Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

Znalazły dom - Ofelia

kotekmamrotek - Sro 10 Wrz, 2014 16:51
Temat postu: Ofelia
Ofelia trafiła do nas standardowo – na sterylizację… Mimo że jest bardzo młodą koteczką zdążyła już urodzić – jej dwa kocięta są jednak nieoswojone. Ofelia tez początkowo taka się wydawała, jednak po kilku dniach w szpitaliku zaczęła się nagle kłaść na widok opiekunek na podłogę klatki i pokazywać brzuszek! Teraz, po prawie dwóch tygodniach – kocha człowieka całym swym serduszkiem! Ze względu na dłuższy niż normalnie pobyt (stan zapalny ranki posterylkowej) mieliśmy okazję też zobaczyć, jak lubi inne koty i domaga się kontaktu z nimi wystawiając łapki przez raszki klatki.
I jak tu wypuścić taką koteczkę na zbliżające się chłody (nawet mimo czarnych nauszników :shock: ??? Dajemy jej szansę na adopcję błyskawiczną i liczymy, że ktoś odpowie na nasz apel – może ktoś się zakocha w tej zwiewnej, drobniutkiej kruszynce, tak spragnionej kontaktu z człowiekiem…
Na zdjęciach tego dobrze nie widać, ale Ofka jest prawie cała biała, ma tylko czarny ogon no i te dwa śmieszne, acz jak zgrabne, nauszniki :P





Ofelia na picasie :arrow: https://plus.google.com/u/0/photos/110103969880165520044/albums/6061478795065596337

Ofelia na youtube :arrow: https://www.youtube.com/p...owsCPLDFXRjIpCY

kikin - Pią 12 Wrz, 2014 20:04

co Ofka ma na nosku?
Ania Z - Pią 12 Wrz, 2014 21:00

kikin napisał/a:
co Ofka ma na nosku?

Pewno śniadanie, obiad lub kolacje :cool:
No chyba że sobie zapasy zrobiła na czarną godzinę :twisted:

kikin - Pią 12 Wrz, 2014 21:03

:rotfl2:
kotekmamrotek - Pią 12 Wrz, 2014 21:51

a takie brzydactwo strupkowe...
Magda mówiła, że samo odleci i się nie przejmować

Cynamon - Pią 12 Wrz, 2014 21:53

Wygląda jak zaschnięty Benek :P
Fajna kicia :love:

marinella - Pią 12 Wrz, 2014 22:05

kotekmamrotek napisał/a:
a takie brzydactwo strupkowe...
Magda mówiła, że samo odleci i się nie przejmować



uuuuu

na nosie często jest grzybek
trzeba to sprawdzić

kotekmamrotek - Pią 12 Wrz, 2014 22:39

no nie.... A juz myslałam, że pieczarkarni z domu sie pozbędę :mur:
To w takim razie jade do Koniecznego next time - jak dla mnie Magda na grzyba za łagodnie patrzy :patyk:

Cynamon - Pią 12 Wrz, 2014 23:13

Grzybki rulez :turla: Dasz radę :kiss: ja mam teraz siurowy czas :twisted:
monka - Pon 15 Wrz, 2014 23:29

Zdjęcia z dzisiaj:

Arnika, bo ostatnio było jej mało:


Śliczna Ofelia:





Tymon, który po prostu kocha drapaki, tutaj wgramolił się na drapak w nie swojej klatce:




monka - Wto 16 Wrz, 2014 17:37

Dzisiaj czas na Ofelkowy debiut na YOUTUBE :D

Na klatce siedział oczywiście Tymon. Ofelka lubi się bawić z innymi kotami wysuwając łapki za pręty, ale nie udało mi się jeszcze tego uwiecznić. Bawi się tak i z Goplaną i z Tymonem. Strupka już nie ma na nosku :)

monka - Nie 21 Wrz, 2014 13:47

Ofelia pojechała do domu tymczasowego :) Dziewczyna się doczekała, choć życie w klatce znosiła nad wyraz spokojnie :) Czekamy na relacje jak się dogadała z kocimi rezydentami :)
kotekmamrotek - Pon 22 Wrz, 2014 14:13

no to Ofelka u nas - koteczka jest niesamowicie niekłopotliwa - to pierwszy przymiotnik, jaki mi się z nią kojarzy:)
Pierwszego dnia posiedziała trochę w jednym pokoju razem z kuwetą, ale w niej standardowo się położyła, więc kiedy otwarliśmy podwoje i zaczęła zwiedzać - od razu wlazła do kuwety wspólnej i zrobiła co trzeba:)
Generalnie jest płochliwa, niespodziewany ruch, hałas - nawet niewielki, powodują, że się rozpłaszcza; człowieka też się jeszcze obawia, ale kiedy się nie ruszam, wyciagam rękę, zaczyna tak głośno mruczeć - nawet nie trzeba jej dotykać! Bardzo lubi spać na ramieniu, kolanach - ale trzeba ją tam włożyć, sama raz tylko podniosła się łapkami na moje nogi - ale zwiała.
Za czym na pewno tęskni - to kocie towarzystwo - i tu niestety jest problem, ze strony, której najmniej sie spodziewałam - Prakseda jest ewidentnie zazdrosna, fuka, prycha, burczy, no i obraziła sie na wszystkich, wyprowadziła z łóżka, sypialni, wlazła do najczarniejszej dziury - trochę też koteczkę pogania... Przez co Ofelka już tak beztrosko nie podchodzi do innych kotów - zachowuje dystans, chociaż wyraźnie chciałaby sie zaprzyjaźniź. Reszta fuka też, ale bardziej chyba bo tak wypada na nowego kota - generalnie siedzą na widowni i obserwują:)
Ofelka nie wydała jednego nieprzyjaznego dźwięku!
Ofka tak naprawdę wygląda i zachowuje sie jak wyrośnięty kociak - ona ma rok?????
Biega, skacze, nosi wędki, piórka, spod szafy wywlokła kota (kurzowego) i też na niego polowała - po prostu kocha się bawić - nawet jakimiś urojonymi zabawkami:)
I oczywiście śpi w sypialni - narazie jeszcze na kocyku pod łóżkiem, ale zmienimy to już wkrótce:)
Jest bardzo ruchliwa, zwłaszcza ten ogonek diabołka, ale parę fotek udało sie pstryknąć - będą już niedługo!

Morri - Pon 22 Wrz, 2014 14:31

Praksia się przyzwyczai :) zapomniał już wół, jak cielęciem był ;)
kotekmamrotek - Pon 22 Wrz, 2014 14:41

to samo sobie pomyślałam:)))))
a wiecie jak miłość zapanowała od razu pomiedzy trzema rezydentami??? No taki Tymczasik to jest świetna metoda na dogadanie sie starszych kocich domowników...

kotekmamrotek - Pon 22 Wrz, 2014 20:08

aktualizacja - Ofka sama wskakuje na kolana:)))) już 2 razy to zrobiła, więc chyba nie przypadek, a kolację jadła z jednej miski z Teklą - głową rodziny... I znowu dziwna sprawa - to własnie Tekla była najbardziej nieprzejednana w stosunku do Rolka i Praksi - a tu psikus...
brynia - Pon 22 Wrz, 2014 20:19

Super! Ofelka się jeszcze rozkręci w dt, a i reszta rezydentek się do niej przekona :ok:
Morri - Pon 22 Wrz, 2014 23:08

kotekmamrotek napisał/a:
aktualizacja - Ofka sama wskakuje na kolana:)))) już 2 razy to zrobiła, więc chyba nie przypadek, a kolację jadła z jednej miski z Teklą - głową rodziny... I znowu dziwna sprawa - to własnie Tekla była najbardziej nieprzejednana w stosunku do Rolka i Praksi - a tu psikus...
jeszcze Cię nieraz kociambry zaskoczą :good: brawa dla Tekli :brawo:
kotekmamrotek - Sro 24 Wrz, 2014 11:42

a tu filmiki z Ofką:)

https://www.youtube.com/p...owsCPLDFXRjIpCY

kotekmamrotek - Czw 25 Wrz, 2014 19:49

no i relacja fotograficzna!
Tu jeszcze z daleka, ale raczej wyluzowana:



Tu już zwiadowca zdecydował się na znaczny krok do przodu:



ale stwierdził, że dla niego to pryszcz, psze państwa, i wyruszył na podbój:



w czym sekundowała dzielnie publika (Praksia obrażona w czarnej dziurze); natomiast po tym bogatym w emocje doświadczeniu, Ofka zaległa obok...



ciotki Tekli, przywódcy stada!

PS Dziś spały no może nie przytulone, ale grzały sobie wzajemnie zadki, o!
PS Ofka sprawiła, ze z Praksi - po etapie wyprowadzki z łózka i ciężkiej obrazie - zrobił się kot-przytulanka! Zazdrośnica jedna:)))))

kikin - Czw 25 Wrz, 2014 20:07

:D e no kot już u siebie ::
kotekmamrotek - Nie 28 Wrz, 2014 21:48

niestety, u Ofki stwierdzono ADHD :jump: :jump:
wiecznie gdzieś pędzi, coś nosi bądź przeciąga, poluje na któregoś kota - nigdy nie wiadomo, gdzie jest, ale wiadomo, że coś robi (i nie jest to spanie :szok: )
Śpi, jak nie patrzymy - czyli w nocy - tzn. chyba..., w każdym razie jest wtedy cicho....
Tu Ofka a la łowca:


Cynamon - Pon 29 Wrz, 2014 22:44

Słodzinka :serce: ale przypomina mi Marinę :serce:
kotekmamrotek - Pon 29 Wrz, 2014 23:07

dzis Ofka zaliczyła łózko!!!! NAjpierw godzinę fruwała - dosłownie - po pokoju goniąc giga-muszorę, oczywiście polowanie uwieńczone sukcesem! Jeszcze nie widziałam tak zawziętego kota!!!!!
No a później przytuliła się do mego odnóża - i padłyśmy - standardowo przy nowym kocie budziałam się z 5 razy - cały czas tam sobie leżała, wstała razem z nami:)
Ciekawam, czy to sytuacja jednorazowa...

Nadira - Wto 30 Wrz, 2014 11:18

Kocham takie króweczki w czapeczkach (bo moja Malina tak wygląda, hłe hłe). I brawa dla łowczyni! :D
kotekmamrotek - Wto 30 Wrz, 2014 11:38

sytuacja nie jednorazowa - Ofelia spała kolejną noc, niestety - cała reszta się wyprowadziła... O co chodzi - przecie to najmniejsze stworzenie, żadnej agresji nieprzejawiające, żadnych dźwięków niepokojących :?: hmmmmm...........
Nadira - Wto 30 Wrz, 2014 22:47

Może za głośno do Ciebie mruczy i reszta przez to nie może spać...? :D
kotekmamrotek - Sro 01 Paź, 2014 12:25

a cos faktycznie w tym jest - "mrukot" z niej najwiekszy sposród całego stada;)
Ewidentnie znasz się na tych biało-czarnych w nausznikach ::

kotekmamrotek - Sob 04 Paź, 2014 18:38

wczoraj zaliczyliŚmy PA ::
w ciągu kilku dni wyjaśni się, czy Ofelka przypadła Państwu do gustu - miałaby 4-letniego kolegę i domek z ogródkiem - dla małej RAJ!
TRZYMAJCIE KCIUKI!!!!!

kikin - Sob 04 Paź, 2014 18:41

kciuki :D
misiosoft - Nie 05 Paź, 2014 17:32

trzymamy :)
kotekmamrotek - Nie 05 Paź, 2014 18:53

socjalizacja kocio-ludzka Ofelki postepuje - a oto dokumentacja dowodowa:
jeszcze niedawno w rozsądnej odległości, a teraz - przyzadki:


tu się skrada na kolana:


a tu już łebek nakolanny:



tu jak zwykle zabawa:


a tu po prostu zielonookie piękno:


Morri - Pon 06 Paź, 2014 14:20

obłędnie :love: ostatnia fota + wspinanie się na kolana :serce:
kotekmamrotek - Wto 07 Paź, 2014 10:25

hurrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrraaaaaaaaaaaaaaaaaaa - Ofka w przyszłym tygodniu jedzie do chałupki ::s
Morri - Wto 07 Paź, 2014 10:46

noooo super wieści :banan:
misiosoft - Wto 07 Paź, 2014 10:50

rewelacja!!
kotekmamrotek - Nie 12 Paź, 2014 18:57

Ofelia jest niezłą gadułą - ciągle pogruchuje i domaga się odpowiedzi - nie daj Boże nie odpowiedzieć, ale odpowiedzieć - to już jest się straconym - można tak pogruchiwać sobie nawzajem do upadłego:)
Co noc już nas zaszczyca swą obecnością w wyrku, choć przytula się tylko do naszych odnóży. W dalszym ciągu uwielbia zabawy i robi psikusy starszym koleżankom i koledze (Praksia jej niestety nie lubi, a wręcz się maludy boi i ucieka przed nią poburkując, Tekla matkuje, a Stefan - jak to facet - ma wszystko - łącznie z Ofką - lekko w nosie:)

Wygrzewanie sie w słońcu:


Z różowymi dodatkami Ofelii - jak to romantycznej dziewoi - najbardziej do twarzy:

kotekmamrotek - Czw 23 Paź, 2014 13:41

pierwsze wieści z domu Ofelii są baaaaardzo pozytywne:))) :aniolek:
Tak pisze Opiekunka:
Ofelia jeszcze dość płochliwa, ale już mruczy jak ją wołamy. Popołudniu
zebrała się na odwagę i ucięła sobie drzemkę na sofie w salonie. Teraz
śpi na fotelu. Zaczyna reagować na wołanie. Ładnie korzysta z kuwet,
obu...apetyt też dopisuje:):):)
Jest cudowna :) myślę że pomalutku przyzwyczai sie do nas. Póki co stara
się tylko schodzić z drogi Kitkowi, który obrażony jest na cały świat za
sprowadzenie białego intruza.....ale buziaczki noskami już zaliczone:)

w załączeniu fotki gzubki jeszcze z DT:)


i pokaz, jak miło pracuje się w domu tymczasowym (Praksia to były tymczasek ::


Morri - Czw 23 Paź, 2014 14:02

:tan:
kat - Czw 23 Paź, 2014 14:02

Skąd ja znam taką pracę ;)
kotekmamrotek - Pon 27 Paź, 2014 00:30

kolejne wieści z nowego domu Ofki:
Ofelia jest coraz śmielsza, zaczyna przychodzić na porcje pieszczot,wręcz się ich domaga. Póki co wszystko idzie bardzo dobrze. Kitek tylko nadal wyraźnie daje nam znać, że nie podoba się mu cała ta sytuacja. Przy miskach maleńkie bójki,ale tak nie ma konfliktów.
Dziękuję za cudownego nowego domownika.

:aniolek:

Fotki jutro!

kotekmamrotek - Pon 27 Paź, 2014 22:02

z nowym kolegą - chyba można juz tak napisać - Kitkiem:)




Morri - Wto 28 Paź, 2014 12:10

:love:
hanna - Wto 28 Paź, 2014 20:20


kotekmamrotek - Wto 09 Gru, 2014 16:08

Nowe wieści z DS Ofki - zwanej teraz Felą:)
Ofelia jest już pełnoprawnym domownikiem. Z Kitkiem to gania się po domu by zaraz buzi noskiem mu dać. Fakt, że zaczepna jest i prowokuje sama Kitka. Nie ma wiecznego spania i poharcować musi z nim. Wiemy już też, że wszystko, co się rusza jest celem, a żadna mysz nie ma prawa bycia w okolicy. Codziennie przychodzi na porcję pieszczot - sama się ich domaga, a i w nocy wciśnie się gdzieś do łóżka. Nadal ma problem z ufnością wobec panów, nad czym boleje mój mąż, ale i tutaj widać duuuuży postęp. Bez naszej pieszczoszki nie wyobrażamy już sobie życia:)





kotekmamrotek - Wto 13 Mar, 2018 18:27

dawno nie było wieści od Ofelii - bo w sumie nic się nie dzieje:)
Koty się kochają, wszystko robią razem, Ofka wspiera Kitka w chorobie, z która ten się zmaga - problemy z pęcherzem... Pańciostwo nie wyobrażają sobie bez niej życia... Jest git:))))
Aż nie chce się wierzyć, że to już ponad trzy lata...








Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group