Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

Tęczowy Most - Simba

Lunix - Pią 22 Sie, 2014 23:58
Temat postu: Simba
Simba to mały kotek ok. 5 tygodniowy, który ma chore łapki - powłóczy za sobą tylnymi nóżkami. Ten mały rudzielec jest bardzo dzielny, o czym może świadczyć fakt że jest bardzo ruchliwy i wszędobylski. W miejscu, w którym się urodził tj. na os. Lecha, bardzo starał się nadążyć za swoim rodzeństwem i towarzyszyć im w zabawach (rodzeństwo nie ma takich problemów z motoryką, więc zostało przy matce, która wciąż je dokarmia).
Simba jest już po pierwszych wizytach u lekarza. Pan doktor stwierdził, że problemy najprawdopodobniej wynikają ze złej diety i niedoborów witamin i składników mineralnych - być może maluszek był najsłabszym kociakiem w rodzinie, być może matka miała mało pokarmu, nie wiadomo. Dolegliwość Simby znana jest jako "niedźwiedzia łapa" lub "syndrom pływaka". Póki co będziemy dokarmiać Simbę aby wyrósł na dużego lwa :)
Dodatkowo, zalecona została mu rehabilitacja - mamy już pakiet ćwiczeń dla malucha, a fizykoterapeuta (taki od ludzi ;) ) polecił pływanie i jak najwięcej leżenia na boku i plecach. Tak, tak - pływanie dla kotka. Pływanie i ruch w wodzie wpływa pozytywnie na rozwój mięśni również w przypadku zwierząt. Simba wobec tego ma już pierwszą kąpiel za sobą. Nie było źle :) troszkę niezadowolenia okazał miałkiem, ale nie dostał histerii - grzecznie chodził w wodzie w wannie.
Poza tym Simba, jak na kociaka przystało, jest bardzo rozrywkowy - "biega" na swój sposób, bawi się papierkiem i ludzką ręką. Mruczy tak fantastycznie i głośno, wspina się na człowieka :love:
Simba jest kochanym kociakiem :love:



Zdjęcia: https://plus.google.com/photos/110103969880165520044/albums/6050502360801421265
Filmy: https://www.youtube.com/p...RJcxonG2-fL31Go

Morri - Sob 23 Sie, 2014 00:02

:serce:
kikin - Sob 23 Sie, 2014 07:23

zakochałam się :love: cudniasty, bo że mam sentyment do rudych nie muszę dodawać ::
Lunix - Sob 23 Sie, 2014 08:18

a my już jesteśmy na nogach. Simba ładnie spał całą noc ale jak tylko usłyszał budzik zaczął krzyczeć "już nie śpię!! chodź!!". W pierwszej chwili myślałam że to budzik TŻ ale jednak nie ::
teraz siupka na moich kolanach owinięty w ręczniczek - tak się spieszył że wykąpał się w mięsku :shock: także się suszy po porannym prysznicu ::
no i oczywiście dyskutuje, bo dlaczego pukam w to coś a jego nie głaszczę?? on siedzi i mruczy a ja głaszczę to coś, co klika i ma literki? no jak to!"n :wink:
na 9 idziemy do pana doktora - mały dostanie kolejną porcję antybiotyku.

Kri - Sob 23 Sie, 2014 08:21

Super, że to nic neurologicznego. :banan: Będzie git. :ok:
kikin - Sob 23 Sie, 2014 09:43

Lunix napisał/a:
a my już jesteśmy na nogach. Simba ładnie spał całą noc ale jak tylko usłyszał budzik zaczął krzyczeć "już nie śpię!! chodź!!". W pierwszej chwili myślałam że to budzik TŻ ale jednak nie ::
teraz siupka na moich kolanach owinięty w ręczniczek - tak się spieszył że wykąpał się w mięsku :shock: także się suszy po porannym prysznicu ::
no i oczywiście dyskutuje, bo dlaczego pukam w to coś a jego nie głaszczę?? on siedzi i mruczy a ja głaszczę to coś, co klika i ma literki? no jak to!"n :wink:
na 9 idziemy do pana doktora - mały dostanie kolejną porcję antybiotyku.


bardzo, bardzo się cieszę :banan: :banan: :banan: słysząc takie wieści :D :D :D

misiosoft - Sob 23 Sie, 2014 16:02

trzymamy kciuki :)
Lunix - Sob 23 Sie, 2014 16:33

misiosoft napisał/a:
trzymamy kciuki :)


Dziekujemy!! :)

anasta - Sob 23 Sie, 2014 22:03

Tak się cieszę, że trafił do nas. Bałam się o tego przesłodkiego, delfinkowatego rudzielca :*
Trzymam kciuki !

kiniek - Nie 24 Sie, 2014 20:47

kot pływak? jak urośnie to Was zamorduje za takie katowanie ::
misiosoft - Nie 24 Sie, 2014 20:49

kiniek napisał/a:
kot pływak? jak urośnie to Was zamorduje za takie katowanie ::


a może to polubi :) są przecież filmiki z kotami pływającymi w wannie :)

Morri - Nie 24 Sie, 2014 22:33

Chanelka do dziś lubi zamoczyć łapki ;)
kikin - Pon 25 Sie, 2014 08:09

normalnie drugi Michael Phelps nam rośnie
Lunix - Pon 25 Sie, 2014 08:34

no właśnie chyba nie pokocha wody - wczoraj podczas kąpieli już był bardziej marudny i głośniej wyrażał swoje niezadowolenie ;) także obawiam się że Kiniek może mieć rację - jak będzie już dużym kocurem to mnie odnajdzie i zamorduje ;)

Oprócz pływania Simba wczoraj troszkę ćwiczył - robiliśmy rowerki na pleckach i na boczku i ugniataliśmy poduszeczki i mięśnie na nóżkach. taki pakiet ćwiczeń dostaliśmy od pani doktor z Polanki. ćwiczenia robimy przed jedzeniem, na pusty brzuszek, wobec czego zawsze po wysiłku jest nagroda w postaci przekąseczki :)

Kociakowi dopisuje apetyt. Przedkłada się to na chęć zabawy - uwielbia myszkę i poznaje uroki posiadania całej wielkiej myszy dla siebie :: zresztą, sami zobaczcie:




czyż nie jest fantastyczny? :love:

paula_kropcia - Pon 25 Sie, 2014 09:12

Lunix napisał/a:
no właśnie chyba nie pokocha wody - wczoraj podczas kąpieli już był bardziej marudny i głośniej wyrażał swoje niezadowolenie


przyzwyczai się, Kropka od małego była kąpana i teraz jak widzi, że puszczam dla niej wodę to sama przylatuje :) za to Filip jak tylko poczuje kropelkę wody na sobie to ucieka pod łóżko ::

kotekmamrotek - Pon 25 Sie, 2014 11:55

jest boski! I te szczurkowe kłaczki młodociane - nic tylko kochać:)
a wiadomo, kiedy można najwcześniej spodziewać się jakichś wyników kuracji i rehabilitacji?

Lunix - Pon 25 Sie, 2014 12:18

Na razie takie rokowania są ostrożne - póki co konieczne jest dożywienie maluszka i gimnastyka. Wiemy, że to nie będzie dziś ani jutro.. Konsultację ortopedyczną planujemy na początku września, jak mały nabierze trochę ciałka i się rozrusza. Myślę, że wtedy będziemy mogli więcej powiedzieć o czasie rehabilitacji :)
Morri - Pon 25 Sie, 2014 12:57

Simba w wannie :)
https://www.facebook.com/...&type=2&theater

kotekmamrotek - Pon 25 Sie, 2014 13:17

ja po prostu nie wierzę:)))) Gwiazda kolejna nam rosnie! I wcale nie wygląda, jakby mu się BARDZO nie podobało:)
Lunix - Pon 25 Sie, 2014 13:39

:love:
misiosoft - Pon 25 Sie, 2014 17:13

niesamowite :)
Cynamon - Pon 25 Sie, 2014 22:16

Cynamony miały okazję poznać kotecka u weta :) Jest przesłodki :serce: :serce: :serce:
Lunix - Pon 25 Sie, 2014 22:51

Cynamon napisał/a:
Cynamony miały okazję poznać kotecka u weta :) Jest przesłodki :serce: :serce: :serce:

::

Kotecek dzisiaj miał mały serwis - obcięliśmy pazurki. Igiełki już były ostre, czas najwyższy że się ich pozbyliśmy. A Simba grzecznie się dał obsłużyć - cały czas traktorzył przy tym, miałam go na kolanach i się nachylałam nad nim wobec czego non stop mnie barankował i robił noski eskimoski :love:

Czujne oko Pana Doktora i Pani Doktor zauważyło poprawę :tan: myślałam że tylko ja ją widzę bo chcę ją widzieć a tu proszę! Stwierdzono, że mięśnie już są troszkę silniejsze :banan: cudnie się to słyszy, strasznie mnie to zmotywowało do dalszego męczenia maluszka :)

Teraz kocie dziecko już śpiulka - strasznie męczące popołudnie miał. Najpierw czynnie przeszkadzał w robieniu popołudniowego posiłku (miłości i mizianek akurat wtedy potrzebował najbardziej), później spacer i wizyta u doktora, zawarcie znajomości z Cynamonami ;) , rowerek i żabki przez 30 min - na kąpiel maleństwu nie starczyło sił. Także jutro pływanko będzie.

tak wyglądają nasze rowerki i żabki, więc Simba naprawdę mógł się zmęczyć ;)

Morri - Pon 25 Sie, 2014 22:55

:serce:
misiosoft - Wto 26 Sie, 2014 07:46

sama słodycz :)

i oby tak dalej, a już niedługo będzie brykał po domu :)

Lunix - Wto 26 Sie, 2014 08:22

misiosoft napisał/a:
i oby tak dalej, a już niedługo będzie brykał po domu


już próbuje, pierniczek jeden. Wczoraj przygotowuję posiłek dla ludzi, rezydentka siedzi w przejściu kuchnia-korytarz i z niepokojem paczy w stronę łazienki. Wychodzę, pacze, a tam Simba w połowie korytarza - jakoś główką musiał barykadę z kartonów staranować :shock: i on też paczy, z tym że ja w szoku a on z radością :D i takie paczenie we trójkę mieliśmy ::

Lunix - Czw 28 Sie, 2014 20:50

Simba jest mega miziakiem. Nie ważne czyje ręce - pcha się i noś człowieku. Tutaj zagarnął ręce mojego brata:

:love:

poza tym, rozchodzi mi się po mieszkaniu :shock: już kartony w ustawione w drzwiach nie stanowią dla niego przeszkody, wspina się, zeskakuje i pędzi do mnie. Wyobraźcie sobie moje zdziwienie gdy 3minuty po zostawieniu go w łazience miałknął na mnie w kuchni :shock:
na tych, o, cudownych łapusiach pędzi :love:


ps. właśnie siedzi na moich kolanach i mrrrrruczy ::

Kri - Czw 28 Sie, 2014 21:45

Git, że ćwiczy girki z takim zapałem! :love:
Lunix - Pią 29 Sie, 2014 08:25

Simbuś dziś wykicał z łazienki i pokicał do sypialni przywitać się z TŻ ::
Lunix - Pon 01 Wrz, 2014 07:19

a tu się nikt cały weekend nie zastanawia co się z kotkiem dzieje :patyk:
otóż Simba był na mini urlopie od miasta, rozsiewał swoją słodycz u moich rodziców - zakochani wszyscy po uszu :love: Simba nie ma żadnych oporów - idzie tam, gdzie chcą go nosić i przytulać, nie ważne czy ręce damskie czy męskie, duże czy małe, obce czy znajome - ręce to ręce.
Simba porusza się coraz lepiej - unosi bioderka jak chodzi także mamy postępy widoczne :tan: wciąż pływamy, rowerkujemy, masujemy poduszeczki i biegamy po mieszkaniu :)
a nową ulubioną zabawką Simby jest... laczek :shock: albo inny but :shock: zabawa z kapciem jest niesamowicie pocieszna, do tego z kotkiem spokój na kilka minut bo tak go laczek zajmuje ::
sama słodycz :love:


a jakby ktoś się zastanawiał, co jest powodem naszego zwycięstwa z Serbami w siatkówce - bardzo proszę, najmniejszy kibic polskiej reprezentacji:

Kurciak - Pon 01 Wrz, 2014 07:25

trzymaj tak dalej Maluszku!!!! Rewelacyjny jest z Ciebie kibic! tylko na ustawki nie chodź :twisted: :twisted: :twisted:
Lunix - Pon 01 Wrz, 2014 09:39

wspomniane nowe ulubione zabaweczki :diabel: jak widać różowym też nie pogardzi :twisted:


Zuma - Pon 01 Wrz, 2014 10:23

Ladny z niego rozrabiaka rosnie..

To pewie telewizor nie potrzebny?

monka - Pon 01 Wrz, 2014 13:32

Lunix napisał/a:
wspomniane nowe ulubione zabaweczki :diabel: jak widać różowym też nie pogardzi :twisted:

Obrazek


Mój Kacper też spał w moich butach, jak był taki maleńki :) Upodobanie zostało mu do dziś, z tym, że teraz wsuwa tylko obie łapy przednie, a kiedyś mieścił się cały :D

Kri - Pon 01 Wrz, 2014 14:42

monka napisał/a:
teraz wsuwa tylko obie łapy przednie, a kiedyś mieścił się cały :D


:jump:

Lunix - Pon 01 Wrz, 2014 21:15

Zuma napisał/a:
To pewie telewizor nie potrzebny?

zdecydowanie niepotrzebny :D

Simba zdobył kolejny wyżek :heya2: w prawdzie to tylko pufa ale dla niego to niezły klocek :: wspiął się, położył i chyba zamierza w tym miejscu trzasnąć drzemkę :aniolek:

edit: nie "zamierza" tylko "trzaska" drzemkę ::

Kri - Wto 02 Wrz, 2014 23:27

Simba już przeprowadzony. Niezły z niego zbój! Gryzie pręty swojego nowego wybiegu.
Ładnie zjadł, siku zrobił. Zapoznał się z psami i ciocią Negrą. Psy osyczał, a czarna oprychała jego. Ktoś zdziwiony? No właśnie. :twisted:
Foty jutro. :ok:

Lunix - Sro 03 Wrz, 2014 15:21

Pchi. Wiedziałam że pręty jego miłości nie wzbudzą :)
Kri - Czw 04 Wrz, 2014 20:54

Właśnie my byli na basenie. Fju, fju. Pływanie rehabilitacyjne zaliczone. :ok:
Foty czekają na ologowanie, także będą później, ale będą. :)
Mała cholera do kuwety nie robi - qópa na kafle a siku gdzie bądź, ale wtedy tak szybko girkami przebiera, więc wie chyba, że coś czyni. Nawet mu wczoraj kuwetę z kartonu zrobiliśmy bez jednej ścianki, żeby właził bez przeszkód. I sukces jest taki że owszem włazi, ale żeby się pobawić a nie powypróżniać. :lol: :?

Jutro wizyta u ortopedy. Trzymajcie kciuki.

A w ogóle ten kot przecież powinien mieć na imię Krzywołap, jak kot Hermiony z Harrego Pottera. Imię dla niego baaardzo uzasadnione. :P

Claudia - Czw 04 Wrz, 2014 21:26

Trzymam mocno kciuki za młodego :good:
moorland - Czw 04 Wrz, 2014 21:51

Kri napisał/a:


A w ogóle ten kot przecież powinien mieć na imię Krzywołap, jak kot Hermiony z Harrego Pottera. Imię dla niego baaardzo uzasadnione. :P


No bez kitu, ze tez o tym nie pomyślałam jak go zgarnialysmy, pasowaloby jak ulał, tamten przecież tez był rudy.

Kri - Czw 04 Wrz, 2014 22:08

moorland napisał/a:
Kri napisał/a:


A w ogóle ten kot przecież powinien mieć na imię Krzywołap, jak kot Hermiony z Harrego Pottera. Imię dla niego baaardzo uzasadnione. :P


No bez kitu, ze tez o tym nie pomyślałam jak go zgarnialysmy, pasowaloby jak ulał, tamten przecież tez był rudy.


Ksywkę za to ma. :wink:

Kri - Czw 04 Wrz, 2014 22:25

NO to jadą foty...
Powitanie - psy ciekawskie, kot syczący. :twisted:


Negra oczywiście nie polubiła młodego. Nafurczała na niego ofkors. :sado:
I prezentacja nowego lokum Simby.


Rehaby pod czujnym okiem ratownika. :wink:


Seria "robię maślane oko" :love:







Eeee, i tak będę złaził z podkładu. :P


Jezdę łowcom.B :wink:



Nosferatu - Czw 04 Wrz, 2014 22:29

Jaki fajny wypłosz :D
paula_kropcia - Czw 04 Wrz, 2014 22:31

Bezolek jako ratownik jest urocza :)
Claudia - Czw 04 Wrz, 2014 22:37

Jaki uroczy :love:
Lunix - Pią 05 Wrz, 2014 01:53

:love: on zawsze juz bedzie mial szczegolne miejce w moim sercu.
Najchetniej bym go zabrala po powrocie.... no ale Pani Prezes juz mi to wylozyla w poczekalni na Batorego wiec wiem ze nie moge, se la wi, kri bede w odwiedzinach po prostu.
Trzymam kciuki za ortopede i umieram w oczekiwaniu na info.
Prosze ucalowac siusiumajtka od bylej tymczasowej panci.

Kri - Pią 05 Wrz, 2014 08:54

Lunix napisał/a:
Prosze ucalowac siusiumajtka od bylej tymczasowej panci.


Byle nie w siuśmajtki. :P

hanna - Pią 05 Wrz, 2014 10:38

Kciuki,łapki i pazurki za wizytę u ortopedy :ok:


kotekmamrotek - Pon 08 Wrz, 2014 23:42

co u Simby???? straszne info na fb;((((((((
Kri - Wto 09 Wrz, 2014 17:58

Mogę potwierdzić tylko to co napisano już na fb. Niestety nie mamy dobrych wieści. Martwiło nas, że kociak cały czas nie trzyma moczu i kału, załatwiając się, gdzie popadnie. Zrobiliśmy więc rtg - zdjęcia są przerażające. Wyraźnie widać uszkodzenie kręgosłupa, do którego musiało dojść - wg opinii ortopedy - jeszcze przed narodzinami kociaka. Prawdopodobną przyczyną był jakiś uraz, którego doznała ciężarna kotka. Zdjęcia RTG zostały skierowane przez jednego z konsultujących Simbę lekarzy weterynarii do profesora we Wrocławiu.


edit brynia: podlinkowałam zdjęcie do dużego

Cynamon - Czw 11 Wrz, 2014 04:58

:cry: i co teraz będzie z kochanym rudolkiem ?? :(
Jak stan infekcji siusiaka maluszka?
Całe rodzeństwo Simby i my wraz z nim trzymamy kciuki i przesyłamy ciepłe myśli dla pływaka :serce: :serce: :serce: :kiss:

Kri - Czw 11 Wrz, 2014 08:53

Co będzie, to się okaże jak będą wyniki konsultacji.
Jego siurek został opanowany - pryskam octeniseptem.
Poza tym jest nieznośny i znowu wczoraj na mnie nasikał. :? Ni w ząb nie kontroluje wypróżniania. Jak się go puszcza po chacie, to trzeba za nim ze ścierą latać.
Lekko nie jest, ale spokojnie, dbam o niego dobrze.

hanna - Czw 11 Wrz, 2014 10:03

Trzymamy kciuki,łapki i pazurki oraz przesyłamy dobre fluidy

Kri jesteś Wielka

kikin - Sob 13 Wrz, 2014 20:06

co u Simby? kiedy będą znane wyniki wrocławskiej konsultacji?
Kri - Sob 13 Wrz, 2014 20:28

Póki co bez zmian. Możemy spodziewać się jakiegoś info po 22-gim.
Ayla - Sro 24 Wrz, 2014 18:28

Dlaczego nie ma żadnych nowych informacji o Simbusiu? czy on jest nadal rehabilitowany i czy już coś wiadomo z Wrocławia?
hanna - Sro 24 Wrz, 2014 22:28

No właśnie,co z kruszynką ?
Kri - Sro 24 Wrz, 2014 23:06

Spokojnie, Simba jest dobrze zaopiekowany. Ostatnio dostał drugie odrobaczenie i zastrzyk witaminowy. Dziś był na kolejnych badaniach, a w przyszłym tygodniu czeka go tomograf, który da lepsze informacje o jego stanie zdrowia.
Kri - Czw 02 Paź, 2014 22:11

Ciężko... strasznie ciężko...
Nie pisaliśmy o Simbie wstrzymując oddech przy każdym kolejnym badaniu... Konsultacje u różnych lekarzy weterynarii, specjalistów w Poznaniu, Wrocławiu, Lublinie... Czekaliśmy na jakieś światełko. Nie mieliśmy dobrych wieści... I już nie będziemy mieli... Wyniki tomografii rozwiały wszelkie nasze nadzieje dając odpowiedź, skąd biorą się nagle napady drgawek, które zaczęły się u maluszka pojawiać. Tomografia wykazała nie tylko deformację kręgów kręgosłupa, zrosty i skrzywienia, ale także znaczne zwężenie kanału rdzeniowego z widocznym uciskiem i deformacją rdzenia kręgowego. Już teraz średnica rdzenia była o 3/4 mniejsza niż powinna być. Mogło być tylko gorzej i gorzej z każdym dniem. Ból, paraliż, żadnych nadziei na poprawę. Ta wiadomość złamała nam serca. Na maluszka czekał nawet dom - osoba z wiedzą medyczną gotowa adoptować Simbę z pełną odpowiedzialnością czekającej ją pracy, nawet przy założeniu, że jego stan się nie poprawi. Ale pod warunkiem, że nie będzie się pogarszał i przysparzał kotu cierpienia. Na Simbę jednak czekał tylko ból. Badanie tomografem wykonywane jest w znieczuleniu ogólnym. Nie zważając na własne cierpienie związane z podjęciem tak trudnej decyzji, zgodziliśmy się z lekarzem prowadzącym, że lepiej będzie nie wybudzać Simby.



Biegaj szczęśliwy za tęczowym mostem, maluszku. [*] [*] [*]
Będę tęsknić. :cry:

Morri - Czw 02 Paź, 2014 22:12

Do zobaczenia, maleńki :aniolek: Trzymaj się, Krysiu :hug:
Kurciak - Czw 02 Paź, 2014 22:14

Biegaj szczęśliwie za TM. Krysiu :pociesza:
Lunix - Czw 02 Paź, 2014 22:18

:cry3:
felinity - Czw 02 Paź, 2014 22:24

Tak przykro. ..
kotekmamrotek - Czw 02 Paź, 2014 22:28

masakra - nie przypuszczałam, ze tak sie rozkleję...


ale wracając do rzeczywistości - na pewno będa pytać, co Mu dolegało - ja już dostałam pytanie od koleżanki - co pisać????

marinella - Czw 02 Paź, 2014 22:35

takie jest info z kliniki

Klinika Weterynaryjna

Dr. Grzegorza Wąsiatycza

ul. Księcia I 18, Poznań

Badanie RTG / KT



Lek. Wet. Piotr Orłowski

Data: 30/09/2014

Rodzaj i cechy zwierzęcia:

Kot, Simba, rasa europejska

Właściciel: Fundacja Koci Pazur

________________________________________________________________

Wywiad: niedowład kończyn miednicznych, nietrzymanie moczu

___________________________________________________________________________

RTG:

Projekcja strzałkowa: uwidacznia występowanie kręgów połowicznych oraz skoliozy w

odcinku lędźwiowym kręgosłupa

Projekcja boczna: uwidacznia zrost kręgów połowiczych ( L2-L3) z jednoczesną lordozą

KT ( Tomografia komputerowa)

W badanym odcinku widoczne zmiany deformacyjne kręgów L2-L3, ponadto widoczne

zwężenie kanału kręgowego z widocznym uciskiem i deformacją rdzenia kręgowego w

odcinku L2-L3.

Morri - Czw 02 Paź, 2014 22:35

To, co napisane - deformacja, zwężenie i uszkodzenie rdzenia kręgowego - w miarę wzrostu potęgujące ból i prowadzące najprawdopodobniej do paraliżu :(
Kri - Czw 02 Paź, 2014 22:35

Dzięki Dziewczyny.

kotekmamrotek napisał/a:
ale wracając do rzeczywistości - na pewno będa pytać, co Mu dolegało - ja już dostałam pytanie od koleżanki - co pisać????

No tak jak w poście powyżej. Mały miał deformację kręgów kręgosłupa, zrosty i skrzywienia, ale także znaczne zwężenie kanału rdzeniowego z widocznym uciskiem i deformacją rdzenia kręgowego. Nie było szans na ratunek. Wynik badania okazał się wyrokiem. Przyszłością dla Simby był paraliż i ból.

kotekmamrotek - Czw 02 Paź, 2014 22:45

czyli wada wrodzona.., powinno wystarczyć każdemu...
felinity - Czw 02 Paź, 2014 22:46

Przepraszam, wiem że to nic nie zmieni, ale wiadomo czy to były wady wrodzone czy wynik jakiegoś urazu?
Kri - Czw 02 Paź, 2014 22:49

kotekmamrotek napisał/a:
czyli wada wrodzona..,


Niekoniecznie, ktoś mógł np. kopnąć ciężarną kotkę w brzuch... Tego się nie dowiemy.

moorland - Czw 02 Paź, 2014 22:52

raczej spadła z czegoś albo obiła się o coś np. auto, bo była za dzika, nie wydaje mi się by ktoś się do niej zbliżył na tyle by kopnąć
Kri - Czw 02 Paź, 2014 23:01

Jeden z wetów mowił, że kotka mogła też przy porodzie przy jakimś zaparciu, sama niefortunnie chwycić malucha. Hipotez było kilka.
kotekmamrotek - Czw 02 Paź, 2014 23:39

aaa - czyli to nie zwęzające się kręgi tylko zwężone!
Czyli uraz

kat - Pią 03 Paź, 2014 00:25

['] :(
Eva - Pią 03 Paź, 2014 07:56

"A kiedy będę już stary, kiedy nie będę mógł cieszyć się dobrym zdrowiem, słuchem i wzrokiem, nie rozpaczaj, nie staraj się mnie zatrzymać. Wydam ostatnie tchnienie i opuszczę ziemię, wiedząc,ze mój los najbezpieczniej spoczywał w Twoich rękach"

:cry: :cry: :cry:

Katarzyna - Pią 03 Paź, 2014 15:30

[']

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group