Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

Znalazły dom - Roma

smellxoxo - Pon 06 Paź, 2014 22:52
Temat postu: Roma
Roma jest jedną z Sióstr Ksero - od trzech dni u mnie. Jest kotką śliczną, energiczną, zabawową i... ultra bojaźliwą. Pierwsze dwa dni były ciężkie - odmówiła korzystania z kuwety, na nasz widok uciekała gdzie pieprz rośnie. Teraz jest już lepiej - wczoraj wieczorem pojawiła się pierwsza kupka w wyznaczonym to tego miejscu, a dzisiaj mała nie ucieka już tak panicznie - można powiedzieć, że zaczyna powoli tolerować naszą obecność :) Natomiast cudownie dogaduje się z Puciakiem. Gdy tylko się zbliża zaczyna głośno mruczeć, ocierać się i lizać. Puciak oczywiście zachwycony :D Teraz sobie oboje barankują.
Będę pisać jak postępy z oswajaniem małej :)
Zdjęcia będą jak uda mi się zrobić :)

Roma na picasie :arrow: https://plus.google.com/photos/110103969880165520044/albums/6060100255052015201 łatwo ją rozpoznać, bo jest bura ;)
i na Youtube :arrow: https://www.youtube.com/p...V5Mm6Bxj8mIaMIi

kikin - Wto 07 Paź, 2014 07:37

:banan: :banan: super wieści :)
misiosoft - Wto 07 Paź, 2014 09:46

tak trzymaj mała :)
Morri - Sro 08 Paź, 2014 11:10

Roma przeprowadziła się do mnie wczoraj wieczorem :) Pierwsze spostrzeżenia:
jedzenie: 5+
kuweta: 6
zabawa: 6
relacje z innymi kotami: 6
relacje z człowiekiem (ocena opisowa ;) ): Boimy się, ale jesteśmy nieagresywne :) Pazurki przycięte, jemy z ręki :)

Podsumowanie: będzie dobrze :good:

kikin - Sro 08 Paź, 2014 12:45

będzie, będzie :love: Romcia jest miziak, tylko jeszcze o tym nie wie ::
smellxoxo - Czw 09 Paź, 2014 23:09

Morri napisał/a:

kuweta: 6

gratuluję i podziwiam :)

Morri - Czw 09 Paź, 2014 23:10

smellxoxo napisał/a:
Morri napisał/a:

kuweta: 6

gratuluję i podziwiam :)

nie ma czego. Kot sam wie, gdzie się załatwiać ;)

Morri - Pon 13 Paź, 2014 17:31

Troszkę się już z panną Romą zapoznałyśmy i stwierdzam, że czeka nas trochę pracy :roll: Człowieka się nie boi zanadto, ale kontaktu bezpośredniego na początku za bardzo sobie nie życzyła. Jednak - jak to często bywa - zaczęła podpatrywać inne kociszcza i dawaj łasić się i ocierać - skoro inni tak robią, to znaczy, że musi być fajnie ;) Dużo się razem bawimy (w zabawie skacze po człowieku, wdrapuje się na kolana, zapominając, że przecież nie powinna :wink: i obłaskawiamy się smakołykami ;) Je troszkę tak, jakby musiała walczyć o swoją porcję :roll: Ale wszystko z czasem sobie poukładamy :) Jutro jedziemy się szczepić i zaczipować :)

Życie w ludzkim domu zostało zaaprobowane od razu z wszystkimi dostępnymi kocimi luksusami ;)



Tu troszkę widać Romowe rudości :)

kat - Pon 13 Paź, 2014 17:57

Ale Roma ma piękne oczy!
Morri - Pon 13 Paź, 2014 17:58

Ładnie obramowane, prawda? :)
kat - Pon 13 Paź, 2014 18:00

Też :) Ale tak w całości mi się podobają!
Morri - Wto 14 Paź, 2014 10:18

Fanfary :banan: Roma przyszła na głaskanie :tan: głaszczę, głaszczę, a ona nadstawia główkę, zaczyna mruczeć :tan: zaryzykowałam, wzięłam na ręce - wtuliła się, nie przerywając mruczenia :banan:
kikin - Wto 14 Paź, 2014 10:18

:brawo:
Morri - Wto 14 Paź, 2014 10:19

...i nie zwiała :: sama musiałam ją odstawić, bo do pracy trzeba było wychodzić :roll:
AsiaS - Wto 14 Paź, 2014 21:23

cudowna wiadomość! :)
Morri - Sro 15 Paź, 2014 11:34

Głasków ciąg dalszy :tan: generalnie mała jeszcze troszkę się płoszy, ale kiedy już zorientuje się, że ręka zbliża się w przyjemnym celu, od razu włącza traktor i zaczyna się łasić :) Kiedy na chwilę przerwę głaskanie, ogląda się za ręką :) :) :) A wzięta na ręce, jest wniebowzięta :) :) :) jeju, jak się cieszę :tan: :tan: :tan:
Eva - Sro 15 Paź, 2014 20:01

:banan: :banan: :love: :banan: :banan:
kotekmamrotek - Sro 15 Paź, 2014 22:04

ale fajnie się takie info czyta:)))))
kikin - Czw 16 Paź, 2014 10:24

zakochałam się w Romcinym zdjęciu na FB :jebanewalentynki: i jak pięknie widać na nim jej rudości ::
Morri - Czw 16 Paź, 2014 10:30

kikin napisał/a:
zakochałam się w Romcinym zdjęciu na FB :jebanewalentynki: i jak pięknie widać na nim jej rudości ::

zaraz będzie też tutaj :) Uno momento :)

Morri - Czw 16 Paź, 2014 10:38



Roma ma też cudny kolor oczu :love:

kikin - Czw 16 Paź, 2014 10:39

mój syn do dziś się dopytuje kiedy pojedziemy po tego kotka, który jeszcze został? :: :: ::
Morri - Czw 16 Paź, 2014 10:41

mówicie o mamie Romy?
Lunix - Czw 16 Paź, 2014 10:42

nie, mówią o Romie właśnie :D chcą Ci ją zabrać :diabel:
Morri - Czw 16 Paź, 2014 10:47

Lunix napisał/a:
nie, mówią o Romie właśnie :D chcą Ci ją zabrać :diabel:
o Romę są już pytania w kontekście ds ;)
Lunix - Czw 16 Paź, 2014 10:51

:tan:
to naprawę cudownie bo ona jest naprawdę kotką z wielkim potencjałem, niestety - będąc w klatce była mało miziasta, nie ma się co dziwić, ale rozrywkowa była już wtedy :) trochę ją na siłę udało mi się wymiziać :diabel: futerko ma bossskie :love:

Eva - Czw 16 Paź, 2014 11:13

Morri napisał/a:
o Romę są już pytania w kontekście ds
:banan:

a o siostry i kuzynki ktoś już może pytał?

kikin - Czw 16 Paź, 2014 11:25

o Alaskę - ma nawet spotkanie w nd
Morri - Czw 16 Paź, 2014 11:42

Lunix napisał/a:
:tan:
to naprawę cudownie bo ona jest naprawdę kotką z wielkim potencjałem, niestety - będąc w klatce była mało miziasta, nie ma się co dziwić, ale rozrywkowa była już wtedy :) trochę ją na siłę udało mi się wymiziać :diabel: futerko ma bossskie :love:
potencjał ma ogromny :) Bo kiedy jest na rękach, cudownie się przytula i traktorzy na całego :)
moorland - Czw 16 Paź, 2014 15:08

To wychodzi na to, że najgorszy jest Milan, ten to dopiero idzie w zaparte tchórz jeden, ale na szczęście przyszły DS ma tego świadomość. Roma mi się bardzo ładnie w klatce zachowywała, ocierała się o kraty i mruczała, tylko wypuszczona strasznie dzikowała.
Morri - Pon 20 Paź, 2014 01:59

Z dnia na dzień coraz lepiej :) Maluda przychodzi spać z nami do łóżka, a dziś nawet sama przyszła na mizianki :) Coraz bardziej przymilny kotek :) Za tydzień, dwa będzie już przylepką nakolankową :) Piękna jest niemożebnie :) Napatrzeć się nie mogę :love:




A tu ogonek :love:

kikin - Pon 20 Paź, 2014 08:08

wow :serce: :serce: :serce: :serce: ogonek :hug:
Morri - Wto 28 Paź, 2014 17:03

Romcia zwiewa już teraz tylko, kiedy ma inne plany ;) bezproblemowo można ją brać na ręce, choć nadal obawia się jeszcze obcych. Cały czas pracujemy, ale już można się o nią potknąć, a w kuchni nie ma przed człowiekiem żadnych oporów :lol: Obowiązkowo też trzeba małą wymiziać na dzień dobry, czy po powrocie z pracy :) Szkoda, że nie mam więcej rąk ;)

Rude przebłyski :)


Bursztynowe oczy :love:

misiosoft - Wto 28 Paź, 2014 17:05

ale cudownie ta rudość wygląda!! :) jak takie muśnięcie słoneczkiem :)
Eva - Wto 28 Paź, 2014 18:35

cała Mama :love: przepiękności :love:
m_adzik - Sro 29 Paź, 2014 23:24

jaka z Niej modelka!
Morri - Wto 04 Lis, 2014 01:53

Cały czas postępy, choć już nie tak spektakularne jak na początku ;) Romcia nie ucieka już przed człowiekiem zupełnie, da się nawet wziąć na ręce, ale na kolanach nie może jeszcze wysiedzieć ;) Za dużo by się chciało na raz ;) Co nie zmienia faktu, że na czwartek szykujemy się na PA, bo co do tego, że maluda jest idealną kandydatką na dokocenie, nie można mieć najmniejszych wątpliwości :) :) :)

Tutaj z zawsze chętnie myjącą inne koty Rivią


Tutaj też ;)


Najważniejsze, że Roma jest kotem zupełnie nieagresywnym i świetnie dogadującym się z innymi futrami :)

kikin - Wto 04 Lis, 2014 08:13

cudowna :)
kat - Wto 04 Lis, 2014 10:33

Piękna kota :)
Kciuki za pa :ok:

Morri - Czw 06 Lis, 2014 15:11

Wczoraj Roma wywaliła brzusio do głaskania!!! Przechodziłam obok niej i usłyszałam mruczenie. Zatrzymałam się więc, by pogłaskać kotka (mruczy dalej), wzięłam na ręce (nie przestaje), odkładam, a ona przewraca się na plecki :) :) :) dobra nasza :)
Kri - Czw 06 Lis, 2014 15:27

Super :ok:
Morri - Pią 07 Lis, 2014 11:52

Roma robi coraz większe postępy :banan: jestem z niej megadumna, bo nawet, gdy przychodzi ktoś obcy, po godzince Roma już potrafi bez skrępowania siąść przy boku nowego ludzia :)

Wczoraj w odwiedziny przyszła Pani, która zakochała się w Romie już jakiś czas temu :) Na do widzenia Romcia pozwoliła jej się nawet pogłaskać :good:
Przeprowadzka zaplanowana na za 3 tygodnie, bo koci rezydent za tydzień akurat będzie szczepiony :)

Morri - Pon 17 Lis, 2014 02:06

Pełen luzik :)


Roma zrobiła duże postępy w relacjach z człowiekiem, jednak nadal pozostaje kotem, dla którego najważniejsze jest kocie towarzystwo :) I jak tu wierzyć obiegowej opinii, że kot ma naturę samotnika :roll:

Wszędzie dobrze, gdzie są koty ;)

kikin - Pon 17 Lis, 2014 08:14

Morri napisał/a:
I jak tu wierzyć obiegowej opinii, że kot ma naturę samotnika :roll:


dokładnie, im dłużej z kotami żyję tym bardziej utwierdzam się w przekoaniu, że wbrew obiegowej opinii, nasze poczciwe mruczki nie są samotnikami, są zwierzętami stadnymi, społecznymi i bardzo towarzyskimi, zdecydowanie w tej kwestii są do lwów np a nie lampartów podobne
walczę z tymi stereotypami naokoło :roll: wciąż uświadamiam niekociarzy, że koty są cudownie towarzyskie i bardzo potrzebują obecności człowieka, zwykle patrzą na mnie o takimi oczami :shock:

Morri - Pią 28 Lis, 2014 14:40

No i mamy problem :( Panująca w naszym dt zaraza dopadła i Romę - oko załzawione, spojówki opuchnięte. Gentamycyna w ruch + anybol i dziś już mamy lekką poprawę. Jednak przeprowadzka małej zaplanowana na przyszły tydzień stanęła tym samym pod znakiem zapytania :( Pewnie będziemy musieli ją trochę przesunąć w czasie.

Romcia tymczasem objawia się jako kot śpiewająco-ćwierkający ;) Zawsze, gdy wpada w szał zabawy - a bawić się to ona uwielbia ponad wszystko inne - zaczyna melodyjnie pokrzykiwać ;) Jej ulubionymi zabawkami są wszelkiej maści myszki, na które zawzięcie poluje i z którymi w zębach potem dumnie paraduje :)

Tu niegroźnie śpiąca w pościeli ;)


To taki koci dzieciak jeszcze :serce:

Morri - Pią 28 Lis, 2014 21:44

Ogłaszamy z Romcią konkurs na komentarz do tej fotki ::

kikin - Sob 29 Lis, 2014 08:28

ja też chcem :: :: :: :: ::
zoff - Sob 29 Lis, 2014 12:26

Jeszcze nie nałożone jedzenie?? No ręce opadają...! :D
hanna - Sob 29 Lis, 2014 20:15

Gdzie mój komputer :: :: ::
kat - Sob 29 Lis, 2014 23:19

Właśnie widziałam film o surykatkach. Chyba jestem jedną z nich...
misiosoft - Nie 30 Lis, 2014 08:12

banana :)
Morri - Pon 01 Gru, 2014 11:24

Nie będę pozować :sulk:


...a może będę?

misiosoft - Pon 01 Gru, 2014 11:41

uroczy foch :)
Morri - Czw 04 Gru, 2014 21:49

Roma przedwczoraj przeprowadziła się do nowego domku. Oczywiście z kotem, który na nią czekał :) Tak bezkonfliktowego i ciepłego kociego powitania dawno nie widziałam :love: Ot, spotkały się dwie pokrewne kocie dusze :) :) :)
Roma, jak to Roma zabunkrowała się w tapczanie i do dziś wychodziła tylko do kuwety. Wieczorem jednak już trochę zjadła, a nawet wykazała zainteresowanie zabawą :) Będzie dobrze :good:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group