Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

Znalazły dom - Dakota

kikin - Wto 23 Wrz, 2014 19:26
Temat postu: Dakota
Siostry Ksero to ogólna nazwa 7 kotek z jednego miotu urodzonych w maju 2014. Na razie pod opiekę fundacji trafiły 2 z nich, które wraz z mamą zostały jako pierwsze wyłapane z dużego stada oswojonych kotów wolnożyjących. W pobliżu bardzo ruchliwej ulicy żyje prawie 20 kotów.
Siostry Ksero - Kserówki - są bardzo sympatyczne, cały czas mruczą, ugniatają i barankują.

Jedną z nich jest Dakota bohaterka tego wątku :)

Wydarzenie na facebooku. Nie możesz przygarnąć - udostępnij.



Mamusia i siostry Ksero na youtube - niesamowite miziaki:
Mamusia: cz1 i cz2.
Synchroniczne Siostrzyczki ;)

Siostry Ksero na picasie :arrow: https://plus.google.com/photos/110103969880165520044/albums/6060100255052015201

Dakota jest cudna :D
Pojechałam po małą ze starszym synem. Mały włożył ręce do klatki i zaczął głaskać mały łepek i co zrobiła Dakota? zaczęła mruczeć :love:
drogę do DT zniosła spokojnie leżąc w transporterku
w domu wymiziana przez dzieci i dorosłych, pomruczała cudnie, ładnie zjadła kolację i poszła spać pod łóżko młodszego syna

cudna panna

::

oto Dakota miziolek :love: :love:


Nosferatu - Wto 23 Wrz, 2014 21:51

O jeżuuuuu jednak w DT. Cudnie :jebanewalentynki: :jebanewalentynki: :jebanewalentynki:
kikin - Sro 24 Wrz, 2014 18:44

co do buraski ksero to wczoraj mój syn bardzo chciał ją zabrać, bo taka podobna do Peetusia :lol:

Dakota wczoraj wieczorem wzorowo skorzystała z kuwety :good:

potwierdzam to co zostało powiedziane - jest miziakiem barankująco - ugniatającym :love: , sama słodycz, cukier w kostkach, zero agresji, ani jednego małego syknięcia, dziewczynka cud, miód, malina, ma w sobie coś niezwykle ujmującego :D

przepraszam za niedopatrzenie sterylki :oops: zakręcona jestem ostatnimi czasy >D dzisiaj brzusio widziałam i miziałam, oj będzie miał ktoś z niej pociechę WIELKĄ :D

PA zaplanowane wstępnie na weekend

kikin - Czw 25 Wrz, 2014 08:37

Dakota miała wczoraj zapoznanie z psem :: spoko, były noski, noski, zakładam, że to pierwszy jej tak bliski kontakt z psem, było git

po domu paraduje z podniesionym ogonem, ledwo ją dotknąć już mruczy :: nie boi się dzieci, dzieci w końcu nadają się do głaskania ::

edit: małż ma wolne, siedzi w domu
rano jak jadł śniadanie, kto przyszedł i zagadał?
Dakota ::

edit 2: obcinanie pazurków - no problem :D i jeszcze mruczała :D mała jest do zeżarcia ::

kikin - Pią 26 Wrz, 2014 09:19

Dakota lubi dzieci :: dzieci lubią Dakotę ::

jest mega miziolem, który nie tylko mruczy jak się ją dotknie, ale od razu ugniata łapkami :jebanewalentynki: papuguje w zachowaniach moje koty ::
rozpływam się w zachwytach

PA w niedzielę ::

marinella - Pią 26 Wrz, 2014 09:35

to na bank jej nie będą chcieli zwłaszcza że tam trójka dzieci ::
kikin - Nie 28 Wrz, 2014 16:45

PA za nami :D Dakota będzie miała bardzo fajny dom :D Dziewczyna dała się pomiziać i pomruczała nowej Pańci do uszka :D
Morri - Nie 28 Wrz, 2014 16:46

:banan:
kikin - Nie 28 Wrz, 2014 16:49

jutro, pojutrze szczepienie i za 10, 14 dni przeprowadzka :D
kikin - Sro 01 Paź, 2014 07:37

moja śliczna Siostra Ksero ::

Dakocia miziakus pospolitus, kilerus piórkowy :lol:






kikin - Czw 02 Paź, 2014 12:20

zdjęcia bez lampy kiepskie, wiem, wiem, ale że pysiak słodki świetnie widać, prawda ::



z lampą za to wychodzą tak :diabel:


kikin - Czw 02 Paź, 2014 17:02

Dakota zaliczyła przegląd weterynaryjny, przy okazji szczepienia. Była bardzo dzielna, choć wyraźnie zestresowana. Mamy 2,4 kg kotecka ::
Z gorszych wieści - rana po sterylce ciut sączy, mała dostała antybiotyk (i to jej się nie spodobało już wyraźnie :diabel: ), ale powinno być ok, niestety dziąsełka w kiepskiej formie, będziemy zwalczać płytkę nazębną, będzie trzeba szczególnie dbać o jej paszczękę ::

chciałabym również dodać, iż Dakota wczoraj zaliczyła łóżko :: ostrożnie bo ostrożnie, ale Lila i Peeta pokazuję "jak to się robi" :lol:

rano w kuchni na jedzenie zjawia się pierwsza :lol:

brynia - Sob 04 Paź, 2014 10:44

kikin napisał/a:


ale ona jest niesamowita z tą jedną rudą łapką ::

kikin - Sob 04 Paź, 2014 11:05

bryniu :jebanewalentynki:

:modly: wreszcie ktoś zauważył ten charakterystyczny dla Małej szczegół :D

łapunia jakby w farbie zamoczona, a na łepku znak Zorro ::

kikin - Nie 05 Paź, 2014 07:59

kot w pełni zaaklimatyzowany ::



wcale nie boję się psa :D



i taka jestem PIĘKNA :love: :love: :love:






kikin - Pon 06 Paź, 2014 12:44

dziś Panny moje ocierały się na wyścigi o moje nogi w oczekiwaniu na śniadanie :love:
mruczenie z jednoczesnym ugniataniem jest ich cechą charakterystyczną

Dakota jest większa nieco od Alaski, z przepiękną okrąglutką główką, ogonki im się wywijają w różne strony, Dakocie w stronę grzbietu, Alasce w drugą (jeszcze takiego ogonka u kota nie widziałam :: )

mają mięciuchne futerko i są bardzo słodkie

Dakota jest rezolutną kotką, nie boi się innym kotom wyjadać z miski :lol: , niezastąpionymi zabawkami jest piórko i wędka, dzieci i pies jej nie straszne :D

kikin - Sro 08 Paź, 2014 07:58

Dakota, wczoraj wieczorem, urządziła dzikie harce z Peetą i ... wcale nie wiadomo kto był bardziej nakręcony :lol:
kikin - Sro 08 Paź, 2014 18:52

ja wiem, że nie mogę dziewczyn na barfa przestawić, ale nie mogłam się oprzeć, żeby im małej przyjemności nie zafundować :: kolacja
marinella - Sro 08 Paź, 2014 19:34

ale radość ::
kikin - Czw 09 Paź, 2014 07:30

Dakotę, po tym czasie mieszkania u mnie określam mianem miziaka niezależnego, a co to znaczy? a znaczy to to, że Dakota bardzo lubi być głaskana, ale poczuła się na tyle pewnie, że to ona rozporządza swoim czasem, a nie tylko czeka, żeby człowiek się nią zajął, uwielbia zabawy w tunelu, piórkami, wędkami, gonitwy z Peetą i Lilką, głaskanie owszem, ale branie na ręce i wsadzanie na kolana niekoniecznie (nakłonimy kotka do zmiany zdania :diabel: ) - wyrywa się i pędzi do zabawy
oceniam ja jako kotkę zdecydowaną, pewną siebie, przebojową, pozytywnie nastawioną do otaczającego ją świata, lubiącą ludzi, tych małych również, potrzebującą kociego towarzystwa do szaleństw
taka fajna, silna, miła babka z niej rośnie ::

kikin - Sob 11 Paź, 2014 20:02

jeszcze się mieszczę pod szafą na drzemkę ::



przyczajony tygrys, ukryty smok :diabel:



siostry razem :love: obie cudne, każda inna, mimo, że Ksero ::


kikin - Pon 13 Paź, 2014 09:09

Mogę zupełnie spokojnie powiedzieć, iż dziewczęta moje - Alaska i Dakota - zaaklimatyzowały się w domu zupełnie i całkowicie zasymilowały z moim stadem. Wieczornym harcom, we czwórkę nie ma końca. Rano posłusznie meldujemy się na śniadanie.
Poruszamy się swobodnie po domu między dziećmi i psem. Pięknie reagują na swoje imiona. Nie sprawiają absolutnie żadnego problemu. Radość w czystej postaci :D Jestem pod ogromnym wrażeniem absolutnie doskonałej figury Dakoty - symetryczna okrąglutka główka, raczej krępe prostokątne ciałko, ruda bródka i tylna łapunia. No śliczna jest. Piękna kocica z niej wyrośnie.

misiosoft - Pon 13 Paź, 2014 09:33

:)
kikin - Sro 15 Paź, 2014 07:06

Dakota też lubi łóżko, ale ona zdecydowanie jest bardziej niezależna niż Alaska, lubi głaski i to bardzo, ale jak ma dość, idzie się położyć gdzie indziej, szaleje z moimi dzieciakami do upadłego :lol: i jak to zauważył mój mąż - ciężkawa się zrobiła :: przy podnoszeniu z ziemi już czuć, że to kawałek kotka ::
Lunix - Sro 15 Paź, 2014 07:08

ooo :love: na moim wikcie tak nie przytyła :P a pomyśleć że skoro u Ciebie ma ruch to nie powinno jej tak w boczki pójść jak podczas siedzenia w klateczce :diabel:
kikin - Czw 16 Paź, 2014 07:21

Dakota i Alaska zostały nazwane przez męża "małe czarne" :: ::

co rano słyszę pytanie: "gdzie są małe czarne?" przy składaniu łóżek, żeby przypadkiem, którejś w tapczanie nie zamknąć :lol:

kikin - Czw 16 Paź, 2014 14:19

na zdjęciach może tego nie widać, ale Dakota ma na główce znaczek, który mi kojarzy sie za znakiem Zorro, a innym ze znaczkiem Harrego Pottera ::
kikin - Czw 16 Paź, 2014 20:49

:: Tymczasem na Ratajach wylądowało UFO ::
misiosoft - Pią 17 Paź, 2014 08:49

kikin napisał/a:
:: Tymczasem na Ratajach wylądowało UFO ::


:rotfl:

Morri - Pią 17 Paź, 2014 10:35

misiosoft napisał/a:
kikin napisał/a:
:: Tymczasem na Ratajach wylądowało UFO ::


:rotfl:
:turla:
kikin - Pią 17 Paź, 2014 10:37

to właśnie Dakota na filmiku siedzi sobie na podłodze i patrzy na psa ::

zresztą Alaska reaguje podobnie, dodatkowo próbując się miziać ::


Dakota wczoraj sama uparcie domagała się głasków >D >D >D nawracała do ręki chyba ze 100 razy, z miziaka niezależnego, zrobimy miziaka nakolankowego :tak: :tak:

kikin - Pią 17 Paź, 2014 18:48

W Dakocie drzemie prawdziwy drapieżnik :axe: upolowane piórko, najpierw jest zamordowane :pila: następnie zdobycz jest wynoszona w ustronne miejsce >D próby zabrania kończą się owarczeniem i sykaniem - łapy precz od moich piórek :diabel: :diabel: :diabel:
kat - Pią 17 Paź, 2014 20:59

No jak Ja szkolisz na prawdziwego drapieżnika, dając surowe mięso, to chyba spodziewasz się takich efektów... :diabel:
kikin - Sob 18 Paź, 2014 18:55

kat napisał/a:
No jak Ja szkolisz na prawdziwego drapieżnika, dając surowe mięso, to chyba spodziewasz się takich efektów... :diabel:


:: :: ::

moje dziewczęta utwierdzają mnie w przekonaniu, że co jak co, ale drapieżnik powinien jeść surowiznę :diabel:
puszki są ok, suche też jest ok, ale np serduszka indycze są SUPERRRRRRRRR

kikin - Nie 19 Paź, 2014 19:14

Dakota z pewną taką nieśmiałością :: towarzyszyła siostrze podczas PA. :: :: :: Piórko doskonale przełamuje lody :: :: ::
kikin - Wto 21 Paź, 2014 11:17

A nie mówiłam, że ta dziewczyna ma urok, jest piękna i w ogóle super ::

Dakota znalazła DOM ::

kat - Wto 21 Paź, 2014 11:21

Super :tan:
Eva - Wto 21 Paź, 2014 11:22

kikin napisał/a:
Dakota znalazła DOM


::s

misiosoft - Wto 21 Paź, 2014 11:25

rewelacja!! :)
kikin - Wto 21 Paź, 2014 11:58

Na Dakocim czarze poznała się pewna młoda dama :D , która uległa urokowi Dakociego spojrzenia ::

zdradzę również, że Dakota przeprowadza się razem z Alaską ::

misiosoft - Wto 21 Paź, 2014 12:03

jupi!!
Morri - Wto 21 Paź, 2014 12:29

cudne wieści :brawo:
kotekmamrotek - Wto 21 Paź, 2014 14:56

no nie wierzę - zaczynam się martwić, że zabraknie nam kotów:))))
kat - Wto 21 Paź, 2014 15:18

kotekmamrotek napisał/a:
no nie wierzę - zaczynam się martwić, że zabraknie nam kotów:))))


Myślę, że to niestety nigdy nie nastąpi...

kotekmamrotek - Wto 21 Paź, 2014 15:28

no wiem, wiem, ale te ostatnie liczne adopcje są takie optymistyczne...
Morri - Wto 21 Paź, 2014 21:52

w razie czego możemy zawsze umówić się na działki i ukraść coś ładnego :king:
kikin - Sro 22 Paź, 2014 18:52

Dakota przychodzi na mizianki i pięknie mruczy :: mówię Wam przy swoim własnym osobistym człowieku rozkwitnie :: może nawet wyprzedzi Alaskę :wink:
kikin - Pią 24 Paź, 2014 15:09

Dziewczęta spakowane i gotowe do drogi


sama nie wiem czy bardziej się cieszę, czy bardziej będę tęsknić :roll:

kat - Pią 24 Paź, 2014 15:17

Powodzenia :ok:
Kurciak - Pią 24 Paź, 2014 16:48

będzie dobrze :hug2:
kikin - Sob 25 Paź, 2014 07:22



Dziewczynki w nowym domu od wczorajszego wieczora :: :: :: Dakota na początek postanowiła poobserwować świat z poziomu wnętrza przenoski, ale bez strachu, z zaciekawieniem i właściwym dla niej opanowaniem i wdziękiem

Powiem Wam w tajemnicy :wink: , że ja wiem, że Dakota z nową Pańcią nadają absolutnie na tych samych falach

Dakota bez żadnego problemu dała się zanieść Pańci na swoje włości, a tam czekał i drapak i karton i inne atrakcje

będzie Dakota szczęśliwa :good:

Rezydentka - (przepiękna ) - poobserwowała Panny z zaciekawieniem. Cudny piechol chyba nawet nie zauważył nowych członków rodziny :: :: ::

Wspaniały dom, wspaniali ludzie i zwierzęta - lepiej dziewczynki nie mogły trafić

Eva - Sob 25 Paź, 2014 08:12

:banan: :serce: :banan: :serce: :banan: :serce:
kikin - Sob 25 Paź, 2014 14:11

wieści z DS :banan: :banan: :banan:

Wyjątkowe obie. Alaska zwiedza caaały dom od 4.00 z przerwami na drzemkę i jedzonko. Wejdzie wszędzie i wszystko ją interesuje , Zosia posłusznie chodzi za swoją kotką i pilnuje aby była bezpieczna:) Dakota nieco spokojniej , ale również poznaje nowe miejsce. Jednak najbardziej podoba jej się pokój Dominiki i do niej też wycofuje się gdy czuje się niepewnie. Z psem nie gadają:) choć Alaska próbowała i barankiem zaczepiła Muffę, ale ten stchórzył i zwiał. W ogóle Alaska jest bardzo odważna:) Dakota naśladuje siostrę w niektórych "wyprawach" , ale do pewnego momentu . Chyba się dziewczyny polubiły :) ludzkie i kocie :) kotki chętnie jedzą , z kuwety korzystają - pięknie nauczone :) pozdrawiamy

Dakota i jej nowy drapak :: :: ::




marinella - Sob 25 Paź, 2014 14:27

kikin napisał/a:
barankiem zaczepiła Muffę, ale ten stchórzył i zwiał.


:lol: :lol: :lol:
ja się w nim zakochałam od pierwszego wejrzenia i poślinienia :twisted:

kikin - Sob 25 Paź, 2014 14:29

marinella napisał/a:
kikin napisał/a:
barankiem zaczepiła Muffę, ale ten stchórzył i zwiał.


:lol: :lol: :lol:
ja się w nim zakochałam od pierwszego wejrzenia i poślinienia :twisted:


też go kocham ::

kikin - Sob 25 Paź, 2014 19:27

jak dobrze mieć siostrę


Morri - Sob 25 Paź, 2014 22:34

świetne wieści :tan:
kikin - Nie 26 Paź, 2014 18:30

:: :: :: cd wieści z DS: :: :: ::

"17:30 - niedziela - mamy 3 kotki i 1 psa... Cisza, spokój: kociaki śpią... pies śpi... Maruszka ukryta przed wszędobylską Alaską... Śpi, jest gut. Dakota wybrała sobie miejsce w szafie, u Dominiki, Alaska - kolana Zosi lub kosz na "wysokościach". Maruszka gdy widzi małe - puszy się, wydaje dźwięk jakiego nigdy nie słyszeliśmy u niej (coś jakby syrena z tłumikiem :) ) no i syczy... Następnie ucieka - myślę, że jest to trochę złość, a trochę strach. Ale jest wyraźnie zaciekawiona, bo obserwuje młode za węgła. Pozdrawiamy serdecznie"

:good: :banan: :good: :banan: :good: :banan:

kikin - Wto 28 Paź, 2014 19:48

znalezione w moim archiwum, nie mogłam się oprzeć żeby Wam nie pokazać ::


hanna - Wto 28 Paź, 2014 20:16


kikin - Pią 17 Kwi, 2015 11:07




Morri - Pią 17 Kwi, 2015 11:50

:love:
kikin - Nie 29 Lis, 2015 11:13

https://www.facebook.com/...&type=3&theater

:love:

Morri - Pon 30 Lis, 2015 03:51

:love:
kikin - Pon 07 Mar, 2016 09:37

moja piękna :serce:


kikin - Wto 21 Cze, 2016 08:32

Dakota SUPER KOT



:: :: ::

kat - Wto 21 Cze, 2016 11:27

:diabel:
BEATA olag - Wto 21 Cze, 2016 13:08

::
Morri - Nie 26 Cze, 2016 23:59

co ona taka... długa??? :shock:

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group