Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

Znalazły dom - Malta

monka - Wto 30 Wrz, 2014 16:29
Temat postu: Malta
Malta pojawiła się niedawno, prawdopodobnie jako podrzutek, w okolicach restauracji na Malcie. Trafiła do nas na sterylizację. Okazało się całkowicie oswojoną, bardzo łagodną, przymilną kotką. Na razie nie możemy dużo więcej powiedzieć o jej charakterze, ale pewne jest, że nie powinna wrócić na ulicę.







Malta na YOUTUBE

Malta na PICASIE

kikin - Wto 30 Wrz, 2014 16:29

śliczny pysiolek :love:
monka - Sob 04 Paź, 2014 09:31

Malta wczoraj spędziła trochę czasu u mnie na kolanach. Udało mi się ją uchwycić na filmiku :D Nie chciała zejść, póki nie zobaczyła miski z jedzeniem :P Apetyt ma dziewczyna duży :)
monka - Nie 05 Paź, 2014 23:31

Malta jest niesamowicie nakolankową, miziastą koteczką. Jest też przy tym bardzo spokojna i łagodna :) Wypuszczona z klatki od razu wskoczyła na kolana i ani myślała z nich schodzić.




kotekmamrotek - Pon 06 Paź, 2014 00:40

a jak Malty i Pepetek stosunek do kotów?
monka - Pon 06 Paź, 2014 08:36

Malta jest tak pół na pół, najbardziej ją człowiek interesuje, inne koty osykuje i nie jest do nich przyjaźnie nastawiona.
Pepetki lubią inne koty, chociaż na razie największy kontakt miały z Chibsem i Pulcherii zdarzy się też syczeć na niego, bo ma zwyczaj je atakować w zabawie i jej to nie odpowiada :P Pelagia ładnie się z nim bawi.

kotekmamrotek - Pią 24 Paź, 2014 11:03

Malta u nas... Dużo nie wiem, bo niestety większość czasu akurat poza domem byliśmy, w każdym razie Malta jest do granic proludzka - wzięta na kolana będzie tam leżeć do śmierci - swojej, bo chyba człowieka zejście jej też nie ruszy ::
Do kotów początkowo była nastawiona neutralnie, pozwoliła im spokojnie obwąchać się, ale osyczana - delikatnie poburkuje teraz - bez żadnych ekscesów...
Bardzo źle znosiła zamknięcie, więc dzisiejsza noc już luzem - nic się nie działo, zatem koty razem...
Od wczoraj trochę na nas obrażona, bo trzeba było ją spryskać Frontlajnem, ale przez weekend na pewno to złe wrażenie wyplenimy:)
Generalnie jest koteczka bardzo delikatna, mocno jeszcze przestraszona, ale materiał na SUPER - Miziaka:)

kat - Pią 24 Paź, 2014 11:44

kotekmamrotek napisał/a:
[...] w każdym razie Malta jest do granic proludzka - wzięta na kolana będzie tam leżeć do śmierci - swojej, bo chyba człowieka zejście jej też nie ruszy [...]


:rotfl: :rotfl: :rotfl:

kotekmamrotek - Pią 24 Paź, 2014 23:59

no - udało się Maltę ODobrazić - wystarczyło ją trochę pomolestować na kolanach - już znowu sama przychodzi na nie:)



tu jeszcze nadąsana nieco:



a tu pełne osaczenie... :...:



PRZEŻYŁA!!!! CAŁĄ NOC I CAŁY DZIEŃ - BEZ LUDZKICH OBROŃCÓW :tan:

kotekmamrotek - Czw 30 Paź, 2014 22:06

NAsza przylepka kochana oswaja się coraz bardziej - ale przyzwyczajen nie zmieniła - jest to najbardziej bezproblemowa kocia, jaką znam... Nie miauczy, a pogruchuje delikatnie, nie leje się z kotami - po prostu olewa ich zaczepki i schodzi z drogi (żeby nie było - schodzi - jak dama, nie ucieka:), nie wskakuje na stoły, nie podżera kwiatków, bezbłędnie korzysta z kuwety, nie włazi tam gdzie koty zazwyczaj (chodzi o te miejsca zwłaszcza, które szczególnie mają być nieodwiedzane przez futra, a oczywiście są :: )...
Ma tylko jedną wadę, która jak dotąd się jej pogłębia - uwielbia się tulić do człowieka :oops: Wadę - bo w tym tuleniu jest pewna - hmmm - namolność mówiąc eufemistycznie :shock:





Ulubieńcem Malteczki został jednak TŻ (ale ma radochę :szok: ) - kota jak ma wybór - to wiadomo, gdzie pójdzie - na pewno połączyła ich tajemnicza moc naszej kanapki - wciąga i rozkłada na łopatki - Maltę jeszcze tylko na brzuszek, ale liczę na plecki w najbliższej przyszłości.
Pierwotnie myślałam, że w stadzie zapanuje niezdrowa konkurencja, ale nic bardziej mylnego - mamy pełna kooperację ::s




Nadira - Czw 30 Paź, 2014 22:11

Ależ słodkie foty :D
m_adzik - Czw 30 Paź, 2014 22:35

widać macie taki sam gust jeżeli chodzi o facetów :twisted:
Lunix - Czw 30 Paź, 2014 22:40

m_adzik napisał/a:
widać macie taki sam gust jeżeli chodzi o facetów :twisted:


::s

kat - Pią 31 Paź, 2014 08:01

Super wieści i zdjęcia :lol:
misiosoft - Pią 31 Paź, 2014 09:24

rewelacyjnie to wygląda :)
kotekmamrotek - Pią 07 Lis, 2014 22:19

Hmmm - no relacje Malty z człowiekiem są perfekcyjne - dziś zastałam Malteczkę w łóżku - sama sie wgramoliła :aniolek:
Ona bardzo lubi się tulić, wręcz pcha się na leżące ludzkie zewłoki, ale trzeba ją na te leże dostarczyć ze względu na okupujące je inne futra, a dziś rano miałam niespodziankę!
Malta odkryła tez tajniki kartonikowania:)



Gorzej niestety z futrzastymi pobratymcami właśnie... Tekli odwaliło i pogania bidulkę, dziś polała się krew :cry3:
Malta wszystkie koty osykuje, ale to wina właśnie Tekluty; zresztą pozostali rezydenci też są w tym względzie do kitu :(
Nie wiem, co robić...

kotekmamrotek - Sro 12 Lis, 2014 12:53

niestety Malta znowu w szpitaliku :niestety:
zaczęło dochodzić do regularnych bitew, bidulka ma szramę na boku, Tekla rozwalone ucho...
Teraz siedząc nawet w klatce poburkuje na Tosię, chociaż Tośka ma ją w nosie...
Malta jest w trakcie badań, ale to na 90% behawior - może z jednym kotem niedominującym by się dogadała, ale to raczej jedynaczka... Zatem czeka na stałych opiekunów lub jednokoci dom tymczasowy :cry:
A to taka proludzka koteczka, ona uwiędnie w klatce...

kotekmamrotek - Pią 21 Lis, 2014 14:44

Malta jest zdrowa jak ryba - tylko nie bardzo lubi koty;(((((((((
Czy nikt nie da jej choć DT?????
Ona czeka....


kikin - Pią 21 Lis, 2014 14:46

kotekmamrotek napisał/a:
Malta jest zdrowa jak ryba - tylko nie bardzo lubi koty;(((((((((
Czy nikt nie da jej choć DT?????
Ona czeka....

Obrazek


no właśnie :cry: najbardziej deficytowy towar w Fundacji - DT bez kotów :roll:

monka - Sob 29 Lis, 2014 10:31

Malta nam się troszkę zmieniła gabarytowo i najlepiej widać to na NOWYM FILMIKU :)

Malta w oczekiwaniu na jedzonko łasi się o lodówkę :)

kikin - Sob 29 Lis, 2014 10:33

:: widać , że nie bieduje :lol:
brynia - Sob 29 Lis, 2014 11:28

Chyba by jej trzeba trochę zmniejszyć wielkość posiłków :roll:
monka - Sob 29 Lis, 2014 13:11

1:03 wyprost łapki :D
marinella - Sob 29 Lis, 2014 13:18

brynia napisał/a:
Chyba by jej trzeba trochę zmniejszyć wielkość posiłków :roll:


:fear: :szok:

kotekmamrotek - Pon 01 Gru, 2014 13:24

No ja też tego nadmiaru nie rozumiem - skąd to się wzięło???
Rozbrykało nam się dziewczę na otwartej przestrzeni - śledzi każdy krok, trochę poluje na odnóża ludzkie... Miziakowość za to na stałym poziomie - wystarczy przykucnąć a Malteczka hyc - i już na nodze - wystarczy jedna!!! Zatem chyba z tymi gabarytami to lekka przesada :wink:

monka - Wto 02 Gru, 2014 18:41

Tutaj nie wygląda na grubą:






monka - Wto 09 Gru, 2014 00:37

Maltusia prezentuje swoją nakolankowość:

Maltusia

Maltusia 1


Chyc szybko na kolanka:

Maltusia 2

monka - Wto 09 Gru, 2014 11:27




misiosoft - Wto 09 Gru, 2014 11:34

Malta robi selfie :)
Morri - Wto 09 Gru, 2014 12:10

Poznałam wczoraj Maltę :) Zdziwiłam się, że jest taka... niewielka :) Sama słodycz - widziała mnie po raz pierwszy, a dała się cała wymiziać :) Szkoda ją było tak zostawiać samą :(
kat - Wto 09 Gru, 2014 12:12

A na sobotnim spotkaniu wybrała sobie jedynego faceta i siedziała u Niego na kolanach :)
Cwaniara :diabel:
Jest naprawdę super przylepą. Taki tłum wcale Jej nie przerażał.

marinella - Nie 21 Gru, 2014 23:05

Malta w sobotę udała się do domu tymczasowego gdzie jest jedyną kocią królową na włościach.
Z transportera wyszła na ugiętych łapkach ale zdołała skubnąć kilka chrupek z miseczki :twisted:
Teraz czekamy na wieści z DT i nowe zdjecia pieszczochy

BEATA olag - Pon 22 Gru, 2014 09:21

super, ona jest taka śliczna
kotekmamrotek - Pon 22 Gru, 2014 13:56

i taka przylepna - będą z Niej mieli pociechę:)))))
marinella - Pon 22 Gru, 2014 15:25

Pierwsze wieści z DT
dla wyjaśnienia Malta trafiła do DT pary pochodzącej z Włoch, która tutaj zamieszkała na czas kontraku.
Poniżej relacja Jacopo :)


Cytat:
Ciao!!! Bidula malta!! W sobote bardzo wystraszona ale kolo wieczora zaczela nasz szukac aby byc poglaskana!! Pozniej w sobote w nocy z nami spala!! Slodka
Pozniej wczoraj byla stresowana bardzo, dzwienki, mixer pralka, wszystka ja straszylo
Ale juz lepiej w nocy pierwszy raz poszla do ubikacji
Je, bardzo lubi jescz!!!
I dzisiaj rano chciala sie przytulic!! Jesze troche wszystkiego sie boj ale coraz lepiej



rozczulił nas ten opis, nareszcie Malta ma swoje ręce do głaskania :)






misiosoft - Pon 22 Gru, 2014 15:25

super :)
kotekmamrotek - Pon 22 Gru, 2014 15:29

widać, że znają się na kotach - Malta kocha jeść ::
monka - Wto 23 Gru, 2014 09:45

Poszła do ubikacji tzn do kuwety? :) Taaak, Malta kocha jeść, trochę chyba jej się udało zgubić sadełka w siedzibie, teraz na święta nadrobi :)
Jacopo - Sro 24 Gru, 2014 11:18

Wkrótce zostaną opublikowane zdjęcia Wigilii Malty w jej domu tymczasowego :D

Wczoraj wieczorem było już gości, siedizala na kanapie spokojnie i grzecznie i każdy ja glaskal!! :wink: :wink:

Eva - Sro 24 Gru, 2014 12:26

Jacopo napisał/a:
Wkrótce zostaną opublikowane zdjęcia Wigilii Malty w jej domu tymczasowego :D

Wczoraj wieczorem było już gości, siedizala na kanapie spokojnie i grzecznie i każdy ja glaskal!! :wink: :wink:


:love: :ok: :love:

Jacopo - Pon 29 Gru, 2014 15:27

Malta nasza słodka baaaardzo fajnie spedzala święta Bożego Narodzenia, z gośćmi że przytulali i bawili się z nią!! :D :D

Bardzo lubi ludzi i czeka jeszcze na dobrego domu gdzie będzie dać tyle miłości ile ma ( :P :P :P )

nie długo beda nowe zdiecia

KrisButton - Pon 29 Gru, 2014 22:10

Na szczęście na świecie są dobrzy ludzie, tacy jak Wy drodzy opiekunowie Malty. Szacunek dla Was.
Felice Anno Nuovo per voi e per Malta :-)

misiosoft - Pon 29 Gru, 2014 22:15

o tak, ludzie do zabawy zawsze mile widziani. a jak Malta zachowuje się na przyjście kogoś obcego? ucieka? chowa się?
Jacopo - Pon 05 Sty, 2015 17:14

KrisButton napisał/a:
Na szczęście na świecie są dobrzy ludzie, tacy jak Wy drodzy opiekunowie Malty. Szacunek dla Was.
Felice Anno Nuovo per voi e per Malta :-)



Super dziekuje i wam rowniesz :)

Jacopo - Pon 05 Sty, 2015 17:15

misiosoft napisał/a:
o tak, ludzie do zabawy zawsze mile widziani. a jak Malta zachowuje się na przyjście kogoś obcego? ucieka? chowa się?


wczoraj byla kolezanka z pracy, Malta co zrobila? po 5 minutach juz siedziala na jei kolana :aniolek: :aniolek: :aniolek: :aniolek: :aniolek:

Jacopo - Pon 05 Sty, 2015 17:54

Kilka zdjec :)





Ale nie tylko spi ;)



lubi tez torby!!



edit brynia: pokazałam zdjęcia

misiosoft - Wto 06 Sty, 2015 00:09

na ostatnim 'przyczajony tygrys' ;)
hanna - Sro 07 Sty, 2015 21:34

Na ostatniej fotce wygląda jak by miała berecik na głowie
m_adzik - Sro 07 Sty, 2015 22:57

widać, że odżyła :love: :love:
Jacopo - Czw 08 Sty, 2015 11:23

m_adzik napisał/a:
widać, że odżyła :love: :love:


i nawet młodsza wyglada :)

marinella - Czw 08 Sty, 2015 18:37

Malta ma dom
czekamy teraz na przeprowadzkę która pewnie będzie w następny wekeend

Jacopo jesteś wielki :)

Jacopo - Czw 08 Sty, 2015 22:22

marinella napisał/a:
Malta ma dom
czekamy teraz na przeprowadzkę która pewnie będzie w następny wekeend

Jacopo jesteś wielki :)


:banan: :banan: :banan: :banan: :modly: :modly: :modly:

Jacopo - Czw 08 Sty, 2015 22:25



Malta nawet sie bawi



a tutaj cwiczy yoge



tu juz wyszy poziom yoge

kat - Czw 08 Sty, 2015 22:29

Super wiadomość :ok:
KrisButton - Czw 08 Sty, 2015 22:43

Szacunek dla Was za opiekę nad Maltą i pomoc w znalezieniu domu :D :D :D :D
Morri - Pią 09 Sty, 2015 02:05

Joga wymiata :turla:
Super wiadomość z tym ds :D

misiosoft - Pią 09 Sty, 2015 09:10

piękny szpagat :)
Jacopo - Sro 14 Sty, 2015 16:54

witam wszystkich, Chciałbym pokrótce opisać spotkanie Malty i jej nowy dom, nie więcej tymczasowy!!
Gosia przyszła mnie odwiedzic i tam spotkała tez Malte!!
Gosia siedziała sobie na kanape i piła kawe a Malta nagle usiadlła na jei kolana i tam została prawie 20 minut!
miłość od pierwszego wejrzenia :serce: :serce: :serce: :serce: :serce: :serce: :serce: :lol:

Gosia zdecydowałasie na tychmiast ze chce Malte i Malta pokazała ze podobasie jei ta opcja :)

Nadira - Sro 14 Sty, 2015 21:56

Fantastycznie! Tak powinny przebiegać wszystkie spotkania z przyszłymi domami :love:
kotekmamrotek - Sro 14 Sty, 2015 22:28

a kiedy Malta trafi do Gosi?
Jacopo - Czw 15 Sty, 2015 09:13

kotekmamrotek napisał/a:
a kiedy Malta trafi do Gosi?


dzisiaj wieczorem, :cry: bede tesknil!!

Ale cieszesie ze bedzie miala jei dom :banan:

misiosoft - Czw 15 Sty, 2015 09:24

ale super!! coraz częściej dochodzę do wniosku, że kot sobie wybiera człowieka ;)
kat - Czw 15 Sty, 2015 10:16

Super :ok:
hanna - Pią 16 Sty, 2015 22:22


kotekmamrotek - Czw 14 Lip, 2016 16:35

A tak pozdrawia ze swoich włości półtora roku po adopcji nasza Malta - teraz Mila :aniolek:


monka - Czw 14 Lip, 2016 21:56

na tym focie wygląda jakby miała dłuższy włos :)

btw kotki mojego chłopaka mają oficjalnie na imię Lima, a druga Mila aka Malutka ;)

Morri - Pią 15 Lip, 2016 00:47

Pięknie się urządziła :serce:
kotekmamrotek - Pią 15 Lip, 2016 09:54

no właśnie to długie futro jest niesamowite:)))
kotekmamrotek - Pią 18 Sty, 2019 21:29

z okazji czwartej rocznicy adopcji napisała do nas Opiekunka Malty - teraz Mili:

Mila ma się dobrze, cwana się zrobiła i już wszystko wie. O której wrócę, gdzie jest jedzenie, kiedy idziemy spać (bo wiadomo że łóżko jest wspólne heh). Ale kochana jest bo praktycznie nie broi, czasem tylko obudzi się wcześnie rano i myśli że już pora wstawać, ale tak to wstaje jak mój budzik dzwoni :D



kat - Pią 18 Sty, 2019 22:07

Super się czyta takie wieści:)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group