Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

Znalazły dom - Elza

marinella - Czw 29 Maj, 2014 15:37
Temat postu: Elza
Elza
https://scontent-b-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/t1.0-9/q71/s720x720/10320572_10152435406744323_6611944392745597136_n.jpg

Elza to też dwuletnia kotka, którą ktoś wyrzucił, jest niesamowicie ufna jeśli chodzi o człowieka, wielka z niej gaduła



obie kotki są wykastrowane i odrobaczone

monka napisał/a:
Zdjęcia nie oddają uroku tych kotek, dlatego nakręciłam im dziś po dwa filmiki:

Elza - jest bardzo gadatliwa, wiercipięta, szczuplutka, musiała się już błąkać jakiś czas, ma śliczny pyszczek. Na zdjęciach wyszła nieszczególnie, ale na filmikach widać, jaka jest ładna:


FILMIK 1


FILMIK 2


Venga - przekochana, bardzo grzeczna, raczej mało odzywająca się (w porównaniu do Elzy). Sporych rozmiarów jak na kotkę. Cały czas ma przekręcony łepek, co dodaje jej uroku.

VENGA 1


VENGA 2

Żal, żeby wróciły znowu na ulicę, są przemiłe i miziaste. Venga jest przychylniej nastawiona do innych kotów, Elza średnio, ale może kwestia przyzwyczajenia, na Vengę już w ogóle nie buczy, a zna ją kilka dni dopiero.


Elza na picasie :arrow: https://picasaweb.google.com/110103969880165520044/Elza

kikin - Nie 01 Cze, 2014 16:12

rzeczywiście zdjęcia nie oddają ich urody, gadułka z Elzy niesamowita :love:
kikin - Pon 02 Cze, 2014 08:24

były jakiekolwiek zapytania o dziewczyny? i tak przy okazji zapytam a o Rysia? :roll:
KASIAIKRZYS - Pon 02 Cze, 2014 19:01

Oby się udało
Asik - Sob 07 Cze, 2014 17:14

takie piękne kotki, mam nadzieję, że im się uda... mają taką ładną sierść obydwie i charaktery domowe, spokojne, przymilne :)
kat - Sob 07 Cze, 2014 17:15

Ostatnio miałam zapytanie o kota i poleciłam dziewczynki.
Mocno trzymam kciuki, żeby udało Im się znaleźć domy :ok:

monka - Wto 17 Cze, 2014 21:52

Czas napisać coś o dziewczynach, bo niestety nadal nie zgłosił się żaden dom dla nich :(
Elza ujawnia swój dosyć dominujący charakterek :) Z Vengą się tolerują, ale to Elza ustala zasady kontaktu, gdy Venga się zapędzi za blisko Elzy to ta nie omieszka ją osyczeć, a nawet pacnąć łapą ostrzegawczo. Także sądzę, że Elza dobrze by się czuła jako jedynaczka. I dziewczyna lubi sobie pogadać, oj lubi :) Ma dużo energii w sobie, uwielbia towarzyszyć człowiekowi przy każdej czynności. Niezmiennym pozostaje jej zamiłowanie do pieszczot :)
Venga natomiast pozostaje łagodną, przemiłą koteczką, nie szuka nigdzie zawady. Strasznie jest pocieszna z tym przekrzywionym łebkiem. Znalazła sobie miejsce na klatce i sobie tam ładnie leży podczas naszych dyżurów. Lubi głaski ale nie jest nachalna w dopominaniu się o uwagę.

marinella - Czw 19 Cze, 2014 22:56

Gadatliwa Elza także szuka kogoś kto da jej ciepły kąt i dużo miłości. Kotka jest wyjątkowo niefotogeniczna ;) Myślę że dlatego że ona jest w ciągłym ruchu, do tego buzia też jej się nie zamyka
Przy bliskim poznaniu wiele zyskuje bo oprócz urody jest przekochanym kotem który bardzo potrzebuje kontaktu z człowiekiem. Jest przetestowana na Fiv/Felv -wynik ujemny, odpchlona i odrobaczona. W zasadzie gotowa do żeby iść do nowego domu tylko nie ma go na horyzoncie



brynia - Pią 20 Cze, 2014 19:07

Venga nie jest już błyskawiczna ;) więc przeprowadziła się do własnego wątku. Ponieważ info o kotach nie były w oddzielnych postach edytowałam i cytowałam niektóre z nich dla zachowania ciągłości.

Bardzo proszę o wpisy o każdym podopiecznym osobno. :modly:

marinella - Nie 22 Cze, 2014 00:20

Elza to jest taki kotopies :twisted: na dyżurze chodzi za człowiekiem a jak człowiek przysiądzie to Elza też i pilnuje
Wiadomo że super się leży na czymś miękkim, bluza człowieka się nadaje :twisted:

ziew

z bliska

kokieteryjnie


Wczoraj do Elzy dołączyła Tesia i kota zajęła się maludą wprost cudownie
https://picasaweb.google.com/104537783370188446390/WrzutaDoRozdzielenia?noredirect=1#6027481731667991794

monka - Nie 22 Cze, 2014 03:13

Elza ma napady jakieś głupawki odkąd jest maleństwo i tak śmiesznie skacze czasami wokół niej, muszę ją nakręcić :) Ale nie da się ukryć, że Elza uwielbia kociaki :)
marinella - Sob 05 Lip, 2014 21:41

Elza od kilku godzin przeprowadziła się do mnie ponieważ wczoraj nad wyraz dobrze zareagowała na jedną z kocich koleżanek

w tej chwili chodzi i burczy ale dramatu nie ma





paula_kropcia - Sob 05 Lip, 2014 21:44

occhhhcoo Radziu kontratakuje :)
marinella - Sob 05 Lip, 2014 21:46

Radzio bardzo ma ochotę obwąchać... nos Elzie ale ona nie z tych co to od razu się spoufalają :cool:
marinella - Sob 05 Lip, 2014 21:47

Zresztą Boguś też ma chrapkę na nową babkę :twisted:
paula_kropcia - Sob 05 Lip, 2014 21:50

marinella napisał/a:
Zresztą Boguś też ma chrapkę na nową babkę :twisted:


jeszcze przed 22:00 na publicznym nie powinniśmy takich rzeczy insynuować heheh :wink:

jak się z Radziem dobiorą to biedna Ci ona, nie opędzi się od przytyków i zaczepek :twisted:

Morri - Nie 06 Lip, 2014 01:16

też mi się tak wczoraj wydawało, że Elza powinna jakoś z innymi kotami się jednak dogadać ;) Puma burczała na moje koty przez tydzień ;) Aiko przez dwa tygodnie ;)
Cynamon - Nie 06 Lip, 2014 08:50

Morri, łooo Jesssuuu burczenia tydzień czy dwa :shock: o co tu chodzi :?: :!: u mnie wszelkie łączenie z Mariną trwało max dwa ale dni :P i koteczki dogadane były ::
marinella - Pon 07 Lip, 2014 00:32

dziś udało mi się złapać dwa ciut lepsze ujęcia Elzy
nie powiem ile zdjęć zrobiłam żeby wybrać te dwa :patyk: :evil:
które i tak są bez szału
dlaczego ten kot tak kiepsko wychodzi na zdjęciach a na żywo jest taka śliczna :cry3:




za to stosunki międzykocie zdecydowanie coraz lepiej



edit brynia: poprawiłam linki zdjęć

kikin - Pon 07 Lip, 2014 08:00

widziałam i filmik i fakt - jest śliczna, ale bardzo niefotogeniczna :roll: tak "zwyczajnie" na zdjęciach wychodzi, może w sepii spróbować? albo czarno - białe?
kat - Pon 07 Lip, 2014 09:14

A mi Elza bardzo się podoba na zdjęciach.
Nie wiem, co Wam się nie podoba! :diabel:

monka - Pon 07 Lip, 2014 12:29

Na zdjęciach może za dobrze nie wychodzi, ale dobrze, że są filmiki, oto dwa kolejne, tym razem próbowałyśmy pannę trochę rozruszać:


Elza się bawi 1

Elza się bawi 2

marinella - Sro 09 Lip, 2014 16:04

Elza jest już trzeci dzień u nas i jest różnie kwadratowo i podłużnie

są momenty kiedy jest cisza i spokój, są też mocne zgrzyty między nią a kotami
ja cały czas czekam w którą stronę to się rozwinie, wojny czy spokoju


dla człowieka złoty kot
Nasza domowa Elmirka może ją sciskać i całować i całować i ściskać ;)

Cynamon - Czw 10 Lip, 2014 14:28

Łoooooo jaki jęzor :shock: :shock: :shock: :: ach ja też lubię jak kotki dają się ściskać i całować i głaskać i znowu ściskać :love: :twisted:
marinella - Wto 15 Lip, 2014 22:20

Dziś mija dziesiąty dzień odkąd Elza jest w DT.
Początki były dość napięte między nią a rezydentami ale z dnia na dzień jest coraz lepiej
W tej chwili nawet się obwąchują z tyłu i z przodu a Elza już nie burczy

Jeszcze czasami spuszcza manto innym osobnikom jeśli zachowują się za głośno, za szybko obok niej przebiegną albo kłócą się między sobą, wtedy wkracza Elza i po wielkim wrzasku i łapocznach szybko kończy spory :twisted:

Jest to na pewno kotka dominująca, myślę że za kilka tygodni bedzie już w stadzie bez większych nerwów ale nie polecałabym jej jako towarzysza dla innego kota.

Jeśli chodzi o kontakt z człowiekiem tylko utwierdzam się że to złoty kot.
Lubi asystować we wszystkich czynnościach, głośno mnie wita jak przychodzę do domu i wie skąd wyciągam najsmaczniejsze kąski na śniadanie, wtedy włącza się jej gadulec :lol:





Nosferatu - Wto 15 Lip, 2014 22:27

Aaa to Elza próbowała dać dyla jak przyjechałam niedawno. Taka ładna, że myślałam, że to jedna z Twoich.
marinella - Wto 15 Lip, 2014 22:31

tak dokładnie
korytarz ją mocno interesuje ale też już mniej ucieka, chyba jej u nas dobrze

w nocy śpi mi w nogach :love:

marinella - Nie 20 Lip, 2014 14:49

Elza wraz z resztą domowników z grubym futrem zaliczyła przymusowe chłodzenie w balii
Jedni byli bardzo zadowoleni inni mniej natomiast Elza zrobiła coś co sprawiło że opadła mi mocno szczęka.
Elza w tej chwili funkcjonuje z kotami dość dobrze ale od czasu do czasu ktoś dostaje od niej manto, Elza dba o swoją reputacje i to ona rządzi.
Marysia to mój kot i jest raczej uległa, bystra ale typ mało dominujący, Elza bardzo szybko wyłapała że Maria stoi nisko w stadzie.
Dziś podczas "kąpieli" Maria bardzo płakała, co tu dużo mówić, darła się na całego ;) Elza podeszła sprawdzić co się dzieje ( już była po wypłukaniu w chłodnej wodzie ) i polizała Marysię po łebku :shock: :shock: :D



Morri - Pon 21 Lip, 2014 14:26

jaka kochana :love:
Kri - Pon 21 Lip, 2014 16:44

Noooooooo.... :serce:
marinella - Pon 21 Lip, 2014 17:10

aczkolwiek był to jednorazowy przebłysk łaskawości
ona zdecydowanie powinna być sama :twisted:

Kri - Pon 21 Lip, 2014 17:23

Negra też raz przejawiła empatię, po kastracji Diesla. Poszła się koło niego położyć. Ale tak jak mówisz, to jednorazowy incydent.
marinella - Czw 24 Lip, 2014 21:30

Elza zaczęła się bawić
ma wieczorną głupawkę i widzę że zaczyna zaczepiać do zabawy Bogusia

tak chłodziła się pod wiatrakiem w upały


marinella - Sro 30 Lip, 2014 22:12

Elza bawi się z Bogusiem :shock: :shock: :shock: :shock:
kat - Sro 30 Lip, 2014 22:45

Jak widać urokowi Bogusia nawet Elza nie może się oprzeć :diabel:
kikin - Czw 31 Lip, 2014 11:19

kat napisał/a:
Jak widać urokowi Bogusia nawet Elza nie może się oprzeć :diabel:


:brawo: :brawo: :brawo:

marinella - Nie 24 Sie, 2014 23:21

Elza się przeprowadziła, niestety nie do swojego domu tylko razem z nami.
Przeprowadzkę zniosła tak jak reszta stadka rewelacyjnie, darła się tylko w samochodzie, na zmianę z resztą delikwentów ;)

Jutro ma wizytę przedadopcyjną, mam nadzieję że się obie strony polubią :)

kilka nowych ujęć





kotekmamrotek - Nie 24 Sie, 2014 23:26

ale suuuuper!!!!
a o Rolka ktoś chociaż pytał????

kikin - Pon 25 Sie, 2014 08:02

:good: :good: :good: kciukujemy za PA
Morri - Pon 25 Sie, 2014 10:25

ale masz boski malunek na ścianie :serce:

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group