Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

Tęczowy Most - Della

kikin - Pią 22 Sie, 2014 19:32
Temat postu: Della
Przedstawiam Państwu Dellę





Della to drobna szylkretowa koteczka, która błąkała się po jednym ze Swarzędzkich osiedli. Nie wiadomo skąd się tam wzięła, nikt nie widział jej matki czy też rodzeństwa. Chowała się na parkingu pod samochodami i spod jednego z nich została wywabiona w ostatniej chwili, bo kierowca właśnie odjeżdżał... Kotka była chudziutka i bardzo wygłodzona. Cały czas ma jeszcze ogromny apetyt i jest małym głodomorkiem, jakby chciała powetować sobie czasy głodu. Pomimo niewątpliwie trudnych doświadczeń, jakich doznała na starcie swojego życia, ufnie patrzy na otaczający świat. Uwielbia głaskanie i pieszczoty. Przymila się do ręki i nadstawia główkę, żeby tylko dostać więcej głasków. Przy głaskaniu włącza mruczący traktorek i ugniata łapkami. Czasem wystarczy na nią spojrzeć, a już włącza mruczando. Jak każdy kociak, przepada też za zabawą i wesoło hasa za piórkami na kijku. Potrafi też bawić się sama myszkami i piłeczkami, wydaje się, że w przyszłości zasili naszą piłkarską reprezentację. Jest wyjątkowym słodziakiem :)

Więcej zdjęć TUTAJ

Kurciak - Pią 22 Sie, 2014 19:37

jeju... jaka ona piękna... Jedz Malutka, jedz. Jedzonko jest dobre i zdrowe :jesc:
kikin - Pią 22 Sie, 2014 19:43

siedzi pod komodą, a Lilka próbuje namówić ją do wyjścia :diabel:
myślę, że cisza nocna zrobi swoje, w końcu Mała od wielu dni była w siedzibie gdzie cisza i spokój (jak domniemam :: ) a dziś w jej życiu nastąpiło prawdziwe tsunami na drodze do zmian :lol:
trafiła się jej "włoska" rodzinka z kompletem dzieci, futer i sierści wszelakiej :: do tego przedtem upuszczanie krwi na testy (wyniki negatywne :banan: ) i gruba igła czipa :twisted:
przyznacie - DUŻO jak na małe futerko :lol:

hanna - Pią 22 Sie, 2014 21:20

Śliczności :serce:
Essi - Pią 22 Sie, 2014 21:29

A gdzie piszemy w razie zainteresowania adopcją?... :) :oops:
brynia - Pią 22 Sie, 2014 22:20

Essi napisał/a:
A gdzie piszemy w razie zainteresowania adopcją?... :) :oops:

brawa za czujność :heya2: :good: w tym samym czasie co pisałaś edytowałam 1. posta

kikin - Sob 23 Sie, 2014 07:18

:: :: :: :: a w sprawie adopcji to do Mamusi Tymczasowej :: :: ::
kikin - Sob 23 Sie, 2014 07:43

Delcia zaakliatyzowałą się ::

Wyszła spod komody, zwiedziła dom, zjadła, skorzystała z drapaka, bezbłędnie skorzystała z kuwety, bawi się, na razie głównie sama, ale już były pierwsze próby gonitwy z moim domowym przedszkolem :lol:

pies jej nie straszny, (czy powinnam się martwić, że kolejny kot w domu nie zrobił na moim psie żadnego wrażenia :roll: ) :lol: :lol: :lol:

marinella - Sob 23 Sie, 2014 09:45

bo Psica nie jest starszna tylko kochana ::
misiosoft - Sob 23 Sie, 2014 16:06

ale piękna, bananowa :)
Dobrze, że udało jej się odnaleźć w nowej sytuacji :)

Kri - Sob 23 Sie, 2014 19:26

Jaka śliczna! :love:
Claudia - Sob 23 Sie, 2014 20:35

Ależ piękność :love:
kikin - Nie 24 Sie, 2014 09:25

Delcia apetyt ma za dwóch :: rano urządzała dzikie gonitwy z Peetusińskim :: :: ::
kotekmamrotek - Nie 24 Sie, 2014 15:39

boski ten cudaczek:))))
kikin - Nie 24 Sie, 2014 20:29

Delcia właśnie dzikuje jak rasowy dziki dzik

Peeta w roli towarzysza przedszkolenej głupawki :: :: :: Lila udaje niedostępną Rezydentkę :diabel:

Morri - Nie 24 Sie, 2014 22:34

kikin napisał/a:
Lila udaje niedostępną Rezydentkę :diabel:
:lol: :lol: :lol:
Morri - Nie 24 Sie, 2014 22:35

Essi napisał/a:
A gdzie piszemy w razie zainteresowania adopcją?... :) :oops:

hihihi już wiem, czemy pytałaś :lol:

kikin - Pon 25 Sie, 2014 08:07

Delcia to bardzo mądry kotek Delcia wie, że prawdziwe koty nie śpią na podłodze, nie śpią na sofie

prawdziwe koty śpią na poduszce :: no ewentualnie na kołdrze ::

misiosoft - Pon 25 Sie, 2014 11:53

kikin napisał/a:
Delcia to bardzo mądry kotek [url=http://www.cosgan.de...035.gif]Obrazek[/url] Delcia wie, że prawdziwe koty nie śpią na podłodze, nie śpią na sofie

prawdziwe koty śpią na poduszce :: no ewentualnie na kołdrze ::


nie, nie prawdziwe koty, a kocie księżniczki śpią na poduszce, albo jeszcze lepiej - na poduszce leżacej na kołdrze :)

kikin - Pon 25 Sie, 2014 12:40

Delcia upodobała sobie mojego męża, śpi razem z nim
wczoraj wieczorem siedział oparty plecami o złożoną kołdrę, to wlazła do góry i umościła się na samym szczycie tuż nad jego głową ::

cudnie wygląda jak dostaje głupawki i zaczyna boczki robić :lol:
czy ktoś jej już obcinał pazurki? :twisted:

chyba nie, muszę ja się tym zająć, bo ostre jak szpile, a ja głupia wczoraj pozwoliłam się jej przy nogach bawić z Peetą i mam elegancką szramę na stopie (i przy okazji dowiedziałam się, że to całkiem ukrwione miejsce :palacz: ) :diabel:

Małą polecam do zeżarcia, słodziak jest ::

mój młodszy syn mówi na nią "ten tyci kotek" :lol:

kikin - Wto 26 Sie, 2014 09:52

Delle włączyła traktorek :: zaszczytu jako pierwszy dostąpił mąż ::

i fotki na dowód, że wczoraj mówiłam prawdę, że Delcia to kotek poduszkowo - kołderkowy ::





i razem


anja - Wto 26 Sie, 2014 11:29
Temat postu: Della
misiosoft napisał/a:

nie, nie prawdziwe koty, a kocie księżniczki śpią na poduszce, albo jeszcze lepiej - na poduszce leżacej na kołdrze :)


No proszę, pierwsze wrażenie okazało się trafne! :)
Już podczas naszego pierwszego spotkania, kiedy Della poza głodem w brzuszku i podwoziem samochodu nad głową nie miała nic, wiedziałam, że mam do czynienia z prawdziwą małą księżniczką :)

kikin - Wto 26 Sie, 2014 17:09

Delcia zaliczyła dziś wizytę u Pani Doktor. Ogólnie zdrowa, ale... lekko powiększone węzły chłonne, co podobno u maluchów zdarza się i niestety zaawansowany świerzb uszny.
Wkraczamy do akcji z czyszczeniem uszu i maścią, ale od jutra, bo dziś ma młoda dzień dziecka po szczepieniu.

Essi - Wto 26 Sie, 2014 19:27

Jupi! Jak się cieszę, że Delcia już zaszczepiona! :: :banan:
A z tą księżniczkowatością to Delcia idealnie pasuje do mojej Gamy - będę miała na stanie dwie księżne panie :lol:

Lunix - Sro 27 Sie, 2014 08:59

Cytat:
A z tą księżniczkowatością to Delcia idealnie pasuje do mojej Gamy - będę miała na stanie dwie księżne panie


a przez proces adopcyjny kotki przeszłaś pozytywnie? ankieta wypełniona? taka pewność że kotka dostanie, proszę proszę :: :diabel:

marinella - Sro 27 Sie, 2014 09:03

przeszła przeszła :twisted:
Essi - Sro 27 Sie, 2014 16:54

Lunix napisał/a:
Cytat:
A z tą księżniczkowatością to Delcia idealnie pasuje do mojej Gamy - będę miała na stanie dwie księżne panie


a przez proces adopcyjny kotki przeszłaś pozytywnie? ankieta wypełniona? taka pewność że kotka dostanie, proszę proszę :: :diabel:


No ale jak to?! :shock: Koteczka nie dostaje się na piękne oczy? :diabel:
Zresztą, jak tu poważnie traktować proces adopcyjny, skoro zgodnie ze sztuką piszę na adopcje@kocipazur.org i dostaję odpowiedź: "hihihihi" :: :lol: :D

Morri - Sro 27 Sie, 2014 16:56

Essi napisał/a:
Lunix napisał/a:
Cytat:
A z tą księżniczkowatością to Delcia idealnie pasuje do mojej Gamy - będę miała na stanie dwie księżne panie


a przez proces adopcyjny kotki przeszłaś pozytywnie? ankieta wypełniona? taka pewność że kotka dostanie, proszę proszę :: :diabel:


No ale jak to?! :shock: Koteczka nie dostaje się na piękne oczy? :diabel:
Zresztą, jak tu poważnie traktować proces adopcyjny, skoro zgodnie ze sztuką piszę na adopcje@kocipazur.org i dostaję odpowiedź: "hihihihi" :: :lol: :D
:turla:
marinella - Sro 27 Sie, 2014 18:35

przeszłaś przez sito Agapów więc u nas już na piękne oczy i hihihi :cool: :lol:
kikin - Sro 27 Sie, 2014 20:22

Pani doktor, która Delce testy robiła :sado: się należy :evil:

jak mogła tych uszu nie zauważyć :roll: jesteśmy właśnie po czyszczeniu
Delcia bardzo grzeczna :aniolek: a syf w uszach NIEZIEMSKI, musiało ją to mega swędzić
wylatywały wielkie kawały świerzba :shock: :rzygi:

dobrze, że pacjentka bardzo współpracująca ::

choć jutro pewnie tak ochoczo do czyszczenia uszu nie podejdzie

kikin - Czw 28 Sie, 2014 19:54

Delcia po czyszczeniu, nadal mega brudnych uszu :twisted: świerz świerzba na świerzbie pogania

dzisiaj próbowała :spadam:

jednak złapana dała sobie bez większych problemów uszka wyczyścić ::

kikin - Pią 29 Sie, 2014 09:36

no dobra widzę, że nikt u Delci nie chce pisać :diabel: :diabel: :diabel: że jak zarezerwowana to co, jej też się należy 5 min sławy na forum ::

to sama sobie napiszę :twisted:

Delcia traktorzy :: jak to mały kociak, ciekawska, głupawka - najlepiej o 4.00, bawi się firanką :diabel:
ładnie je (dobrze, bo moim zdaniem cały czas za chuda), lubi spać na drapaku ::
nie wiem tylko czy mnie będzie dobrze wspominać :cry: przez to czyszczenie uszu

zapowiada się na bardzo fajną, przytulaśną, spokojną kotkę, brać kochać i już ::

kikin - Pią 29 Sie, 2014 19:37

pies na baby :diabel: ::


marinella - Pią 29 Sie, 2014 21:09

każdego gatunku ::
kat - Pią 29 Sie, 2014 21:31

A co na to Lilianka? :diabel:
kikin - Sob 30 Sie, 2014 08:55

znosi to z godnością, no prawie :lol: nadal zdarza się jej powarczeć na nieco mniejszą koleżankę :lol:
kikin - Nie 31 Sie, 2014 09:54

Nowa Mamusiu szykuj laserek :D

Delcia bardzo lubi laserek ::

kikin - Nie 31 Sie, 2014 20:01

Delci uszka wyglądają każdego dnia coraz lepiej :banan:

kiciolek ładnie je, bawi się, poddaje zabiegom pielęgnacyjnym
jest bardzo spokojna, taka grzeczna dziewczynka :D
włącza traktorek przy głaskaniu, bardzo lubi towarzystwo Peety :: , śpi w łóżku :D

ma śliczny biały krawacik na szyjce :D

filo - Nie 31 Sie, 2014 20:19

Bo jeszcze nie oddasz :diabel:
kikin - Nie 31 Sie, 2014 20:24

oddam oddam ::

ale następnego też wezmę :diabel:

filo - Nie 31 Sie, 2014 20:30

Następnego tymczasa, czy następnego na stałe :cool:

Zacznij budować ten dom z ogródkiem i przybudówką dla ludzi :palacz:

kikin - Nie 31 Sie, 2014 20:40

tymczaska ::

a dom to MOJE ABSOLUTNIE NUMBER ONE MARZENIE!!!!

przybudówka dla ludzi mnie rozwaliła :rotfl:
filo :jebanewalentynki:


moja piękna tymczaska :love: :love:










możecie chwalić i podziwiać :: :: ::

Essi - Nie 31 Sie, 2014 21:11

O nio nio nio, sama słodycz! :: I w dodatku za chwilę moja ::
Co do laserka i zabaw - jestem aktualnie w posiadaniu dwójki szalonych tymczasów, tak więc sądzę, że się młoda pannica dogada z towarzystwem jeśli chodzi o rozładowywanie energii :lol:
Co do uszek - ja żem doświadczona, Mattisowi przez miesiąc czyściłam i znam kilka technik unieruchamiania uciekających koteczków ;) Sobie poradzimy :)

hanna - Nie 31 Sie, 2014 21:23

Przepiękna :serce:

a w przybudówce nie każdy ma zaszczyt mieszkać :brawo:

kikin - Pon 01 Wrz, 2014 16:28

Przyjaciele ::






















Claudia - Pon 01 Wrz, 2014 16:30

O mamuniu, jaki ma pyszczol cudowny :love: Przepiękne foty kotecków :love:
kat - Pon 01 Wrz, 2014 16:33

Sama słodycz :)
marinella - Pon 01 Wrz, 2014 16:37

Ten to wie jak kobiety rozkochiwać w sobie :twisted:
kikin - Wto 02 Wrz, 2014 13:51

Delcia wystawia brzusio do szudrania :: :: ::
hanna - Czw 11 Wrz, 2014 10:33


Essi - Sob 20 Wrz, 2014 21:29

Delcia z przesłaniem ::

Takiego pięknego i mądrego kotka adoptowałam, o! :)

Essi - Sob 28 Maj, 2016 16:53

Delcik pozdrawia!

Chitos - Nie 29 Maj, 2016 00:28

A gdzie zdjecia z Gamma? :D
kikin - Pon 30 Maj, 2016 08:24

Essi napisał/a:
Delcik pozdrawia!
Obrazek



:serce: :serce: :serce: :serce: :serce: :serce: :serce: :serce: :serce:

KOCHAM

Morri - Wto 07 Cze, 2016 02:28

:aniolek: :aniolek: :aniolek:
Essi - Wto 25 Paź, 2016 17:29

Dzisiejszej nocy niespodziewanie odeszła od nas Della, pozostawiając nas w wielkim smutku i niezrozumieniu dla wyroków losu. Najprawdopodobniej w wyniku upadku z krzesła doznała mikrourazu, który spowodował zaburzenia neurologiczne. Pomimo interwencji weterynaryjnej, nie przetrwała nocy. Była nadspodziewanie łagodnym, niewinnym i nieco nieśmiałym kotkiem. Wspaniałym kocim wolontariuszem, który zawsze pierwszy wyciągał przyjazną łapkę do nowych, wystraszonych tymczasków, które przyjmowaliśmy pod swój dach. Otaczała je swoją opieką i troską, pokazując nowe kąty oraz zachęcając do wyściubienia nosa spod kanapy. Uwielbiała kocięta, które z zapałem myła i wprowadzała w świat kocich gonitw. Bywała bardzo gadatliwa, prowadząc z nami długie wymiany zdań i miauknięć, którymi odpowiadała na pytania i wyjaśniała wszelkie wątpliwości dotyczące zawiłej kociej natury. Nikt z równym zapałem nie polował na umykające światełko. Jakże wspaniale potrafiła wykręcić korkociąg, kiedy odpowiadała na nasze słowne zaczepki lub witała nas pod drzwiami i domagała się głasków! Nasza druga rezydentka chyba nie wie jeszcze, co się stało. Myśli, że skoro ludzie potrafią zniknąć na kilka dni i pojawić się ponowie, tak i Delcik za jakiś czas wróci do domu i z szalonym miauknięciem wybiegnie z transportera, aby obdzielać domowników kocim szczęściem. Delcik jednak nie wróci. Został po niej ulubiony drapak w kuchni, pusta miska i ziejąca dziura w sercu. Prosimy, pomyślcie dzisiaj ciepło o Delli i przytulcie wieczorem swoje koty. Powiedzcie im, jak bardzo je kochacie i jak to dobrze, że są obok Was.






Kurciak - Wto 25 Paź, 2016 17:37

o masakra...
jak to możłiwe?
biegaj szczęśliwie za TM Delciku [*]

misiosoft - Wto 25 Paź, 2016 17:43

przykro mi.... [*]
Eva - Wto 25 Paź, 2016 17:44

:cry: :cry:

[*]

Chitos - Wto 25 Paź, 2016 17:44

Asiuuu tak mi przykroooo :(
kikin - Wto 25 Paź, 2016 17:57

Żegnaj Delciu :cry: :cry: :cry:




agusiak - Wto 25 Paź, 2016 18:00

Nie wierzę... tak bardzo współczuję, trzymaj się kochana :cry: :hug:
Essi - Wto 25 Paź, 2016 18:12







Wstawiłam jeszcze tu zdjęcia Delcika, nie jestem pewna, czy w pierwszym poście są widoczne...
Bardzo dziękuję za słowa otuchy i wsparcia.

Chitos - Wto 25 Paź, 2016 18:16

No ja piernicze nie mogę w to uwierzyć. No nie mogę... Poznałam kotę choć nie umiałam nigdy jej rozpoznać od Gammy..
Ryczec się chce jak czyta się takie wiafomosci! :cry2: :cry2: :cry2: :niestety: :niestety: :niestety:
Pamiętajcie te radosne chwilę!
! [*] Delciku śpij spokojnie kochana!

Cotleone - Wto 25 Paź, 2016 19:21

Bardzo mi przykro :cry:
saszka - Wto 25 Paź, 2016 19:43

Bardzo współczuję...
tajga - Wto 25 Paź, 2016 22:05

Choć widziałam je tylko raz, ale... nie wiem co napisać, poryczałam się czytając co napisałaś. Bardzo mi przykro. :cry:
kotekmamrotek - Wto 25 Paź, 2016 23:05

Asiu - po prostu nie wiem, co napisać... Nie rozumiem takich sytuacji, to mi się w głowie nie mieści... Była - i nie ma... Jak to - kot z krzesła???? to jest tak nieprawdopodobne, to chyba się śni... Strasznie, z całego serca Wam współczuję, bądźcie dzielni, to była WYJĄTKOWA KOTECZKA...
Morri - Sro 26 Paź, 2016 02:10

Asiu, współczuję z całego serca :(
Delciku, maleńka... [*]

BEATA olag - Sro 26 Paź, 2016 09:10

niesamowicie przykro, Delcia :aniolek:
kat - Sro 26 Paź, 2016 10:28

['] :cry:
Cynamon - Sro 26 Paź, 2016 11:39

Bardzo nam przykro :cry3: Trzymajcie się :pociesza:
Przytulam codziennie wszystkie tymczaski, zwlaszcza Kitkę, bo wiemy że niestety walki z nowotworem złośliwym już nie wygra.

brynia - Sro 26 Paź, 2016 17:08

['] :cry:
catta - Sro 26 Paź, 2016 18:03

Delcia :( :hug: taka młodziutka :???: :cry2:
tajga - Sro 26 Paź, 2016 22:38

Asiu, może Scala.....
Nadira - Czw 27 Paź, 2016 09:56

To jest jakiś koszmar... tak strasznie przykro...
Trzymajcie się :(

Katarzyna - Czw 27 Paź, 2016 11:30

NIewiarygodne......trzymajcie się...
Della [']

Bastianka - Nie 30 Paź, 2016 09:23

Bardzo mi przykro. :(
jaggal - Nie 30 Paź, 2016 10:57

kiedy przeczytałam tę wiadomość, spojrzałam na moje futra i nie umiałam sobie wyobrazić, że któregoś może zabraknąć...

bardzo, bardzo Ci współczuję :(


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group