podejścia do innych psich czy kocich istot, ale sądząc po reakcjach na dużych ludzi, dla małych ludzi tez powinna być cierpliwą towarzyszką.
Jest w dobrej kondycji. Jeszcze w piwnicy została odpchlona i odrobaczona. Jest wysterylizowana.
Szuka domu (może być wychodzący), w którym zazna czyjejś miłości i będzie mogła w pełni cieszyć się życiem.

Petra na picasie :arrow: https://picasaweb.google.com/110103969880165520044/Petra

Morri - Pią 14 Mar, 2014 11:24

czekam na zdjęcia i działamy :good:
felinity - Pią 14 Mar, 2014 11:34

Morri napisał/a:
czekam na zdjęcia i działamy :good:


Wysłane w dwóch mailach do Bryni i Ciebie :)

Morri - Pią 14 Mar, 2014 11:49

felinity napisał/a:
Morri napisał/a:
czekam na zdjęcia i działamy :good:


Wysłane w dwóch mailach do Bryni i Ciebie :)

https://www.facebook.com/...?type=1&theater

KASIAIKRZYS - Pią 14 Mar, 2014 12:43

Słodka jest ... Kurcze aż bym ją,,, ( Kasia by mnie zabiła...) Eh oby szybko znalazła stały domek
felinity - Pią 14 Mar, 2014 13:16

Arrgh Picassa mnie nie lubi. Czy da wstawic zdjęcie z FB? :(
Morri - Pią 14 Mar, 2014 13:18



edit brynia: podmieniłam link zdjęcia

kikin - Sob 15 Mar, 2014 17:51

przepiękna dziewczyna,kciuki trzymam aby domek się znalazł :D
felinity - Pią 21 Mar, 2014 16:35
Temat postu: Petra
Petra jest kocim ideałem. Łagodna, mrucząca i współpracująca. Bez tremy pozuje do zdjęć. Lubi głaskanie, uznanie i zainteresowanie. Zmiany znosi ze stoickim spokojem.

Jeszcze nie znamy jej podejścia do innych psich czy kocich istot, ale sądząc po reakcjach na dużych ludzi, dla małych ludzi tez powinna być cierpliwą towarzyszką.


misiosoft - Pią 21 Mar, 2014 16:52

piękna jest!! niesamowita :serce: chyba się zakochałam ;)
Asia_B - Pią 21 Mar, 2014 16:59

Przepiękna rzeczywiście.
I ten nosek :) ja mam słabość do nosków:)

Asik - Pią 21 Mar, 2014 17:43

Nigdy jeszcze nie widziałam takiego kota! Na żywo jeszcze piękniejsza :) i ma bardzo ładną sierść jak na kota "wolnożyjącego"
felinity - Pią 21 Mar, 2014 19:31

Petra już nie jest do adopcji błyskawicznej. Od soboty będzie w dt. :)
MandM - Pią 21 Mar, 2014 19:33

Super wiadomość :good:
hanna - Pią 21 Mar, 2014 21:46

Jaka do mnie podobna :shock: warto mnie pokochać :serce:
kikin - Sob 22 Mar, 2014 21:02

przepiękna jest Petra, dobrze że mam ograniczony metraż :: :: ::
felinity - Nie 23 Mar, 2014 09:16

He hej, jak tam Petra po pierwszej nocy w DT?
WiKinga - Pon 24 Mar, 2014 09:34

:) Hej, wszystko właściwie dobrze. Jadła, piła, sie załatwiła.
Dla nas jest miziasta i bardzo oswojona, chociaż nie lubi być brana na ręce.
bardziej jej wadzi kocie towarzystwo, tzn. obywa się bez konfliktów, ale chyba się boi. Generalnie na dużą część czasu znika gdzieś w domu i nagle sie znikąd pojawia, jak się większy ruch zrobi w domu. Poza tym jest bardzo wysokopienna, nawet nasza rezydentka nie mogła wyjść z podziwu i tylko bezradnie miauczała patrząc na szczyt szafy :D

felinity - Pon 24 Mar, 2014 10:51

Dobre wieści, zwłaszcza ten brak konfliktów. Może jest szansa na przyzwyczajenie do rezydentów. :)
felinity - Czw 27 Mar, 2014 15:29

I jak się Petra dogaduje z rezydentką? :)

Mamy ofertę adopcyjną, tylko dom jest z 2 kotami i to pod Koninem. ;)
Więc informacja o dogadywaniu się z futrami bardzo pożądana. :aniolek:

Katka - Czw 27 Mar, 2014 22:38

:serce: :serce: :serce: :serce: :serce: :serce:
cudna!!!

WiKinga - Sob 29 Mar, 2014 23:58

Przepraszam, za małą aktywność, ale mam strasznie dużo na głowie.

Powiem tak.. Petra trochę jest takim kotem widmo u nas w domu. Większość czasu gdzieś tam się zaszywa, śpi pod kołdrą/w szafie/szufladzie i tylko jak słyszy że coś się dzieje w domu to przychodzi, ew. rytualnie idzie ze mną wieczorem do łazienki i wtedy miauczy żeby ją głaskać - wtedy jest największą pieszczochą.

Jeżeli natomiast chodzi o dogadywanie się z rezydentką to można powiedzieć, że się z moją Polą dogadały- to znaczy nie wchodzą sobie w drogę, jest tak neutralnie. Żadnych wojen, syczenia, pazurów. Dzisiaj nawet spały na tym samym parapecie ( co prawda 2 końcach ale zawsze)

Dzisiaj znalazła się ładowarka od aparatu, więc jakieś tam zdjęcia w najbliższym czasie powinny się pojawić :)

felinity - Nie 30 Mar, 2014 17:40

O jeden parapet :) Super :)

Czekamy na zdjęcia. Może się jeszcze ktoś w Poznaniu zgłosi i oszczędzi nam jazdy pod Konin za 2 tygodnie ;)

WiKinga - Czw 03 Kwi, 2014 14:21

Zdjęcia będą już niedługo :) co prawda nie jest ich za wiele, bo Petra na widok aparatu raczej czym prędzej zwiewa niż chętnie pozuje.
Z dobrych wieści możemy powiedzieć, że kocie relacje chyba ewoluują, bo już nawet zaczynają nieśmiało wspólnie ganiać się po domu.
Parę razy w ostatnich dniach zdarzyło nam się mieć w domu gości i mimo tego, że generalnie Petra przemyka po domu jak cień i śpi po szafach to za każdym razem przywitała się z gośćmi i raz nawet całą wizytę dotrzymywała towarzystwa więc jest raczej dobrze ;)

WiKinga - Czw 03 Kwi, 2014 23:20

zdjęcie Petry pod kołdrą, bo jest po północy i najwyższa pora spać ! :)



Polecamy oczywiście resztę -> https://plus.google.com/photos/110103969880165520044/albums/5993359704864305681?banner=pwa

felinity - Pią 04 Kwi, 2014 09:04

Przesłodkie. :)

Ogłaszajmy pięknotkę :)

Kri - Pią 04 Kwi, 2014 13:25

Na[prawdę jest piękna. :love:
WiKinga - Pią 04 Kwi, 2014 22:29

Dzisiaj ociepliła swój wizerunek i ma bardzo pieszczotliwy dzień :D
felinity - Sob 05 Kwi, 2014 09:58

Hej, takie pytanie, czy według Ciebie Petra nadaje się do domu wychodzącego?
WiKinga - Sob 05 Kwi, 2014 20:11

Trudne pytanie. Nie jestem ekspertem i w sumie nie wiem czym się kierować przy takiej decyzji.. Ja generalnie bym się bała o swojego kota choćby nie wiem co gdyby był wychodzący. Z tego co ja widzę to jakoś ją ani do okien ani na balkon nie ciągnie więc może nie miałaby ochoty uciec i nie wrócić. Jedno czego bym się bała to, to że mogłaby się spłoszyć bo jednak jest trochę płochliwa szczególnie jeżeli chodzi o drugiego kota.
Morri - Nie 06 Kwi, 2014 10:59

jestem pełna wątpliwości, jeśli chodzi o wydawanie płochliwych kotów do domów wychodzących, zwłaszcza jeśli same nie domagają się wychodzenia :roll:
felinity - Nie 06 Kwi, 2014 18:44

Jesli Petra nie bedzie miala ochoty pochodzić po ogrodzie to absolutnie nikt nie bedzie jej zmuszal.
WiKinga - Nie 06 Kwi, 2014 23:18

No dobra, ja jestem bardzo subiektywna. Swoją kotkę mam prawie 2 lata a mimo to nie wypuszczam jej spokojnie na dwór, po prostu. Ostatecznie to jest kot, zwierze - nie wiadomo co mu przyjdzie do głowy. Jeżeli uważasz/cie, że to jest ok, a w sumie sporo kotów tak funkcjonuje to czemu nie, w porządku.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group