Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

Znalaz³y dom - ¦nie¿ka

marinella - Pon 24 Mar, 2014 22:59
Temat postu: ¦nie¿ka
¦nie¿ka trafi³a do nas na leczenie i sterylkê. To bardzo proludzka kotka która przez d³ugi czas musia³a znosiæ ogromny ból. Ci¶nienie w ga³ce ocznej by³o tak wysokie ¿e o¶lepi³o kotkê i sprawia³o jej wiele cierpienia. Jakby by³o ma³o nieszczê¶cia, w ranê po sterylce wda³o siê zaka¿enie, kotka bêdzie przyjmowaæ teraz antybiotyk. Drugie oko te¿ jest w kiepskim stanie ale mo¿e da siê je uratowaæ.
Kotka jest wyjatkowym miziakiem, garnie siê do cz³owieka i jest urocz± gadu³±

Tak wygl±da³a jak do nas trafi³a



dzi¶ przesz³a operacje usuniêcia oka i wyczyszczenia rany, jak dojdzie do siebie zacznie szukaæ domu
na razie forma jak widaæ



zosta³a przetestowana na Fiv/Felv - wynik ujemny :)
jak siê wyli¿e z ran zostanie zaszczepiona i jednym oczkiem rozgl±da siê za kim¶ kto j± pokocha mimo u³omno¶ci


album na picasa :arrow: https://picasaweb.google.com/110103969880165520044/Oczko

kikin - Wto 25 Mar, 2014 07:57

strasznie mi smutno jak na ni± patrzê i ryczeæ mi siê chce, ogrom kociego nieszczê¶cia mnie dobija :roll: :roll: :roll:
ona jest taka ma³a, drobna, biedna, taki dupny start w ¿ycie mia³a
nawet nie wyobra¿acie sobie jak mocno trzymam kciuki aby ta dzielna dziewczynka znalaz³a prawdziwy kochaj±cy dom...

kat - Wto 25 Mar, 2014 10:24

Ja te¿ bardzo mocno trzymam kciuki za Maleñk±!
Oby szybciutko dosz³a do siebie i znalaz³a super domek :ok:

misiosoft - Wto 25 Mar, 2014 10:36

¶liczna jest :) na pewno wyli¿e siê z wszystkiego a potem zadbamy o to, ¿eby znalaz³a dom, który wynagrodzi jej ten smutny pocz±tek :)
monka - Wto 25 Mar, 2014 11:40

A wiadomo od czego to oko? Jaki¶ uraz czy koci tyfus??
Morri - Wto 25 Mar, 2014 11:41

chyba wystarczy jaskra...
kikin - Wto 25 Mar, 2014 12:08

oczko to powik³anie po kocim katarze - orzek³ dr D±browski

podobno to bardzo ma³± bola³a, a ona by³a taka dzielna nawet nie pisnê³a

Asia_B - Wto 25 Mar, 2014 16:18

Zawsze powtarzam, ¿e w takich sytuacjach najwa¿niejsze jest to, ¿e Maluszek nie jest ju¿ sam z bólem i niepewno¶ci±.
Jest pod fachow± opiek±, ma cieplutko, jest najedzona.

Zdrówko i bezpieczeñstwo s± najwa¿niejsze a domek - jestem pewna, ¿e siê znajdzie.

Ania Z - Wto 25 Mar, 2014 19:05

Oczko ma te¿ ju¿ opiekuna wirtualnego !
Wielkie dziêki dla Zabers za serce :love:

kikin - Wto 25 Mar, 2014 19:25

Ania Z napisa³/a:
Oczko ma te¿ ju¿ opiekuna wirtualnego !
Wielkie dziêki dla Zabers za serce :love:


super :aniolek: :aniolek: :aniolek: dobre anio³y czuwaj± :D

smellxoxo - Sro 26 Mar, 2014 00:02

Oczko od wczoraj u mnie. Gdy Marinella j± przywioz³a, by³a jeszcze pod narkoz± i chodzi³a od ¶ciany do ¶ciany, a mimo to uda³o jej siê wskoczyæ na kanapê i mi na kolana. Kochany miziak, a tyle ju¿ prze¿y³ :( Puciak wczoraj by³ strasznie zazdrosny i okropnie zaczepia³, nawet ³ap±, wredota jedna, wiêc postanowi³am ich rozdzieliæ na noc. Puciak trafi³ do kuchni, Oczko do ³azienki. I siê zaczê³o...wskakiwanie do zlewu, przewracanie wszystkiego, zrzucanie suszarek z pralki. A ja le¿±c za ¶cian± co chwilê biega³am sprawdziæ, czy nic siê nie sta³o. O drugiej w nocy wypu¶ci³am j± z ³azienki, po czym oprychn±wszy Pucis³awa po³o¿y³a siê spaæ.
Dzisiaj by³o troszkê gorzej - nie chcia³a je¶æ i mia³a paskudny krwotok z nosa. Dr Ca³ujek orzek³a jednak, i¿ rany goj± siê dobrze i uszy s± ju¿ bez ¶wierzbowca. Dosta³a zastrzyk i kroplówkê, przy czym biedactwo okropnie wy³o, dwa razy difadol i ju¿ troszkê chodzi po mieszkaniu. Znalaz³a nawet sobie ulubiony karton :) Przed chwil± uda³o mi siê nakarmiæ j± mokr± karm±. Nie zjad³a nawet po³owy dziennej porcji, ale jest nadzieja. Bêdziemy próbowaæ jeszcze przez noc i rano.


Zabers - dziêkujê :)

Kri - Sro 26 Mar, 2014 08:47

Ojej, jakie biedactwo. Trzymamy za ni± moocno! :serce:
Asia_B - Sro 26 Mar, 2014 08:50

Maluszek Kochany!
Wszystkie Ciocie, Wujkowie i wszelakie Pluszaki TRZYMAJ¡ MOCNA KCIUKI ZA ZDRÓWKO!

kat - Sro 26 Mar, 2014 08:57

Bardzo, bardzo mocno :ok:
smellxoxo - Sro 26 Mar, 2014 13:38

Oczko mruczy, pije wodê i je karmê z miseczki! :)
Asia_B - Sro 26 Mar, 2014 13:40

smellxoxo napisa³/a:
Oczko mruczy, pije wodê i je karmê z miseczki! :)



SUPER! :banan:

hanna - Sro 26 Mar, 2014 13:54

dalej trzymamy kciuki :serce:
kikin - Sro 26 Mar, 2014 16:56

smellxoxo napisa³/a:
Oczko mruczy, pije wodê i je karmê z miseczki! :)


nieustaj±co za Oczko :good: :good: :good: :good: :good: :good: :good: :good: :good: :good:

smellxoxo - Czw 27 Mar, 2014 21:50

Oczko bawi siê mysz± i od dzisiaj ma na imiê ¦nie¿ka :)
kikin - Czw 27 Mar, 2014 22:09

¦licznie :aniolek: :aniolek:
Morri - Czw 27 Mar, 2014 22:29

Super :) :) :)
kat - Pi± 28 Mar, 2014 09:23

Piêknie :)
smellxoxo - Pi± 28 Mar, 2014 21:57

Niestety ¦nie¿ka nie dogada³a siê z Puækiem. Wredny Pucis³aw skaka³ na ni± i kopa³ jej posterylkowy brzuszek ³apami, dzisiaj przejê³a j± Marinella.
Bêdê têskniæ, kochana koteczka :(

marinella - Pi± 28 Mar, 2014 22:06

Ma³a od trzech godzin u nas

Poniewa¿ nasze koty s± wychowane :twisted: :P nie ma wiêkszych zgrzytów, by³o trochê burczenia ale moje od razu siê wycofuj± wiec ma³a zaczyna byæ nimi w sumie zaciekawiona

Do ludzi przekochana przylepa, ju¿ j± wyg³aska³y¶my z cór± na zmianê.
Po ¦nie¿ce wiêkszego stresu nie widaæ, chodzi zwiedza, barankuje, jad³a, pi³a, kuwetê odwiedzi³a. Nie chowa siê po k±tach tylko przechadza siê z podniesionym ogonkiem

Rany widzê ³adnie siê goj±, tylko ma³pa sobie rozlizuje na brzuchu wiêc zosta³a zapakowana w kubrak, oczywiscie chodzi w nim jak po³amana ale co zrobiæ, ju¿ raz mia³a czyszczone :?

smellxoxo - Pi± 28 Mar, 2014 22:53

Pucid³o jest zaborcze i zazdrosne :< nic nie poradzê, ¿e siê tak rozpu¶ci³ ;x rozbójnik ma³y.
kikin - Sob 29 Mar, 2014 08:39

¦nie¿ka kochana, trzymam kciuki :good: :good: :good: :good:

Radzi na pewno siê ni± dobrze zaopiekuje ::
a jak siê oczko goi?

marinella - Sob 29 Mar, 2014 09:03

kikin napisa³/a:
¦nie¿ka kochana, trzymam kciuki :good: :good: :good: :good:

Radzi na pewno siê ni± dobrze zaopiekuje ::
a jak siê oczko goi?


bardzo ³adnie
gorzej brzuch bo sobie wylizuje :patyk: :patyk: :patyk:

kat - Sob 29 Mar, 2014 11:47

Kciuki za ¦nie¿kê :ok:
hanna - Sob 29 Mar, 2014 21:39

:serce:
kikin - Pon 31 Mar, 2014 10:13

niesamowite jak po ¦nie¿ce widaæ, ¿e siê lepiej czuje :D :D :D
marinella - Pon 31 Mar, 2014 16:19

Snie¿ka czuje siê lepiej, du¿o ¶pi, oko goi siê bardzo ³adnie


wygl±da to jeszcze do¶æ strasznie ale idzie siê przyzwyczaiæ
na drugie ma³a widzi, biega za piórkiem a¿ mi³o, wczoraj znalaz³a ma³y koralik i kula³a sobie po pod³odze

ca³y czas dostaje antybiotyk i krople do oczu, brzuch te¿ siê goi

taki jestem s³odziak


ma³a jest bardzo proludzka, uwielbia byæ blisko cz³owieka, kocha siedzieæ na kolanach i mruczeæ i jest kotem ³ó¿kowym, przesypia ca³e noce z nami :)

za to jak ma chwilê g³upawki to wygl±da to tak
https://picasaweb.google.com/104537783370188446390/Sniezka?noredirect=1#5996689587241369794
:twisted:

Asia_B - Pon 31 Mar, 2014 17:57

Jest naprawdê WSPANIA£A.
¦liczna Koteczka.
Trzymam mocno kciuki za szybkie doj¶cie do siebie.

kikin - Pon 31 Mar, 2014 19:45

bardzo siê cieszê :banan: :banan: :banan: :banan: ¦nie¿ka ma³y dzik :: :: ::
hanna - Pon 31 Mar, 2014 20:24

za zdrówko :serce:
marinella - Czw 03 Kwi, 2014 11:00

Snie¿ka zdaje siê nie pamiêtaæ ¿e ma szwy na oku i rozpruty brzuch ;)
Robi salta w powietrzu, urz±dza berka z Shil± i Radkiem i jest bardzo zadowolonym z ¿ycia kotkiem
Za kilka dni odstawimy antybiotyk i idziemy na zdjêcie szwów, potem czeka ma³± szczepienie i czipowanie i bêdzie gotowa ¿eby szukaæ swojego domu

Jest idealnym kotem do dokocenia siê ::

Morri - Czw 03 Kwi, 2014 11:09

:brawo:
kikin - Czw 03 Kwi, 2014 11:46

marinella napisa³/a:
Jest idealnym kotem do dokocenia siê ::
::
jak tak mówisz to na bank tak jest :: Peetula jest nawet bardziej nadaj±cy siê ni¿ mówi³a¶ :: ::

marinella - Czw 03 Kwi, 2014 22:02

kikin napisa³/a:
Peetula jest nawet bardziej nadaj±cy siê ni¿ mówi³a¶


::

Taki jestem zadziorny pirat


i balkonujemy




kikin - Pi± 04 Kwi, 2014 07:07

kochana kicia :love:
marinella - Pon 07 Kwi, 2014 19:50

¦nie¿ka mia³a dzi¶ wizytê kontroln± u Pani weterynarz. Oko i brzuch piêknie siê zagoi³o, szwy zosta³y zdjêtê, przy akompaniamencie jej wrzasków, w którym¶ momencie nawet pad³ pomys³ zeby j± znieczuliæ bo tak siê wyrywa³a ¿e ba³y¶my siê j± uszkodziæ. Ca³e szczêscie uda³o siê bez glupiego jasia.



Drugie oko te¿ ju¿ w lepszej formie nic z³ego nic w nim siê nie dzieje. Ma³a ju¿ dokazuje na ca³ego. Za 2-3 tygodnie czeka j± szczepienie i czipowanie i jest gotowa na nowy DOM, taki z prawdziwego zdarzenia, który w razie choroby pomo¿e i nie zrzeknie siê jej jak niepotrzebnej rzeczy tak jak poprzedni... :evil:



Naciêcie jest spore ale kotka z tym okiem d³ugo przechodzi³a, zmiany by³y ogromne i lekarz musia³ naci±æ sporo i du¿o wyci±æ, pewnie jeszcze trochê to siersci± zarosnie ale lepiej pewnie wygl±daæ nie bedzie

Mam nadziejê ¿e znajdzie siê kto¶ komu nie bedzie ten mankament przeszkadza³, bo kota jest niesamowit± przylep± i ¿ywym srebrem
I bardzo lubi inne koty

https://picasaweb.google.com/104537783370188446390/Sniezka?noredirect=1#5999590274980232194

kikin - Wto 08 Kwi, 2014 07:31

cudna jest, wierzyæ a¿ siê nie chce, ¿e to ta sama kicia, któr± widzia³am z duni± zamiast oka
a dla poprzednich "w³a¶cicieli" :sado:

moorland - Nie 13 Kwi, 2014 15:05

Dobrze, ¿e tak ³adnie i szybko siê goi, a nie babrze jak ranka po sterylizacji
marinella - Pon 14 Kwi, 2014 21:21

¦nie¿ka ma znalaz³a sobie nowe miejsce na drzemki które przyprawia mnie o zawa³ serca
mianowicie na dywanie pod sof± na której siedzê, jako ¿e lubiê siedzieæ po turecku za ka¿dym razem prawie w ni± wdeptuje :oops: :oops: :oops: ale prêdzej ja siê nauczê sprawdzaæ czy siedzi ni¿ ona opu¶ci miejscówkê

marinella - Wto 15 Kwi, 2014 20:32

Snie¿ka ma dwie nowe zabawki
swój ogon i swój cieñ
komicznie to wygl±da jak je goni ::

Morri - Wto 15 Kwi, 2014 23:25

marinella napisa³/a:
Snie¿ka ma dwie nowe zabawki
swój ogon i swój cieñ
komicznie to wygl±da jak je goni ::
:turla: samowystarczalna ;)
misiosoft - Sro 16 Kwi, 2014 08:02

marinella napisa³/a:
Snie¿ka ma dwie nowe zabawki
swój ogon i swój cieñ
komicznie to wygl±da jak je goni ::


:turla: :turla: :turla:

marinella - Wto 22 Kwi, 2014 14:24

I dzi¶ królewna pojecha³a do siebie, od razu zwiedzi³a k±ty, skubne³a kilka chrupek i pogada³a jak to ma w zwyczaju
Nowi opiekuni obiecali zdjêcia, trzymamy za s³owo ::

Kri - Sro 23 Kwi, 2014 08:32

Powodzenia ma³a! :tan:
Morri - Sro 23 Kwi, 2014 14:35

Szczê¶liwego ¿ycia, skarbie! :aniolek: Ale¿ siê ma³ej uda³o! Bardzo, bardzo siê cieszê :tan:
hanna - Czw 24 Kwi, 2014 19:55

:banan: :banan:
kat - Czw 24 Kwi, 2014 19:59

Powodzenia Skarbie! :)
kikin - Pon 28 Kwi, 2014 20:40

Bardzo, bardzo siê cieszê. I z niecierpliwo¶ci± czekam na zdjêcia :tan: :tan: :tan:
kikin - Pi± 23 Maj, 2014 14:40

co s³ychaæ u ¦nie¿ki? co¶ wiemy?

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group